Nice – Lorient 2:2 (kon.) | Nîmes – Dijon 1:3 (kon.) | Rennes – Méty 1:0 (kon.)
Bordeaux – Remeš 1:3 (kon.) | Lens – Brest 2:1 (kon.) | PSG – Štrasburk 4:0 (kon.)
Angers – Marseille 2:1 (kon.) | Lyon – Nantes 3:0 (kon.) | Monaco – Saint-Étienne 2:2 (kon.)
Montpellier – Lille 2:3 (kon.)
Paris Saint-Germain
4:0 (1:0)
RC Štrasburk
Středa 23.12.2020, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

Gólman Keylor Navas udržel čisté konto, dokázal zneškodnit dvě střely soupeře. (22:54:30)

Timothee Pembele, Kylian Mbappé, Idrissa Gueye a Moise Kean se v tomto zápase dokázali prosadit, a tak vyhrávají celkem jednoznačně 4:0. Opticky i střelecky bylo PSG aktivnější, takže body zaslouženě vyhrávají doma.

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:9.

90+3

90+3
    Nyní se už v poklidném tempu dohrává tento zápas, domácí fotbalisté míří za plným bodovým ziskem.

90+2
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Bandiougou Fadiga.

90+1
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    V první ze tří nastavených minut se znovu prosazuje domácí celek. MOISE KEAN využil zmatku před branku RC a dokázal i s trochou štěstí míč dostat do brány. Platnost gólu posvětil VAR.
    90+1. Moise KEAN - 4:0

90
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Mehdi Chahiri.
    89. Idrissa GUEYE - 3:0

89
    Domácí fotbalisté se usadili na útočné polovině a přidávají třetí branku. Ránou ze střední vzdálenosti poslal míč přesně k tyči IDRISSA GUEYE. Asistence: Julian Draxler.

87
    Dostáváme se do finální fáze hry tohoto zápasu, hostující celek ve druhém poločase vstřelil druhou branku. Štrasburk má problémy s přesností finální přihrávky.

86
    RC Štrasburk vybojoval autové vhazování, Lionel Carole (Štrasburk) rozehrával na spoluhráče. Rána z první byla zblokovaná.

85
    Julian Draxler (PSG) hledal před branku nabíhajícího spoluhráče, ale obrana RC si dokázala poradit celkem snadno.

83
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Julian Draxler.
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Moise Kean.

82
    Domácí fotbalisté se pokouší hrát aktivně, tlačí se i za tohoto stavu do zakončení. PSG kontroluje hru. RC nemá snadnou roli ve zbytku zápasu.

81
    Rafinha Alcântara (PSG) zůstává po kontaktu se soupeřem ležet na hrací ploše. Zdá se, že bude v utkání pokračovat.
    80. Kylian MBAPPÉ - 2:0

80
    Deset minut před koncem přidává domácí celek další branku. Chyba obrany hostů, Stefan Mitrović nedokázal zpracovat přihrávku spoluhráče, Di María našel volný prostor, kde byl KYLIAN MBAPPÉ. Jeho zakončení už mířilo do volné části branky. Asistence: Ángel Di María.

78
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Habib Diallo.
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Idrissa Gueye.

77
    Obě strany připravují střídání, uvidíme, kdo bude tím, kdo půjde na hrací plochu.

75
    Dobrá rána, kterou čtvrthodiny před koncem vyslal Sanjin Prcić. Jeho střelecký pokus těsně minul vzdálenější tyč.

75
    Následně se pro dlouhou přihrávku pokoušel jeden z domácích hráčů, ale dlouhý pas postrádal přesnost.

74
    Hostující celek nyní rozehrával rohový kop. Centr se snesl před branku, ale domácí Thilo Kehrer výborně vyskočil před brankou a míč odrazil pryč od své branky.

72
    Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy, domácí fotbalisté drží míč pod kontrolou a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

70
    Nátlaková hra domácího celku pokračuje dál. Autové vhazování zvládli hráči PSG aktivně, následně. Timothee Pembele centroval před branku, ale obrana odvrátila.

69
    Centr se snesl před branku, obrana si dokázala poradit. Rafinha Alcântara se nedokázal prezentovat povedeným centrem.

67
    Bleskově domácí celek přesunul směr hry, ale střelecký pokus byl zblokovaný, následovat bude rohový kop.

66
    Mohamed Simakan se dostal do kontaktu s domácím obráncem, který odehrál míč. Hostující celek se pokoušel dožadovat pokutového kopu, ale sudí nechává hru plynout.

65
    V dosavadním průběhu hry jsme viděli šest střel na branku, v tomto ohledu jsou aktivnější domácí hráči, které vedou 4.2.

