Ufa – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:4 (kon.)
Čerepovec – N.Novgorod 3:0 (kon.) | Kunlun – Minsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Nižněkamsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Soči – Spartak Moskva 3:4 (kon.) | Viťaz – Omsk 4:3 (kon.) | Kazaň – Jokerit 4:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Red Star Kunlun
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
HC Dinamo Minsk
Neděle 13.12.2020, 15:00 • Arena Mytišči, Mytišči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Evropské hokejové ligy. V neděli bude na programu hned devět zápasů a jeden z nich se bude hrát i v Mytišči, kde nastupují k domácím zápasům hokejisté Red Star Kunlunu. Jeden z nejhorších celků celé soutěže nastoupí proti HC Dinamu Minsk, kterému se naopak letos hodně daří. Utkání začíná v 15 hodin.

Red Star Kunlun:
    Domácímu týmu patří v právě probíhající sezoně jedenáctá pozice ve Východní konferenci. Čínský tým nasbíral totiž jen 21 bodů ze 34 zápasů, když pouze osmkrát vyhrál a šestadvacetkrát odešel z ledu poražen (z toho pětkrát za bod). Horším týmem už je jen Nižněkamsk na Východu a nejhorší tým celé soutěže Riga na Západu. Kunlunu nefunguje hlavně defenzíva, jelikož 119 inkasovaných branek je právě po Nižněkamsku druhý nejvyšší počet.

HC Dinamo Minsk:
    Běloruský celek sice hraje v extrémně silné Tarasovově divizi, kde nastupue i CSKA Moskva, Jaroslavlí, Dynamem Moskva a Dinamem Riga, přičemž je na čtvrtém místě v divizi a první čtyři týmy patří do první pětky celé Západní konference. Dinamo zažívá povedený ročník, kdy ve 34 zápasech vyhrálo již v devatenácti případech a z ledu odešlo poraženo patnáctkrát, přičemž třikrát za bod. Minsk i celkem dobře přestál těžkou část sezony, kdy měl před měsícem více než třináct zraněných plejerů.

Československá stopa v týmech:
    Andrej Šustr (KUN): 18 zápasů, 1 bod (0+1)
    Dávid Bondra (KUN): 15 zápasů, 2 body (1+1)
    Dominik Furch (MIN): 22 zápasů, 13 výher, 91,4% úspěšnost zákroků, 2,57 průměr gólů.

Red Star Kunlun: J. Smith (Šikin) – Sproul (A), Chelios (A), Šustr, Jevsejenkov, Fram, Baldajev, Starikov – S. Foo, Lockhart (C), P. Foo – Nikolišin, Toropčenko, Leščenko – Shinkaruk, Wellman, Collins – Werek, Bakanov, Wong – Šaškov.

HC Dinamo Minsk: Kolosov (D. Taylor) – Koljačonok, Menell, Falkovskij, R. Murphy, Znacharenko (A), Jerjomenko, Děrjabin, Martynov (A) – Kozun, K. Voronin, Spooner – Lodnia (C), Šarangovič, Prince – Gorbunov, Protas, Kogaljov – Děmkov, Suško, Usov.

Rozhodčí: Andris Ansons, Alexander Soin – Alexander Sadovnikov, Maxim Stroganov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:35
    Během první minuty je hra již dvakrát přerušena.

01:52
    Nepříjemnost pro domácí tým. Ethan Werek na konci druhé minuty fauloval a dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

02:08
    Dinamo si zahraje dlouhou přesilovku pět na tři, která bude trvat přesně minutu a 44 sekund. Vjačeslav Leščenko jde ven na dvě minuty za sekání.

02:37
    Hosté si ale zatím žádnou velkou šanci nevypracovali. Nyní dostal dobrou přihrávku na levý kruh Arťom Děmkov, jenž si poklekl a opřel se do puku, ale trefil připraveného Jeremyho Smithe.

