Chabarovsk – Soči 2:3 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Čeljabinsk – Petrohrad 1:5 (kon.)
Kunlun – N.Novgorod 4:5 (po pr.)
Salavat Julajev Ufa
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Dynamo Moskva
Sobota 05.12.2020, 12:30 • Ufa Arena, Ufa • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Příjemnou sobotu u sledování Kontinentální hokejové ligy! Jednou z bitev, kterou nám prestižní soutěž dnes nabídne, je i souboj mezi Ufou a Dynamem Moskva.

SALAVAT JULAJEV UFA
    5. místo ve Východní konferenci
    34 Z, 13-7-3-11, 100:91 (+9), 43 bodů

Salavat je na tom zatím stejně jako v předešlých dvou sezónách, jednonásobný mistr KHL se drží na páté příčce Východní konference se třiačtyřiceti body na kontě. Výhrou by se ale mohl teoreticky vyhoupnout až na třetí příčku, jelikož Magnitogorsk a Traktor na něj mají jen jednobodový náskok. Zvládne celek z Ufy navázat na kvalitní výkony z posledních pěti utkání, ve kterých nebodoval pouze jednou, a zlepší si náladu po středeční porážce v Helsinkách?

Poslední odehraný zápas
    2. 12. | Jokerit – Ufa 3:1

14. Pakarinen (Friman, Krejčík), 49. Joensuu (O'Neill), 60. Anttila – 18. Lisovec (Kugryšev, Vorobjov).

Nejproduktivnější hráči
    Teemu HARTIKAINEN – 27 Z, 34 bodů (16+18)

– 301 min. | úsp. 90,1% | prům. 2,99

(* Do přehledu byli zahrnuti pouze gólmani, kteří dosud v sezóně odchytali více než tři zápasy.)

Věděli jste, že... klub z Ufy je pojmenovaný po baškirském národním hrdinovi? Salavat Julajev bylo jméno protiruského revolucionáře z druhé poloviny 18. století, který pocházel z oblasti kolem Uralu.

DYNAMO MOSKVA
    5. místo v Západní konferenci
    32 Z, 15-3-4-10, 97:85 (+12), 40 bodů

Dynamo je též páté, na západě má na šestý Jokerit šestibodový náskok a na čtvrtý Minsk ztrácí jen jeden jediný. Tým, který táhne zejména produktivní první lajna ve složení Šipačov-Jaškin-Kagarlickij, uspěl ve třech z posledních pěti utkání, včetně toho posledního. Po porážce 2:6 proti Magnitogorsku si ve čtvrtek spravil chuť na ledě trápícího se Avtomobilistu, který chladnokrevně rozdrtil 7:2. Vyhraje i dnes v Ufě?

3. 12. | Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 2:7

46. Macek (Holland, Bočarov), 50. Macek (Holland, Mamkin) – 2. Hietanen (Čajkovský, Šipačov), 4. Kagarlickij (Šipačov), 6. Lindberg (Tarasov), 38. Lindberg (Pääjärvi), 50. Tarasov (Lindberg), 56. Jaškin (Kagarlickij), 59. Kagarlickij (Jaškin, Šipačov).

Vadim ŠIPAČOV – 30 Z, 34 bodů (11+23)
    Dmitrij JAŠKIN – 31 Z, 31 bodů (21+10)
    Dmitrij KAGARLICKIJ – 31 Z, 23 bodů (6+17)

Ivan BOČAROV
    – 1 135 min. | úsp. 90,9% | prům. 2,54
    Alexander JERJOMENKO
    – 633 min. | úsp. 90,9% | prům. 2,56

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Poprvé se v aktuální sezóně dnešní soupeři střetli v půlce listopadu, přičemž se jednalo o pořádné drama! Dynamo se v první části chopilo dvoubrankového vedení, které Ufa v následujících dvou periodách rozebrala, a necelé dvě minuty před koncem se dokonce dostala do vedení. Moskevští ale našli bleskově rychlou odpověď a poslali utkání do prodloužení, ve kterém bod navíc Salavatu přisoudil Nikita Sošnikov.

