Nové Zámky – Košice 0:1 (kon.) | Michalovce – Nitra 2:4 (kon.) | Detva – Zvolen 4:5 (1:2 po s.n.)
Banská Bystrica – HC Slovan 1:5 (kon.) | Miskolc – Lipt. Mikuláš 3:4 (kon.) | Poprad – Trenčín 2:3 (0:3 po s.n.)
HC MIKRON Nové Zámky
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
HC Košice
sk Neděle 13.12.2020, 16:00 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok víkendu.

Do čítania, priatelia! (18:12:22)

Celý duel rozhodol jeden jediný gól Martin Nemčíka v druhej tretine. V zápase sme nevideli veľa šancí, hralo sa skôr takticky. Napriek tomu Nové Zámky nevyužili päť presiloviek, niektoré z nich sa na početnú prevahu ani nepodobali.

Oceliari tak zaslúžene s tromi bodmi, Mikronu zostávajú oči pre plač.

59:54
    Radek Deyl ešte postráži puk v rohu klziska, je po všetkom.

59:36
    Klhůfek vytečoval puk mimo vlastnú tretinu, ten napokon končí tesne vedľa brány domácich.

59:22
    Drtina napriahol od modrej, strela končí len na zadnom mantineli.

59:00
    Minúta do konca riadneho hracieho času, Kiviaho už na striedačke! Nové Zámky so šiestimi korčuliarmi!

58:44
    Kiviaho z brány von nešiel, puk je opäť za jeho svätyňou.

58:30
    Až teraz sú domáci nasťahovaní za bránou Sedláčka.

58:13
    Kiviaho sa už pýta z brány von, hrá sa však v strednej tretine.

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:41
    Nové Zámky s vypätím všetkých síl udržali útočné pásmo, avšak Košice sú v defenzíve výborne zorientované a skonsolidované.

57:09
    Kiviaho si postrážil Pavlinovo nahodenie od modrej.

57:03
    Jokeľova strieľaná prihrávka z rohu klziska zrazená na ochrannú sieť. Buly v útočnom pásme hostí.

56:31
    Fereta v ofsajde, čas sa rýchlo kráti.

56:14
    Vytečovanie puku za Kiviaha. Košice hrajú jednoducho a nič nechcú riskovať.

56:03
    Hainovo nahodenie z bekhendu pri snahe o zachránenie tretiny končí mimo ľadu. Buly v strednom pásme.

55:36
    Dvadsaťsekundová snaha vychádza navnivoč, Košice ale takisto ďaleko nezašli a musia sa znovu brániť.

55:15
    Teraz sa však už ofsajd Košíc píska.

55:00
    Päť minút do konca riadnej hracej doby.

54:49
    Pavlin pozdĺž mantinelu až ku Kiviahovi, icing to nebude.

54:04
    Zase dlhá prihrávka spoza brány Kiviaha. Domáci už hrajú vabank. Vzadu zostávajú len dvaja hráči pri rozohrávke, traja sú na útočnej modrej.

53:41
    Jemný oblúčik ako prihrávka do útoku, dvaja Košičania ale nemali šancu na úspech.

53:14
    Hostia v plnom počte.

53:03
    Mráz a Klhůfek prečkali záver oslabenia v útočnom pásme Nových Zámkov. Ani z tejto presilovky gól nepadne.

52:40
    A celé to uzatvára Sedláčkova lapačka, ktorá vyrazila do vzduchu v pravý moment. Vyčerpaní Košičania si vydýchli. Slovák navyše s ranou po zblokovanej strele.

52:10
    Drtina s Juríkom na modrej, čakáme na to, kedy puk prejde bližšie k bráne.

51:48
    Holovič s dvomi koncovkami v priebehu siedmich sekúnd, slučka okolo Košíc sa začína uťahovať.

51:22
    Hneď po buly strela na Sedláčka aj vyhodenie až ku Kiviahovi.

Pred nami posledná reklamná prestávka dňa.

51:14
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Belluš – 2 min., napadnutie).

50:51
    Striedame počas hry, puk za bránou Kiviaha.

50:24
    Naznačenie a následná strela sa ku Sedláčkovi nedostali. Nové Zámky so záverečným tlakom.

49:45
    Sedláček to neurobil najlepšie, keď chcel rýchlo rozohrať puk. Výsledkom však je, že domáci sa k nemu dostali zadarmo a ihneď sa usadili v tretine východniarov.

49:29
    Viacero nepresností na oboch stranách. Celé to ukončuje až Bruno Mráz, ktorý z uhla páli len do domáceho gólmana.

