Vlci Žilina – Skalica 7:1 (kon.) | Levice – Dubnica 4:2 (kon.) | Pov. Bystrica – Topoľčany 2:1 (po pr.)
Humenné – Martin 3:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Trnava 3:5 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
3:5 (2:1, 1:1, 0:3)
HK Gladiators Trnava
sk Neděle 06.12.2020, 18:00 • Stez Aréna • 1. liga (SR) • 9. kolo

Trnava túto tretinu vyhrala v pomere 0:3 Otočila skóre a berie si domov možno nečakaný plný bodový zisk. Domáci v závere robili školácke chyby. Nervozita sa prejavila i v zakončení, keď sa im nepodarilo skórovať z veľkých šancí, zajtra si však môžu napraviť chuť v zápase proti 18- ke národného mužstva. Ja sa s Vami Lúčim a prajem pekný večer. (20:16:57)

59:37
    Beží posedná minúta tretej tretiny.

58:30
    Trnava dala gól!
    Nedáš dostaneš, po ďalšej zbytočnej strate puku, keď Romaňák nedokázal vyhodiť čistý puk. Kohút sa v krátkom čase presadil po druhý krát.
    Asistencia : Kukumberg

57:14
    Spišiaci prečítali prihrávku pri striedačke súpera a črtala sa gólová šanca, ktorá ostala nepremenená zbytočnou prihrávkou.

56:39
    Tyczynskí to zobral do vlastných rúk a sám sa rútil cez celé ihrisko, no zakončiť už nestihol.

55:02
    Mužstva striedajú a Trnava znova zaskočila súpera pri rozohrávke, zdĺhavého čakanie za bránou skončilo zbytočným vyhodením puku.

53:31
    Zo zápasu, kde bol domáci celok za jasného favorita, je tu dráma ako hrom a aucajder má momentálne v rukách všetky tronfi, Spišiaci však závery zápasov majú silné. Zatiaľ rozdielový gól, dal Kohút.
    Asistencia: Gánz.

51:55
    Spišiaci získali puk, no sú iba v strednom pásme, súper im veľa nedovolí a majú to smerom dopredu veľmi náročné.

51:11
    Obrovská šanca domácich, najväčšia v tejto tretine, no Matej brankára neprekonal ani z bezprostrednej blízkosti.

50:01
    Trnava má v týchto chvíľach na vrch a nie, len mentálne. Zrazu i nohy dostali kyslík a silu. Za takýto výkon si rozhodne zaslúžia bodovať.

49:19
    Hollý sa nemôže sťažovať na nedostatok práce, po strele z pravého medzikružia, ostal roztiahnutý ako žaba, no súper ho neprekonal. Dorážku nedopustil.

48:47
    Pritvrdzuje sa, no stále je to v rámci pravidiel, ani jedna strana nechce urobiť chybu s vedomím, že v tomto časovom úseku sa môže o všetkom rozhodnúť.

48:15
    Spišiaci stroskotali na obrannej modrej pri zakladaní ďalšieho útoku.

47:55
    Ivanovič, si vykorčuľoval a znížil strelecký uhol, následne si puk prikryl a prerušil hru.

47:23
    Spišiaci zaznamenali dve rýchle strely z hĺbky pásma, no obe boli nepresné a takto to zatiaľ na gól nevyzerá.

46:17
    Krátky tok medzi hry, príde vhod viac východniarom, pasovačku pri mantinely ako z prvej tretiny, sme tu už dávno nemali.

45:38
    Hollý si pripísal ďalší dôležitý zákrok.

45:05
    Trnavá je dravá a ide si za víťazstvom, momentálne všetko otáčajú do útoku a strieľajú zo všetkých strán.

Dana Kontuľová

Branky a nahrávky: 11. Hvila (Tyczynskí), 15. Černý (Fabián., Jakúbek), 37. Černý (Hančák) – 4. Jaša (Klema), 24. Kamenicky (Antonov), 42. Schmidt (Antonov), 54. Kohút (Gánz), 59. Kohút (Kukumberg)

HK Spišská Nová Ves: (Hollý, Šimo)
    Hančák- Chovan, Jakúbek, Vartovník, Džugan, Fabián-, Romaňák, Matej, Černý, Piačka, Korenko- Petrek, Hvila Tyczynski, Rapáč, Grec-, Tomala, Olejník, Koky, Novák

HK Gladiators Trnava: Ivanovič,(Kožiak)
    Štepanovský- Schmidt, Klema, Matejka, Jaša, Ganz- Kamenický, Antonov, Kohút, Kukumberg, Mrázik, Španko, Trnka ,Šišolák, Marguš, Špankovič, Beneš, Kundrik, Hrbáčik, Neuwirth

Rozhodčí: Korba, Kalina- Ščurka, Kovalčík