14. 11. | Dynamo Moskva – Ufa 3:4pp.
    Třetiny: 2:0, 0:1, 1:2 – 0:1

Branky a nahrávky: 2. Jefremov, 5. Kuljomin (Jefremov, Mironov), 59. Jefremov (Igumnov, Kuljomin) – 37. Granlund (Hartikainen), 44. Manninen (Larsen, Hartikainen), 59. Larsen (Granlund), 64. Sošnikov (Larsen).

Střely na branku: 39 – 32.
    Zblokované střely: 17 – 9.
    Vhazování: 38 – 31.
    Trestné minuty: 26 – 10.
    Využití přesilovek: 0/4 – 1/7.

Dynamo Moskva: Bočarov – Hietanen, Čajkovský, Mironov (A), Sergejev, Bojkov, Zajcev J., Volkov – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov (C) – Pulkkinen, Lindberg, Brjukvin – Igumnov, Jefremov, Kuljomin (A) – Šipov, Kruglov, Muranov – Zajcev O.

Salavat Julajev Ufa: Metsola – Panin (C), Larsen, Koledov, Muchamadullin, Birjukov, Alexejev, Korobov – Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – Kugryšev, Žarkov (A), Kadějkin – Baškirov, Sošnikov, Kartajev – Soloduchin, Alajkin, Pimenov – Baranov.

Salavat Julajev Ufa: Tarasov (Metsola) – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, Lisovec – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – V. Žarkov (A), Chochrjakov, Kadějkin – Baranov, Kugryšev, M. Vorobjov – Soloduchin, Alaljkin, Pimenov – Gimatov.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov (A), Bojkov, J. Zajcev, An. Sergejev – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov (C) – O. Lindberg, Pääjärvi, Tarasov – Jefremov (A), Pankratov, Muranov – Šipov, Bryzgalov, Kruglov – Zajcev.

Rozhodčí: Gofman, Sidorenko – Kučava, Sadovnikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Příjemné sobotní odpoledne! Duel mezi Dynamem a Ufou začíná zhruba za dvacet minut, níže si můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy obou výběrů.

Domácí mezi tři tyče vyšlou jednadvacetiletého Daniila Tarasova, zatímco pro jejich obvyklou jedničku, Fina Juhu Metsolu, je připravené místo na střídačce. Mladší z brankářské dvojice sezónu zatím sezónu rozdělil mezi Ufu a Toros Neftěkamsk ve farmářské VHL, přičemž v KHL se mu zatím náramně daří – po prvních sedmi startech má úctyhodnou 93,5% úspěšnost zákroků.

Klec Dynama bude oproti tomu hájit ostřílený veterán. Alexandr Jerjomenko je bez nadsázky legendou moskevského klubu, za který nastupuje už celkem čtrnáctou sezónu. Čtyřicetiletý gólman v aktuálním ročníku dosud odchytal třináct utkání, v kolonce úspěšnosti mu ve statistikách svítí hodnota 90,9%.

Moskevští hráči vyráží na led potemnělé haly, Ufa je stále v kabině. Duel zřejmě začne s mírným zpožděním, ještě nás čeká tradiční poslech ruské státní hymny.

Hymnu Ruské federace ještě doplnila hymna baškirská, tedy oblasti, jejíž administrativním centrem je právě Ufa. Úvodní buly se pomalu ale jistě blíží.

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!

00:01

00:07
    Dynamo do utkání vlétlo jako hurikán! Po střele Hietanena z pravého kruhu se pokusil odražený kotouč za Tarasova doklepnout Šipačov, ani on ale na mladého gólmana recept nenašel!

00:50
    Z levého prostoru pro vhazování nyní zkusil štěstí Lindberg, gólman Salavatu střelu vykryl ramenem.

01:15
    Moskva má na ledě jednoznačně více ze hry. Mironov drží puk za hostující klecí, zbytek pětky odjel střídat.

01:45
    Ufa se poprvé v utkání probojovala před Jerjomenka, slabší střela z modré čáry přeletěla branku.

02:09
    Špatná rozehrávka hostů skončila až na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po Jerjomenkově levici.

02:29
    Od mantinelu z levé strany pálil Granlund, Jerjomenko jeho projektil hravě lapil do své rukavice.

03:04
    Domácí zpevnili svou defenzívu, Dynamu se nyní nedaří prorazit za modrou čáru a před Tarasova.

03:41
    Viděli jsme další úspěšný zákrok, Tarasov nyní vychytal svého jmenovce. Hra je opět přerušena.