64
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Sanjin Prcić.
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Adrien Thomasson.

62
    Domácí fotbalisté hrají aktivně, tlačí se do střeleckých pozic a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Štrasburk se musí bránit.

61
    Kylian Mbappé (PSG) se před brankou dostal k odraženému míči, ale jeho rána končí těsně nad brankou.

59
    Ángel Di María (PSG) se nyní drží za hlavu, nedokázal proměnit velkou šanci svého celku. Na míč nedosáhl, a tak vypálit nedokázal.

57
    Ander Herrera (PSG) zkoušel vybojovat míč na útočné polovině hrací plochy, ale nedokázal pro své spoluhráče vypracovat střeleckou pozici. Následně RC faulovalo.

55
    Deset minut hry z druhého poločasu je pryč, sledujeme aktivní hru domácího celku, který nedokázal vymyslet žádnou výraznější příležitost.

54
    Hráči hrající ve tmavých dresech se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Následně zakončoval Ángel Di María. Jeho rána z nějakých dvaceti metrů končí nad.

52
    Hostující celek se propracoval do pokutového území, Štrasburk se dožadoval odpískání penalty, ale sudí nechává hru plynout.

51
    Paris Saint-Germain to zkoušel po levé straně, ale míč končí v zámezí, a tak na své polovině bude rozehrávat hostující celek.

49
    Domácí celek se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale do výraznější příležitosti se PSG propracovat nedokázalo. Rána končí mimo branku.

48
    Lionel Carole (Štrasburk) vedl zajímavou akci svého celku, ale jeho přihrávka na nabíhajícího spoluhráče postrádala přesnost.

47
    Obrázek hry se ale příliš nemění, domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

46
    Utkání pokračuje druhým poločasem, zdá se, že ani jeden celek neprovedl žádnou změnu.

46

Po prvním poločase vede zaslouženě domácí celek o jednu branku, jako jediný se zatím dokázal prosadit Timothee Pembele.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Hra se nyní hrací na polovinu hrací plochy, kam domácí celek dokázal vytlačit hru soupeře. Následně se jeden z domácích fotbalistů dostal do střelecké pozice, kterou ale proměnit nedokázal. Kylian Mbappé (PSG) neuspěl, Mohamed Simakan se výborně vrátil.

42
    Štrasburk se nyní prokombinoval na útočnou část hrací plochy, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Bránící se celek si dokázal poradit.

40
    Ejdži Kawašima měl nyní velké štěstí, tak tak dokázal vyrazit střelu soupeře. Rafinha Alcântara vypálil, ale gólman se štěstím vyrazil.

40
    Obrázek hry je nyní poslední minuty stejný. Domácí fotbalisté mají převahu, hrají aktivně, pokouší se něco vymyslet.

37
    Ángel Di María (PSG) posílal centr od rohového praporku, ale obrana si snadno dokázala poradit.

35
    Volný kop pro domácí fotbalisty. Centr se snesl před branky, ale nebyl povedený, a tak si obrana celkem snadno dokázala poradit.

33
    PSG bleskově zaútočilo, následně pálil Rafinha Alcântara. Jeho rána ale končí vedle branky, a tak bude vykopávat Ejdži Kawašima.

33
    Štrasburk se nyní dokázal ubránit tlaku soupeře, a tak hosté mohou nyní otočit směr hry. RC se do šance nedostalo.

31
    Rafinha Alcântara (PSG) se díky dobré přihrávce dostával do střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit s tímto pokusem.

30
    Půlhodina hry je pryč, domácí fotbalisté dokázali velkou šanci proměnit, díky čemuž aktuálně vedou o jednu branku.

29
    Dimitri Liénard (Štrasburk) rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, kde byli jeho spoluhráči. Jeho centr ale nikdo ze spoluhráčů neusměrnil do branky.

28
    Kylian Mbappé (PSG) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se přes obránce dostat nedokázal.

26
    Ejdži Kawašima (Štrasburk) kryje míč po nepřesné akci soupeře, rozehrávat bude hostující brankář od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop.

25
    Akce hostujícího celku končí kvůli přihrávce do ofsajdové pozice, akce tedy končí.

24
    Obrázek hry je nyní stejný, hostující celek překazil aktivní hru PSG a jsou to hráči Štrasburku, kteří jsou aktivnější.

22
    Nyní se hraje zejména na polovině hrací plochy, kde probíhají souboje o míč. Mohamed Simakan (Štrasburk) vedl akci hostujícího celku. Následně Jean-Eudes Aholou centroval před branku, ale PSG si poradilo.