48:33
    Mierny chaos pri striedaní Nových Zámkov. Domáci radšej puk neodohrali, aby sa nedostali do problémov.

47:40
    Ten istý obranca následne na ofenzívnom výlete, keď z pravého kruhu iba prepálil svätyňu Sedláčka.

47:28
    Dobrý pressing košickej druhej lajny. Obdržálek s problémami, ale aj so šťastím, keď sa k nemu puk napokon vrátil.

46:57
    Úmyselný ofsajd Nových Zámkov, hra sa presúva pred Kiviaha.

46:25
    Seppanen narazený na mantinel Nemčíkom, všetko ale prebehlo v súlade s pravidlami. Rewayov trest sa skončil, po ňom domáci prosto nahodili puk na Sedláčka a získali buly.

46:20

45:54
    Neúnavný bojovník Havrila pálil spoza Ordzovenského... A obrancu Nových Zámkov trafil.

45:33
    Začína sa znovu od Kiviaha.

45:11
    Obdržálek sa nedostal cez Baránka. Košice zvládajú oslabenia bravúrne.

44:58
    Puk už je zase v strednom pásme, Hain ho v útočnej tretine nezastihol. O pár sekúnd neskôr je odpískaný ofsajd Mikronu.

44:29
    Havrila s Jokeľom zase raz získavajú cenné sekundy pre hostí.

44:20
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Reway – 2 min., podrazenie).

44:07
    Holovičova formácia zakúrila Košiciam. Tie sa dostávajú pod čoraz väčší tlak.

43:20

43:04
    Havrila sa dostal do útoku a získava dôležité buly v útočnom pásme na konci oslabenia svojho tímu.
    42:28 Bajtek (NZM), Seppanen (NZM), Sedláček (KOS)

Zdroj: tipsport.sk/live

42:28
    Ani Bajtek, ani Seppanen neprekonávajú z niekoľkých metrov Sedláčka! Košická defenzíva s dvomi chybami, ktoré ju draho prekvapivo nevyšli!

42:08
    Rovnaký obrázok, tretina presilovky je fuč.

41:34
    Hostia okamžite posielajú puk až za bránu Kiviaha.

41:20
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Nemčík – 2 min., podrazenie).

40:55
    Podľa očakávania vstúpili do tretej tretiny domáci aktívnejšie.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Nemčíkovo tečované nahodenie sa ujalo ako jediné v priebehu štyridsiatich minút. Košice vedú tesne 1:0, rozhodnuté nie je. Nové Zámky si však nevypracovali väčšiu príležitosť.

Tretia tretina sa začne približne o 17:40.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:47
    Deyl ešte udržal puk na modrej čiare, ale jeho spoluhráči už nevládali ďalej bojovať za bránou Kiviaha.

38:15

38:06
    Mráz v oslabení mohol zakončiť, ale čo je najpodstatnejšie, tak získal dobrých dvadsať sekúnd pre Košice.

37:34
    Domáci v plnom počte.

37:12
    Jednoduché nahodenie, Sedláček ho pod lapačkou podržal, hoci prv avizoval rozohrávku.

36:30
    Košická presilovka mala veľmi krátke trvanie. Čaká na nás zaujímavý formát štyria na štyroch.

36:15
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Belluš – 2 min., nedovolené bránenie).

35:34
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Michal Roman – 2 min., sekanie).

35:02
    Až teraz môžu Novozámčania prestriedať, Kiviaho nahodenie od modrej podržal vo svojom výstroji.

34:56
    A ďalší icing domácich.

34:48
    Po rovnej minúte sa štvrtá formácia Mikronu previnila zakázaným uvoľnením.

33:48
    Na druhej strane sa aspoň troch rozhýbal aj Sedláček. Prízemná koncovka znamená aspoň buly pre Nové Zámky.

33:20
    Klhůfek využil zaváhanie Ordzovenského a ohrozil Kiviaha. Domáci brankár ale pohotovo zakročil.

32:30
    Už sa zdalo, že sa bude vylučovať pre príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Košičania tomuto trestu ušli o chlp po rozhovore čiarového s hlavným arbitrom.

32:05
    Po tom, ako sa puk dotkol možno aj strechy štadióna, tu máme reklamnú prestávku.

31:51
    Ale máme tu zakázané uvoľnenie aj od Mikronu.

31:26
    Až teraz Pavlin dostáva puk do stredného pásma. Nepríjemné momenty pre hostí pominuli.

