Nové Zámky – Košice 0:1 (kon.) | Michalovce – Nitra 2:4 (kon.) | Detva – Zvolen 4:5 (1:2 po s.n.)
Banská Bystrica – HC Slovan 1:5 (kon.) | Miskolc – Lipt. Mikuláš 3:4 (kon.) | Poprad – Trenčín 2:3 (0:3 po s.n.)
po s.n. (0:3)
HK Poprad
2:3 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 13.12.2020, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

V samostatných nájazdoch predčili Trenčania svojich súperov a spod Tatier berú aj druhý bod. (20:44:50)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Dukla Trenčín.
    Víťazným zásahom sa stal gól Aarona Berishu.

4. série
    0:3
    Marek Hecl sa otočil na bekhend, následne ešte podnikol blafák, Vošvrda posunul bránku a gól aj napriek tomu platí.

3. série
    0:2
    Marcel Haščák to skúsil priamou strelou, nastrelil ľavú žrď.

3. série
    0:2
    Janne Kettunen to urobil veľmi jednoducho a strelou pomedzi betóny prekonal Vošvrdu.

2. série
    0:1
    Patrik Svitana predviedol dobrú kľučku, no nestihol už bekhendom zakončiť do brány.

2. série
    0:1
    Aaron Berisha využil to, že Vošvrda sa príliš hodil skoro po puku, Berisha ho krásne obišiel a bezpečne zakončil.

1. série
    0:0
    Druhým aktérom nájazdov bol Lukáš Handlovský, ktorý miešal, miešal, napokon triafal mimo brány.

1. série
    0:0
    Nájazdy odštartoval Marek Valach, nájazd mu nevyšiel, zakončoval mimo bránky.

Samostatné nájazdy začínajú.

Začať v nájazdoch by mali hráči Dukly Trenčín.

V predĺžení hral Poprad dvakrát presilovku, domácim sa však nepodarilo premeniť príležitosť, ktorú mali. Gól v predĺžení nepadol, a tak sa o víťazovi rozhodne formou samostatných nájazdov.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

63:40
    Trenčianska trojica sa dostala do útočného pásma prvýkrát vôbec v predĺžení. Okuliar prenechával Ackeredovi, ktorý preveril Vošvrdu.

63:16
    Na ľad sa už dostala druhá popradská presilovková formácia, ale už iba na záver presiloky, Kettunen za pár sekúnd príde na ľad.

62:55
    Poprad v tejto presilovke už viackrát obstrelil Lacouveeho bránu. Teraz mal dobrú príležitosť po Svitanovej prihrávke Skokan, gólman Dukly sa však stihol rýchlo presunúť a dobrým zákrokom zastaviť Skokanovu strelu.

61:24
    Poprad má ďalšiu presilovku v predĺžení. Janne Kettunen dostáva dve minúty za podrazenie.

61:11
    Trenčania sa ubránili popradskej presilovke a pokračuje sa už v hre troch proti trom.

60:51
    Haščák si pripravil pozíciu vyššie medzi kruhmi. Skokan clonil Lacouveemu, Haščákova strela však skončila v lapačke trenčianskeho gólmana.

60:22
    Popradčania začali predĺženie s ešte takmer minútovou presilovkou. Podarilo sa im rozostaviť sa v pásme, odrazený puk teraz prikryl Lacouvee.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V poslednej dvadsaťminútovke sa podarilo Popradu v 44. minúte vyrovnať zásluhou Haščáka a Poprad stále bol iniciatívnejší. Napokon sa skóre už nemenilo, oba tímy majú teda po jednom bode a bude sa bojovať o ďalší minimálne v predĺžení.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:47
    Haščák ponúkol do dobrej príležitosti pred bránku Skokanovi, ktorý však zakončoval iba do betónu Lacouveeho.

59:38
    Haščák vystrelil z ľavého kruhu, jeho pokus skončil na žrdi.

58:56
    Oddychový čas si berie tréner Peter Mikula.

58:56
    Poprad v závere tretiny dostáva tiež presilovkovú možnosť. Dve minúty za hákovanie dostáva Lukáš Paukovček.

58:33
    Popradčania sa oslobodzujú a pomaly sa presilovka Dukly chýli ku koncu.

58:12
    Okuliar dobre videl postaveného Valacha pred bránkou. Aj mu ponúkol puk, no bola to nakoniec pridlhá prihrávka.

