Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Sparta – Zlín 10:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 5:4 (kon.)
Litvínov – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Pardubice – Plzeň 4:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:4 (0:0, 2:2, 3:2)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 22.12.2020, 17:20 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 28. kolo

57:35
    Velká komplikace pro domácí. Bude se hrát šest na tři. Znovu fauloval kapitán Martin Ševc (MBL), který dostal dvě minuty za sekání.

56:39
    Zbytečný faul domácích krátce před koncem třetí třetiny. Dvě minuty za podrážení dostal David Cienciala (MBL).

52:54
    Další dvouminutový trest pro hráče hostí. Menší trest obdržel David Gilbert (CEB), provinil se pozdním dohráním.

48:40
    Na dvě minuty byl za hrubost vykázán Jakub Suchánek (CEB).

43:36
    Za nedovolené bránění dostal menší trest Martin Ševc (MBL), v tomto zápase nejtrestanější hráč zápasu co se do počtu trestných minut týče.

35:17
    Poprvé v zápase je tu vyloučení Českých Budějovic. Menší trest dostal za držení Miroslav Forman.

30:10
    Jihočeši budou hrát sice pět na čtyři, osobní desetiminutový trest za nesportovní chování ale ještě dostal boleslavský kapitán Martin Ševc (MBL).

30:10
    Za vysokou hůl půjdou domácí znovu na trestnou lavici. Společně s přerušením se ještě mezi několika hráči za boleslavskou brankou strhla mela. Menší trest odjel odpykat Jan Stránský (MBL).

26:25
    Martin Ševc poslal rozhodčí vulgárně někam (přesně citovat raději nebudu), vysloužil si dvouminutový trest pro hráčskou lavici za nesportovní chování. Bruslaři mají na trestné lavici nakonec Oscara Flynna (MBL). Ševc paradoxně vůbec potrestán nebyl.

19:15
    Další vyloučení. Za podrážení dostal dvě minuty Mário Lunter (MBL).

16:39
    První vyloučení tohoto zápasu. Za podrážení odjel na dvě minuty na trestnou lavici Jan Stránský (MBL).

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 23. Fillman (Cienciala, Pláněk), 38. Bičevskis (Flynn, P. Kousal), 41. P. Kousal (Najman), 42. Jääskeläinen (Bernad), 54. Jääskeläinen (Šťastný, Ševc) – 27. Forman (Vydarený), 30. Prokeš (Suchánek, Slováček), 44. Forman (Z. Doležal, Plášil), 60. Adamský (Michnáč, Suchánek)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Hrbas, Ševc (C), Šidlík, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Allen – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, G. Szturc, Kotala – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.
    Banes Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Pýcha (C), Plášil, Vydarený (A), Slováček, Suchánek, Roth – Christov, Jonák, D. Voženílek – Forman, Gilbert, Z. Doležal – Adamský, Prokeš, Karabáček – Michnáč.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Špůr, Axman

Diváci: hráno bez diváků