Mladá Boleslav – Ostrava 1:3 (kon.) | Karviná – Jablonec 2:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Příbram 2:1 (kon.)
Olomouc – Č. Budějovice 1:1 (kon.) | Plzeň – Teplice 7:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
7:0 (3:0)
FK Teplice
Úterý 15.12.2020, 18:00 • Doosan Arena, Plzeň • FORTUNA:LIGA • 12. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku úterního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské Doosan Arény se opět budu těšit, na shledanou. (19:57:34)

Je dobojováno! Plzeňská Viktoria dala zapomenou horších časům a na svém trávníku doslova zničila Teplice rozdílem třídy 7:0. Ve druhém poločase Plzeň přidala ještě čtyři branky. Hvězdou zápasu byl bezesporu Aleš Čermák, který zkompletoval hattrick!

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 13:6. Střely mimo: 9:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:7.

90+3

90+2
    Žlutou kartu dostává Tomáš Hořava (FC Viktoria Plzeň).
    90+2. Rychlý brejk Viktorie, tečovanou ránu Ba Louy kryl Němeček

90+1
    Aleš Hruška si nyní koledoval, aby přišel o čisté konto. Jakub Brabec dával malou domů, plzeňský brankář nepříliš dobře balon zpracoval a Jakub Řezníček měl na kopačce čestný úspěch Teplic.

90+1
    Ve druhém poločase hlavní rozhodčí přidá navrch dvě minuty.

90
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Admir Ljevaković.

89
    Žlutou kartu dostává Matyáš Kozák (FK Teplice).

88
    Když se daří, tak se daří. Ba Loua motal u brankové čáry hlavy snad tří protihráčům, nakonec jeho pas se snažil zkrotit Hořava, ale hráz těl před sebou neprostřelil.

87
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Pavel Bucha, přichází Marko Alvir.

86
    Plzeň se žene za dalšími góly. Ba Loua tentokrát přesným centrem v pokutovém území našel Hořavu, ten ale hlavou minul bránu.
    84. Pavel BUCHA - 7:0

84
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Brankostroj Viktorie nekončí. V pokutovém území se přes obránce uvolnil PAVEL BUCHA a tváři v tvář brankáři nezaváhal.

83
    Po hodně dlouhé době se Teplice dostaly na polovinu Viktorie, nic více než centr do vápna z toho nebyl. Hruška chytá balon do svých rukavic a rozehrává.

82
    Žlutou kartu dostává Jan Fortelný (FK Teplice).

81
    Centru Káčera postrádala větší razance, nyní se hostující obrana v poklidu ubránila, ale za malou chvíli jistě přijde další nebezpečný balon.

80
    Milan Havel skvěle udržel balon na hrací ploše, následovala přihráka Ba Louy na Hořavu, ten ale z dobré pozice překopl.

79
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Vukadin Vukadinović.
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Matyáš Kozák.

78
    Němeček musel opět do vzduchu, ten si dnes opravdu kvalitně zachytá. Tentokrát míč vyboxoval do míst, kde stál Kalvach, ten se ale ke střele neprobil.

76
    Lukáš Kalvach si sběhl až na pravou stranu vápna, kam dostal balon, plzeňský záložník vypálil i hned z voleje, ale branku tentokrát přestřelil.

75
    Novic na trávníku Miroslav Káčer se hnej ujal exekuce rohového kopu, centrovaný balon letěl směrem na penaltu, tam ho ale nikdo z domácích nezasáhl.

74
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Tomáš Hořava.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází David Limberský, přichází Miroslav Káčer.
    73. David LIMBERSKÝ - 6:0

73
    A další branka v teplické síti. Pavel Bucha od levé postranní čáry oslovil DAVIDA LIMBERSKÉHO, který ze střední vzdálenosti prostřeluje Němečka.

72
    Další dva rohové kopy měla i dispozici Plzeň, ale ani po jednom nepřišla přímá střela na bránu.

72
    Plzeň stále nemá dost a Teplice už by nejraději hodily ručník na trávník.

71
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Matěj Radosta, přichází Jakub Řezníček.
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Mareš, přichází Ladislav Kodad.
    70. Aleš ČERMÁK - 5:0

70
    To už začíná zavánět těžkým debaklem pro Severočechy! Lukáš Kalvach přes celou šíři hřiště našel na hraně pokutového území ALEŠE ČERMÁKA, který křižnou střelou kompletuje svůj hattrick!

