Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Sparta – Zlín 10:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 5:4 (kon.)
Litvínov – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Pardubice – Plzeň 4:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Úterý 22.12.2020, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 28. kolo

Je konec! Dynamo Pardubice slaví páté vítězství v řadě a pojištění klidné osmé pozice. Plzeň naopak znovu ukázala, že není v ideální pohodě a porážka 1:4 je tomu jasným důkazem. Krásný zbytek dne a Veselé Vánoce vám přeje Petr Dejnožka! (20:14:56)

59:08
    Dobrou palebnou pozici měl nyní Milan Gulaš, jeho rána ale končí úspěšným zákrokem přesouvajícího se Pavla Kantora!

58:49
    Hosté jsou sice nastěhováni v útočné třetině, ke střele se ale neodhodlají.

57:42
    Pavel Kantor znovu drží Dynamo! Tentokrát ho střelou z bezprostřední blízkosti prověřil Matěj Stříteský, skóre se ale nemění. Domácí tak dělí od soupeře stále tříbrankový náskok.

57:17
    A je to tak, Frodl míří na střídačku! Uvidíme hru v šesti proti pěti!

57:17
    Po zákroku Kantora si Plzeň bere oddechový čas, zkusí to ještě bez brankáře?
    56:56 Milan GULAŠ - 4:1

56:56
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Pavel Kantor se prvního čistého konta v sezoně zatím nedočká! Opět velmi šťastná branka, která přišla po nahození z nulového úhlu z hokejky MILANA GULAŠE – 4:1! Bez asistence.

56:00
    Plzeň již pochopila, že na body to dnes nebude, přesto se ale snaží alespoň o čestnou branku. Pourův průnik skončil až za pardubickou klecí.

55:22
    Premiérový gól si chtěl zapsat také Ondřej Roman, jeho nástřel ze záporného úhlu málem napodobil gólovou ránu Blümela. Novicovi v pardubickém dresu však ale štěstí nepřálo.

55:05
    Anthony Camara chtěl dokonat "bůra", po stahovačce ale přesouvajícího se Frodla neprostřelil.
    54:34 Matěj BLÜMEL - 4:0

54:34
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Další branka v plzeňské síti, která si kalich hořkosti vypije v Pardubicích až do nejhlubšího dna! Nástřel od pravého mantinelu z téměř nulového úhlu z hokejky MATĚJE BLÜMELA si do vlastní sítě srazil brankář Frodl, který tak inkasuje dnes počtvrté – 4:0! Asistence: Lukáš Anděl.

53:10
    Ani další početní výhoda plzeňskou radost nepřinesla, Dynamo je stále blíž a blíž pátému vítězství v řadě.

52:36
    Neskutečné! Další únik Pardubic, sám na gólmana tentokrát postupoval při vlastním oslabení Lukáš Anděl! K zakončení se ale nedostal, dobrou práci odvedli vracející se obránci.

52:03
    Přesilová hra Plzně je žalostná, hosté se vůbec nedostanou do útočného pásma. A to Pardubicím osm minutě před koncem nesmírně vyhovuje.

51:26
    Matěj Blümel i ve třech proti pěti postupoval sám na gólmana, Frodl jeho blafák ale dokázal přečíst a zneškodnit!

51:10
    Tohle Michalovi Hrádkovi (PCE) nevyšlo vůbec ideálně. Vyhození z pohodlné pozice poslal přímo do kostky a za zdržování hry tak také míří za katr. Patnáct vteřin dlouhá přesilová hra pět na tři.

50:57
    Prudká rána Roba přinesla další zákrok Kantora. Ten stále tak může věřit v první čisté konto v probíhající sezoně.

50:26
    Gulaš poslal puk po mantinelu příliš rychle, hosté se sami vyhnali z útočné třetiny.

49:55
    Po rychlém ťukesu Plzně vystoupil proti Kodýtkovi včas Nakládal, který jeho pokus přizvedl až do ochranné sítě.

49:24
    Nyní dostane Škoda další možnost přesilové hry. Na trestnou lavici již putuje za nedovolené bránění Jan Zdráhal (PCE).

49:07
    Plzeňští musí rozjet další útočnou akci zpoza vlastní branky, jejich čas se krátí velmi rychle.

48:42
    Dynamo je v pěti znovu aktivní. Po pasu od Kousala pálil nebezpečně Vladimír Svačina, Frodl tentokrát další změnu stavu nepovolil.

48:04

47:44
    Ostřelování pardubické branky k ničemu nevedlo, domácí znovu vyhodili kotouč až za Frodla.