56:51
    Trenčín má dobrú možnosť v závere na priklonenie misiek váh na vlastnú stranu. Za nečakané napadnutie dostáva dve minúty Petr Ulrych.

55:39
    Haščák vybojoval puk v útočnom pásme, posunul ho na ľavý kruh Preisingerovi, ktorý pálil z prvej, no strela mu veľmi nevyšla.

54:54
    Svitana nezachytil Haščákovu vzdušnú prihrávku. Za týchto okolností je to zakázané uvoľnenie.

54:27
    Berisha sa zrazil so Zagrapanom, bolo to práve na úrovni modrej čiary a pískal sa ofsajd.

54:06
    Je pozoruhodné, že už viac ako sedem minút sa hralo bez prerušenia, to sa naozaj nevída často.

53:10
    Brejčák z pravého kruhu prihrával pred bránku Handlovskému, ten mal však blokovanú hokejku a puk nezachytil, ani netečoval.

52:20
    Haščákova strela spoza ľavého kruhu letela na zadný mantinel, od ktorého sa puk odrazil k Bjalončíkovi, z úrovne bránkovej čiary sa mu však bránu nepodarilo trafiť.

51:42
    Bjalončík v útočnom pásme vybojoval puk pre Matúša Paločka, ktorý sa dostával do dobrej pozície, ale nakoniec puk stratil.

49:02
    Hecl smeroval dopredu po pravom krídle, ukazoval sa mu Paukovček, prihrávku si však neprebral a už s pukom na hokejkách boli domáci.

47:40
    Zagrapanovi sa pred bránkoviskom ponúkal Tavi, ktorý však už bol tiesnený protihráčom a nahodený puk si spracovať nedokázal.

46:17
    Bjalončík sa pretlačil pred bránku, zakončil do betónu Lacouveeho, ktorý nemal puk pod kontrolou. Puk dorazil do brány Matúš Paločko, bolo to už však po prerušení hry a gól teda neplatí.

44:38
    Poprad kvalitne rozbehol svoju presilovku. V najväčšej šanci sa ocitol po Haščákovej prihrávke pred bránku Skokan, príležitosť však nepremenil.

43:54
    Poprad získava presilovú hru a nevyzerá to s hosťami dobre. Dve minúty za krosček dostáva Jozef Švec.

43:33
    Poprad dal gól!
    Popradčania vyrovnávajú stav stretnutia a začína sa odznova. Skokan vybojoval puk pri mantineli a bekhendom pekne našiel pred bránkou voľného MARCELA HAŠČÁKA, ktorý nezlyhal a suverénne prekonal Lacouveeho.
    Asistencia: Dávid Skokan.

43:18
    Skokanova krížna prihrávka z pravého kruhu bola veľmi okatá, k Haščákovi nedorazila, Lemcke zastavil puk.

42:38
    Matej Paločko rýchlo prekorčuľoval po pravom krídle, tlačil sa pred bránku a snažil sa hľadať brata Matúša, no poslal nepresnú prihrávku.

41:16
    Dalhuisenovi nesadla strela z prvej po vzdušnej prihrávke Livinstona, Rehuš zablokoval puk a vyhodil ho preč.

40:38
    Poprad začal tretiu tretinu s ešte minútovou presilovkou, zatiaľ sa však poriadne nedostal do útočného pásma.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V prostrednej dvadsaťminútovke prebrali iniciatívu Popradčania, boli najmä strelecky aktívnejší. Domácim sa podarilo znížiť v 34. minúte, kedy sa presadil Skokan. Trenčín však pod Tatrami stále vedie 1:2.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:24
    V závere druhej tretiny prichádza vylúčenie na strane Dukly. Dve minúty za podrazenie dostáva Erik Rajnoha.

38:52
    V momente skončenia Vandasovho trestu sme ešte videli strelu Tomáša Bokroša, ktorý s prehľadom skončila vo Vošvrdovej lapačke.

38:13
    Trenčania majú problém dostať sa do útočného pásma, od modrej čiary sa musel vrátiť na vlastnú modrú a opätovne rozohrať.

37:41
    Valachova prihrávka od modrej čiary došla len na Bjalončíka, ktorý okamžite bekhendom vyhadzoval puk.