03:32
    Velkou šanci měl Brennan Menell, jenž si sjel mezi kruhy na přihrávku a mířil pod horní tyčku, ale tam sál Smith svou lapačkou a výborně zasáhl!

03:52
    Kunlun hraje ve čtyřech.

04:08
    Kunlun hraje v plném počtu a těžkou pasáž zápasu hned na jeho úvod zvládl výborně.

05:21
    Přesilová hra také pro Kunlun. Nedovolené bránění je trest, který nyní vidí Vladislav Koljačonok.

06:05
    Hosté vyhodili puk přes všechny čáry a sbírají cenné vteřinky při oslabení.

06:35
    Stejně je tomu tak i nyní.

07:05
    Spencer Foo si nabruslil s pukem na pravý kruh a pořádně se do něj opřel. Gólman Alexej Kolosov měl co dělat, aby kotouč vyrazil za svojí branku.

07:21
    Ani domácí nedokázali první přesilovou hru využít.

08:02
    Další dobrý útok celku v červeném. Rychlý přechod přes modrou čáru ukázal Tyler Wong, který se vůbec nerozpakoval a zkusil z levé strany střelu. Nakonec jí raději Kolosov nadvakrát pokryl.

08:42
    Už mohlo být skóre změněno! Z pravé strany vyslal na branku Jeremyho Smithe pořádně ostrou ránu Ivan Lodnia, kterému puk skvěle předložil Jegor Šarangovič. Lodnia tlačil puk k bližší tyči, ale přesně tuhle část branky trefil. Gólman Kunlunu by neměl šanci zasáhnout!
    08:42 Tyčka po střele Lodniy

10:37
    Hosté pokračují v tlaku Alexander Kogaljov číhal na levém kruhu, kam také dostal přihrávku. I on pořádně napřáhl, ale trefil pouze hruď připraveného domácího gólmana.

12:18
    Hosté se budou opět bránit. Roman Gorbunov je druhým vyloučeným hráčem Dinama, nyní dostává dvě minuty za krosček.

13:32
    Ale ani tato přesilová hra se domácím příliš nedaří. Přesilovky oběma týmům v probíhající první třetině vůbec nejdou.

14:18
    Běloruský celek je v plném počtu.

14:49
    Nyní se Dinamo na chvíli usadilo před brankou Smithe. Od modré zkoušel vystřelit Alexandr Kogaljov, jelikož viděl před brankářem Smithem poměrně dost hráčů, ale puk na branku neprošel.

15:20
    Roman Gorbunov byl v bruslařském souboji rychlejší než soupeř a za brankou dojel puk. Jenže veškerá jeho aktivita byla devalvována nepřesnou přihrávkou, takže Dinamo přichází o puk.

16:48
    Hraje se nyní nahoru – dolu. Ani jeden z týmů sice nemá vážnější šance, ale tempo určitě uspokojí.

17:42
    Ilja Usov chtěl využít toho, že Kunlun trošku hůře střídal. Dostal kotouč do jízdy a ve středním pásmu se bleskově prosmýkl přes modrou. Místo míření dal přednosti razanci, ovšem jeho rána Smithe nepřekvapila a vzápětí se puk dostal zásahem hráče hostí mimo kluziště.

18:32
    Tyler Wong se opět dostával v blízkosti branky Minsku do střelecké pozice, ale nakonec mu puk z hole sjel a dobrá šance vyšla do ztracena.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:35
    Hráči Kunlunu drží puk ve své moci a chtějí evidentně jít do kabin za nerozhodného stavu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní třetina je u konce. Minsk hrál na jejím začátku dlouhou přesilovku pět na tři, jenže využít jí nedokázal a navíc Jeremy Smith neměl tolik práce, jak by při dvojnásobné početní převaze bylo zdrávo. Přesilovku pěk nevyužili ani domácí. Největší šanci tak měl Ivan Lodnia, jenž po dobrém protiútoku dva na jednoho trefil tyčku. Když poté nevyužili přesilovou hru ani domácí, jde se do kabin za stavu 0:0.

