Novosibirsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Ufa – Minsk 8:3 (kon.)
Jaroslavl – Čerepovec 2:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Jokerit 4:0 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 4:3 (3:1 po s.n.)
Spartak Moskva – Kazaň 0:3 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
8:3 (0:0, 3:1, 5:2)
HC Dinamo Minsk
Úterý 22.12.2020, 15:00 • Ufa Arena, Ufa • KHL

Česká stopa

Dominik Furch (MIN) – jako náhradní brankář do hry nezasáhl (17:35:45)

Kdo by to čekal, že po střelecky rozpačité první třetině se zápas zvrtne v takové galapředstavení? V utkání Ufa – Dinamo Minsk padlo celkem jedenáct branek a skončilo výsledkem 8:3! Domácí hokejisté slaví i s 2 388 diváky v hledišti, zatímco hosté hned po závěrečném hvizdu prchli do kabin.

Ufa pro sebe zápas rozhodla ve druhé třetině obratem z 0:1 na 3:1 a dalšími třemi slepenými góly v třetině poslední. V tu chvíli už kdekdo očekával nástup Dominika Furcha, český gólman ale nakonec celý duel sledoval jenom z lavičky.

Statistika střel: 39:24 (13:4, 10:9, 16:11).

59:39 Eduard GIMATOV - 8:3

59:39
    Ufa právě vstřelila branku!
    Druhou desítku gólů načal EDUARD GIMATOV! Aljakinův pokus ještě Taylor vykryl, ale na dorážku z druhé vlny už nestačil – 8:3. Asistence: Danil Aljakin a Dmitrij Korobov.

58:56
    Voronin (Minsk) se soupeřem zavěšeným na zádech nedokázal Metsolu z ostrého úhlu pokořit.
    57:25 Vladimir ŽARKOV - 7:3

57:25
    Chochrjakov se u zadního mantinelu nechal oslovit zadovkou, před bránou našel VLADIMIRA ŽARKOVA a ten střelou k pravé tyči zaokrouhlil počet vstřelených branek na deset! Asistence: Pjotr Chochrjakov a Alexandr Kadějkin.

56:44
    Taylor (Dinamo Minsk) vypomohl obráncům výjezdem za vlastní branku, kde podržel puk.

55:00
    Střeleckou show sleduje 2 388 diváků.
    53:52 Vladimir ALISTROV - 6:3

53:52
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Gólový festival pokračuje! Lodniovu ránu do břevna a tyče doklepl za brankovou čáru VLADIMIR ALISTROV. Když už prohrát, tak alespoň se ctí. Asistence: Ivan Lodnia.

53:34
    Metsola (Ufa) ještě jednou. Tentokrát pohodlně nastavil lapačku, do které si nechal spadnout přizvednutý puk.

52:58
    A úspěšný zákrok si připsal i Metsola (Ufa). Ten si před poslední komerční pauzou pohlídal podobný typ střely jako před ním Taylor.

52:09
    Jenže ani oni nebyli schopni svou akci zakončit. Hra se tedy přesunula na opačnou stranu, kde Taylor musel proti ráně z kruhu do pokleku.

50:50
    Domácí nedokázali protečovat puk středním pásmem a do útoku tak směřují hosté.

49:44
    Oproti posledním minutám se hra uklidnila.
    47:38 Brandon KOZUN - 6:2

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 24. Manninen (Kadějkin, Larsen), 25. Platt (Alexejev, Naumenkov), 33. M. Granlund (Manninen, Hartikainen), 44. Naumenkov (Soloduchin), 45. Manninen (M. Granlund, Hartikainen), 46. Pimenov (Kugryšev), 58. V. Žarkov (Chochrjakov, Kadějkin), 60. Gimatov (Aljakin, Korobov) – 21. Gorbunov (Falkovskij), 48. Kozun (Prince), 54. Alistrov (Lodnia)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Skrynnik) – Larsen, Panin (C), Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Alexejev, Korobov – Hartikainen (A), Manninen, M. Granlund – V. Žarkov (A), Kadějkin, Chochrjakov – Platt, M. Vorobjov, Kugryšev – Gimatov, Pimenov, Soloduchin – Aljakin.
    HC Dinamo Minsk: D. Taylor (Furch) – Jerjomenko, Znacharenko (A), R. Murphy, Falkovskij, Menell, Koljačonok, Solovjov, Děrjabin, Martynov – Děmkov, Gorbunov, K. Voronin – Lodnia, Usov, Alistrov – Kozun (A), Protas, Prince (C) – Kogaljov, Suško.

Rozhodčí: Lavrentěv, Fatějev – Zacharenkov, Lazarev

Diváci: 2 388