Hellas Verona – Inter 1:2 (kon.) | AC Milán – Lazio 3:2 (kon.) | AS Řím – Cagliari 3:2 (kon.)
Bologna – Atalanta BC 2:2 (kon.) | Neapol – Turín 1:1 (kon.) | Sampdoria – Sassuolo 2:3 (kon.)
Spezia – Janov 1:2 (kon.) | Udinese – Benevento 0:2 (kon.)
SSC Neapol
1:1 (0:0)
Turín FC
Středa 23.12.2020, 20:45 • Diego Armando Maradona Stadium, Neapol • Italská Serie A • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Přeji příjemný předvánoční večer při sledování textového přenosu ze 14. kola Serie A. Dnes nás čeká souboj dvou celků, kteří jsou na opačných pólech tabulky. Čtvrtá Neapol tak bude v souboji s devatenáctým Turínem FC jednoznačným favoritem. Zápas začne ve 20:45.

TURÍN FC

Turínu se na začátku sezony vůbec nedaří a zatím to vypadá, že tento celek bude hrát o záchranu v Serii A. Ve třinácti duelech vyhrál jen jednou a celkově získal pouhých sedm bodů. Jen o skóre je tak předposlední před Janovem. Turín naposledy vyhrál na konci listopadu v domácím poháru, když se zaměříme na poslední výhru v lize, tak ta přišla 4. listopadu právě na hřišti Janova. Od té doby svěřenci Marca Giampaola třikrát remizovali a čtyřikrát prohráli. V minulém kole Turín remizoval s Bolognou 1:1, předtím ale nestačil na Juventus, Udinese a AS Řím. Jediný hráč týmu, o kterém se dá říct, že se mu letos daří, je útočník Andrea Belotti, jenž už několikátou sezonu patří mezi klíčové hráče tohoto celku. Ve dvanácti zápasech nasázel 9 branek.

SSC NEAPOL

Neapolským se naopak úvodní třetina sezony nadmíru povedla. Svěřenci stále mladého kouče Gennara Gattusa jsou třetí a momentálně mají stejně bodů jako Juventus, který navíc jejich vzájemnou bitvu vyhrál díky kontumaci. Neapol osmkrát vyhrála a čtyřikrát prohrála, remízu na svém kontě nemá ani jednu. Celek z třetího největšího města Itálie získal 24 bodů a v tabulce pobývá za milánskými celky, kterým se letos značně daří. Poslední dva zápasy ale SSC prohrálo. Přestože v minulém týdnu bylo na hřišti Interu o chlup lepší, tak na body to nestačilo. Navíc o víkendu podlehlo i Laziu, to znamená, že Neapol čeká už 202 minut na vstřelený gól. Nejlepším střelcem týmu je Hirving Lozano se šesti góly, mexický útočník je ovšem na marodce. Stejně tak bude dvojnásobnému vítězi domácí soutěže chybět i Dries Mertens.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Manolas, Hysaj – Demme, Bakayoko – Politano, P. Zieliński, L. Insigne (C) – Petagna.
    Náhradníci: Ospina, Contini – Rui, Malcuit, Ruiz, Elmas, Lozano, F. Llorente, Ghoulam, Rrahmani, Lobotka.

Turín FC: Sirigu – Singo, Izzo, Bremer, Ricardo Rodríguez, Buongiorno – Verdi, Rincón, Linetty, Lukić – Belotti (C).
    Náhradníci: Rosati, V. Milinković-Savić – Gojak, Segre, Edera, Zaza, Vojvoda, Meïté, N'Koulou, Vianni, Celesia.

Rozhodčí: Paolo Valeri.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Sestavě Neapole nakonec chybí tři klíčoví muži. Do utkání nezasáhne podle očekávání Mertens, chybět ale bude i stoper Koulibaly a útočník Osimhen.

1

1
    V úvodní minutě měli míč na kopačkách domácí fotbalisté. Záhy došlo k faulu na středu hřiště, rozehrávat bude Neapol.

2
    A následně přišel další faul, tentokrát blíže k bráně Turína, takže se možná i dočkáme prvního centru.

2
    Domácí ale rozehráli na krátko a snaží se získat územní převahu už v začátku zápasu.

3
    Tomás Rincón odrazil míč pouze do zámezí. Domácí se tak chystají k rozehrávce prvního rohového kopu.

4
    Giovanni Di Lorenzo se ve snaze vyhrát hlavičkový souboj provinil faulem. Odkopu se ujímá Salvatore Sirigu.

5
    Hra se přenesla na polovinu Alexe Mereta. Fotbalisté ve vínově červených dresech se také chtějí pomazlit s míčem na noze.