31:04
    Košičanom sa nedarí vymaniť spod tlaku a už vôbec nie prestriedať. Hráči na ľade toho teraz majú dosť.

30:28
    Oceliari sa previnili icingom.

30:00
    Sme presne v polovici duelu a pri puku sú domáci v útočnom pásme.

29:27
    Vytečovaný puk až ku Kiviahovi. Novozámčania musia reagovať, pretože za doterajší priebeh toho veľa nevymysleli.
    28:47 Martin NEMČÍK - 0:1

28:47
    Košice dali gól!
    Jednoduchá voľba – nahodenie puku, mierny teč od domáceho obrancu a je to gól! MARTIN NEMČÍK si pripísal debutový gól za Košice.

Asistencie: Pavel Klhůfek, Bruno Mráz.

28:25
    Nemčík zbiera nastrelený puk za svojou bránou, dopredu ide Mráz a spol.

27:50
    Sledujeme veľa súbojov pri mantineloch. Bojuje sa o každý centimeter ľadu.

27:06
    Zakázané uvoľnenie Košíc.

26:30
    Zakončenie švihom z vrchu kruhov, Bajtek ale puk nedokázal tečovať, Sedláček naďalej s nulou na konte.

25:25

25:00
    Ešte jedna šanca na usadenie pre Košice v tejto presilovke, do ktorej konca zostáva dvadsať sekúnd.

24:25
    Reway pekne potiahol puk na ľavý kruh a zadovkou našiel spoluhráča. Strely sa pýtajú, ale v potrebnom momente nie a nie prísť.

23:57
    Prihrávka na Mráza od Chovana už bola zbytočná, pretože Mrázovi sa hodil do strely jeden z obrancov. Kiviaho tak puk chytá.

23:26
    Po zhruba dvojminútovej prestávke môžeme pokračovať košickou presilovkou.

23:25
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Markus Västilä – 2 min., podrazenie).

22:00
    V Nových Zámkoch ale nastal problém s časomierou. Hra sa od úvodu druhej tretiny ešte neprerušila, uvidíme, ako sa s týmto rozhodcovia vysporiadajú.

20:48
    Kiviaho akrobatickým zákrokom zachránil svoj tím od inkasovaného gólu! Na hokejke ho mal z dorážky Michal Chovan!

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Viac striel mali domáci, no boli to hostia, ktorí mali väčšie šance. Kiviaho ani Sedláček však neinkasovali, čo značí, že po dvadsiatich minútach svieti na informačnej kocke stav 0:0.

Druhá tretina sa začne približne o 16:50.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:46
    Rogoň sa ešte obtočil okolo brány Sedláčka, našiel Romana na modrej, ale v prvej tretine sa už nič nestane.

19:18
    Kiviaho na istotu drží puk na sieti vlastnej brány z jej zadnej strany. Buly v útočnom pásme pre hosťujúce HC.

18:45
    Ani z tohto menšieho závaru gól nepadne. Východniari zase iba posúvajú puk pozdĺž mantinelu preč z vlastnej tretiny.

18:04
    18:02 Bruno Mráz (KOS), Henri Kiviaho (NZM)

18:02
    Mráz vo svojom oslabení vyrazil do útok a mohol skórovať! Kiviaho ale vystrelil svoj betón včas a gólu zabránil!

17:55
    Novozámčania kombinujú, ale ich strely nie sú dostatočne presné.

17:20
    Embrich nedokázal reagovať na strieľanú prihrávku Haina. Sedláček bez problémov chytá.

16:49
    Košice odpálili puk za Kiviaha, Zahradnik prvú tretinu už nedohrá, smeruje do šatne.

16:22
    Ďalšia rana od modrej, ale ani tá sa nekončí v bráne. Medzitým prestrih na lavičku domácich, kde si ľaduje krk a drží si čelo Zahradník.

16:08
    Hain okamžite pálil od modrej, priestor troch tyčiek ale netrafil.

16:04
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Marek Baránek – 2 min., krosček).

15:44
    Rogoňov bekhend si Kiviaho postrážil, Deyl ale odrazený puk nepodržal.

15:06
    Päť minút do konca prvého dejstva, čakáme na niečo prelomové.

14:22
    Pokus o dlhú rozohrávku na modrú čiaru súpera Oceliarom nevyšiel, do ofsajdu sa naopak vystavili aj Novozámčania.

14:15
    Ordzovenský hľadal náprahom Bajteka, puk ale končí iba na ochrannej sieti za bránou Sedláčka. Reklamný brejk.