37:22
    Janne Kettunen sa odpútal od mantinelu, prešiel medzi kruhy a strieľal, no len priamo do Vošvrdovej lapačky.

36:50
    Počínanie Michaela Vandasa bolo trošku zbytočné. Vandas dostáva dve minúty za hákovanie.

35:42
    Okuliar s Berishom si na útočnej modrej nezosúladili svoje pohyby a pramení z toho postavenie mimo hry.

35:10
    Jozef Švec sa šikovne uvoľnil z rohu klziska pred bránku a podarilo sa mu aj zakončiť. Vošvrda ostal trochu prekvapený, ale zasiahol pohotovo.

34:16
    Bjalončík vyrazil dopredu po osi ihriska a spomedzi kruhov to skúsil strelou spoza obrancu. Lacouvee musel použiť svoju hokejku.

33:42
    Kamzíci sa kontaktným gólom vracajú do zápasu. Ulrychova krížna prihrávka z obranného pásma prenikla s problémami na DÁVIDA SKOKANA, ktorý ostal zabudnutý trenčianskou defenzívou. Šiel sám na Lacouveeho a vychutnal si ho bekhendovým blafákom.
    Bez asistencie.

33:22
    Handlovskému sa pred bránou ukazoval Preisinger, ktorý sa tam snažil urobiť si miesto, no napokon prihrávku nezužitkoval.

32:46
    Popradská bránka je posunutá, hra je prerušená. Uvidíme vhadzovanie pred Vošvrdom, oba tímy posielajú na ľad nové formácie.

32:19
    Jozef Švec atakoval Taviho v obrannom pásme hostí, bol to trošku nepríjemný zákrok zozadu, ale žiaden faul sa nepíska.

30:36
    Matej Paločko pekne naservíroval puk medzi kruhy Petrovi Bjalončíkovi, ktorý zakončoval z prvej. Strela mu však veľmi nesadla, Lacouvee úspešne zasiahol.

29:56
    Sádecký vyšiel s pukom z obranného pásma, v rohu klziska sa mu snažil pomôcť Hecl, Trenčania ostali pri puku.

29:06
    Handlovský preniesol hru na Vandasa, ktorý sa to snažil dávať pred bránku na Preisingera, tomu však chýbali centimetre, aby si spracoval letiacu prihrávku.

28:28
    Vandasov nahodený puk ešte skončil na hokejke Handlovského, ktorý to chcel prepasírovať spoza brány na Preisingera. Prihrávka však bola zastavený hokejkou gólmana Lacouveeho.

27:12
    Janne Tavi vyšiel spoza brány k pravému kruhu a z otočky strieľal. Gólman Connor Lacouvee predviedol sebaistý zákrok betónom.

26:36
    Prihrávka Matúša Paločka bola veľmi nepresná, medzi kruhmi j zachytil Branislav Rehuš, ktorý sa ihneď snaží otočiť hru.

25:12
    Zdalo sa, že zákrok Dávida Skokana na Jozefa Šveca bol dosť hraničný, hráči Dukly zo striedačky volali po faule, nepískalo sa však.

24:47
    Dalhuisen prihrávkou po mantineli za bránkou hľadal Preisingera, ktorý sa už puku nezmocnil. Naopak, Trenčania ho vyhodili na zakázané uvoľnenie.

24:13
    Tavi prekorčuľoval po ľavom krídle, pretlačil sa na bránkovú čiaru, odtiaľ krížom dával na Livingstona, ktorého strela bola na poslednú chvíľu zblokovaná.

23:07
    Oliver Okuliar sa dostal k puku v útočnom pásme, strieľal spomedzi kruhov a Vošvrda musel podniknúť zákrok betónom.

22:07
    Na ľad už nakorčuľoval z trestnej lavice aj Švec a celá popradská presilovka sa skončila a ostala nevyužitá.

21:42
    Popradská presilovka o dvoch hráčov sa už skončila, domáci však pokračujú v presilovke o jedného muža. Svitana posúval na ľavý kruh Haščákovi, ktorý to skúsil švihom, bránu však prestrelil.

21:02
    Dalhuisen prenechal na ľavom kruhu Handlovskému, ktorý sa dostal k strele spomedzi kruhov a trafil žŕdku.

