Frankfurt – Mönchengladbach 3:3 (kon.) | W. Brémy – Dortmund 1:2 (kon.) | Hertha – Mohuč 0:0 (kon.)
Stuttgart – Union Berlín 2:2 (kon.)
Eintracht Frankfurt
3:3 (3:1)
Borussia Mönchengladbach
Úterý 15.12.2020, 18:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Německá Bundesliga • 12. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:31:20)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 18:15.

Oba týmy pokračují v trendu remízových výsledků. Borussia se alespoň na chvíli posunula před Stuttgart a Union na šesté místo, přičemž Frankfurt zůstává devátý.

Eintracht se rychle zmátořil ze Stindlovy trefy z přímého kopu a ještě do přestávky si vybudoval dvougólový náskok, když dvakrát skóroval André Silva a jednou Aymen Barkok. Po změně stran se hrál fotbal podprůměrné úrovně. Borussia si nebyla schopna vypracovat sebemenší náznak šance, ale po vyloučení Abrahama dvougólovou ztrátu přesto dohnala. Barkok nešikovně zavinil penaltu, ze které Lars Stindl snížil a o pět minut později se sám postaral i o vyrovnávající hlavičku na 3:3.

90+6

90+5
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Obrovská radost Borussie, která v páté nastavené minutě srovnává na 3:3! Embolo využil služeb nalevo volného Traorého, po jehož centru zůstal LARS STINDL trestuhodně sám. Trapp hlavičku vyrazil, jenže kapitán Borussie v dalším souboji přetlačil Hasebeho a napodruhé zkompletoval hattrick.

90+4
    S přehledem to nebylo, ale i tak domácí standardní situaci ubránili. Míč byl zakopnut do autu, odkud jej vrací Traoré.

90+3
    Hasebe odvrátil centr z pravého konce na rohový kop. Sommer se do útoku zatím nezapojí.

90+2
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Aymen Barkok, přichází Danny da Costa.

90+2
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Dajči Kamada.

90+1
    Nastavuje se porce šesti minut.

90
    Ještě to bude zajímavé! Kevin Trapp vystihl směr střely LARSE STINDLA. Míč ale vyrazil směrem do brány, takže šance Borussie na bodový zisk žijí.

90
    Zničehonic je tady penalta! Barkokovi se povedlo ve vápně faulovat, i když to byl právě on, kdo byl v ten okamžik u balonu. Místo něho ale nakopl nohu Embola, jenž se zřítil k zemi.

89
    Traoré přihrával na osu hřiště, kde ale neměl žádného spoluhráče. Hosté pokračují alespoň autem z křídelního prostoru.

88
    Nákop na Embola řeší Trapp, který vyrazil proti míči. U toho se však Eintracht dlouho neudržel, vhazovat bude Elvedi.

87
    Mönchengladbach je už od závěru první půle v ofenzivě neškodný. Vstřelení dvou gólů by se rovnalo menšímu zázraku.

86
    Frankfurt po vyloučení rezignoval na veškerou ofenzivu. Pár minut před koncem má i tak dobře nakročeno k výhře.

85
    Aymen Barkok vypíchl Elvedimu míč na rohový kop. Stindlova rozehrávka povedená nebyla, Borussia se marně dožaduje dalšího rohu.

Michal Břuchanský

Branky: 22. André Silva (pen.), 24. André Silva (Barkok), 32. Barkok (André Silva) – 14. Stindl, 90. Stindl (pen.), 90+5. Stindl

Karty:   13. Hasebe (FRN), 30. D. Abraham (FRN), 75. Kohr (FRN), 81. Rode (FRN) – 21. Lainer (MNC), 77. Zakaria (MNC), 81. Embolo (MNC)   81. D. Abraham (FRN)

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham (C), Hasebe, Hinteregger – Durm, Sow, Rode (90+2. Kamada), Barkok (90+2. D. da Costa), Kostić – André Silva (84. Ilsanker), Younes (71. Kohr).
    Náhradníci: Schubert – D. da Costa, Dost, Chandler, Ilsanker, Kamada, Kohr, Tuta, Zuber.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt (83. Traoré) – Kramer, Bénes (46. Zakaria) – H. Wolf (46. Lazaro), Stindl (C), Thuram – Pléa (63. Embolo).
    Náhradníci: Sippel – Embolo, Jantschke, Lang, Lazaro, A. Poulsen, Traoré, Zakaria.

Rozhodčí: Cortus – Heft, Achmüller