AS Řím
3:1 (2:0)
Turín FC
Čtvrtek 17.12.2020, 20:45Italská Serie A • 12. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (22:46:47)

Fauly: 16:21

Zápas je u konce, AS Řím splnilo roli favorita a porazilo na domácím hřišti Turín 3:1. Utkání velmi ovlivnila situace už ve 14. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Wilfried Stephane Singo. O třináct minut později domácí přesilovku zužitkovali, krásnou střelou o tyč se prosadil Henrich Mchitarjan. Další zásah přidal AS Řím ve 43. minutě, kdy se z penalty prosadil Jordan Veretout. Pokutový kop byl nařízen po faulu Bremera na Džeka. Ve druhém poločase si Římané hlídali vedení a v 68. minutě ho ještě navýšil krásnou střelou pod břevno Lorenzo Pellegrini. Potom ale domácí trochu polevili a málem se jim to vymstilo. Hosté stihli alespoň snížit, když jeden z brejku využil z dorážky Andrea Belotti. Víc už však Turínští nestihli.

90+4
    90+3. Mayoral ve velké šanci neuspěl.

90+3
    Borja Mayoral ještě dokonce mohl přidat čtvrtý gól Římanů, ale jeho střelu z pravé strany dokázal srazit na rohový kop parádním obranným zákrokem Gleison Bremer.

90+3
    Domácí už si hlídají své dvoubrankové vedení, teď už je jasné, že tři body zůstanou v Římě.

90+2
    Riccardo Calafiori předvedl na útočné polovině zbytečně tvrdý zákrok a dostává žlutou kartu.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Římané spěchali do protiútoku, ale bylo to tři proti čtyřem a nakonec z toho nebyla ani střela na branku.

89
    Chris Smalling byl při odehrávání míče faulován, takže domácí mužstvo bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.

88
    Také domácí zahrávali po dlouhé době standardní situaci, ale do vápna ani míč neposlali, raději rozehráli na krátko.

87
    Další centr letěl před branku AS z pravé strany, tentokrát ale tak nebezpečný nebyl, Pau López si pro míč došel.

86
    Římané jsou v posledních minutách velmi pasivní a doslova tak darují Turínu dostatek možností, jak posílat před branku nebezpečné centry.

85
    Na centr z pravé strany si naskočil Gleison Bremer a chybělo jen málo, aby míč zapadl za zadní tyč do brány.

84
    Po ruce budou hosté zahrávat další zajímavou standardní situaci.

83
    Turín je v posledních minutách i v desíti velmi nebezpečný, AS Řím závěr utkání zřejmě trochu podcenilo.

81
    Z velké dály se rozhodl o přímou střelu na branku Simone Edera, ale jeho zakončení nebylo přesné.

80
    Šance Turína na vyrovnání by mohly ještě více ožít po nařízené standardní situaci.

Petr Sumbal

Branky: 27. Mchitarjan, 43. Veretout (pen.), 68. Lorenzo Pellegrini (B. Mayoral) – 73. Belotti

Karty:   20. Peres (ASR), 23. Mancini (ASR), 56. Villar (ASR), 90+2. Calafiori (ASR) – 7. Singo (TUI), 78. Lyanco (TUI)   15. Singo (TUI)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 2:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:21.
    AS Řím: Pau López – Smalling, Mancini (46. Kumbulla), Ibañez – Peres (46. Karsdorp), Villar (59. Pedro), Veretout, Spinazzola (71. Calafiori) – Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – Džeko (C) (59. B. Mayoral).
    Náhradníci: Farelli, Mirante – Calafiori, Darboe, Diawara, Fazio, Juan Jesus, Kumbulla, Pedro, C. Pérez, B. Mayoral, Karsdorp.

Turín FC: V. Milinković-Savić – Bremer, Lyanco, Buongiorno (77. Bonazzoli) – Singo, Meïté (46. Rincón), Gojak (23. Ansaldi, 45. Edera), Linetty, Vojvoda – Lukić (46. Segre), Belotti (C).
    Náhradníci: Sirigu, Rosati – Ansaldi, Bonazzoli, Edera, Izzo, N'Koulou, Rincón, Ricardo Rodríguez, Segre, Vianni.

Rozhodčí: Abisso – Bresmes, De Meo