20:23
    Handlovský krížnou prihrávkou našiel Taviho, ktorý z kruhu pálil z prvej, mieril však iba do rýchleho Lacouveeho betónu.

20:06
    Popradčania majú hneď skvelú možnosť na vyrovnanie. Za nedovolenú hru vysokou hokejkou si odsedí trest Enrik Švec a Poprad bude hrať presilovku piatich proti trom.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Trenčania vstúpili do prvej tretiny aktívnejšie a odmenili sa dvomi gólmi. Najprv v 5. minúte otváral skóre Okuliar počas presilovky a v 19. minúte zvýšil na 0:2 Hecl.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:38
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, od modrej to delovkou skúsil Drgoň. Gólman Lacouvee všetko videl a bezpečne zakročil.

19:08
    V závere prvej tretiny získavajú kamzíci presilovku. Marek Valach to poňal veľmi emotívne a za vrazenie na mantinel dostáva trest 2+10.

18:30
    Trenčín dal gól!
    Trenčiansky dobrý výkon v prvej tretine je okorenený druhým gólom. Paukovček bol úspešný na buly v pásme, Lemcke strieľal od modrej čiary, Vošvrda betónom vyrazil strelu k MAREKOVI HECLOVI, ktorý úspešne dorážal do odkrytej časti brány.
    Asistencie: Justin Lemcke, Lukáš Paukovček.

18:16
    Skokan sa šikovne preštrikoval do útočného pásma, na pravom kruhu hľadal Haščáka, ktorý už nevystrelil. Hostia otočili hru, dopredu smeroval po krídle Okuliar, nastrelil to na Vošvrdu a popradský gólman úspešne zasiahol.

17:48
    Popradčania v priebehu prvej tretiny zaznamenali už viacero zakázaných uvoľnení a teraz sa tak stáva opäť. Vhadzovať sa teda bude pred Vošvrdom.

16:26
    Marek Valach korčuľoval dopredu po ľavom krídle a vyskúšal to strelou z ľavého kruhu. Vošvrda musel prikryť.

14:38
    Pred popradskými hokejistami sa otváralo prečíslenie troch proti jednému, napokon však po krídle Hajnikovi ušiel puk a Trenčania sa stihli už vrátiť.

13:14
    Trenčania naďalej pokračujú v aktívnej hre. Sádecký spoločne s Paukovčekom boli pri puku v útočnom pásme, pohybovali sa však len v rohoch klziska a za bránkou, do koncovky sa im nepodarilo teraz dostať.

12:12
    Hajnik si počas prechodu cez útočnú modrú čiaru nerozumel s Matúšom Paločkom, píska sa postavenie mimo hry.

11:39
    Tavimu sa pred bránkou ukazoval Bjalončík, ktorý však bol okamžite krytý Enrikom Švecom a nedostal sa cez neho do zakončenia.

10:47
    Handlovský prihrávku v strednom pásme nezachytil, o puk ho pripravil Hecl a následne rozohral dozadu cez obrancov.

09:28
    Svitana od mantinelu dobre prihrával pred bránku, kde bol zaparkovaný Skokan, ktorý si prehodil puk na lepšie miesto, následne už bol sám pred Lacouveem, no nezakončil úspešne.

09:00
    Ferenyi pretlačil puk na Andreja Kukuču na pravý kruh. Kukuča sa ešte priblížil k bráne, napokon bola jeho strela blokovaná.

08:08
    Bjalončík posunul na modrú čiaru Ulrychovi, ktorý okamžite nahadzoval na bránku a Lacouvee musel použiť svoje betóny.

07:43
    Trenčania vyviezli puk do útočného pásma, boli to Hecl spoločne so Sádeckým, medzi kruhmi však prišli o puk.

07:04
    Dalhuisenova nahodená strela od modrej čiary po prihrávke Taviho smerovala iba na trenčianskeho hráča.

06:27
    Berisha napádal popradskú rozohrávku, Preisinger si musel dať pozor na svoje pohyby, napokon to domáci hokejisti zvládli a udržali si puk.

05:47
    Ackeredov nahodený puk od modrej čiary sa odrazil od mantinelu ku gólmanovi Vošvrdovi, ktorý pre istotu prikrýval.

05:04
    Popradskí hokejisti zatiaľ veľmi sebavedomo nevstúpili do tohto zápasu, ich hra vôbec nie je optimálna, zatiaľ čo Trenčania hrajú veľmi aktívne a aktivitou si vybojovali aj bod.

