Chabarovsk – Soči 2:3 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Čeljabinsk – Petrohrad 1:5 (kon.)
Kunlun – N.Novgorod 4:5 (po pr.)
Salavat Julajev Ufa
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Dynamo Moskva
Sobota 05.12.2020, 12:30 • Ufa Arena, Ufa • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního odpoledne! Na počtenou! (15:00:59)

Závěrečná siréna zazněla, Dynamo dnes dvěma góly Jaškina a jednou trefou Muranova poráží domácí Ufu 3:0 a připisuje si do tabulky další dva body, díky kterým se aspoň dočasně přesouvá na čtvrté místo v Západní konferenci! Salavat měl sice po většinu utkání na ledě mírnou převahu, kterou se mu ale nepodařilo přetavit ani v jediný gól. Alexander Jerjomenko si tak po osmatřicet zákrocích připisuje zasloužený shutout.

59:47
    Mironov zaváží kotouč za svou svatyní a vyčkává sirény, body z dnešního duelu poputují do Moskvy.

59:19
    Tarasov zřejmě zůstane v brankovišti až do konce, Ufa stále nechce odvolat svého gólmana.

58:38
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, ani jednomu celku se nedaří se uchytit v útoku.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:51
    Tarasov zatím zůstává v domácím brankovišti, hra se už několik minut drží výhradně před Jerjomenkem.

57:03
    Střela z modré části minula hostující klec, Salavat se za brankou dostává ke kotouči a drží se v útoku.

56:54
    Oddechový čas pro hosty.

56:29
    Soloduchin zuby nehty drží kotouč na své holi, neúspěšně se jej pokoušeli odzbrojit už tři protihráči.

55:58
    Nepřesná nabídka skončila na holi Pankratova, který puk okamžitě vyhodil ven z obranného pásma.

55:33
    Míříme do závěru základní hrací doby, do závěrečné sirény zbývá odehrát přibližně čtyři a půl minuty.

54:59
    Jaškin se pokusil odzbrojit Granlunda, jenž se stihl kotouče zbavit doslova na poslední chvíli. Ufa útočí.

54:28
    Hartikainen chtěl poslat pryž před branku Larsenovi, který ale bleskově rychlou přihrávku nezvládl zachytit.

53:26
    Naumenkov pálil z prostoru pro vhazování, ani on ale nemířil úplně přesně a trefil též jen plexisklo.

52:55
    Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení, sudí druhé půlce třetí třetiny nechávají velmi volný průběh.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 31. Jaškin (An. Sergejev, Šipačov), 47. Jaškin (Kagarlickij, Šipačov), 49. Muranov (Mironov, Jerjomenko)

Salavat Julajev Ufa: Tarasov (Metsola) – Panin (C), Larsen, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, Lisovec – M. Granlund, Manninen, Hartikainen (A) – V. Žarkov (A), Chochrjakov, Kadějkin – Baranov, Kugryšev, M. Vorobjov – Soloduchin, Alaljkin, Pimenov – Gimatov.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov (A), Bojkov, J. Zajcev, An. Sergejev, O. Zajcev – Kagarlickij, Jaškin, Šipačov (C) – O. Lindberg, Pääjärvi, Tarasov – Jefremov (A), Pankratov, Muranov – Šipov, Bryzgalov, Kruglov.

Rozhodčí: Gofman, Sidorenko – Kučava, Sadovnikov.

Diváci: 2 665