04:15
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Chvíli mají na ledě převahu domácí, chvíli zase celek z Moskvy.

04:43
    Sudí odpískal další icing, tentokrát si jej ale do týmových statistik připisují hokejisté Salavatu.

05:10
    Gimatov zachytil soupeřovu přihrávku, a přetrhl tak hostující kombinaci. Dynamo si ale následně velmi rychle zase vybojovalo kotouč zpět a stále se drží v útoku.

05:54
    Sledujeme bitvu o kotouč před trestnými lavicemi, do které je zapojeno hned několik borců z obou celků.

06:39
    Larsen přenechal kotouč svému spoluhráči a odjel střídat, jeden z hráčů Ufy drží puk za brankou.

07:03
    Po konci reklamní přestávky uvidíme první přesilovku, Juuso Hietanen (DMS) je trestán za vysokou hůl.

Ufa má třetí nejlepší přesilovku v celé KHL. Podaří se ji jí nyní přetavit v první gól střetnutí?

07:27
    Salavat chvíli operoval nebezpečně blízko před Jerjomenkovou svatyní, větší šance z toho ale nebyla.

07:49
    Larsen vypálil z modré čáry, ostřílený veterán z moskevské kleci jeho projektil bez obtíží zneškodnil.

08:41
    Dynamo se po bídném vstupu do oslabení zvedlo a drží svého soka na uzdě, Ufa se nedostává do zakončení.

09:29
    Hietanen se už vrátil na ledovou plochu, stále se však hraje hlavně v moskevské části kluziště.

09:54
    Ufa rychle zastavila hostující akci a nyní se sama snaží prorazit před soupeřovo brankoviště.

10:19
    Zajcev vybojoval kotouč v rohu za svou vlastní svatyní, jen pár sekund poté o něj ale zase přišel.

10:48
    Tarasov chtěl vybídnout ke střele Pääjärviho, který si ovšem nezvládl krátkou přihrávku rychle zpracovat.

11:30
    Dynamo působí aktivněji než soupeř, Salavatu se nyní nedaří si na delší dobu přivlastnit kotouč.

11:55
    Po zakázaném uvolnění hostujícího celku následuje druhá komerční pauza, chvilku se v Ufě hrát nebude.

12:14
    Hartikainen vypadal, že přemýšlí, komu přihrát, nakonec se ale rozhodl sám vypálit. Jerjomenko byl ve střehu.

12:45
    Koledovovo nahození zmizelo v chumlu hráčů před klecí, gólman Dynama kotouč následně vyrazil před sebe.

13:27
    Hru v početní výhodě si nyní vyzkouší zase Dynamo, Michail Naumenkov (UFA) jde ven za držení.

13:48
    Salavat se dostal ke kotouči a bez váhání jej vyhodil až za Jerjomenka, Moskva se musí stáhnout z útoku.

14:23
    Hosté se usadili před soupeřovou klecí a kombinují, Tarasova zatím ohrozili asi jen dvakrát třikrát.

14:54
    Jaškin se před brankou natahoval po Hietanenově střele, kterou chtěl tečovat, nebo aspoň následně doklepnout za Tarasova. Na pryž ale nakonec vůbec nedosáhl.

15:33
    Ufa je v plném počtu, Mironov dojíždí vyhozený kotouč v rohu svého vlastního obranného pásma.

16:08
    Manninen chtěl nahodit puk na klec z hranice pásma, kotouč se ale od těla protihráče odrazil do rohu.

16:34
    Kagarlickij chtěl dorazit odraženou střelu za Tarasova, na poslední chvíli se na něj ale nalepil protihráč.

17:38
    Po vyhraném buly pálil z modré Granlund, Jerjomenko si poradil i s následnou dorážku z hranice brankoviště.

17:57
    Závěr první třetiny patří Salavatu, Dynamo se už dobrou minutu nepodívalo ven z vlastního obranného pásma.

18:29
    Míříme do finiše, do konce první třetiny zbývá odehrát jen něco málo přes minutu a půl.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

19:03
    Jerjomenko posledních šedesát sekund úvodní periody otevírá úspěšným zákrokem, hra je přerušena.

19:36
    Dynamo drží kotouč na své polovině a dopředu se nežene, v první části se toho už moc nestane.

Využití přesilovek: 0/1 – 0/1.