46:07
    Ránu Luboše Roba vyrazil Kantor jen před sebe a dal tak možnost řadě dorážek. Kouzlo pardubického gólmana ale ani tentokrát Plzeň neodčarovala!

45:36
    Početní výhoda se hostům vůbec nedaří, Dynamo posílá k jejich brance jeden puk za druhým.

44:33
    Mikuš dlouho držel puk v rohu kluziště a tím posbíral cenné vteřinky, navíc dokázal vzápětí i vyhodit.

44:04
    Vráblík dostal hokejkou do obličeje od Jana Mandáta (PCE), jedná se o krvavé zranění, po kterém si hosté zahrají čtyři minuty přesilovou hru! Tak možná přece jen ještě jedna šance, jak se může Plzeň dostat do zápasu.

43:24
    Gulašovo ostré nahození končí po teči až v ochranné síti.
    42:57 Denis KUSÝ - 3:0

42:57
    Zdá se, že o výsledku dnešního mače je definitivně rozhodnuto! Domácí se dostávají do tříbrankového vedení, když nástřel Juraje Mikuše šikovně tečoval mezi nohy Dominika Frodla DENIS KUSÝ – 3:0! Asistence: Juraj Mikuš a Jan Zdráhal.

42:11
    To nepřišlo ani nyní, píská se plzeňský ofsajd.

41:53
    Stále čekáme na první přerušení ve třetí třetině, hosté se nemohou na delší čas usadit v útočné třetině.

40:38
    Další obrovská šance pro Matyáše Kantnera, který měl na hokejce kontaktní branku! Ve velké příležitosti si ale znovu vylámal zuby na Pavlu Kantorovi, který dalším skvělým zákrokem drží Dynamo nad vodou!

40:01

Střely na branku po druhé třetině: 19:18.

Další třetina začne přibližně v 19:40.

I ve druhé třetině se prosazovali pouze hokejisté Pardubic, kteří zásluhou Vladimíra Svačiny navýšili vypracované vedení a jsou výrazně blíže tříbodovému zisku. Pardubice hrají velmi zodpovědně, jejich výkon podtrhuje pozorný Pavel Kantor, který má duel rozehraný na čisté konto. Plzeň ale jistě ještě neřekla poslední slovo. Čeká nás jistě zajímavá třetí třetina!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:33
    Na opačné straně napálil Gulaš Kantora do masky, domácí gólman ale může i nadále pokračovat vstříc čistému konto.

39:09
    A znovu.

39:00
    Již šestnáctý zákrok si Dominik Frodl připsal po bekhendovém zakončení Patrika Poulíčka. Další buly v obranné třetině hostí.

38:41
    Hra se nyní poměrně hodně kouskuje, další přerušení přichází po zakázaném uvolnění Škody Plzeň.

38:10
    Tentokrát končí akce pardubických hokejistů ofsajdem. Aspoň chvíli oddychu pro hostující Plzeň.

38:00
    Další zakončení přišlo z dílny Jana Koláře. Přesto, že Frodl nemohl mnoho vidět, dokázal puk vyrazit do rohu kluziště.

37:35
    Hosté se nemohou chytit a jsou teď pod silným tlakem Dynama.

37:21
    Marek Ďaloga mohl k fantastické asistenci přidat i branku, byl naprosto sám před Dominikem Frodlem, který si ho ale nalákal na středu do horní poloviny branky a poté jí skvěle lapil do lapačky!

36:43
    Zdráhalova rána příklepem od modré čáry končí v lapačce Dominika Frodla.

36:21

35:55
    Další obléhání plzeňské klece maří hra vysokou holí.

35:37
    Kombinace ale ke střele nevede a po drobné chybce se hosté bleskurychle osvobozují.

35:00
    Domácí v poklidu kombinují v obranném pásmu Plzně.

34:21
    Roman Vráblík (PLZ) musel háčkem zastavit útok pardubického Dynama, domácí hokejisté si tak znovu vyzkouší početní výhodu.

34:01
    A další minuta bez většího přerušování je za námi, hraje se velmi svižně. Na výraznější brankovou příležitost však od druhého gólu Pardubic čekáme.

33:00
    Série soubojů ve středním pásmu znamená puk pro Dynamo, to ho ale rychle založenou útočnou akci poslalo jen na pustou tribunu enteria areny.