69
    Po dalším centru pálil také David Limberský, míč dostal ideálně proti noze, ale jeho rána byla zblokována a následovat bude další rohový kop.

68
    Plzeň rychle mění hru, nyní centroval Milan Havel, ale svůj nákop poslal jen do zad Kučery a následovat tak bude rohový kop.
    67. Němeček musel na zem kvůli Buchově ráně zpoza vápna

67
    Pavel Bucha se dostal k míči na hranici pokutového území, jeho rána mířila k levé tyči, tam byl ale připravený brankář Němeček, který nyní své mužstvo podržel.

65
    Hezké přenesení hry od Čermáka na Limberského. Následně si snažil narazil s Buchou Kovařík, ale míč skončil za základní čárou a odkopávat bude brankář Teplic.

64
    Po vystřídání již figuruje na hrotu plzeňského mužstva Zdeněk Ondrášek, který čeká na první balon.

62
    A je to červená karta pro teplického Jana Hoška, který kromě míče zasáhl v nadějném brejku také nohy domácího hráče. Teplice čeká půl hodina hry v deseti hráčích.

63
    A pozor. Hlavní rozhodčí se jde ještě podívat na video, kvůli faulu na Ba Louu.

61
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Joel Ngandu Kayamba, přichází Jan Kovařík.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Zdeněk Ondrášek.

60
    Po hodině hry se ale Ba Loua ocitl v nefotbalové pozici, když po další akci středem zůstává ležet na trávníku.

59
    Ba Loua dnes hraje opravdu skvěle, nyní se přesunul zleva doprava, po přihrávce Čermáka se zbavil obránce a následná utajená střela jen těšně minula levou tyč.

58
    Jakub Mareš hledal v náběhu kolegu Moulise, tomu ale chyběly dva kroky, aby míč dokázal zpracovat.
    56. Aleš ČERMÁK - 4:0

56
    Klasické nedáš – dostaneš. Ba Loula opět posílal balon do pokutového území, jeho centr srazil Kučera k pouze volnému ALEŠI ČERMÁKOVI, který si dal na střele záležet a prostřelil Němečka.
    56. Zákrok roku? Hruška se skvěle vymrštil proti Radostově dorážce

56
    David Černý dostal na hranici vápna míč ideálně proti noze, jeho ostrá rána skončila na levé tyči, neujala se ani dorážka Radosty, proti které se vyznamenal Hruška.

55
    Milan Havel běžel do pokutového území, kam směřoval dlouhý, plzeňský obránce ale ani v letu balon nezasáhl a ten záhy opustil hrací prostor.

54
    Žlutou kartu dostává Jakub Mareš (FK Teplice).

53
    Další nedovolený zákrok v podání Teplic. Hra se nám začíná přitvrzovat.
    52. Kalvach pálil po Beauguelově standardce, Němeček byl pozorný

52
    Beaguelovo ránu zastavila hostující zeď, proti následné střele Kalvacha z voleje se musel vyznamenat Němeček.

51
    Kayamba obral Trubače o balon, čímž se rozjel rychlý brejk Západočechů, balon nakonec putoval na střed hřiště, kde byl nedovoleně sražen na zem Kalvach. Volný přímý kop pro Viktorii.

50
    Aleš Čermák chtěl nyní vykouzlit svou patičku, ta se mu ale teď nepovedla jak v prvním poločase, kdy po jeho akci skončil balon v síti.

49
    Jakub Brabec jako správný kapitán buldočím stylem zastavil akci Teplic. Hruška nyní bez práce a hrát mohou opět domácí.

48
    Plzeň vyčkává na další šanci na své polovině, míč léta z kopačky na kopačku.

47
    Vlevo opět zatopil pod nohy Ba Loua, tentokrát se mu ale centr vůbec nepovedl a míč skončil daleko od plzeňských hráčů.

46
    Kayamba byl hned v první minutě na pravé straně faulovám a před Plzní se otevírá šance v podání standardní situace.

46

Hráči už se nám pomalu vracejí z kabin zpět na trávník, druhý poločas bude za malou chvíli zahájen.