20:13
    Hned na začátku druhého dějství zavezli domácí puk do útočného pásma. Nakonec se bude vhazovat po levici brankáře.

20:45
    Spencer Foo obkroužil branku a snažil se zasunout kotouč k pravé tyči. Tam ale byl připravený brankář Alexej Kolosov se svým betonem.

21:16
    Už se zase hraje na straně druhé. Prakticky o to samé jaké Foo se nyní pokoušel i Jegor Šarangovič, ale při otočce mu kotouč sjel z hokejky.

22:29
    Nahozený puk v síti neskončil, Jeremy Smith na něj dobře viděl a kotouč srazil za svojí klec.

22:53
    Rozehrávka hostí nebyla přesná, puk se po zakázaném uvolnění stěhuje přes Alexeje Kolosova.

22:54
    Hned po buly si vyrazil na útočný výlet Alexej Kogaljov, jenž je dnes hodně aktivní. Ale na kruhu neobešel přesilu dvou hráčů.

24:23
    Dinamo trošku propadlo v obraně, což zavinil nečistým zpracováním puku Ryan Murphy. Ale aspoň ho dostal těsně před svého brankáře a Kolosov puk převzal, ještě než po něm stačil sáhnout kapitán Kunlunu Luke Lockhart.

25:10
    Oba týmy se budou moct zklidnit komerční přestávkou. Ačkoliv je stav stále nerozhodný, nějaký zanďour se rozhodně nehraje.

26:23
    V Mytišči stále čekáme na branku a nedočkáme se jí ani po tomto útoku Dinama, jelikož si Ilja Usov nepohlídal přechod přes modrou čáru. Ofsajd.

27:00
    Minsk je o něco málo aktivnějším týmem a nyní to bude mít možnost potvrdit, jelikož dostává dvouminutovou početní výhodu po tom, co Casey Wellman inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení.

28:30
    Přesilové hry rozhodně dnes nejsou to, co Dinamo Minsk zlobí. Viděli jsme to již na začátku utkání při minutu a tři čtvrtě dlouhé početní výhodě pět na tři. Stejně je tomu i nyní a Jeremy Smith nemusel vytahovat žádný zázračný zákrok.

29:00
    Kunlun hraje opět v pěti.

29:54
    Ačkoliv přechod do útoku v podání Dmitrije Znacharenka byl nyní trošku kostrbatý, podařilo se a Dinamo kombinuje před brankou Jeremy Smithe.

30:18
    Jenže Vjačeslav Leščenko neměl po další útočné akce pochopení. Krátce po tom, co Ivan Lodnia zkusil před brankářem Kunlunu tečovat puk, vyhodil jej na zakázané uvolnění.

30:33
    Buly vyhráli domácí a ti tak mohou jít střídat.

31:06
    Parker Foo se snažil vybojovat kotouč v rohu za brankou a i když to zpočátku vypadalo nadějně, o puk nakonec přišel.

31:26
    Jenže rozehrávka Dinama končí zakázaným uvolněním a Kunlun tedy nakonec má pásmo ve své moci.

31:35
    Hned po buly ale poslal Koljačonok kotouč do středního pásma.

32:01
    V začínající třiatřicátá minutě má Koljačonok a Menell puk za brankou. Rozehrává první jmenovaný.

32:20
    Ryan Spooner zkusil ostré nahození před branku, jelikož v prostoru těsně před Jeremy Smithem byli tři domácí hráči a dva hokejisté v bílomodrém. Jenže jednatřicetiletý Kanaďan se zkušenostmi z Nashville, Columbusu, Bostonu nebo Colorada puk viděl a bezpečně po něm sáhl.

32:41
    Alexej Kolosov vyjel za branku, aby ztlumil puk. To se mu sice nepodařilo, ale i tak zůstali hráči Dinama u puku.

33:09
    Ryan Spooner nahodil puk po prknech na levou část útočného pásma. Nyní Dinamo svírá svého soupeře před Smithem, jenže opět jde o kombinaci, jenž nepřináší gólové šance.