5
    Neapol však vyrazila do rychlého kontru, který moc nezvládl Di Lorenzo. Přetažený centr krajního obránce zamířil do prostoru, kde nikdo nestál.

6
    Turín získal míč ve středu pole. Krajní záložníci se po stranách rozběhli, ale Simone Verdi zvolil přihrávku dozadu.

7
    Domácí se pokusili něco vymyslet středem hřiště, ale jejich snaha nebyla dotažena až k zakončení. Na bránu hostů zatím žádný střelecký pokus nešel.

8
    Těsně před šestnáctkou hostů byl faulován Piotr Zieliński. Polského reprezentanta poslal na zem zákrok obránce Bremera. Neapol bude mít k dispozici přímý kop ze skvělé pozice.

9
    Lorenzo Insigne zhruba z dvaceti metrů ale trefil dobře postavenou zeď. Kvalitní možnost tak domácí nevyužili.

10
    Salvatore Sirigu sice vykopl od své brány, ale hosté míč moc dlouho na svých kopačkách nepodrželi. Azzurri to tak zkouší po pravé straně.

11
    Lorenzo Insigne čechral k zadní tyči zajímavý centr, který však pohotovou hlavičkou odvrátil Armando Izzo.

12
    Buongiorno pouze odevzdal do zámezí, takže domácí budou mít výhodu autového vhazování celkem blízko k bráně turínského mužstva.

13
    Aut tentokrát na druhé straně. Wilfried Stephane Singo rozhodně nespěchá.

14
    Opatrná hra pokračuje. Možná se čekalo, že Neapol na svého soupeře vletí, ale rozhodně to není pravda.

15
    Simone Verdi zvládl sprintérský souboj se stoperem Maksimovićem a najednou před sebou měl celkem hodně prostoru. Dokonce se dostal i ke střele, ale Alex Meret vytáhl dobrý zákrok.

16
    Di Lorenzo chytrou kličkou obešel Rodrígueze, ale až ke střele se neprotáhl. Individuální souboj ale zvládl obránce s číslem 22 na podtrženou jedničku, zatímco švýcarský zadák svou práci rozhodně nesplnil.

17
    Andrea Belotti vybojoval faul. Turín bude mít dostatek klidu k rozehrávce mezi obránci.

18
    Alessandro Buongiorno si chytře pokryl prostor na levé straně a vůbec nepustil Politana do hry.

19
    Saša Lukić málem obešel Manolase, který na poslední možnou chvíli odkopl do autu. Turín se však skoro dostal do další brejkové situace.

20
    Za sebou máme úvodních dvacet minut a střelu jsme zatím viděli jen jednu a to navíc v podání hostujícího týmu. Neapol se dosud nedostala příliš do hry.

21
    Andrea Petagna sice sklepl míč Insignemu proti noze, ale následné zakončení kapitána domácích už bylo zbytečné. Pískán byl ofsajd.

22
    Kostas Manolas měl obrovské problémy s Belottim. Útočník hostů se celkem šťastně dostal k míči a poté hned dvakrát zvládl kličku s řeckým stoperem. Až ke střele se ale nedostal, neboť byl daleko od brány a v tu chvíli neměl podporu spoluhráčů.

23
    Parádní ránu ze střední vzdálenosti vyslal Andrea Belotti. Sedmadvacetiletý forvard vypálil pravačkou po zemi k tyči, konstrukci brány ale o pár centimetrů minul. Meret by zřejmě byl bez šance.
    23. Belottiho ráně nechybělo moc

24
    Na šance zatím jednoznačně vede outsider tohoto zápasu. Gennaro Gattuso je velmi hlasitý, výkon jeho svěřenců se mu nelíbí.

25
    Alex Meret zachytil centr ze strany do svých rukavic a následně po zemi rozehrál do pravé strany.

26
    Tomás Rincón byl při své útočné snaze až příliš důrazný. Na zem povalil Zielińského, faul se pískat musel.

27
    Opět zůstal jeden z hráčů domácích na zemi, tentokrát byl hříšníkem Andrea Belotti. Diego Demme ale bude moct pokračovat ve hře.

28
    Demme se ale po předchozím souboji stále drží za záda. Uvidíme v následujících minutách, jestli domácí kouč nebude muset sáhnout k vynucené změně.