04:26
    Dukla využíva presilovú hru a ujíma sa vedenia v zápase. Valach posunul medzi kruhy Kettunenovi, ktorý využil to, že OLIVER OKULIAR stál pred bránkou a úspešne tečoval letiacu strelu.
    Asistencie: Janne Kettunen, Marek Valach.

03:56
    Úvodný tlak Dukly v zápase vrcholí presilovkou. Patrik Svitana je dvomi minútami potrestaný za držanie.

03:38
    Mareka Hecla domáci hokejisti pustili až veľmi blízko k bránke. Rýchly Hecl prekorčuľoval popradských obrancov, zakončoval zblízka, ale bránu netrafil.

02:37
    Šikovne sa snažil prekvapiť gólmana Vošvrdu Justin Lemcke, ktorý sa dostal k puku pri mantineli a nahodil ho priamo na bránku. Vošvrda bezpečne vyrazil.

01:53
    Nahodený puk z obranného pásma Bjalončík na útočnej modrej nezachytil a za týchto okolností je to jasné zakázané uvoľnenie.

01:24
    Zagrapanova formácia sa dostala do pásma, pri mantineli Tavi súperil s Bokrošom o puk, úspešnejší napokon bol hosťujúci hokejista.

00:49
    Puk od mantinelu Handlovský prihrával nepresne na Preisingerovu korčuľu a odrazený puk radšej brankár Vošvrda prikryl.

00:34
    Skokan dlhou prihrávkou na útočnú modrú hľadal Haščáka, hokejkou však na puk nedosiahol a Lacouvee musel pre istotu prikrývať.

00:11
    Za nahodeným pukom do útočného pásma korčuľoval Okuliar, Trenčania sa k puku už nedostali. Krátko nato nevyšla rozohrávka domácim a je z toho icing.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľade máme oba kádre, doznela štátna hymna, všetko je pripravené na úvodné buly.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Kramár, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Ulrych, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Hajnik – Matej Paločko

Dukla Trenčín: Lacouvee (Valent) – Ackered, Lemcke, Zeleňák, Bokroš, E. Švec, Rajnoha, Ilenčík – Okuliar, Kettunen, Berisha – Hecl, Paukovček, Sádecký – Bezúch, Rehuš, Valach – Ferenyi, J. Švec, Kukuča

Rozhodca: Stano, Tvrdoň – Crman, Frimmel.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 22. kola Tipos Extraligy, v ktorom uvidíme aj duel medzi HK Poprad a HK Dukla Trenčín. Stretnutie sa začína o 18:00.

Popradskí hokejisti ťahajú úspešnú štvorzápasovú sériu víťazstiev, ktorú držia od 4. decembra, kedy zvíťazili v Košiciach 5:6 po predĺžení, následne doma vysoko deklasovali Zvolen 9:2, v domácom prostredí si taktiež poradili s Novými Zámkami 2:1. Poprad hral aj tretí zápas v rade na domácom ľade v piatok, no proti poslednému Liptovskému Mikulášu sa poriadne natrápil. Kamzíci však napokon zvíťazili 5:4 a upevnili si v tabuľke líderskú pozíciu so ziskom 45 bodov a skóre 80:47.

Trenčianska Dukla ťahala ešte lepšiu, a to šesťzápasovú sériu víťazstiev, v ktorej zdolala aj napríklad lepšie postavenú Nitru 3:6 a 3:2 po predĺžení alebo Slovan Bratislava 4:1. V piatkovom 21. kole vojaci odohrali duel na domácom ľade, v súboji Dukiel s Michalovcami napokon však ťahali za kratší koniec a svojmu súperovi z východu republiky podľahli 1:2. Trenčania sa však v tabuľke držia v spodnej časti na nelichotivom 9. mieste so ziskom 25 bodov a skóre 57:53.

V tejto sezóne Tipos Extraligy sa už jeden duel medzi Trenčínom a Popradom odohral. Stalo sa tak 11. novembra, kedy kamzíci pod hradom Matúša Čáka triumfovali jasne 3:6.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 34. Skokan, 44. Haščák (Skokan) – 5. Okuliar (Kettunen, Valach), 19. Hecl (Lemcke, Paukovček), rozh. náj. Berisha