33:53
    Shane Prince byl ve dvou slibných šancích. Nejprve zkusil střelu od modré, která vyprášila betony Smithe. Poté se ve středním pásmu chopili puku a přes dva hráče se dostal do střelecké pozice. Zkusil ránu na horní část branky, ale tam byl připravený Smith se svojí lapačkou.

34:48
    Alexej Protas mezi kruhy výborně sklepl kotouč pro Alexandra Kogaljova, jenž si najížděl z pravé strany před branku. Celou akci ale zastavilo špatné zpracování puku v podání křídelníka Dinama.

35:25
    Hosté vyhráli buly po pravici Smithe a opět zkouší kombinaci před jeho brankou. Od modré nyní zakončoval Vlado Jerjomenko, když dostal výbornou přihrávku na střelu z první, ovšem kanadský brankář ve službách čínského týmu je zatím k nepřekonání.

35:57
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Hosté po buly propadli a dopředu se řítil Vjačeslav Leščenko. Ten byl sice dojet obráncem Minsku a nezakončil, ovšem puk se dostal na modrou pro Jake Cheliose. Syn slavného otce viděl, že je před brankou Minsku pořádně rušno, tak vystřelil. Následně se strhla před brankou běloruského týmu pořádná mela, po které je nakonec puk v síti po úspěšné dorážce VJAČESLAVA LEŠČENKA. Zda bude jeho dorážka platit se ale ukáže u videa. Otázkou je, zda hráč Kunlunu nestál v brankovišti či nějak nebránil Kolosovovi v zásahu. Asistence: Ivan Nikolišin, Alexej Toropčenko.
    35:57 Vjačeslav LEŠČENKO - 1:0

35:57
    Rozhodčí u videa potvrdili, že branka platí a Kunlun se tak z obrovského tlaku nakonec dostává do vedení!
    35:57 Sudí gól Leščenka uznali

36:58
    Situace dva na jednoho šla vyřešit určitě lépe. Spencer Foo totiž dostal výbornou nahrávku, byť už byl hodně blízko ke Kolosovovi. Ovšem puk nad jeho betony nezvedl.

37:20
    Hosté se rozhodně nechtějí s nepříznivým stavem smířit. Tím spíše, když ve druhé třetině jsou jednoznačně lepším týmem. Sražený puk nyní projel těsně kolem levé tyčky Jeremyho Smithe.

37:28
    Kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti Kunlunu se hra stěhuje do středního pásma.

38:02
    Puk znovu opustil kluziště a hra je tak přerušena. Bude navázána vhazováním ve středním pásmu poblíž útočné modré Kunlunu.

38:12
    Hosté budou mít šanci před odchodem do kabin srovnat stav. Dvě minuty za podrážení dostává Jake Chelios.

38:39
    Jegor Šarangovič se z pravého kruhu opřel do puku, nicméně ani on neprostřelil dnes zatím skvěle chytajícího Jeremyho Smithe.

39:23
    Dinamo musí začít s rozehrávkou opět až od své branky.

39:39
    Z kruhů střílel zřejmě Dmitrij Znacharenko. Jeremy Smith vyrazil puk před sebe, kde byl s dorážkou připravený Shane Prince, nicméně kotouč se zastavil někde pod betony brankáře Kunlunu.

39:50
    Ještě jednou Shane Prince. Nyní se uvolnil na pravé straně a v rozhodující části ještě zkusil bekhendovou kličku, po které by přece jen Smithe trošku rozhodil. Jenže ani tentokrát nebyl úspěšný.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je u konce. Dinamo v ní mělo jeden velký tlak, zejména kolem poloviny zápasu, kdy Kunlun prakticky nebyl puštěn ven z pásma. Jenže jak už to tak bývá, výrazně aktivnějšímu týmu se nepodařilo vstřelit branku a naopak domácí otevřeli skóre. Leščenko byl v úniku dostižen a nezakončil, ovšem puk se dostal na modrou pro Jake Cheliose. Bek Kunlunu vystřelil, jelikož před Kolosovem bylo pořádně rušno a v brankovišti vyšťoural puk Vjačeslav Leščenko, jenž ho doklepl do branky. Správnost gólu potvrdil sudí ještě u videa. Vzápětí mohl zvýšit stav Spencer Foo, ale zblízka se neradoval. Hosté v závěru třetiny dostali výhodu přesilové hry, ovšem ani z ní výborného Jeremyho Smithe nepřekonali – 1:0.