29
    Domácím se nepovedla souhra na pravé straně. Jindy výrazný Matteo Politano zatím vůbec není ve hře.

30
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Eljif Elmas.

30
    Tak vynucené střídání opravdu přišlo. Do hry se tak místo Diega Demmeho dostává Eljif Elmas.

31
    Turín drží balón na svých kopačkách a přihrává si ze strany na stranu. Aktivita hostů v dnešním zápase je rozhodně sympatická.

32
    Verdiho tečovaný centr si u zadní tyče našel Armando Izzo, jehož rána byla obráncem domácích sražena na rohový kop.

33
    Vzápětí dostává Armando Izzo první žlutou kartu utkání za faul na rozběhnutého Bakayoka.

33
    Hra je znovu přerušena, další faul, ale tentokrát na druhé straně. Rozehrávat bude z vlastní poloviny Turín.

35
    Neapol se ale ocitá pod vytrvalejším tlakem. Hosté nyní poměrně dlouho pobývali před její bránou. Sledujeme rozhodně vyrovnané utkání, ve kterém jsou hosté herně mírně lepší.

36
    Elseid Hysaj se zřejmě nechal unést. Pálil z nepřipravené pozice z velké dálky. Balón skončil asi tři metry nad horní tyčí.

37
    Turín získal míč ve středu pole a nyní zkouší rozběhnout krajní hráče.

38
    Po faulu domácích bude rozehrána standardní situace. Kopat ji bude Simone Verdi.

38
    Centr to však povedený nebyl. Alex Meret ani nemusel vyskočit k tomu, aby jej lapil do rukavic. Mířil totiž přímo k němu.

39
    Andrea Petagna jen o kousek neprostrčil na rozběhnutého Lorenza Insigneho, který by se jinak ocitl v obrovské šanci. Teď měli hosté štěstí.

40
    Saša Lukić si předkopl míč až příliš před sebe. Pálil z velké dálky, ale trefil před sebou stojícího hráče.

40
    Žlutou kartu dostává Alessandro Buongiorno (Turín FC).

41
    Neapol nyní měla zřejmě svou největší šanci v úvodním poločase. K ráně z hranice šestnáctky se dostal Piotr Zieliński, jehož přízemní pokus zamířil vedle vzdálenější tyče.
    41. Zieliński pálil z první, ale gól nedal

42
    Singo zvládl osobní souboj s Hysajem, ale poté neodcentroval přesně. Balón zamířil do zámezí, takže odkopu se ihned ujal Meret.

43
    Hra se nám trochu otevřela na obou stranách. Turín totiž cítí, že v dnešním zápase rozhodně může uspět, pokud si udrží podobný výkon i v druhém poločase.

44
    Lorenzo Insigne to po jednom ze soubojů schytal. Musel být ošetřen, ale nyní už pokračuje ve hře.

45
    Faul na domácí, takže zhruba z půlící čáry bude Neapol rozehrávat. Závěr první půle se nám blíží.

45
    Následný centr ale nebyl přesný. Míč si tak staví Sirigu. Mezitím jsme se dozvěděli, že nastavovat se budou 2 minuty.

45+1
    Konstantinos Manolas fauloval. Turín tak bude mít prostor k poslední své kombinaci v rámci prvního dějství.

45+2
    Hosté si ale přihrávají na své polovině a dopředu se zatím neženou.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Gól jsme neviděli, i když jej mohly dát oba celky. Více šancí měl ale překvapivě Turín. Nejblíže k brance byl v 15. minutě Simone Verdi a následně také Andrea Belotti. Domácí si vytvořili jen jednu příležitost po střele Zielińského. Stále tak platí, že Neapol se v posledních zápasech střelecky trápí, branku nevsítila už dlouhých 247 minut.

46

46
    Úvodní nákop stopera Bremera skončil v zámezí těsně u rohového praporku domácích. Autu se však ujímá Hysaj.

47
    Turínští získali míč a nyní kombinují i přes brankáře Siriga. Neapol se pokouší o presování, ale to jí dnes moc nejde.

47
    Politano vyslal do pokutového území zajímavý centr, který však pohotoví obránci hostů s přehledem odvrátili. O pár sekund později si balón přebral Verdi a postupuje s ním vpřed.

48
    Turín se nyní zatáhl a čeká, co soupeř vymyslí. Míč drží Bakayoko, který hledá možnosti k přihrávce.

49
    Saša Lukić roztáhl hru do strany na Singa, jenž se parádně protáhl okolí tří hráčů Neapole. Byl však vyrušen z rovnováhy, takže jeho následný centr nebyl tak přesný. Navíc byl sražen k brankáři Meretovi.

