K. Vary – Mladá Boleslav 1:2 (1:2 po s.n.) | Vítkovice – Litvínov 6:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 1:2 (kon.)
Plzeň – Sparta 2:6 (kon.) | Motor ČB – Mountfield HK 3:5 (kon.) | Zlín – Olomouc 1:4 (kon.)
Kometa Brno – Třinec 1:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
6:2 (2:1, 4:1, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 13.12.2020, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 27. kolo

Domácím dnešní odveta vyšla na jedničku s hvězdičkou. V první třetině to ještě vypadalo na vyrovnané utkání, ve druhé části ale domácí dokázali svému soupeři utéct na rozdíl čtyř branek. Dařilo se jim téměř vše,na co sáhli a Verva najednou nevěděla, jak se dostat zpět do sedla. Ve třetí části byl vidět spíše urputný hokej, kdy byli hosté nuceni tvořit hru, vítkovičtí si ale s klidem svůj náskok pohlídali a skóre se už neměnilo. Tři body tak po zásluze zůstávají ve Vítkovicích. Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera, užijte si nadcházející vánoční chvíle a já se budu těšit znovu někdy na počtenou. (18:37:46)

Střely na branku:
    1/3 – 14:12
    2/3 – 16:9
    3/3 – 2:6

Celkem – 32:27

59:58
    Verva zkusí ještě poslední střelu, ale na výsledku se už nic nemění.

59:48
    Zápas se ve středním pásmu spíše jen dohrává.

59:22
    Litvínovští se drží před Svobodou, ale kotouč ne a ne dostat do klece.

58:52
    K puku se postavil atakovaný Helt, rozjel se na branku, nic nevymýšlel, vystřelil, ale Svoboda moc práce neměl.

58:52
    Za faul domácího Tršky je nařízeno trestné střílení.

58:52
    Helt sprintoval na domácí branku, ale ani napodruhé Svobodu nepřekonal. Byl ale faulován Trškou.

58:46

58:22
    Vítkovickým se nedaří usadit se v pásmu.

57:55
    Další vyhození využívají oba týmy ke střídání.

57:29
    Hosté vyhazují puk alespoň do středního pásma.

57:14
    Lakatoš dostal nabito ze středu hřiště, ale nastřelil jen Godlu.

56:53
    Vítkovičtí rozjeli přihrávkový kolotoč.

56:46
    Během komerční přestávky usedne na trestnou lavici hostující Štich, který bude pykat za podražení.

56:24
    Fridrich se drží na útočné modré a čeká na rychlou a přesnou přihrávku.

55:38
    Hosté stále bojují, ale jejich přihrávky nejsou z nejpřesnějších.

55:01
    Litvínovští mají puk pod kontrolou, ale nedaří se jim dostat do vyložené gólové pozice.

54:28
    Dej si vybruslil k brance, ale o záda se mu opíral bránící Irving.

53:46
    Povedené akci v podání Lednický – Fridrich chybělo už jen lepší zakončení.

53:14
    Verva bojuje v pásmu o prostor, ale domácí jsou všude.

51:45
    Vítkovičtí se rozjeli do pásma, Kovářova střela nebyla příliš přesná, protože mu clonil Jarůšek.

51:02
    O puk nahozený do rohu se postaral Lukeš a vybídl spoluhráče k útoku.

50:46
    Vítkovice rozehrávají útočnou akci.

49:52
    Hosté v pásmu, Jíchova lehká střela končí na zadním plexiskle.

49:26
    Ščotka ujížděl podél modré a nepustil puk dotírajícímu Dočekalovi.

49:05
    Verva se natlačila až těsně k domácí brance, Svoboda ale puk ze sevření ani v následné valné hromadě nepustil.

48:21
    Kalus si sjížděl pro puk, ale Cibulskis byl u puku jako první.

47:51
    Domácí se dostali k puku, ale jejich dlouhá rozehrávka končí na holích soupeře.

47:31
    Hraje se před domácí brankou, Svoboda je ale pozorný a má dobrý výhled.

46:43
    Zygmunt dokázal protáhnout puk do pásma, Jarůšek vystřelil z levého kruhu, ale minul vítkovickou branku.

46:16
    Hru nahoru dolů přerušuje komerční přestávka.

45:41
    Neuspořádanou rozehrávku hostů narušuje Černý, který posílá puk do středního pásma.

45:06
    Verva se rozhodně snaží s výsledkem něco udělat, tlačí se do pásma stůj co stůj.

44:35
    Hanzl se nenechal nikým zastavit a nabruslil si do pásma, jeho střela ale končí na Dočekalovi.

44:00
    Vhazování před obrannou modrou Litvínova.

