Nitra – Banská Bystrica 2:1 (po pr.) | Trenčín – Michalovce 1:2 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 5:4 (kon.)
Zvolen – Miskolc 5:4 (kon.) | Košice – Detva 0:3 (kon.)
HKM Zvolen
5:4 (3:0, 2:0, 0:4)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
sk Pátek 11.12.2020, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 21. kolo

Vypúšťať zápas sa nevypláca ani za stavu 5:0 po dvoch tretinách. Dnes sa o tom presvedčil Zvolen, ktorý takmer prišiel o päťgólové vedenie. Hostia totiž v tretej tretine pridávali jeden gól za druhým a len veľmi tesne dnes nakoniec vo Zvolene nebodovali. Zvolen – Miškovec teda 5:4, ale za predvedený výkon v tretej tretine by som Miškovcu bod určite udelil. Domáci tretiu tretinu už zrejme šetrili sily na nedeľný zápas v Detve. Každopádne po dráme tri body ostávajú vo Zvolene. (20:36:31)

59:52
    Osterberg padá na ľad, hostia avizujú faul, ale nevylučuje sa.

59:32
    Vyhrané domáce buly a okamžite strela Bondru, ale mimo brány.

59:30
    Nakoniec sa bude vhadzovať v útočnom pásme Zvolena a Rajna musel opäť do brány.

59:30
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Wehrs – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

59:10
    Rajna opäť opúšťa bránu.

59:07
    Po nepresnej rozohrávke hostí sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Miklósa Rajnu.

59:00
    Rajna sa logicky musel vrátiť do brány.

59:00
    Bondra síce dostával puk v útočnej tretine na hokejku, ale po teči puk skončil na striedačke hostí.

58:27
    Rauhauser stopol prečíslenie domácich na červenej.

58:05
    Oddychový čas hostí. Gólman Rajna odvolaný.

57:45
    Miškovec dal gól!
    Neskutočné. Nedôslednosť domácej obrany a hostia strieľajú štvrtý gól. Jordanovu strelu Rahm iba vyrazil pred seba, následne KYLE OSTERBERG vložil Zuzinovi do odpalu hokejku, bol pred Rahmom rýchlejší a puk je opäť v sieti – 5:4. Nasledovať bude dráma.
    Asistencia Erwin Jordan.

57:22
    Aktuálne tlak domácich, strela Nuutinena z prvej, nepresná.

56:39
    Szirányiho strelu od modrej Rahm vyhlavičkoval nad bránu.

56:15
    Nahodenie Kissa od modrej, ale hostia tam nemali nikoho na dorážku.

55:41
    Domáci už iba nahadzujú puky, sústreďujú sa na to, aby už neinkasovali.

55:11
    Jordan sa uvoľnil popri Melancovi, zakončil, ale puk smeroval vysoko nad bránu.

54:22
    Hra sa úplne zmenila a hostia opäť žijú v boji o body.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 5. Ivan (McPherson, Zuzin), 7. R. Bondra (Zuzin, Nuutinen), 20. J. Mikúš (Kelemen, R. Bondra), 31. R. Bondra (J. Mikúš, Kelemen), 40. J. Mikúš (Ivan, Stupka) – 43. Wehrs (Egle, Lövei), 50. Wehrs (Egle, Lövei), 53. Rokaly (Magosi, Csányi), 58. Osterberg (Jordan)

HKM Zvolen: Rahm (Húska) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško, Gubančok – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – MCPherson, Zuzin, Nuutinen – Stupka, Helewka, Ďuriš – Marcinek, Tibenský, Chlepčok (tréner – P. Oremus)
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna (Lehoczki) – Wehrs, Szirányi, Rauhauser, Kiss, Láda, Vojtkó – Csányi, Osterberg, Jordan – Révész, Vas, Egle – Rokaly, Galanisz, Magosi – Ritó, Miskolczi, Lövei (tréner – D. Allison)

Rozhodčí: T. Orolin, Valach – Jurčiak, Stanzel (video – Martinko)