50
    Lorenzo Insigne se pokoušel o technickou ránu zpoza šestnáctky. Míč ale netrefil moc dobře, a proto tato střela zamířila vysoko nad bránu.

51
    Matteo Politano vybojoval rohový kop, který byl vzápětí rozehrán. Izzo jej odvrátil z těsné blízkosti brány ke kopačce Piotra Zielińského, jehož dalekonosná rána šla taktéž nad.

53
    Simone Verdi pořádně přitlačil v souboji s Bakayokem. Byl pískán faul, takže Neapol za chvíli rozehraje přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.

54
    Lorenzo Insigne sice zařízení trefil, jeho rána měla i razanci, ale mířila přímo doprostřed. Salvatore Sirigu tak problémy neměl.

54
    Belottimu nevyšlo zpracování po poměrně důrazné přihrávce Verdiho.

55
    Hra se zase uklidňuje. Neapol si přebrala míč a přihrává si z jedné strany na tu druhou. Snaží se obranu turínského týmu trochu rozpohybovat.

56
    FC Turín právě vstřelil branku!
    Logické vyústění situace! Turín dnes hraje velmi dobrý zápas a nyní se i dostává do vedení. Rohový kop rozehráli hosté na krátko, následný centr odvrátil Di Lorenzo pouze za sebe. Ovšem odvrátil jej do místa, kde stál ARMANDO IZZO, jenž parádním koníčkem překonal bezmocného Mereta. 0:1.
    56. Armando IZZO - 0:1

58
    Gennaro Gattuso je u postranní čáry stále více a více slyšet. Uvidíme, jak Neapol zareaguje na tento stav, který asi mnoho lidí nečekalo.

59
    Neapol kombinuje na vlastní polovině, ale chybí ji jakýkoliv moment překvapivého řešení.

60
    Na druhou stranu navíc vyrazili hosté. Belotti se ale k zakončení v nepříliš kvalitní pozici nedostal.

61
    Z velké dálky to zkusil opět Piotr Zieliński. Pálil slabší levačkou, ale bránu netrefil. Sirigu míč kontroloval, z této vzdálenosti by branku zřejmě nepustil.

62
    Giovanni Di Lorenzo vybojoval po souhře s Politanem rohový kop. Těžiště hry se tak stěhuje před bránu Salvatora Siriga.

63
    Po rozehrání byl pískán útočný faul. Nebezpečí tak po rohovém kopu nepřišlo.

63
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.

63
    Tiemoué Bakayoko viděl zaslouženou žlutou kartu, neboť ve vzdušném souboji trefil loktem Andreu Belottiho.

65
    Turín se znovu snaží ohřát na polovině svého soupeře. Zatím se mu to daří.

65
    Andrea Belotti málem pádil úplně sám na brankáře Mereta, ovšem dodatečně byl máván ofsajd. Zřejmě to postavení mimo hru bylo, ale jen velmi těsné.

66
    Ofsajd přišel také na druhé straně. Neapoli se ale ani deset minut po inkasování nedaří s vývojem zápasu něco udělat.

67
    Hosté získali autové vhazování. Rozehraje jej Giovanni Di Lorenzo.

68
    Míč nebezpečně poskakoval v pokutovém území hostů, ale Hirving Lozano jej trefit nedokázal.

69
    Lozano se šikovně natlačil před Rincóna, na němž vybojoval faul. Neapol navíc chystá další střídání a do hry pošle i vysokého Llorenteho. Uvidíme, jestli ke střídání dojde už nyní, protože právě Llorente by se v pokutovém území hodil hned teď.

70
    Centr od Insigneho ale vůbec nebyl přesný. Padal k přední tyči, odkud jej bez potíží odvrátil Bremer.

71
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Mário Rui.
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Tiemoué Bakayoko, přichází Fabián Ruiz.
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Andrea Petagna, přichází Fernando Llorente.

72
    Saša Lukić dnes pracuje ve středu pole opravdu výtečně. Nyní dokázal přečíst přihrávku, která nebezpečně směřovala do lajny. Navíc míč stačil vyvézt tak dobře, že také Turín mohl zahrozit.

73
    Balón už je zpět na kopačkách domácích, na které rozhodně doléhá to, že čas neustále plyne. Jsou stále více nepřesní.

