Ufa – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:4 (kon.)
Čerepovec – N.Novgorod 3:0 (kon.) | Kunlun – Minsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Nižněkamsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Soči – Spartak Moskva 3:4 (kon.) | Viťaz – Omsk 4:3 (kon.) | Kazaň – Jokerit 4:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Red Star Kunlun
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
HC Dinamo Minsk
Neděle 13.12.2020, 15:00 • Arena Mytišči, Mytišči • KHL

S konstatováním, že Dinamo Minsk dvakrát dokázalo srovnat zápas proti Kunlunu a nakonec vyhrát na nájezdy 2:1 a celkově 3:2 po sn., se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (18:40:12)

Využití: 0-2.

Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dinama Minsk, které k němu mělo ale blíže. Hosté museli dvakrát stahovat náskok soupeře. Nejprve ve druhé třetině, kdy měli velký tlak, ale zničehonic se trefil ještě Vjačeslav Leščenko, jehož gól kontroloval sudí u videa. Ve 43. minutě hosté vyrovnali po tom, co Ryan Spooner vystřelil v přesilovce z kruhů a přes výbornou práci Děmkova v brankovišti se prosadil. Osm minut před koncem ale ukázal krásnou práci Hunter Shinkaruk, jenž si z levé strany najel před branku, naznačil přihrávku a poté si hodil puk na bekhend a krásně zavěsil. Jenže minutu a půl před koncem základní hrací doby bylo opět srovnáno. Arťom Děmkov v přesilovce využil krásnou kombinaci přes Murphyho, Spoonera a nahrávajícího Prince.

Prodloužení branku nepřineslo, takže o osudu zápasu musely rozhodnout nájezdy. V prvních pěti nájezdech se trefil ve druhé sérii Vjačeslav Leščenko a ve třetí sérii srovnal domácí Luke Lockhart. Čtvrtá ani pátá série branku nepřinesla, Gleb Šaškov možnost rozhodnout nevyužil. V šesté sérii neukončil zápas Prince, v sedmé se neprosadil ani Menell a v osmé nedal též Falkovskij. Když pak brankář Minsku Kolosov chytil nájezd i Lockhartovi, na druhé straně rozhodl střelou mezi betony Alexander Kogaljov – 2:3 po samostatných nájezdech.

65:00 Alexandr KOGALJOV - 2:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dinamo Minsk.
    ALEXANDER KOGALJOV nic nevymýšlel a trefil prostor pod betonem Dmitrije Šikina. Dinamo tak má dva body za výhru v nájezdech, které se rozhodly v deváté sérii.
    Alexandr KOGALJOV

9. série
    1:2
    Alexander Kogaljov má velkou radost, protože konečně rozhodl nájezdové drama. Našel totiž prostor mezi betony brankáře Dmitrije Šikina, jenž nájezdy jinak chytal skvěle.
    Luke LOCKHART

9. série
    1:1
    Luke Lockhart také nedává. Kapitán Kunlunu mířil střelou na bližší tyč vedle.
    Stěpan FALKOVSKIJ

8. série
    1:1
    Stěpan Falkovskij nezvedl puk nad pravý beton gólmana. Stále se tak pokračuje.
    Ivan NIKOLIŠIN

8. série
    1:1
    Zakončení se dnes hráčům nedaří. Stejně tak Ivanu Nikolišinovi střelou mezi betony.
    Brennan MENELL

7. série
    1:1
    Brennan Menell neuspěl střelou nad lapačku Šikina.
    Spencer FOO

7. série
    1:1
    Spencer Foo nerozhýbal Kolosova, blafák to bekhendu se mi nevydařil.
    Shane PRINCE

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 36. Leščenko (Nikolišin, Toropčenko), 52. Shinkaruk (Collins) – 43. Spooner, 59. Děmkov (Prince, Spooner), rozh. náj. Kogaljov