Je za námi první poločas, po kterém Viktoria Plzeň vede jasně nad Teplicemi 3:0. Červenomodří si jdou od první minuty za vítězství, branka Beauguela nejprve kvůli ofsajdu neplatila, franouzský útočník si však zpravil chuť o chvíli později. Na jeho zásah navázali Ba Loua v poslední minutě nastavení Aleš Čermák. V minulém zápase Viktoria nadějně rozehraný duel v Jablonci ztratila, dnes jistě nebude chtít dopustit něco podobného.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3
    45+2. Aleš ČERMÁK - 3:0

45+2
    Tak to byla fantazie v podání ALEŠE ČERMÁKA. Plzeňský záložník nejprve patičkou dostal do šance Buchu, ten mu ovšem ve vápně balon vrátil a plzeňská dvacet pětka se nemýlila střelou k levé tyči.

45+2
    Na druhé straně se neujal centr Havla, Plzeň však zůstává u balonu.

45+1
    Pavel Moulis se hnal za první brankou Teplic, ale jeho střela přes obránce skončila nad brankou Hrušky.

45
    První poločas hlavní rozhodčí nastaví o tři minuty.

44
    Ba Loua dnes výborný směrem dopředu, nic ale bývalý hráč Karviné neodflákne ani směrem dozadu. Skluzem zastavil Vondráčka na pravé straně a od trenéra Guly si získal menší uznání v podobě potlesku.

43
    Kayambův centr směřoval na dvojici Beauguel – Ba Loua, ale hosté míč odhlavičkovali na další rohový kop. Ten domácí zahráli centrem na první tyč, tam ale nikdo z Plzeňanů nebyl.

42
    Skvělá práce Lukáše Hejdy, ten dnes není příliš vidět, ale to je spíš dobrá práce plzeňské obrany. Nyní s přehledem uhlídal nabíhajícího Jakuba Mareše.

41
    Daniel Trubač se pustil do velké kličkované, na hranici vápna si ale nepřišel na Limberského.
    41. Dalekonosná Černého rána skončila v Hruškových rukavicích

40
    Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu. Dočkáme se ještě nějaké ohrožení branky na jedné ze stran? To se dozvíme v příštích pěti minutách.
    38. Ba Louovu ránu z úhlu si Němeček pokryl

38
    A opět rána Ba Louy, tentokrát donutil Němečka k zákroku z velkého úhlu. Následuje rohový kop Viktoriánů.

37
    Tak to byla obrovská šance Plzně. Čermák se uvolnil ve středu zálohy, šajtlí vysunul do brejku Adriana Ba Louu, který odmítl obránce, ale střelou podél brankáře těsně minul levou tyč.

36
    Lukáš Kalvach fauloval poblíž půlicí čáry a zastavil tak rozvíjející se akci Teplic. Domácímu hráči se ale odpískání faulu vůbec nelíbilo.

35
    Opět v dobrém náběhu Ba Loula, tentokrát jeho zpětná přihrávka směřovala na hranici vápna, tam byl ovšem Jan Fortelný, který s dávkou štěstí zachránil své mužstvo od další pohromy.

34
    Hosté mohli odpovědět, když dostali k dispozici svůj první rohový kop, z toho ale nezapršelo.
    32. Adriel D´Avila Ba Loua - 2:0

32
    A domácí vedou již o dvě branky. Beauguel tentokrát skvěle zapracoval ve středu hřiště, jeho přihrávka dopředu směřovala na Kayambu, ten byl ale v ofsajdu a tak do vápna nacentroval Havel a jeho pas skvěle uklidil do brány ADRIEL BA LOUA.

30
    Po půlhodině se dral za svou brankou francouzský útočník Beauguel, ale pomohl si faulem a gól by i stejně neplatil.

29
    Zcela volný byl na pravé straně Vondráček, který se hlásil jak v první třídě, přihrávky se bohužel pro něj nedočkal. Míč skončil až u Hrušky, hned rozehrává na své stopery.

28
    Hostující brankář už je po ošetření zpět na nohou a hra může jeho výkopem pokračovat.

26
    Tradičně žádný nákop přímo od rohu, ale rozehrávka nyní na Limberského, který vrátil do křídla zpět na Buchu. Po jeho centru zůstal ležet na trávníku brankář Němeček, který byl nedovoleně atakován.