První třetina nabídla atraktivní a vyrovnanou podívanou, přičemž ani jednomu celku se zatím nepodařilo najít recept na gólmana soupeře. O něco málo více ze hry, zejména v závěru periody, měli hokejisté Ufy, jejichž mírnému náporu ale Jerjomenko odolal. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál, o ničem není rozhodnuto.

20:01

20:43
    Do prostřední části vstoupili lépe hosté, kteří zneškodnili domácí výpad a usazují se před Tarasovovou svatyní.

21:25
    Kotouč nyní po lehkém nahození doskákal až před Tarasova, který jej rychlým pohybem smetl do rohu.

21:59
    Hra se přesunula před Jerjomenka, Dynamo se ale aktivně brání a nepouští soupeře do zakončení.

22:13
    Z kvalitní pozice nyní gólmana otestoval Soloduchin, jehož střelu z pravého kruhu Jerjomenko zlikvidoval.

22:44
    Kugryšev jel z úhlu sám na Jerjomenka, který jeho následné zakončení pod horní tyč vyrazil!

23:24
    Dalším pánem na holení byl Granlund, ani jeho projektil ale veterána v hostujícím brankovišti nezaskočil.

24:31
    Gimatova ve výborné pozici před brankou tvrdě poslal k ledu Čajkovský, vylučovat se ale zřejmě nebude.

25:27
    Kadějkina v rohu zahákoval jeden z hostujících borců, tentokrát si už hokejisté Ufy přesilovku zahrají.

25:59
    Salavat má ponechanou výhodu a rozestavuje se v útočném pásmu, domácí chtějí rozjet kombinaci.

26:33
    Za hákování si jede dvouminutový trest odpykat Arťom Volkov (DMS), uvidíme první branku utkání?

26:49
    Jerjomenko skočil po volném kotouči a přerušil na chvíli hru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

27:27
    Salavat se stále drží před moskevskou svatyní, zatím se mu ale nepodařilo Jerjomenka vážněji ohrozit.

28:16
    Jaškin se na konci oslabení dostal do úniku a pokusil se protlačit puk do škvíry mezi Tarasovovým betonem a pravou tyčí, gólman ho ale měl přečteného a rychle zakročil!

28:59
    Hosté jsou i po konci přesilovky aktivnějším celkem na ledě, na střely momentálně vedou 24 – 13.

29:43
    Tarasov při zákroku vyhodil branku z její předepsané pozice, sudí mu zřejmě udělí menší trest.

29:43
    Je to tak, halou se nese hlasité bučení domácích fanoušků. Gólman Daniil Tarasov (UFA) dostává menší trest za zdržování hry, který za něj odpyká Lisovec.

30:02
    Hostům se podařilo se v přesilovce prosadit, platnost trefy ale ještě posoudí videorozhodčí!

30:02
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Konzultace s mužem u videa netrvala vůbec dlouho, Roman Gofman rychle vyjel z boxu ven a ukázal do středového kruhu! Dynamo v přesilovce otevírá skóre, jako první se v dnešním utkání prosazuje český útočník DMITRIJ JAŠKIN! Ten byl v ten správný čas na tom správném místě a z hranice brankoviště tečoval Sergejevův projektil z kruhu za záda bezmocného gólmana – 0:1! Asistence: Andrej Sergejev, Vadim Šipačov.
    30:02 Dmitrij JAŠKIN - 0:1

30:39
    Salavat se snaží na inkasovanou branku rychle odpovědět, zatím se mu ale nedaří prorazit do útoku.

31:35
    Hietanen za brankou hitem pozdravil Koledova, který se ale stihl na poslední chvíli zbavit kotouče.

31:59
    Tažení hostů do útočného pásma překazil čárový rozhodčí, který Dynamo nachytal v ofsajdu.

32:29
    Na ledě momentálně hrají prim hlavě obrany, ani jednomu celku se nedaří se usadit před svatyní soka.

32:59
    Další postavení mimo hru, tentokrát se jej ale dopustili zase domácí. Buly tak proběhne u hostující modré.

33:44
    Časomíra se na chvíli zasekla, ani časoměřiči v KHL evidentně nejsou perfektní. V útoku jsou domácí.

34:19
    Jaškinova nepřesná rozehrávka skončila za domácí brankou, sudí odpískal další zakázané uvolnění.