13:44
    Bez prerušenia sa hrá presne štyri minúty. Novozámčania takisto menia hráčov.

13:09
    Strieda sa počas hry, pri puku hostia.

12:36
    Jurík s Rogoňom dobre krúžili okolo svätyne Sedláčka. Neboli to žiadne veľké možnosti, ale Košičanom nemohlo byť všetko jedno.

10:54
    Zblokovaná koncovka Klhůfka, defenzívne povinnosti si splnil Marek Drtina.

10:25
    Vrábeľ ešte s koncom presilovky na dvakrát neprekonal Kiviaha. Oceliarom prvá početná výhoda veľmi nevyšla.

10:10

09:44
    Bellušova strela sa odráža od zadného mantinelu mimo ľad.

09:31
    Chovan s Vrábľom pri puku, bude z toho niečo?

09:01
    Mráz si nerozumel s Rewayom pri mantineli a Novozámčania prečkali ďalšiu pol minútu z oslabenia.

08:37
    Ofsajd košického HC. Zatiaľ presilovka hosťom nevychádza.

08:10

07:58
    Košice s vysokým napádaním neuspeli. Domáci sa dostali do útoku, puk sa poodrážal až ku Rogoňovi, ktorý spomedzi kruhov vypálil len do hrude českého gólmana.

07:13
    Klhůfek to nezahral ideálne pri prečíslení troch na dvoch. Prihrávka na Mráza šla na korčule. Je po šanci.

07:05
    Drtina sa predral okolo Deyla z pravej strany a jemným nahodením trafil Sedláčka.

06:39
    Pri striedačkách úspešnejší hostia, avšak puk sa len posúva bez toho, aby sme videli aj zakončenia.

06:07
    Nasledoval ale rýchly presun do útoku od Mikronu. Giľák nahodil puk z uhla na Sedláčka, vybojoval tak aspoň vhadzovanie.

05:57
    Puk zmizol z dohľadu rozhodcov. Aj preto rozhodcovia volia buly po ľavici Kiviaha. Zároveň tu je reklamná prestávka.

05:41
    Hostia vyhodili puk cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie to však kvôli teču nebude.

05:19
    Aj Košice majú za sebou lepšiu časť hry. Máme to teda zhruba vyrovnané.

04:38
    Krasničan dal do pozornosti Kiviaha, ktorý musel reagovať betónom. Osamotený Košičan teraz preváhal ideálnu možnosť na otvorenie skóre.

04:23
    Takú tú úvodnú zakríknutosť prerušil kapitán Michal Chovan strelou doprostred brány, kde bol pripravený Kiviaho.

03:53
    Košice naďalej s problémami aj po tomto prerušení hry. Východniari nezachytili úvod zápasu.

03:20
    Postranný rozhodca si všimol ofsajd Novozámčanov, hra sa prvýkrát prerušila.

03:01
    Zároveň sa hrá od začiatku bez prerušenia. Čakáme na vážnejší pokus z jednej či druhej strany.

02:35
    Až teraz sa darí východniarom vymaniť spod tlaku a rozohrať útočnú akciu.

02:13
    Jurík a Embrich držia puk pri mantineli, respektíve za bránou Sedláčka.

01:32
    Dlhé striedanie na úvod od Michala Chovana, ktorý strávil na ľade vyše minútu a pol. Košice v ňom boli viac zatlačené.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Drtina, Mikuš, Roman – Obdržálek, Seppanen, Bajtek – Zahradník, Holovič, Okoličány – Jurík, Embrich, Rogoň – Giľák, Ondrušek, Števuliak

HC Košice: Sedláček (Riečický) – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Nagy, Cibák – Chovan, Vrábeľ, Reway – Klhůfek, Mráz, Krasničan – Jokeľ, Frič, Belluš – Kiss, Havrila, Milý

Rozhodca: Baluška, Výleta – Kacej, Synek – Jonák.

Duel siedmeho a piateho mužstva ligy nemá jasného favorita. Novozámčania prehrali štyri zápasy po sebe a klesli mimo pozície, ktoré zaručujú priamy postup do štvrťfinále play-off. Naopak, Košiciam sa darilo a v decembri získali deväť bodov z pätnástich možných.

Mikron vo štvrtok prehral v Bratislave na Slovane 1:2, východniari zase doma nestačili Detve po výsledku 0:3. Kto sa bude tešiť na konci týždňa?

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 22. kola hokejovej Tipos Extraligy. V nami sledovanom súboji si zmerajú sily HC Mikron Nové Zámky a HC Košice.

Stretnutie sa začne o 16:00.