43:27
    Přesun do pásma vítkovickým nevyšel, Ščotka si bere puk a uklidňuje hru.

42:49
    Štich vybojoval puk u mantinelu a posílá jej do pásma.

42:34

42:02
    Mallet se s pukem vydal na výlet, přihrával zpět na Deje, ale puk si pohlídali hosté.

41:49
    Ofsajd pro hosty.

41:40
    Vítkovičtí posílají puk do bezpečí.

40:48
    Kombinace hostů skončila u Hanzla, který tvrdě vypálil, odkažený puk ale Hübl netrefil.

40:34
    Krosčekem se provinil domácí Lakatoš, hosté mají přesilovou hru.

40:27
    Vítkovice se hned přesunuly do pásma, od modré pálil Schleiss, ale těsně vedle.

40:01

Domácím tato třetina vyšla na jedničku, dvě ze čtyř branek dokonce vstřelili v přesilovce. Zdá se, že jim do litvínovské sítě spadne všechno, na co si vzpomenou. Zkraje této části to tak nevypadalo, domácí sice rychle odskočili na rozdíl dvou branek, ale ve stejné minutě hosté také skórovali a znovu na světelné tabuli svítil jen jednogólový rozdíl. Vítkovice pak ale využily nabídnutou přesilovku a od té doby hrají s větší chutí a ladností a mají zápas pod kontrolou.

1/3 – 14:12
    2/3 – 16:9

Další třetina začne přibližně v 17:45.

Vteřinu po siréně ukončující tuto třetinu tečoval puk do domácí branky Irving, ale radost si nemůže užít.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    Litvínovští se dostali do pásma, Svoboda je v pohotovosti.

39:28
    Domácí i nadále atakují hostující branku.

38:54
    Další nebezpečná situace u hostující klece, ale puk se odráží mimo.
    38:26 Alexandre MALLET - 6:2

38:26
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Další využitá přesilovka pro domácí tým!! Po nahrávce Mikysky se napřáhl ALEXANDRE MALLET, který poslal puk s podrazem o Godlův beton do branky – 6:2. Asistence: Josef Mikyska, Marek Kalus.

38:06
    Maroszovi se podařilo sklepnout puk z hole bránícího hráče, do branky ho ale už nedostal.

37:47
    Další vyhození hostů, domácí musejí něco vymyslet.

37:31
    Litvínov posílá puk ke Svobodovi.

37:18
    Fridrich se prodíral k brance, ale byl nedovoleně zastaven hostující Havelka bude pykat za držení.

37:00
    Vítkovice v pásmu, ale hosté je nechtějí pustit od mantinelu.

36:14
    Hosté najíždějí na domácí branku a zkoušejí své štěstí, ale štěstěna při nich v této chvíli nestojí.

35:50
    Godla na opačné straně zasahovat nemusel, puk mířil příliš vysoko.

35:33
    Rychlý protiútok hostů, Hanzl jel sám na Svobodu, jeho zakončení zblízka ale domácí gólman zastavil svou čarovnou lapačkou.

35:10
    Hosté za sebou nechali puk, čehož využil Dej, ale Godla nakonec zasahovat nemusel.

34:55
    Pěknou kombinaci litvínovských zakončoval Hübl, Svoboda ale natáhl lapačku včas.

34:47
    Domácí se lehce dostali do pásma a zkoušejí pozornost hostujícího gólmana.
    33:59 Nicolas WERBIK - 5:2

33:59
    Vítkovičtí se dostali do přečíslení dva na nikoho, Mallet nabídl puk NICOLASI WERBIKOVI, který poslal puk pod víko – 5:2. Asistence: Alexandre Mallet.

33:29
    Domácí zmatkují před svou brankou a nedaří se jim rozehrát, Hanzl dostal přihrávku přímo na hůl, ale zblízka nastřelil lehce jen Svobodovo rameno-

32:54
    Kalus pálil hned z první, ale Godlova lapačka byla rychlejší.

32:42
    Vítkovice se snaží dostat od mantinelu před branku.

32:23
    Hosté v ofsajdu, následuje komerční přestávka.

32:07
    Přetahovaná o puk se odehrává převážně ve středním pásmu.

31:24
    Zprava zkusil ohrozit Svobodu Válek, ale marně.

31:13
    Bez větších potíží domácí ustáli své první oslabení, Fridrich se vrací do hry.

30:53
    Litvínovským se nedaří dostat do pásma ke Svobodovi.

30:19
    Zdráhal zatáhl puk do pásma, ale nebyl připraven na důraz Deje, domácí tak mohou být zase na chvíli v klidu.