25
    Další šanci bude mít Viktoria z rohového kopu, který zahraje Aleš Čermák.

24
    Plzeň vedoucí branka povzbudila a teď je jí doslova plné hřiště.
    22. Jean-David BEAUGUEL - 1:0

22
    Tentokrát už je vše v pořádku a Plzeň vede. Na pravé straně prokázal důraz Kayamba, jehož následný centr si ve vápně zpracoval JEAN-DAVID BEAUGUEL a sám proti brankáři nezaváhal.

21
    Vondráček hledal své spoluhráče v pokutovém území, míč se však odrazil na hranici vápna, odkud bez přípravy pálil obránce Černý, jeho povedená rána branku Hrušky ale přeletěla.
    20. Beauguelova rána z otočky vyprášila Němečkovy rukavice

20
    A znovu plzeňský útočník. Hodně agilní je dnes na levé straně David Limberský, jeho další bonbónek ve vápně zpracoval Beaguel, který z otočky donutil Němečka k zákroku.

19
    Beauguel ukázal své fyzické parametry, na levé straně odmítl tělem Vondráška, ale míč už do pokutového území nedostal. Hra se tak vrátila zpět na Limberského.

18
    Lukáš Kalvach napřáhl ze střední vzdálenosti, ale nakonec místo střely přihrál na pravou stranu, což neměl dělat. Pas už k autorovi nedoputoval.

17
    Kayamba musel sprintovat na pravé straně, ale hlavní rozhodčí nakonec hru zastavuje a píská nedovolený zákrok Teplice uprostřed hřiště.

15
    Plzeň ale pokračuje v aktivní hře a žene se za další šanci. Své svěřence od lajny povzbuzuje i domácí trenér.

13
    Plzeň se mohla ujmout vedení v zápase a hodně by tomu pomohla chyba brankáře Němečka. Bucha našel na hranici vápna Kayambu, jehož ránu hostující brankář hodně podcenil a následně to měl Jean-David Beauguel hodně snadné. Branka ale následně byla díky VAR kvůli ofsajdu odvolána.

13
    I zde může být vidět forma, v jaké momentálně hraje Plzeň. Pavel Bucha zkazil jednoduchou přihrávku a hrát mohou opět Teplice.

12
    Limberský nakopl balon hodně vysoko, což pak v souboji dosti znevýhodňovalo Ba Louu, tomu se poté snažil ještě pomoci další domácí hráč, ale Vondráček vše zvládl a hosté budou vhazovat poblíž půlicí čáry.

10
    Po deseti minutách hry se Kalvach snažil levačkou oslovit ve vápně Beauguela, ten byl ale dobře pokryt a míč doputoval pomalu až k brankáři Němečkovi.

9
    Beauguel se snažil roztáhnout hru do křídla, kam spěchal Kayamba, ten se k míči ale přes bránícího hráče nedostal.

8
    Jan Hošek se nyní z pozice stopera dostal až do pokutového území, kde si však v souboji pomohl nedovoleně a rozehrávat bude domácí brankář.
    7. Rychlý protiútok hostů, Trubačův pokus zneškodnil Hruška

7
    Z první vážnější šance mohli Teplice jít do vedení. Daniel Trubač si ve středu pole navedl míč do strany a utajenou střelou k teči donutil Hrušku k zákroku za trávníku.

6
    Poprvé se snažil zaútočit i hosté, avšak precizně se vrátil dozadu Aleš Čermák, který vystihl teplickou rozehrávku a i hned otáčí hru na opačnou stranu.

5
    Stejně jak před chvilkou Limberský, nyní si nabíhal za hostující obranu Adiran Ba Loua, jeho následná přihrávka do vápna ale postrádala větší přesnost.
    4. Limberský centrem z první našel Ba Louu, ten hlavičkoval vedle

4
    David Limberský ukázala rukou kam by si přál dlouhý balon, který také přišel. Po dvou krocích plzeňský obránce vykouzlil načechraný centr do vápna, který balon hlavou lízl Ba Loua těsně vedle.

3
    Domácí fotbalisté zatím drží balon, snaží se hrát, proti nim však stojí konsolidovaná obrana Teplic. Viktorka si tak pomáhá přihrávkou až na brankáře Hrušku.

