Lipt. Mikuláš – Michalovce 1:7 (kon.) | Nové Zámky – Detva 3:4 (kon.) | Poprad – Zvolen 9:2 (kon.)
Banská Bystrica – Trenčín 1:5 (kon.) | Miskolc – Košice 2:7 (kon.) | HC Slovan – Nitra 5:4 (kon.)
HK Poprad
9:2 (2:1, 3:0, 4:1)
HKM Zvolen
sk Neděle 06.12.2020, 16:45 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

Zvolenskí rytieri v tretej tretine nijak nezaskočili Poprad, nepomohla ani výmena na brankárskom poste. Poprad aj v tretej tretine jasne dominoval a strelil štyri góly. Presadili sa dvakrát Haščák a dvakrát Vandas. Za Zvolen korigoval obrovskú prehru Hraško. Rozhodne sa očakával vyrovnaný duel a nie gólový uragán jedného z tímov, v tomto prípade Popradu. Podtatranci teda zdolali Zvolenčanov veľmi nekompromisne 9:2 a získavajú tri body. (19:15:52)

59:52
    Prihrávka spoza bránky cez gólmana Trenčana neprešla, hra je v závere zápasu prerušená.

59:01
    Poprad dal gól!
    Tak napokon sa popradský gólostroj ešte nezastavil. Handlovský si prebral puk v rohu klziska, posunul na modrú čiaru Drgoňovi. Jeho delovku Trenčan vyrážal pred seba a z dorážky profitoval MICHAEL VANDAS.
    Asistencie: Adam Drgoň, Lukáš Handlovský.

58:49
    Zagrapanova strela po ľade z ľavého kruhu mierila priamo na betón Trenčana.

57:26
    Skokan s Matejom Paločkom vyrazili do situácie dvoch proti dvom, Paločko to skúšal strelou spomedzi kruhov, mieril vedľa.

56:54
    Bjalončík si hodil puk o mantinel, následne bol tvrdým bodyčekom, ale čisto odstavený na modrej čiare.

56:14
    Tibenský posunul na modrú čiaru Hraškovi, ktorý opäť pálil, Vošvrda vyrážal pred seba, Stupka sa už k dorážke nedostal.

55:57
    Jozef Tibenský to skúsil strelou spomedzi kruhov, jeho pokus bol zblokovaný.

55:04
    Vandas sa protismernou kľučkou v obrannom pásme zbavil Mikúša a počkal si znovu, kým mu spoluhráči nakorčuľujú.

54:38
    Preisinger ostal voľný na útočnej modrej čiare, spracoval si dlhú prihrávku, išiel do kľučky, no tá mu veľmi nevyšla.

53:25
    Zvolen dal gól!
    Hosťujúca presilovka je využitá a je znížené. PETER HRAŠKO sa uhol hádzajúcemu sa Drgoňovi na modrej čiare, prešiel medzi kruhy a perfektne vymietol priestor nad Vošvrdovou vyrážačkou.
    Asistencia: Mikko Nuutinen.

52:31
    Juraj Mikúš dostal dobrú prihrávku za ľavý kruh a odtiaľ pálil tvrdo z prvej. Po jeho delovke zazvonila žŕdka!

52:09
    Zvolenčania si zahrajú presilovku, dve minúty za seknutie dostáva Michael Vandas.

51:21
    Popradská presilovka je úspešná a dáva ôsmy gól v zápase. Opäť to bola produktívna domáca formácia, Svitana posunul pred bránkovisko Skokanovi, ktorý technicky pomedzi nohy dával na ľavý kruh MARCELOVI HAŠČÁKOVI a ten z prvej nekompromisne zakončil.
    Asistencie: Dávid Skokan, Patrik Svitana.

50:58
    Haščák hľadal krížnou prihrávkou pred bránku Dávida Skokana, ktorý to skúšal dorážať zblízka, Trenčan však úspešne zasiahol.

50:35
    Zvolenčania budú hrať v oslabení. Mikko Nuutinen je potrestaný dvomi minútami za hákovanie.

50:26
    Popradčania manévrujú a kombinujú v útočnom pásme, chvíľami to vyzerá ako nejaké tréningové bago.

48:16
    Domáci sa dostali znovu do pásma. Vandas posunul na modrú čiaru Česánekovi, ktorého strela skončila bezpečne v Trenčanovej lapačke.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 11. Matúš Paločko (Bjalončík, Matej Paločko), 18. Zagrapan (Tavi, Livingston), 21. Handlovský (Vandas), 25. Livingston (Tavi, Handlovský), 39. Svitana (Skokan, Haščák), 45. Haščák (Brejčák, Skokan), 46. Vandas (Hudec, Preisinger), 52. Haščák (Skokan, Svitana), 60. Vandas (Drgoň, Handlovský) – 15. Kelemen (Bondra, Mikúš), 54. Hraško (Nuutinen)

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Hudec, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Jevoš
    HKM Zvolen: Rahm (41. Trenčan) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – Bondra, Mikúš, Kelemen – McPherson, Helewka, Nuutinen – Stupka, Zuzin, Tibenský – Ďuriš, Chlepčok, Marcinek – Gubančok

Rozhodčí: Tvrdoň, Hronský – Kacej, Crman