29:57
    Litvínovský rozjezd zastavuje ofsajd.

29:49
    Hruška dobře narušuje hostující rozehrávku.

29:24
    Lukeš nestihl vyhazovaný puk u modré, a tak hosté musejí vycouvat z útočného pásma.

29:13
    První přesilová hra pro hosty, za držení putuje mezi trestoměřiče domácí Fridrich.

28:50
    Hübl se díky teči Fridricha do šance nedostal.

28:27
    Hanzl se snažil prodrat mezi dva vítkovické hráče, ale nepodařilo se.

27:48
    Gerhát nezpracoval puk, a tak může do pásma rozehrát domácí Mallet.

27:19
    Hostující Demel se propracoval až téměř k brance, ale puk poslal jen do zadního plexiskla.

27:08
    Tvrdá střela Geweise od modré se dostala do ohniska, Godla ale puk schovává a je vyhlášená komerční přestávka.

26:55
    Vítkovice bojují v pásmu, na modré vyčkává Marosz s Geweisem.

26:23
    Zakázané uvolnění teď vyprodukovali hosté a vhazuje se u jejich branky.
    25:54 Dominik LAKATOŠ - 4:2

25:54
    Další využitá přesilovka!! Marosz neměl ke střele dost prostoru, jeho střela se odrazila ke kruhu na DOMINIKA LAKATOŠE, který z pozice klečícího střelce propaluje Godlu – 4:2. Asistence: Rostislav Marosz.

25:45
    Domácí se propracovali do pásma.

25:26
    Litvínov vyhazuje kotouč a přesunuje se do útočné třetiny.

25:11
    Další přesilovka pro domácí, za podrážení odjíždí za katr hostující Kudla.

25:00
    Domácí se drží v pásmu, ale hostující gólman má dobrý přehled.

24:33
    Verva rozehrávala z pásma, puk ale končí v hledišti.

24:13
    Vítkovický Werbik se dostával před branku, ale Godla byl připraven.

23:50
    Hraje se v rychlém sledu na obě strany.

22:25
    Hosté znovu u domácí klece, Ščotka ale nastřelil zprava jen beton domácího brankáře.
    22:00 Tomáš POSPÍŠIL - 3:2

22:00
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A hosté s odpovědí na vývoj neotálejí dlouho! Po zmatku před domácí brankou se nejrychleji zorientoval TOMÁŠ POSPÍŠIL, který zasunul puk k tyči za záda Svobody – 3:2. Asistence: Lukáš Válek, Jan Ščotka.
    21:18 Rastislav DEJ - 3:1

21:18
    Vítkovičtí zvyšují svůj náskok, Kubeš poslal rychle puk na Marosze, který našel zcela volného ROSTISLAVA DEJE, ten měl sice hokejku na špatnou stranu, ale přesto dokázal poslat puk mezi betony Godly – 3:1. Asistence: Rostislav Marosz, Jakub Kubeš.

21:12
    Od branky rozehrává vítkovický Kubeš, týmy rychle střídají.

20:23
    Hosté posílají puk k domácí brance, bruslařský souboj mezi Hanzlem a Trškou vyhrává domácí bek.

20:03
    Vítkovice vyhrávají vhazování a míří do pásma.

20:01

První třetina vyšla lépe domácím, ti jako první překonali hostujícího Godlu díky Dočekalovi. Netrvalo sice dlouho a hosté se dobrou hrou před brankou dočkali vyrovnání zásluhou Irvinga, domácí ale dostali k dispozici přesilovku, kterou brzy ve spolupráci s Mikyskou využil Kalus. Uvidíme, s jakou taktikou nastoupí oba týmy do další části.

1/3 – 14:12

Další třetina začne přibližně v 16:50.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54
    Ofsajd pro Vervu.

19:39
    Hosté střídají a budou rozehrávat od Godly.

19:15
    Vítkovice zpět v pásmu, Štencelovi střela od modré nesedla.

18:55
    Hraje se u domácí branky.

18:33
    Domácí Fridrich se u mantinelu šikovně vyhnul protihráči, zatáhl puk až mezi kruhy, ale na přesnější střelu neměl čas.

18:09
    Fridrich se sice dokázal dostat k puku, ale po boji končí kotouč na litvínovské střídačce.

17:43
    Lakatoš vybojoval kotouč, ale z pásma jej také nedokázal dostat.

17:22
    Irving za svou brankou uklidňuje hru a rozehrává velmi rozvážně.

17:06
    Bude se vhazovat ve středním pásmu, hosté se dostali do ofsajdu.

16:52
    Verva bojuje o každý kousek ledu ve svém útočném pásmu.