40:12
    Jake Chelios je na ledě a Kunlun hraje opět v pěti hráčích, kterými bude odrážet pravděpodobně další nápor svého soupeře.

42:16
    Dlouho ale Kunlun v pěti nehrál. Casey Wellman jde ven za podrážení.

42:58
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Hosté se přece jen dočkali vyrovnání. RYAN SPOONER vystřelil z prostoru mezi kruhy po tom, co výbornou práci před Jeremy Smithem odvedl Arťom Děmkov. Nyní už byl gólman Kunlunu bezmocný a na ránu kanadského forvarda nemohl dosáhnout. Spooner tak celou akci sraženou střelou sám začal a pak jí přesnou střelou i dokončil.
    42:58 Ryan SPOONER - 1:1

44:30
    Jake Chelios a Maxim Suško si před brankou něco důrazně vyříkávali a oba dva si půjdou sednout na dvě minuty za hrubost.

45:51
    Ve hře čtyř proti čtyřem jsou aktivnější hráči Kunlunu, kteří mají puk častěji na svých hokejkách.

46:30
    Oba týmy hrají v plném počtu.

46:35
    Stěpan Falkovskij má kotouč za svojí brankou a zklidňuje nyní hru.

46:58
    Leščenko si vyjel s pukem z rohu branky na pravý kruh. Dostal se do dobré střelecké pozice, ale rána mu nesedla.

47:57
    Na konci osmačtyřicáté minuty přichází komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou Jeremyho Smithe.

48:18
    Ryan Murphy si vzal puk na hokejku a sjel si mezi kruhy, jenže mířil o kousek výše, než by potřeboval.

48:52
    Dinamo vede další útok, ovšem Brennan Menell byl na modré rychlejší než spoluhráči a akce tím končí.

49:12
    Ilja Usov si výborně najel zpoza branku k pravé tyči a napříč brankovištěm dával pas na Ryana Spoonera, který ale kotouč nezvedl tak, jak by potřeboval. Jeremy Smith bere další dobrý zákrok!

50:33
    Ryan Sproul rozjel akci, na jejímž konci se ještě nabízel do zakončení Ivanu Nikolišinovi. Ten vzal celou akci na sebe a zkusil střelu z kruhů, se kterou ale neměl Alexej Kolosov problémy.

51:13
    Hru přerušuje další komerční přestávka. Šance obou týmů na vítězství jsou naprosto vyrovnané, momentálně nikdo nemá více ze hry.

51:52
    Fantastická branka HUNTERA SHINKARUKA! Šestadvacetiletý Kanaďan si najel po levé straně do útočného pásma a už to vypadalo, že bude nahrávat některému ze svých spoluhráčů. Jenže bývalý forvard Vancouveru nebo Calgary ukázal, že nehrál NHL jen tak pro nic za nic. Nahodil si puk na bekhend a poté jej poslal přes překvapeného Kolosova do pravé šibenice! Asistence: Sean Collins.
    51:52 Hunter SHINKARUK - 2:1

53:19
    Rozhodně to zatím nevypadá, že by Dinamo mělo jít do nějakého souvislejšího tlaku. Ba naopak, právě hráči Kunlunu kombinují před brankou Alexeje Kolosova.

53:45
    Až nyní se hosté dostali před branku. Brandon Kozun zkoušel před brankářem tečovat nahozený puk, ale to se mu těsně nepovedlo a Jeremy Smith jej třímá v lapačce.