34:37
    Rychlá kombinace Ufy vypadala nadějně, na Kugryševa zívala prázdná branka! Domácí forvard ale z pozice před levou tyčí minul!

35:05
    Průběh hry nyní kouskuje jedno přerušení za druhým, Dynamo si kvůli Lindbergově nepovedené přihrávce připisuje do statistik další icing.

35:52
    Oscar Lindberg (DMS) v rohu sekl Kugryševa, za což se na dvě minuty přesouvá na lavici hanby.

36:10
    Dynamo se dostalo ke kotouči a bez váhání jej vyhodilo, Tarasov zastavil puk před vlastním brankovištěm.

36:58
    Moskvu zachránila pravá tyč, k vyrovnání nyní chyběly pouhopouhé milimetry!

37:44
    Šipačov s Jaškinem vyrazili do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný ale přestřelil!

38:22
    Dynamu zvládnuté oslabení dodalo notnou dávku sebevědomí, hosté jsou aktivnějším celkem na ledě.

38:55
    Salavat svého soupeře na chvíli zatlačil před jeho branku, moc dlouho tam ale nakonec nepobyl.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

39:38
    Třetina se už více méně jen dohrává, ani jeden celek už nehraje na sto procent. Oba kluby vyhlíží pauzu.

39:48
    Dvanáct sekund před sirénou ještě uvidíme vhazování, které proběhne po pravé straně domácího brankoviště.

Využití přesilovek: 0/3 – 1/2.

Druhá třetina nabídla celou řadu velkých gólových příležitostí, branku ale Ufa Arena viděla jen jednu jedinou. K nelibosti většiny diváků v hale v jednatřicáté minutě jako první otevřeli skóre hosté, když Tarasov v oslabení nedosáhl na teč Dmitrije Jaškina. Více ze hry však po většinu dějství měli paradoxně domácí, kterým se nicméně dosud nepodařilo přijít na kloub výborně chytajícímu veteránovi v moskevské kleci. Zvládnou ve třetí periodě vyrovnat, nebo si Dynamo náskok udrží až do samotného konce základní hrací doby?

40:01

40:19
    Salavat krátkou chvíli operoval před soupeřovou brankou, do lepší střelecké šance se ale nepropracoval.

40:54
    Úvodní sekundy třetí třetiny patří Ufě, která působí hladově, napadá soupeře a chce co nejdříve srovnat.

41:21
    Na druhém konci plochy z modré vypálil Hietanen, jehož projektil minul domácí klec o pár centimetrů.

41:52
    Bojkov sebral puk za svou klecí a okamžitě jej rozehrál dopředu, Dynamo se snaží opět prorazit do útoku.

42:35
    Pankratov nehodlal ztrácet čas a okamžitě po přejetí modré vystřelil, ani on ale nemířil úplně přesně.

43:13
    Další střela mimo tři tyče svatyně Ufy, Dynamu střelba momentálně vůbec nevychází dle plánu.

43:36
    Tentokrát už ale Tarasov zasáhnout opravdu musel, hra je po úspěšném zákroku na malou chvíli přerušena.

43:56
    Hartikainenovo nepovedené zakončení zprava se prokutálelo kolem levé tyče moskevské branky.

44:13
    Nepovedená rozehrávka Salavatu končí zakázaným uvolněním, uvidíme další vhazování před Tarasovem.

V Rusku to s proticovidovými opatřeními není tak horké jako u nás, dnešní utkání tak sleduje 2 665 diváků.

44:58
    Ufa kombinuje v soupeřově pásmu, Dynamo jí ale aktivně napadá a snaží se jí co nejdříve zbavit puku.

45:43
    Vorobjova se snaží za brankou odzbrojit Šipov, který je mu v patách a nenechává se sestřást.

45:59
    Jerjomenko proti střele z levého kruhu vytáhl lapačku, čeká nás další komerční přestávka.

46:22
    Tarasov zneškodnil zakončení a kotouč hokejkou sklepl za branku, kde se jej ujal jeden z jeho spoluhráčů.