16:15
    Domácím se nepodařilo rozehrát z pásma, puk je zašlápnutý u mantinelu v jejich obranné třetině.

15:58
    Litvínovští na skok v pásmu, ale domácí rychle mění směr hry, Godla raději povyjel z branky a kryje kotouč tělem.
    15:02 Marek KALUS - 2:1

15:02
    Domácí využívají přesilovou hru!! Hanzl si na trestné ještě ani neudělal pohodlí a už se může vrátit do hry. Z pravé strany namířil puk do branky Mikyska, MAREK KALUS jen lehce vložil hůl do dráhy puku a ten končí v odkryté brance – 2:1. Asistence: Josef Mikyska.

14:43
    Další přesilovka pro domácí, Hanzl si vypomohl hákováním.

14:38
    Jarůšek se i se spoluhráči rozjel do pásma, ale celá akce končí za brankou.

14:08
    Ščotka se snaží rozehrát z pásma, ale za záda mu dýchá vysoký Dočekal.

13:35
    Puk po jedné ze střel projel těsně kolem brankové čáry před Godlou, ale sudí ihned rozpažují.

13:24
    Hru přerušuje komerční přestávka.

13:10
    Hosté kombinují do pásma, puk ke kruhu dostal Gerhát, ale nezpracoval si jej.

12:42
    Puk mají domácí pod kontrolou, oba týmy střídají.

12:24
    Hraje se v útočném pásmu Vítkovic, ale spíše podél mantinelu.

11:50
    Domácí se přesunuli do útoku, ale hosté k nim přistupují na těsno.

11:04
    Další pokus z hole Hübla, ale Svoboda byl na místě.

10:55
    Vítkovičtí posílají kotouč na zakázané uvolnění.

10:44
    Dobře to myslel Hanzl, ale Svoboda byl na místě.

10:30
    Hosté se drží před domácí brankou a ostřelují Svobodu snad ze všech stran.
    10:03 Aaron IRVING - 1:1

10:03
    Je vyrovnáno!! Litvínovská snaha a důraz se vyplácí, po nahrávce Hübla se střelou na vzdálenější tyč krásně trefuje AARON JAMES IRVING – 1:1. Asistence. Viktor Hübl, Tomáš Pospíšil.

09:53
    Další rychlý atak domácí branky, ale i tentokrát má Svoboda puk pod kontrolou.

09:31
    Válek vyzkoušel pozornost Svobody zblízka, puk končí v jeho výstroji.

09:14
    Gerhát se ve středním pásmu dostal k puku a okamžitě zamířil do útoku.

08:53
    Litvínov toto oslabení přestál, Demel sprintuje na střídačku.

08:15
    Zajímavá situace před Godlou, Mallet ani Mikyska nedokázali dostat puk do uvolněné branky.

07:53
    Litvínov posílá puk do bezpečí až ke Svobodovi.

07:40
    Vítkovice se snaží rozhodit hostujícího Godlu, ale ten je pozorný.

07:07
    Hra je přerušena, domácím utekl puk do středního pásma.

07:04
    Od modré to zkusil Lakatoš, ale puk nastřelil do brusle bránícího hráče.

06:53
    Na trestné lavici se usazuje hostující Demel, který se provinil hákováním.

06:53
    Po komerční přestávce si vítkovičtí zahrají první přesilovku.

06:39
    Kotouč míří ke Svobodovi, oba týmy střídají a domácí mohou v poklidu rozehrát.

05:56
    Domácí se i nyní drží na své útočné polovině, litvínovští neví, jak se dostat k puku.
    04:50 Martin DOČEKAL - 1:0

04:50
    Domácí se rychle rozjeli k brance, Mallet téměř z úrovně brankové čáry nahrával před branku, kde už čekala připravená hůl MARTINA DOČEKALA, který posílá svůj tým do vedení – 1:0. Asistence: Alexandre Mallet, Nicolas Werbik.

04:39
    Helt zblokoval puk, který zamířil znovu do obranného pásma Vítkovic.

04:22
    Ofsajd odpískán hráčům v modrých dresech.

04:03
    Štencelova střela od modré vylekala hostujícího gólmana, ale mířila kousek vedle.

03:57
    Verva rychle odpaluje puk na zakázané uvolnění, bude se vhazovat po levici Godly.

03:36
    Domácí v pásmu, Lakatoš výborně cloní před brankou, ale moc střel ze strany Vítkovic nepřichází.

03:10
    Za vyhozeným pukem spěchal, Jarůšek, ale vítkovičtí byli u puku znovu první.

02:44
    Vítkovice se stále drží u hostující branky, Godla hlasitě diriguje své beky.

