West Brom – Crystal Palace 1:5 (kon.) | Sheffield Utd. – Leicester 1:2 (kon.) | Tottenham – Arsenal 2:0 (kon.)
Liverpool – Wolverhampton 4:0 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:0 (2:0)
Arsenal FC
Neděle 06.12.2020, 17:30 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 11. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek nedělního veřera. (19:32:23)

Severní Londýn je bílý!

Derby o Severní Londýn je u konce, z vítězství 2:0 nad Arsenal se na domácím stadionu raduje Tottenham. Spurs stačily k vítězství jen tři střely na bránu, všechny v prvním poločase. Hned z té první se domácí prosadili, krásně se z dálky k tyči trefil Son Heung-min. Na 2:0 Tottenham zvýšil v nastavení prvního poločasu a znovu to bylo z brejku, tentokrát si dvě hlavní hvězdy Spurs role prohodily a po přihrávce Sona se prosadil Harry Kane. Ve druhém poločase se hrálo de facto na jednu branku, a to na tu domácí. Arsenal posílal před branku Llorise jeden centr za druhým, ale jen po jedno z nich musel francouzský brankář zasahovat a s hlavičkou Lacazetteho si poradil. Spurs si ve druhém poločase zkušeně pohlídali své vedení a odměnou je jim postup na první místo tabulky, kde je ještě může doplnit Liverpool, pokud ve večerním utkání doma porazí Wolverhampton. Arsenal zůstává na třináctí bodech a v tabulce je patnáctý.

90+4

90+4
    Jenže to se nestane, protože hlavou centr od rohového praporku odvrátil Joe Rodon.

90+3
    Ještě jeden rohový kop bude mít Arsenal a může tak vstřelit aspoň korigující branku.

90+3
    Těsně před šestnáctkou Tottenhamhu se nepříjemně srazili Gabriel a Harry Kane, takže rozhodčí raději přerušil hru. Oba už jsou ale na nohou a budou snad v pořádku.

90+3
    Tottenham se vydal do brejku, ten však tentokrát nekončí gólem ani zakončením, protože se stihl dobře vrátit Lacazette.

90+2
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Joe Rodon.

90+1
    Gabriel se z pozice stopera hnal neohroženě dopředu a dokázal dokonce obejít Höjbjerga. Pak byl ve středu pole zastaven faulem.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Po centru Holdinga posílal míč hlavou do ohně William, ale připraven odvrátit balón hlavou byl Moussa Sissoko.

90
    Tottenham se stále dobře brání, už jen minuty ho dělí od dalšího velmi pravděpodobně vítězného derby.

89
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Heung-min, přichází Lucas Moura.
    88. Lacazetteho nepřesná koncovka.

88
    Alexandre Lacazette střílel zpoza pokutového území, ale nepovedlo se mu trefit míč ideálně, takže minul branku.

87
    Centry Arsenalu nepřestávají létat před branku Tottenhamu, ale většinou končí na hlavě některého u obránců domácího mužstva.