31:59
    Lukáš Kaňák pořádnou ranou prověřil Pavla Kantora, podobně obtížný zákrok musel o několik sekund později vytáhnout na straně Plzně také Dominik Frodl, jenž lapil střelu Denise Kusého. Pokračovat budeme po reklamním brejku.

30:53
    Teď se Plzni podařilo zatlačil pardubickou pětici v obranné třetině, žádné nebezpečnější zakončení z toho však nevyplynulo.

29:23
    Zakázané uvolnění Pardubic vrací hru před Pavla Kantora.
    29:07 Vladimír SVAČINA - 2:0

29:07
    Tak to byla hokejová lahůdka, která znamená druhou branku v plzeňské síti! Marek Ďaloga nejprve ve vlastním obranném pásmu čistým zákrokem zabránil velké šanci soupeře, následně založil útočnou akci, kterou sám vyšperkoval přihrávkou před prázdnou branku na VLADIMÍRA SVAČINU! Ten se nemýlil a Dynamo tak vede – 2:0!

28:35
    Další fantastický zákrok Dominika Frodla, který drží Plzeňské ve hře! Jeho samostatný únik chtěl kanadský útočník zakončit bekhendovým blafákem, ten byl zprvu povedený, jenže nakonec se proti němu vytasil plzeňský gólman skvělým zákrokem a betonem zabránil druhému inkasovanému gólu v plzeňské síti!

27:49
    Pohledný průnik na sebe vzal útočník Dynama Robert Kousal, nakonec se natlačil až do brankoviště, kde ale jeho úmysl zneškodnil připravený Frodl!

27:15
    Na druhé straně prudká rána Jakuba Nakládala skončila těsně mimo.

26:27
    Prudké nahození Čerešňáka Pavlu Kantorovi vypadlo z lapačky, před dorážejícím soupeřem ale včas sebral kotouč do své rukavice.

26:08
    Po další minutě hry si Dominik Frodl připisuje úspěšný zákrok, do lapačky mu kotouč poslal Marek Ďaloga.

25:10
    Hosté tentokrát hru ve čtyřech zvládli a jsou v plném počtu.

24:52
    Prudká rána Anthonyho Camary jen o kousek minula levou tyčku plzeňské branky!

24:01
    Plzeň se poprvé osvobodila, minuta z přesilové hry Pardubice je téměř pryč.

23:44
    Další nahození chtělo najít teč Poulíčka, tentokrát ale domácí celek úspěšný nebyl.

23:10
    Dnes podruhé je Plzeň trestána za příliš mnoho hráčů na ledě! Trest znovu odpyká Sebastián Malát. První početní výhodu za tento trest Dynamo využilo, co tentokrát?

22:59
    Kusého rána z ostrého úhlu končí na pravém betonu Frodla.

22:34
    Pourova pěkná individuální akce málem skončila i zakončením ze zajímavého prostoru, domácí defenzíva na poslední chvíli rozjetého útočníka Plzně zpaciiffikovala.

21:47
    První zákrok ve druhém dějství má i Pavel Kantor, střela Houdka z pravé strany mu sice vypadla, vzápětí jí ale dokázal včas schovat do své výstroje.

20:32
    První přerušení přichází u gólmana Frodla, který musel ukrýt puk před dojíždějícími útočníky Dynama.

20:01

Střely na branku v první třetině: 6:8

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Je za námi úvodní dějství, které sice dlouho více svědčilo Plzni, jenže domácí se dokázali tlaku soupeře ubránit a v závěru první části sami udeřili. Po šikovné teči Jana Mandáta se Dynamo dostalo do vedení, které drží i čtyřicet minut před koncem zápasu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58
    Aktivní Matěj Blümel zřejmě poslední střelou v první třetině umístil kotouč do Frodlovy lapačky.

19:24
    Matyáš Kantner chytře vyjel z rohu kluziště a snažil se nachytat Kantora na přední tyči. Marně.

18:37
    Camara hodně trápil plzeňské beky u levého mantinelu, hostující přesila ho ale nakonec ke kotouči nepustila.

18:01
    Hosté jsou evidentně rozhození inkasovanou brankou, další nepovedená rozehrávka přináší icing.
    16:56 Jan MANDÁT - 1:0

16:56
    Druhou přesilovou hru pardubičtí hokejisté využívají a dostávají se tři minuty před koncem první třetiny do vedení! Nahození od modré čáry tečoval na kruzích nikým neatakovaný JAN MANDÁT, který přizvedl puk pod horní tyč a především mimo dosah Dominika Frodla – 1:0! Asistence: Juraj Mikuš a Anthony Camara.