55:24
    Hned po vyhraném buly zkoušel střelu Alexej Protas, který během velké marodky Dinama chytil šanci pořádně za pačesy. Jenže mířil těsně vedle levé tyče.

56:37
    Čas na vyrovnání Minsku se pomalu krátí a hosté se stále nemohou pořádně dostat před branku soupeře. Až nyní se to možná podaří. Dobrou práci v útočném pásmu odvedl Jegor Šarangovič.

56:47
    Velká nepříjemnost pro Kunlun. Viktor Baldajev vyhodil puk takovým stylem, že se kotouč dostal mimo kluziště a málem ještě zasáhl napadajícího Brennana Menella do obličeje. To se naštěstí pro něj nestalo, proto jsou z toho jen dvě minuty.

57:30
    Zatím se Kunlun brání velice dobře a nyní posílá kotouč přes všechny čáry ven.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:21
    Zápas nám zřejmě půjde do prodloužení. Hosté využívají v nejlepší moment přesilovou hru zásluhou krásné kombinace. Murphy poslal kotouč od modré na pravý kruh pro Spoonera. Ten nahrál za branku na Princeho, jenž našel před Smithem zcela volného ARŤOMA DĚMKOVA, jenž se střelou z první nemýlil. A to byl na střelu ještě připraven i Jegor Šarangovič. Asistence: Shane Prince, Ryan Spooner.
    58:21 Arťom DĚMKOV - 2:2

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

60:50
    Pro nepřesnost v rozehrávce Dinama je hra přerušená.

61:18
    Jegor Šarangovič se dostával do zakončení mezi kruhy, ale ani on nebyl přesný. Vzápětí to zkusil z levé strany také Shane Prince, jenže i on zatím zůstane u asistence na důležitém vyrovnávacím gólu.

61:26
    Hráči Dinama kombinují před brankou Jeremyho Smithe. Aktivní je zejména Brandon Kozun.

62:08
    Ani nyní nepřišlo rozhodnutí. Zajímavá situace dva na jednoho v podání domácích nebyla zužitkována.

63:45
    Luke Lockhart se z levé strany natlačil až před brankáře Alexeje Kolosova. Zkoušel se prosadit střelou pod jeho betony, ovšem neuspěl.

64:00
    Probíhá poslední minuta nastaveného času.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení o zápasu nerozhodlo, jde se tedy do samostatných nájezdů. V nich by měl být výrazně více rozchytán Jeremy Smith, jenž dnes lapil 39 střel Dinama oproti 26 zákrokům Alexeje Kolosova.

Samostatné nájezdy začínají.

Na nájezdy jde místo dnes skvěle chytajícího Jeremy Smithe jeho parťák Dmitrij Šikin. Což je samozřejmě překvapení.

1. série
    0:0
    Alex Kogaljov se rozjel velmi pomalu, míchal s pukem, ale Šikina nevymíchal.
    Alexandr KOGALJOV

1. série
    0:0
    Ani Vjačeslav Leščenko na brankáře nevyzrál.
    Vjačeslav LEŠČENKO

2. série
    0:1
    Stěpan Falkovskij si navedl puk na bekhend a krásně zavěsil.
    Stěpan FALKOVSKIJ

2. série
    0:1
    Hunter Shinkaruk už měl jen zasunout puk za překonaného Kolosova, ale jeho radost zastavila ve velké šanci tyčka.
    Hunter SHINKARUK

3. série
    0:1
    Ivan Lodnia nevyzrál střelou zblízka mezi betony na Šikina.
    Ivan LODNIA

3. série
    1:1
    Lukas Lockhart se trefil náramně nad lapačku Kolosova.
    Luke LOCKHART

4. série
    1:1
    Roman Gorbunov se neprosadil rychlým zakončením nad vyrážečku gólmana.
    Roman GORBUNOV

4. série
    1:1
    Tyler Wong před Kolosovem lehce zastavil, ale následně zvedl puk nad branku.
    Tyler WONG

