Plzeň – Olomouc 1:2 (po pr.) | K. Vary – Mountfield HK 3:4 (kon.) | Motor ČB – Třinec 2:1 (po pr.)
Sparta – Vítkovice 5:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 11.12.2020, 17:30 • Budvar aréna • Tipsport extraliga • 26. kolo

Máme za sebou, z počátku sice nudné utkání, ovšem nakonec bylo velmi zajímavé. Motor skvěle takticky zvládl držet krok s třineckými hráči a měl několik příležitostí na rozhodnutí již ve třetí třetině. Hosté také měli několik šancí, ovšem vzhledem k jejich postavení v tabulce, nikdo v kabině Ocelářů být spokojený nemůže. Rozhodující branku trefil Ondřej Slováček v prodloužení, když chvíli před tím neproměnil nařízené trestné střílení. Pro Motor je navíc velmi důležité i připsání první výhry na domácím kluzišti. (19:52:09)

62:12 Ondřej SLOVÁČEK - 2:1

62:12
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Obrovská radost na budějovickém zimním stadionu! ONDŘEJ SLOVÁČEK ujel všem soupeřům a trefil skvěle nad levé rameno Jakuba Štěpánka! Bez asistence.

61:45
    Karel Plášil nabil Adamovi Raškovi, který střílel z první, ale touš netrefil!

60:55
    Ondřej Slováček nepředvedl moc dobrý pokus. Štěpánek mu puk vypíchl.

60:55
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Martin Gernát – trestné střílení, hákování).

60:55
    Další nájezd! Ondřej Slováček ujel a byl podražen! Uvidíme tak již třetí trestné střílení!

60:13
    Matěj Stránský také střílel, ale Patery dobře jeho úmysl vyčetl a nájezd zlikvidoval!

60:13
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Pavel Pýcha – trestné střílení, hákování).

60:13
    Doudera ujel domácí obraně a byl faulován! Rozhodčí signalizuje trestné střílení.

60:01

Třetí třetinu domácí zahájili v oslabení, ve kterém po trefě Tomáše Marcinka inkasovali. Poté jsme měli možnost vidět několik dobrých příležitostí na obou stranách, gól ale nepadl. Oba dva týmy si tak připisují minimálně jeden bod do tabulky, což je pro domácí rozhodně úspěch a o ten bonusový se poperou v následném prodloužení, popřípadě nájezdech.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54
    Matouš Christov mohl rozhodnout! Zdeněk Doležal mu přihrál před obráncem v akci 2 na 1. Christov ovšem netrefil branku.

59:01
    Daniel Voženílek objel obránce a snažil se natlačit před branku, kde ovšem upadl. Podle rozhodčích vše v pořádku.

58:28
    Puk na hostující střídačce.

Jiří Michal

Branky a nahrávky: 36. Michnáč (Vydarený, Slováček), 63. Slováček – 44. Marcinko (Martin Růžička, Hrňa)

Banes Motor České Budějovice: Patera (Strmeň (A)) – Slováček, Vydarený (A), Plášil, Pýcha (C), Pavel, Lytvynov, Suchánek, Roth – Jonák, Venkrbec, Christov – Z. Doležal, R. Přikryl, Raška I – Gilbert, Michnáč, D. Voženílek – Karabáček.
    HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kořenář) – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Zadina, Marcinko, Hrňa – Roman, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Jašek, Dravecký (A).

Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Lučan, Kis