16:49
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Petr Kodýtek – 2 min., nedovolené bránění).

16:35
    Úsměvný moment. Dominik Frodl neměl s pukem na holi komu rozehrát, a tak ho vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

16:31
    Robert Kousal měl asi největší příležitost Pardubic v průběhu dnešního utkání! Dostal se do samostatného úniku, zkusil proti Frodlovi bekhendový blafák, kterému k úspěchu chybělo jen to, aby ho následně zvedl nad ležící beton.

16:19
    Obránce Ondřej Vála také zkusil příklep, pro změnu z levé strany. Tentokrát zaúřadovala připravené lapačka Dominika Frodla.

15:51
    Do skvělé brankové příležitosti se řítil Anthony Camara, kterého na pravé straně zcela opomenuli bránící hráči soupeře! Nakonec zvolil ránu příklepem, Frodl se ale nezalekl a slušnou šanci Pardubic zlikvidoval hrudí!

15:33
    Čerstvý reprezentant Matěj Blümel prokazuje kvalitní formu, tentokrát zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře a z mezikruží vyslal nebezpečnou střelu. Frodl v rozkleku vytáhl kotouč mimo branku.

15:10
    Ondřej Roman si už už chystal puk na střelu, jeho nadšení ale bylo předčasné. Píská se pardubický ofsajd.

14:41
    Na hostující straně je po nepřesné rozehrávce pískáno zakázané uvolnění.

14:30
    Claireaux nabil Janu Kovářovi, jeho ostrá rána skončila znovu mimo tři tyče Frodlovy branky.

13:36
    Stachovo zakončení z ostrého úhlu zazvonilo za tyčku, mnohem nebezpečnější ale byla opakovaná dorážka Matyáše Kantnera, kterou musel Pavel Kantor nadvakrát vykopávat z brankové čáry! I tuto situaci ale Dynamo zvládlo bez úhony.

12:30
    Plzeňská spolupráce putovala po ose Gulaš – Straka, druhý jmenovaný na přední tyči ale puk do pardubické sítě nedostal. Kantor si připisuje další úspěšný zákrok.

11:55
    V další akci se Dynamo z útočné třetiny vyhnalo nepřesnou přihrávkou zcela samo.

11:13
    Andělova střela z pravého kruhu končí jen na zadním plexisklu, hosté otáčí hru.

10:37
    Vteřinu před návratem plzeňského hráče se puk třepotá v ochranné síti, vhazovat se bude před Kantorem.

10:16
    Z ničeho nic se ale Dynamo mohlo dostat do vedení! Robert Kousal měl na modré čáře dostatek prostoru, zvolil ještě přihrávku pro Jana Mandáta, který jemnou tečí na hranici brankovišti poslal puk těsně nad břevno Frodlovy klece!

09:33
    Domácí se zatím tato početní výhoda stále nedaří, opět jsou až za vlastní svatyní.

08:52
    Také Plzni se podařilo na úvod hry ve čtyřech vyhodit až za branku Pardubic.

08:38
    Předchozí nelichotivou statistiku mohou Pardubičtí výrazně vylepšit v následující přesilové hře. Hosté totiž hráli v šesti a za to budou pykat. Na trestné lavici již sedí Sebastián Malát (PLZ).

07:55
    Brankář Dominik Frodl i po osmi minutách hry čeká na úvodní úspěšný zákrok, Dynamo není v útočné třetině příliš výrazné.

07:30
    Další střelecký pokus Milana Gulaše končí na levém betonu pozorného Pavla Kantora.

06:53
    Prudká rozehrávka Jana Mandáta nebyla tečována a končí tak na zakázaném uvolnění.

06:34
    Rychlou akci Plzně rozjel Filip Suchý, jeho přízemní střela zápěstím ale neměla šanci Pavla Kantora a pardubické fanoušky u obrazovek vystrašit.

06:15
    Po posunuté brance plzeňského týmu následuje první komerční přestávka dnešního utkání.

05:53
    Tentokrát již musel Pavel Kantor zasahovat, Luboš Rob chytrým bekhendem vracel puk do předbrankové prostoru. Kotouč se nakonec pod betonem pardubického gólmana zastavil na brankovišti, nikdo v hostujícím dresu se k němu ale jako první dostat nedokázal.

05:08
    Eberle z rychlé protiakce našel na středu útočného pásma Petra Kodýtka, jeho zakončení ale trefilo jediného bránícího obránce Pardubic.