5. série
    1:1
    Jegor Šarangovič nevyzrál na lapačku Šikina.
    Jegor ŠARANGOVIČ

5. série
    1:1
    Gleb Šaškov zkusil rozhýbat Kolosova a zasunout mu puk mezi betony, ale gólman Minsku skvěle zasáhl hokejkou.
    Gleb ŠAŠKOV

6. série
    1:1
    Ethan Werek se dostal již do velkého úhlu a Kolosov si situaci pokryl.
    Ethan WEREK

6. série
    1:1
    Ukázkovou práci holí proti Shane Princovi ukázal také Dmitrij Šikin.
    Shane PRINCE

7. série
    1:1
    Spencer Foo nerozhýbal Kolosova, blafák to bekhendu se mi nevydařil.
    Spencer FOO

7. série
    1:1
    Brennan Menell neuspěl střelou nad lapačku Šikina.
    Brennan MENELL

8. série
    1:1
    Zakončení se dnes hráčům nedaří. Stejně tak Ivanu Nikolišinovi střelou mezi betony.
    Ivan NIKOLIŠIN

8. série
    1:1
    Stěpan Falkovskij nezvedl puk nad pravý beton gólmana. Stále se tak pokračuje.

9. série
    1:1
    Luke Lockhart také nedává. Kapitán Kunlunu mířil střelou na bližší tyč vedle.

9. série
    1:2
    Alexander Kogaljov má velkou radost, protože konečně rozhodl nájezdové drama. Našel totiž prostor mezi betony brankáře Dmitrije Šikina, jenž nájezdy jinak chytal skvěle.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dinamo Minsk.
    ALEXANDER KOGALJOV nic nevymýšlel a trefil prostor pod betonem Dmitrije Šikina. Dinamo tak má dva body za výhru v nájezdech, které se rozhodly v deváté sérii.
    65:00 Alexandr KOGALJOV - 2:3

Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dinama Minsk, které k němu mělo ale blíže. Hosté museli dvakrát stahovat náskok soupeře. Nejprve ve druhé třetině, kdy měli velký tlak, ale zničehonic se trefil ještě Vjačeslav Leščenko, jehož gól kontroloval sudí u videa. Ve 43. minutě hosté vyrovnali po tom, co Ryan Spooner vystřelil v přesilovce z kruhů a přes výbornou práci Děmkova v brankovišti se prosadil. Osm minut před koncem ale ukázal krásnou práci Hunter Shinkaruk, jenž si z levé strany najel před branku, naznačil přihrávku a poté si hodil puk na bekhend a krásně zavěsil. Jenže minutu a půl před koncem základní hrací doby bylo opět srovnáno. Arťom Děmkov v přesilovce využil krásnou kombinaci přes Murphyho, Spoonera a nahrávajícího Prince.

Prodloužení branku nepřineslo, takže o osudu zápasu musely rozhodnout nájezdy. V prvních pěti nájezdech se trefil ve druhé sérii Vjačeslav Leščenko a ve třetí sérii srovnal domácí Luke Lockhart. Čtvrtá ani pátá série branku nepřinesla, Gleb Šaškov možnost rozhodnout nevyužil. V šesté sérii neukončil zápas Prince, v sedmé se neprosadil ani Menell a v osmé nedal též Falkovskij. Když pak brankář Minsku Kolosov chytil nájezd i Lockhartovi, na druhé straně rozhodl střelou mezi betony Alexander Kogaljov – 2:3 po samostatných nájezdech.

Hity: 7-6

S konstatováním, že Dinamo Minsk dvakrát dokázalo srovnat zápas proti Kunlunu a nakonec vyhrát na nájezdy 2:1 a celkově 3:2 po sn., se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (18:40:12)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 36. Leščenko (Nikolišin, Toropčenko), 52. Shinkaruk (Collins) – 43. Spooner, 59. Děmkov (Prince, Spooner), rozh. náj. Kogaljov