20
    Zaslouženě se domácí celek dostal do vedení, které se nyní pokouší navýšit, ale obrana RC hraje pozorně a nedává soupeři další možnosti.
    18. Timothee PEMBELE - 1:0

18
    Domácí celek se zaslouženě dostává do vedení. Ángel Di María (PSG) vyslal dobrou střelu, tu brankář Štrasburku vyrazil jen před sebe, kde byl zcela volný TIMOTHEE PEMBELE. Jeho rána mířila do volné části branky. Důležitou práci odvedl přihrávající hráč.

15
    Čtvrthodiny hry je pryč, PSG má převahu, hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale zatím je obrana Štrasburku pozorná.

14
    Kylian Mbappé (PSG) přenechal střeleckou pozici spoluhráči, ten ale v jasné příležitosti trefil jen brankáře. Následně sudí pískal postavení mimo hru, takže případná branka by neplatila. Ale domácí celek hraje aktivně a má v úvodu převahu.

12
    Centr se od rohového praporku snesl před branku, ale obrana PSG si dokázala poradit velmi dobře a odehrála míč pryč.

11
    Keylor Navas (PSG) vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele, kterou z bezprostřední blízkosti vyslal unikající Jean-Ricner Bellegarde. Nakonec je z toho rohový kop.

10
    Úvodních deset minut hry výraznější příležitost nepřineslo, sledujeme aktivní hru domácího celku, který má převahu.

9
    Rafinha Alcântara (PSG) se po chybě obrany dostal do střelecké pozice. Jeho rána z ostré pozice končí ve středu branky, kde byl gólman.

7
    Štrasburk si dokázal s rychlou domácí akci zastavil, a tak se pokoušel otočit směr hry. Na půlce vybojoval míč zpět domácí, ale dlouhý pas na Colina Dogbu byl hodně nepovedený.

7
    Rafinha Alcântara (PSG) se také zapojil to rozehrávky, ale nedokázal se výrazněji propracovat do střelecké pozice ani jeho pas nebyl optimální.

6
    Domácí obrana rozehrává od své branky, následně Marco Verratti pokračoval v akci a hledal přihrávkou spoluhráče,

4
    Hostující celek se dostával do zajímavé střelecké pozice, ale obrana PSG si v rozhodující chvíli dokázala poradit a nenechala RC vypálit.

3
    Na nějakou výraznější první šanci zatím čekáme, Jean-Ricner Bellegarde pálil z velké pozice, ale jeho rána končí výrazně mimo branku.

1
    Ángel Di María (PSG) je autorem první střely, která končí výrazně mimo branku, gólman ani zasahovat nemusel, a tak hrát budou hosté, jmenovitě od své branky bude rozehrávat Ejdži Kawašima.

1
    Utkání v poklidném tempu začalo, domácí fotbalisté mají míč pod kontrolou.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Dagba, Pembele, Marquinhos, Kehrer, Bakker – Verratti, A. Herrera, Rafinha Alcântara – Di María, Mbappé.
    Náhradníci: Letellier, S. Rico – Draxler, Gueye, Fadiga, Kean, Ruiz-Atil.

RC Štrasburk: Kawašima – Lala, Simakan, S. Mitrović, Djiku, Carole – Bellegarde, Aholou, Sissoko – Ajorque, Liénard.
    Náhradníci: Pierre – Aaneba, Caci, Diallo, Chahiri, Prcić, Siby, Thomasson, Zohi..

Hrát se bude na Parc des Princes v Paříži.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 14. září a domácí PSG vyhrálo díky brance Neymara z druhé minuty nastavení těsně 1:0. V samotném závěru pak ještě VAR neuznal Neymarovi branku kvůli ofsajdu.

a RC Štrasburk je po 16 odehraných zápasech na 16. místě v tabulce. Bilanci má 4-2-10 a na svém kontě 14 bodů. Podobně jako domácí i tento celek bodoval ve čtyřech z posledních pěti zápasů. Tým porazil Nantes 4:0 a Angers 2:0, remizoval s Rennes 1:1 a Méty 2:2. Tým nestačil na Bordeaux 0:2.

Paris Saint-Germain FC je po 16 odehraných zápasech na třetím místě tabulce. Má bilanci 10-2-4 a získalo 32 bodů. Z posledních pěti zápasů tým bodoval ve čtyřech. PSG porazilo Montpellier 3:1 a Lorient 2:0, remizovalo s Bordeaux 2:2 a Lille 0:0. Tým nestačil na Lyon 0:1.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligue 1. V tomto večerním zápase proti sobě nastoupí Paris Saint-Germain FC a RC Štrasburk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.