2
    Ten domácí zahráli jako tradičně nakrátko, žádné větší nebezpečí z toho pro branku Němečka nebylo.

1
    Hned v první minutě má Viktorka možnost zahrát první rohový kop.

1

Jako první na hrací plochu nastoupili hráči Teplic, minutu po nich za doprovodu domácí hymny vyběhli domácí fotbalisté.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Limberský, Brabec (C), Hejda, M. Havel – Al. Čermák, Kalvach, Bucha – Ba Loua, Beauguel, Kayamba.
    Náhradníci: Staněk – Hořava, Ondrášek, J. Kovařík, Pernica, Káčer, Alvir.

FK Teplice: Němeček – Černý, Hošek, Kučera, Vondrášek – Moulis, Jukl, Trubač, Fortelný, Radosta – J. Mareš (C).
    Náhradníci: Jakub Diviš – Ljevaković, Kozák, Kováč, Kodad, Jakub Řezníček, V. Vukadinović.

Rozhodčí: Berka – Podaný, Vlček.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Krásný a příjemný podvečer z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na úterní den dopřát trochu nejlepšího fotbalu u nás. Od šesti hodin se totiž v plzeňské Doosan Aréně hraje dvanácté kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém domácí FC Viktoria Plzeň přivítá na svém zeleném pažitu tým FK Teplice.

Plzeňská Viktoria je po jedenácti zápasech překvapivě až šesté příčce se ziskem pouhých sedmnácti bodů. Na své pražské kolegy ztrácí již propastných sedm bodů respektive již dvanáct bodů na první Slavii. Červenomodří neprožívají vůbec dobré období, kdyby před sezónou někdo řekl, že po jedenácti zápasech bude mít nováček z Pardubic více bodů než Plzeň, těžko by tomu někdo uvěřil. Na začátku listopadu Viktoria na svém trávníku porazila po skvělém výkonu Spartu a zdálo se, že vše je na správné cestě, jenomže následovaly čtyři zápasy ve kterém získala Plzeň pouhopouhý jeden bod. Vše začala porážka ve Zlíně 0:1, následovala remíza na jihu Čech v Českých Budějovicích 0:0. Nejpřekvapivější výsledek se zrodil posléze v Doosan Aréně, když zde zvítězila 1:0 Karviná. Zatím poslední utkání sehrála parta Adriana Guly v sobotu v Jablonci a ač vedla v poločase 2:0, nakonec prohrála 2:3.

Teplice stejně jako jejich dnešní soupeř neprožívá dobré období. Severočeský klub se potácí ve spodní části tabulky, po jedenácti kolech mají na kontě jen devět bodů, což je o tři body více než poslední Opava. Před čtrnácti dny tak klub odvolal trenéra Hejkala a na jeho místo nastoupil Radim Kučera. Ten se hned se svým novým mužstvem blýskl v Mladé Boleslavi, kde zvítězili 2:0. Nicméně na tři body v sobotu nenavázali a s Olomoucí remizovali 1:1. Velkou zásluhu na tom má také obrovská chyba brankáře Němečka ve třetí minutě, po které skóroval Yunis, za domácí ve druhém poločase srovnával Jakub Mareš.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jakub Štěrba

Branky: 22. Beauguel (Kayamba), 32. Ba Loua (M. Havel), 45+2. Al. Čermák (Bucha), 56. Al. Čermák (Ba Loua), 70. Al. Čermák (Kalvach), 73. Limberský (Bucha), 84. Bucha

Karty:   90+2. Hořava (PLZ) – 54. J. Mareš (TEP), 82. Fortelný (TEP), 89. Kozák (TEP)   62. Hošek (TEP)

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Limberský (74. Káčer), Brabec (C), Hejda, M. Havel – Al. Čermák (74. Hořava), Kalvach, Bucha (87. Alvir) – Ba Loua, Beauguel (61. Ondrášek), Kayamba (61. J. Kovařík).

FK Teplice: Němeček – Černý, Hošek, Kučera, Vondrášek – Moulis (79. V. Vukadinović), Jukl, Trubač (79. Kozák), Fortelný (90. Ljevaković), Radosta (71. Jakub Řezníček) – J. Mareš (C) (71. Kodad).

Rozhodčí: Berka – Podaný, Vlček