47:00
    Moskevští v samotném závěru sedmačtyřicáté minuty udeřili jako blesk z čistého nebe a znovu u toho byla jejich první lajna! Kagarlickij našel u opačné tyče rozjetého DMITRIJE JAŠKINA, který si následným lehkým zakončením do dolní části branky zadělal na hattrick a poslal svůj tým do dvoubrankového náskoku – 0:2! Asistence: Dmitrij Kagalickij, Vadim Šipačov.
    47:00 Dmitrij JAŠKIN - 0:2

47:58
    Ufa nyní na ledě působí trochu opařeně, hosté mají více ze hry a odráží jedno tažení soupeře za druhým.

48:46
    Tak teď už to s domácím celkem vypadá opravdu špatně, na rozdíl tří branek jen pár desítek sekund po Jaškinově druhém zásahu upravuje IVAN MURANOV! Útočník Dynama projel na pravý kruh a Tarasova zaskočil naprosto jednoduchou střelou ke vzdálenější tyči – 0:3! Asistence: Andrej Mironov, Alexander Jerjomenko.
    48:46 Ivan MURANOV - 0:3

49:27
    Moskva se znovu usadila v soupeřově pásmu a snaží se rozjet další dlouhou sérii přihrávek.

49:58
    Střela z bezprostřední blízkosti brankoviště ke snížení nevedla, Jerjomenko byl i tentokrát připraven.

50:58
    Salavat evidentně ještě nehodlá házet ručník do žita, Dynamo je ale ve koni a nepouští ho do větších šancí.

51:49
    Pankratov se i přes tři bránící hráče dostal do zakončení, kterým ale zasáhl jen plexisklo nad domácí svatyní.

52:17
    Kadějkin pronesl kotouč až do rohu moskevské části svatyně, kde jej konečně zastavil jeden z protihráčů.

52:55
    Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení, sudí druhé půlce třetí třetiny nechávají velmi volný průběh.

53:26
    Naumenkov pálil z prostoru pro vhazování, ani on ale nemířil úplně přesně a trefil též jen plexisklo.

54:28
    Hartikainen chtěl poslat pryž před branku Larsenovi, který ale bleskově rychlou přihrávku nezvládl zachytit.

54:59
    Jaškin se pokusil odzbrojit Granlunda, jenž se stihl kotouče zbavit doslova na poslední chvíli. Ufa útočí.

55:33
    Míříme do závěru základní hrací doby, do závěrečné sirény zbývá odehrát přibližně čtyři a půl minuty.

55:58
    Nepřesná nabídka skončila na holi Pankratova, který puk okamžitě vyhodil ven z obranného pásma.

56:29
    Soloduchin zuby nehty drží kotouč na své holi, neúspěšně se jej pokoušeli odzbrojit už tři protihráči.

56:54
    Oddechový čas pro hosty.

57:03
    Střela z modré části minula hostující klec, Salavat se za brankou dostává ke kotouči a drží se v útoku.

57:51
    Tarasov zatím zůstává v domácím brankovišti, hra se už několik minut drží výhradně před Jerjomenkem.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:38
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, ani jednomu celku se nedaří se uchytit v útoku.

59:19
    Tarasov zřejmě zůstane v brankovišti až do konce, Ufa stále nechce odvolat svého gólmana.

59:47
    Mironov zaváží kotouč za svou svatyní a vyčkává sirény, body z dnešního duelu poputují do Moskvy.

Dmitrij JAŠKIN (DMS) – 2+0, 5 střel, icetime 18:09

Závěrečná siréna zazněla, Dynamo dnes dvěma góly Jaškina a jednou trefou Muranova poráží domácí Ufu 3:0 a připisuje si do tabulky další dva body, díky kterým se aspoň dočasně přesouvá na čtvrté místo v Západní konferenci! Salavat měl sice po většinu utkání na ledě mírnou převahu, kterou se mu ale nepodařilo přetavit ani v jediný gól. Alexander Jerjomenko si tak po osmatřicet zákrocích připisuje zasloužený shutout.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního odpoledne! Na počtenou! (15:00:59)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 31. Jaškin (An. Sergejev, Šipačov), 47. Jaškin (Kagarlickij, Šipačov), 49. Muranov (Mironov, Jerjomenko)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov (A), Bojkov, J. Zajcev, An. Sergejev, O. Zajcev – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov (C) – O. Lindberg, Pääjärvi, Tarasov – Jefremov (A), Pankratov, Muranov – Šipov, Bryzgalov, Kruglov.

Diváci: 2 665