Barys – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 2:0 (kon.)
Ufa – Jokerit 0:3 (kon.) | Čerepovec – Spartak Moskva 4:3 (kon.) | Kazaň – Minsk 7:2 (kon.)
Soči – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
HK Soči
4:2 (0:0, 4:2, 0:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pátek 11.12.2020, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 26:31 (9:9, 11:11, 6:11), vhazování 27:31, hity 15:24, čas v útoku 8:06 – 7:00, vyloučení 3:4, využití 1:0.

Československá stopa:

Libor Hudáček (NIŽ) 0+0, 5 střel, čas na ledě 18:04 (19:44:34)

Hokejisté Soči se vzdálili svému soupeři v duelu dvou nejslabších ruských klubů ligy vítězstvím 4:2. Všechny góly padly ve druhé třetině, pět z nich během gólové exploze v rozpětí sedmi a čtvrt minuty. Skóre otevřeli hosté, kterým vedení vydrželo jen 51 vteřin. Domácím po obratu dokonce pouze 46, ale v přesilovce dal vítězný gól Miromanov a ještě před druhou sirénou potvrdil vítězství svou druhou trefou Rubcov.

59:54
    Kulbakov vyráží Chajrullinův golfový úder bez přípravy z pravého kruhu, to je již labutí píseň hokejistů Nižněkamsku.

59:08
    Libor Hudáček najel do útočného pásma, udělal prostor Chajrullinovi, ale ten jeho zpětnou přihrávku nevyužil k přesnější střele.

58:41

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácím hráčům stačí kombinovat s pukem v početní výhodě a nepůjčovat ho soupeři.

56:41
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Michail Bjakin – 2 min., hákování). Hodně netaktický přestupek za tohoto času a skóre.

56:01
    Hra se přelévá pravidelně ze strany na stranu, střelci však po explozi z počátku druhé třetiny zamrzli. Současný stav samozřejmě více vyhovuje domácím, které čeká buly v útočném pásmu.

54:46
    Dnešní utkání sleduje 1306 diváků.

54:38
    Chajrullin dělal rozruch na brankovišti, závar řeší Kulbakov zalehnutím kotouče a může přijít na řadu poslední dnešní reklamní přestávka.

54:02
    Alexej Volgin si u mantinelu nabruslil do palebné pozice, avšak neseřídil mířidla. Něftěchimiku se rychle krátí čas.

52:51
    Tři a půl minuty trvala hra bez přerušení, než se zakázaného uvolnění dopustili hokejisté Soči.

51:58
    Za celou nedávnou přesilovku Soči nevystřelilo, až po jejím skončení musel Ivannikov rozklekem čelit Kukštelovu pokusu z dálky.

51:21

50:42
    Domácím znovu utíká kotouč do středního pásma.

49:47
    Ve vlastním oslabení se řítil do nájezdu Kučerjavenko, ovšem zezadu ho dobruslil Ruděnkov a kotouč mu čistě vypíchl.

49:21
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Roman Abrosimov – 2 min., podrážení).

47:19
    Hostující Bjakin se zapojil do hry z ofsajdu.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 24. Rubcov (J. Alexandrov), 27. Minějev (Glotov), 30. Miromanov (Kolgotin), 38. Rubcov (Ruděnkov, J. Karjalainen) – 23. Šafigullin (Čiviljov, Bucajev), 28. Porjadin (Kučerjavenko, Abrosimov)

HK Soči: Kulbakov (Krasikov) – Pogorišnyj, Miromanov, J. Alexandrov (C), Minějev, Rundblad, Valencov, Klimontov – Volodin, Točickij, Šmeljov – Rubcov, J. Karjalainen, Ruděnkov – Kolgotin, Glotov, Kukštel – Garajev, Ogirčuk, N. Kvartalnov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (38. Ivannikov) – Rantakari, Bryncev, A. Osipov (C), Volgin, Abrosimov, K. Vorobjov, Sidorov – Enlund, L. Hudáček, Chajrullin – Kučerjavenko, Porjadin, A. Kosticyn – Šiksatdarov, Bjakin, McMillan – Čiviljov, Bucajev, Šafigullin – Šarifjanov.

Rozhodčí: Ansons, Kočetov – Berseňov, Streľcov