Nice – Lorient 2:2 (kon.) | Nîmes – Dijon 1:3 (kon.) | Rennes – Méty 1:0 (kon.)
Bordeaux – Remeš 1:3 (kon.) | Lens – Brest 2:1 (kon.) | PSG – Štrasburk 4:0 (kon.)
Angers – Marseille 2:1 (kon.) | Lyon – Nantes 3:0 (kon.) | Monaco – Saint-Étienne 2:2 (kon.)
Montpellier – Lille 2:3 (kon.)
OGC Nice
2:2 (2:0)
FC Lorient
Středa 23.12.2020, 19:00 • Allianz Riviera, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2. Lorient vstoupil do druhého poločasu ukázkově, neboť se mu poměrně rychle povedlo snížit na rozdíl jediné branky. Nováček soutěže měl i posléze mnohem více ze hry, navíc si připravil celou řadu střeleckých pokusů. Hosté se vyrovnání dočkali necelých deset minut před koncem zápasu, z pokutového kopu se totiž dokázal prosadit Grbic. Nice navíc závěr zápasu dohrálo v početní nevýhodě, přesto z tohoto zápasu bere jedn bod. (20:51:46)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 0:11. Rohy: 0:10. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:13.

90+4

90+4
    Lorient má v závěru tohoto zápasu pochopitelně navrch. Nyní se do rozehrávky zapojil také brankář Nardi, kterému se povedlo přenést hru na levou stranu.

90+3
    Za souboj jsou tu další dvě žluté karty, jednu vyfasoval hostující Le Fée, za oplácení také Reine-Adelaide.

90+2
    Lorient se po souboji v pokutovém území dožadoval další penalty, avšak sudí byl opačného názoru. I přesto došlo ke krátké konzultaci s videorozhodčím.

90+1
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Umut Bozok.

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Jordan Lotomba (OGC Nice).

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná z toho budě dělba bodů. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.

88
    Do protiútoku se poté chystal vydat domácí Nsoki, kterého ovšem u postranní lajny dokázal rychle zastavit jeden z protihráčů. Nice bude moci vhazovat zleva.

87
    Odkopem na jistotu to před malým momentem provedl domácí obránce Pelmard, kterému se na opačné straně nepovedlo najít nikoho z vlastních spoluhráčů.

83
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Enzo Le Fée.
    82. Adrian GRBIC - 2:2

82
    Lorient právě vstřelil branku!
    Necelých deset minut před koncem zápasu je srovnáno! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil ADRIAN GRBIĆ, jehož rána putovala na levou stranu, kam brankář Benítez nakonec nedosáhl.

81
    A navíc za předchozí zákrok obdržel přímou červenou kartu domácí Robson Bambu. Poměrně přísné rozhodnutí sudího!
    81. Penaltový zákrok a červená karta.

81
    Je tu pokutový kop pro Lorient!

David Suchý

Branky: 18. Lotomba (Reine-Adélaïde), 34. Reine-Adélaïde (Búdawí) – 50. Moffi (Boisgard), 82. Grbic (pen.)

Karty:   73. Búdawí (NIC), 90. Lotomba (NIC), 90+3. Reine-Adélaïde (NIC) – 38. Laporte (LOR), 44. Monconduit (LOR), 45+1. Lemoine (LOR), 90+3. Le Fée (LOR)   81. Bambu (NIC)

OGC Nice: Benítez – Daniliuc (74. N'Soki), Bambu, Pelmard – Lotomba, Schneiderlin (C), Thuram, Atál (46. Kamara) – Búdawí (80. Claude-Maurice), Reine-Adélaïde – Rony Lopes (65. Ndoye).
    Náhradníci: Cardinale – Claude-Maurice, Kamara, Mahou, Ndoye, N'Soki, Seghir, Trouillet, Pionnier.

FC Lorient: Nardi – Hergault (63. Delaplace), Laporte, Morel, Le Goff – Monconduit (83. Le Fée), Lemoine (C), Abergel (46. Wissa) – Lauriente, Moffi (63. Grbic), Boisgard (90+1. Bozok).
    Náhradníci: Dreyer – Bozok, Delaplace, Diarra, Wissa, S. Marveaux, T. Chalobah, Le Fée, Grbic.

Rozhodčí: Petit – Mugnier, Haulbert