02:17
    Lednický se řítil k brance, čekal na přihrávku Fridricha, ale ten byl tísněn a neměl kudy přihrát.

02:08
    Zakázané uvolnění pro domácí.

01:55
    Hostům nevyšel atak útočného pásma, Trška je u puku jako první a uklidňuje hru.

01:34
    Demel se dostal k puku a ujížděl až k modré, odkud nahodil puk do rohu ke Svobodovi.

01:21
    Puk si převzali hosté, ale jejich snaha je zastavena ofsajdem.

01:00
    Kubeš na modré zachraňuje útočné pásmo.

00:35
    Vítkovice kombinují do útočné třetiny.

00:29
    Spíše nahození než střela přistála v lapačce domácího gólmana.

00:21
    Hosté rozehrávají Ščotkou zpoza své branky.

00:03
    Úvodní vhazování vyhrál pro svůj tým Hruška.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – L. Kovář, Trška, Štencel, Kubeš, Koch, R. Černý, Gewiese – Schleiss (A), Hruška (C), Lakatoš – Dej (A), Marosz, M. Kalus – Dočekal, Werbik, Mallet – Lednický, J. Mikyska, Fridrich.

HC VERVA Litvínov: Godla (Honzík) – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Demel, Kudla, Štich (A) – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Válek, Gerhát, Jícha – M. Havelka, Helt, Zygmunt.

Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Rampír, Špringl.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Na vítkovický led se poprvé v této sezóně vrací po loňské výměně útočník Patrik Zdráhal, stejně jako další ex-vítkovický hráč, obránce Patrik Demel. Nová tvář se ukáže ve vítkovickém dresu, svou premiéru v extralize si dnes odbude šumperský kapitán, obránce Petr Geweise

Lídry kanadského bodování Litvínova jsou s deseti body útočníci Richard Jarůšek (6+4) a Patrik Zdráhal (5+5). Nejproduktivnějším bekem je s pěti body Jan Ščotka (2+3). Průměrně nejvíce času na ledě tráví obránce Aaron Irving s časem 23:04. Tento bek má také 43 bodů ve statistice Radegast indexu. Nejtrestanějším hráčem je útočník Tomáš Pospíšil s 33 trestnými minutami. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Denis Godla se třemi čistými konty, s průměrem 1,90 a úspěšností 92,78 %.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je se čtrnácti body útočník Rostislav Marosz (7+7), nejlepším střelcem je ale s deseti góly útočník Dominik Lakatoš (10+3), který si svými výkony řekl také o pozvánku do reprezentace. Mezi obránci se nejvíce daří s osmi body Janu Štencelovi (0+8), který je zároveň s průměrným časem 22:37 minut na zápas nejvytíženějším hráčem týmu. Lídrem statistiky Radegast indexu je kapitán Roman Polák se 73 body, který je zároveň nejtrestanějším hráčem, i díky vyšším trestům si už od sudích vykoledoval 69 trestných minut. Z dvojice gólmanů má na svém kontě více odchytaných zápasů Miroslav Svoboda s jednou asistencí, průměrem 2,98 a úspěšností 90,44 %.

Desáté místo v neúplné tabulce patří domácím, kteří za bilanci 4-2-4-8 a pasivní skóre 40:56 nasbírali celkem 20 bodů. Se stejným počtem odehraných zápasů je Verva na 8. místě, na svém kontě má 21 bodů za bilanci 4-4-1-9 a pasivní skóre 35:45.

Vítkovice mají za sebou náročné období a zdá se, že stále ještě není u konce. Během uplynulého týdne došlo k výměně celého trenérského týmu, ale ani to zatím ke zlepšeným výsledkům nevede. Vítkovičtí si po změně připsali ve dvou zápasech jen bod za prohru v prodloužení na ledě Litvínova (0:1), v minulém dohrávaném zápase se Spartou pak prohráli 2:5. Litvínovští z posledních dvou zápasů vydolovali pět bodů, dva body za výhru v prodloužení právě s Vítkovicemi (1:0) a tři body za sobotní výhru na ledě Zlína (2:0). Dnes tedy znovu změří Vítkovice své síly s Litvínovem a na ledě Ostravar arény si od 16 hodin budou chtít spravit své renomé.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 5. Dočekal (Mallet, Werbik), 16. M. Kalus (J. Mikyska), 22. Dej (Marosz, Kubeš), 26. Lakatoš (Marosz), 34. Werbik (Mallet), 39. Mallet (J. Mikyska, M. Kalus) – 11. Irving (V. Hübl, Pospíšil), 22. Pospíšil (Válek, Ščotka)

Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Rampír, Špringl