74
    Fernando Llorente už je ve vzduchu cítit. Teď se pokoušel prodloužit centr Di Lorenza za sebe, ale Singo si pomohl s brankářem.

75
    Útočný faul hostů, kteří se okamžitě vrací na svou polovinu. Teď už určitě budou spoléhat hlavně na brejky.

76
    Karol Linetty pořádně přiostřil v osobním souboji. Neapol tak za pár chvil rozehraje další standardní situaci, dnes se ale po nich velmi těžko dostává k zakončením.

77
    Hraniční situace v pokutovém území Turína. Hirving Lozano byl lehce popotažen a později i spadl. Rozhodčí však rozhodl, že penalta se kopat nebude, neboť zákrok obránce nebyl veden dostatečnou intenzitou.

79
    Piotr Zieliński si našel centrovaný míč a měl dostatek prostoru k přesné hlavičce. Zakončení se mu ale nepovedlo, protože trefil stojícího Siriga.

80
    Alessandro Buongiorno nakopl do oblasti nikoho. Neapol se tak dostává k balónu a už peláší dopředu.

81
    Ani hlavička Di Lorenza se neujala. Zadák Neapole se sice dostal do výskoku před Rodrígueze, ale taktéž trefil střed brány. Salvatore Sirigu si připsal další zákrok.

82
    Domácí zbytečně ztratili míč ve středu hřiště. Navíc hostující Stephane Singo to udělal tak šikovně, že vybojoval faul.

83
    Přicházejí první křeče. Jeden z hostujících fotbalistů zůstal ležet na trávníku a uvidíme, jestli bude pokračovat.

84
    Saša Lukić opět odvedl pro svůj celek kvalitní práci. Těsně před rohovým praporkem podržel míč.

85
    Situace tři na tři, která rozhodně mohla skončit vyrovnávacím gólem! Hirving Lozano už měl v šestnáctce před sebou jen obránce a bránu. Bránícího hráče podstřelil, ale Sirigu byl na zemi včas.

86
    Armando Izzo měl štěstí, že nedostal druhou žlutou kartu. Fauloval celkem důrazně a samozřejmě i kvůli tomu teď domácí protestují.

87
    Dalším mužem, který v dnešním zápase inkasoval žlutou kartu, je neapolský záložník Eljif Elmas.

88
    Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Simone Zaza.
    Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Mërgim Vojvoda.

89
    Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Soualiho Meïté.

89
    Hostům se povedlo hru rozkouskovat, neboť kouč Giampaolo si až do posledních minut držel všechna střídání.

90
    Nastavovat se bude hned 6 minut. Turín stále drží jednobrankový náskok.

90+1
    Neapol sice působí na polovině hostů, ale víc než nepřesné centry zatím nevymyslela.

90+2
    Neapol právě vstřelila branku!
    Tentokrát to ale Azzurri zkusilo po levé straně a bylo úspěšné. LORENZO INSIGNE si na jeden dotek vyměnil míč se Zielińskim a poté technickou střelou trefil přesně k zadní tyči. Sirigu byl bez šance a Insigne je hrdinou svého týmu. 1:1. Asistence: Piotr Zieliński.
    90+2. Lorenzo INSIGNE - 1:1

90+4
    Neapol znovu posílá do vápna jeden míč za druhým. Cítí, že utkání ještě může zlomit na svou stranu.

90+4
    Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Jacobo Segre.

90+5
    Fernando Llorente u přední tyče prodlužoval za sebe, ale jeho pobídka moc přesná nebyla. Míč propadl do zámezí a Sirigu bude vykopávat.

90+6
    Žlutou kartu dostává Giovanni Di Lorenzo (SSC Neapol).

90+6

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 19:16.

Zápas mezi Neapolí a Turínem končí asi zaslouženou dělbou bodů. Hosté byli nebezpeční a statečně čelili favoritovi. V prvním poločase měli šancí více, a proto šli v 56. minutě zaslouženě do vedení po krásné ráně obránce Armanda Izza. Neapol se poté nemohla dostat do hry a často nebyla přesná. Pomohly jí až střídání, které její hru oživily. Vyrovnávací gól nakonec vstřelil ve druhé minutě nastavení Lorenzo Insigne, více už však domácí chtít nemohli. Po tomto kole se Neapol propadla na páté místo, neboť ji přeskočil AS Řím a Sassuolo. Turín po této remíze dokonce spadl na místo poslední, i když dnes působil sympatickým dojmem.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Na počtenou! (22:51:14)