04:39
    Domácí zvládli dvojnásobné oslabení excelentně a mohou se po pěti minutách vrhnout do útočení.

04:09
    Dynamo je ve čtyřech, to nejhorší mají domácí hráči za sebou. Navíc Kantor úspěšně zasahuje proti střele Kracíka.

03:56
    Dobrou práci odvedl Mandát, který se čistým způsobem zmocnil puku a vyhodil ho až za Frodla.

03:35
    Milan Gulaš udělal rychlou stahovačku a vypálil, Kantor zasahuje vyrážečkou. Následně se Plzni píská postavení útočícího hráče v brankovišti a hosté jsou tak vyhnáni do střední třetiny.

03:15
    Poulíček je nyní bez hokejky, Škoda hraje prakticky v pěti proti dvěma!

03:03
    Plzeň už kombinuje v útočné třetině.

02:47
    Na úvod dlouhého dvojnásobného oslabení se Pardubice osvobozují.

02:39
    A uvidíme rázem dvojnásobnou početní výhodu! Plzeň bude hrát minutu a 28 vteřin v pěti proti třem. Kapitán Jakub Nakládal (PCE) se zlobí, ale s trestem pro jeho osobu nic neudělá.

02:06
    To již neplatí, protože na začátku třetí minuty uvidíme první přesilovou hru. Provinil se pardubický obránce Marek Ďaloga (PCE), který dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí.

02:00
    Zatím se hraje velmi svižně, za dvě minuty se přerušovalo jen jednou.

01:12
    Další útok domácího Dynama zastavilo postavení mimo hru.

00:33
    Na druhé straně se ke střele napřahoval Kusý, Poulíčkova přihrávka ale postrádala přesnost.

00:20
    Jako první se z útoku těšila Plzeň, Gulašovo zakončení z otočky však ke Kantorovi nedoputovalo. A tak je na tahu Dynamo.

00:01

V dresu Dynama nás dnes čeká jedna velká premiéra, poprvé se na ledě enteria areny představí Ondřej Roman, který do pardubického klubu přišel z finského Ilves Tampere, ve kterém odehrál v letošním ročníku dvanáct zápasů a připsal si gól a tři asistence. Nyní je po krátké přestávce zpět na extraligovém ledě.

HC Dynamo Pardubice: Kantor (Klouček) – J. Kolář (A), Nakládal (C), J. Zdráhal, Ďaloga, Hrádek, Vála, Mikuš – Kusý, Blümel, Poulíček – Mandát (A), R. Kousal, Camara – Svačina, O. Roman, Rohlík – Claireaux, Anděl, Paulovič.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Čerešňák, L. Kaňák, Kvasnička, Vráblík, Stříteský, Lang, Houdek – Suchý, Kracík (A), Gulaš (C) – Straka (A), Kodýtek, Pour – Eberle, Stach, Kantner – Slanina, Rob, Malát.

Rozhodčí: Veselý, Hejduk – Rampír, Špringl.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hokejisty Plzně čeká první duel po reprezentační přestávce. Ta jim zřejmě přijde vhod, protože aktuálně třetí tým tabulky táhne šňůru tří proher v řadě. „Sezóna má samozřejmě nějaký vývoj. Co se týče výsledků, tak momentálně jsme měli trošku slabší období, uvědomujeme si, že jsme třikrát prohráli. Hráčům jsem trošku vyčetl, kde nás tlačila bota. Ale potrénovali jsme, pak si dva dny odfrkli, potom se zase vrátili do přípravy a musíme jet dál. A hlavně předvést dobrý výkon, v Pardubicích vyhrát a nepříznivou sérii zastavit,“ uvedl trenér Ladislav Čihák.

Pardubicím se povedlo i čtvrté utkání v řadě vyhrát, což znamená osmé místo v tabulce s osmibodovou ztrátou na sedmý Liberec. Dynamo má navíc odehráno o jeden duel méně, takže i z tohoto pohledu bude střetnutí s Plzní důležité. Do něj půjdou svěřenci trenéra Richarda Krále s pondělním ziskem tří bodů v zádech.

Příjemné předvánoční úterý z pardubické enteria areny! Dnes zde budeme svědky dalšího extraligové bitvy, proti sobě se postaví Dynamo Pardubice a Škoda Plzeň!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 17. Mandát (Mikuš, Camara), 30. Svačina (Ďaloga, Paulovič), 43. Kusý (Mikuš), 55. Blümel (Anděl) – 57. Gulaš

Rozhodčí: Veselý, Hejduk – Rampír, Špringl