Novosibirsk – Jaroslavl 3:4 (po pr.) | Barys – Viťaz 3:2 (1:0 po s.n.) | Čerepovec – Omsk 2:1 (2:1 po s.n.)

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 37:35 (8:5, 15:7, 12:17 – 2:6), vhazování 21:48, hity 3:3, čas v útoku 17:27 – 14:15, vyloučení 3:5, bez využití.

Československá stopa:

Adam Liška (ČER) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:14
    Šimon Hrubec (OMS) 36 zákroků, úspěšnost 97,3% (17:55:10)

Šestizápasová vítězná série Omsku skončila na ledě Čerepovce, který sice naopak již pětkrát za sebou nevyhrál v základní hrací době, ale druhý bod si zajistil v rozstřelu.
    První dvě třetiny patřily po úspěchu hladovějším domácím hokejistům, kteří dlouho nemohli najít recept na pozorného Hrubce. Ten jim 27 vteřin před druhou sirénou pomohl chybou za vlastní bránou, kterou do prázdné potrestal kapitán Vicharev. Ve třetí části hry zapnul Avangard na vyšší obrátky a svou převahu rychle přetavil ve vyrovnání z dorážky Jakupov.
    Hrubcovi třikrát během zápasu pomohla nastřelená tyč, gól nepadl ani v prodloužení a tak se rozhodlo v penaltové loterii, kterou vyhrála Severstaľ 2:1.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Severstal Čerepovec.

Autorem vítězné branky je ALEXANDR PETUNIN.

5. série
    2:1
    Reid BOUCHER však nepřekonal Šugajeva a pátý domácí střelec se již ke slovu nedostane.
    Vladislav KODOLA

4. série
    2:1
    Vladislav KODOLA neproměňuje mečbol, Hrubec vyhmátl lapačkou. Nyní musejí hosté skórovat.
    Nail JAKUPOV

4. série
    2:1
    Nail JAKUPOV neuspěl příliš čitelným a pomalým blafákem.
    Alexandr PETUNIN

3. série
    2:1
    Alexandr PETUNIN zvedl puk šikovně nad vyrážečku Šimona Hrubce.
    Sergej ŠUMAKOV

3. série
    1:1
    Sergej ŠUMAKOV si několikrát zamíchal pukem, ale nepříliš povedenou střelou trefuje jen beton Dmitrije Šugajeva.
    Daniil VOVČENKO

2. série
    1:1
    Daniil VOVČENKO střílí bekhendem mimo bránu.
    Corban KNIGHT

2. série
    1:1
    Corban KNIGHT nechal vyniknout gólmana Severstali. Puk končí v jeho lapačce, jako by v ní měl magnet.
    Jegor MOROZOV

1. série
    1:1
    Jegor MOROZOV úplně stejným řešením vyrovnává.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 40. Vicharev (Kapustin), rozh. náj. Petunin – 44. Jakupov (Boucher, Zernov)