Novosibirsk – Ufa 1:3 (kon.) | Barys – Chabarovsk 5:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:0 (kon.)
Dynamo Moskva – Petrohrad 2:1 (po pr.) | Omsk – Spartak Moskva 2:3 (po pr.) | Kunlun – Čeljabinsk 4:3 (kon.)
Minsk – Riga 3:2 (po pr.) | Jokerit – Čerepovec 4:3 (3:2 po s.n.)

Robin Hanzl (SPM) 1+1, 1 střela, čas na ledě 22:37
    Július Hudáček (SPM) náhradník (17:39:36)

Statistiky utkání:

Střely na branku – 34:30.
    Zblokované střely – 26:17.
    Vyloučení – 3:7.
    Využití přesilovek 0/7 – 1/3.
    Vhazování – 50:19

Je konec! Omsk sice vstoupil do tohoto zápasu na jedničku, jenomže poté nepředvedl vůbec dobrý výkon a přišel o své dvoubrankové vedení. Třetí třetina nám navíc přinesla poměrně vyrovnanou podívanou, jenomže bez vyložených šancí. Po šedesáti minutách tedy na tabuli svítil nerozhodný výsledek a oba celky tak musely do prodloužení. To netrvalo ani minutu, plusový bod Spartaku totiž vystřelil český forvard Lukáš Radil, který přesně zamířil ke vzdálenější konstrukci domácí branky.

60:41 Lukáš RADIL - 2:3

60:41
    Spartak právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, plusový bod bere moskevský celek! LUKÁŠ RADIL se nejprve dostal k bekhendovému zakončení, které ovšem skončilo pouze na brankové konstrukci. Český útočník si poté sjel před branku na nahrávku k pravému kruhu, odkud se mu povedlo propálit Bobkova ke vzdálenější tyči.
    Asistence: Robin Hanzl.

60:10
    Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro domácí celek, který se jako první vydal do vlastního pásma, kde ovšem obránce Kaski přišel o kotouč.

60:01

Třetí třetina nerozhodla o osudu tohoto zápasu, půjdeme tedy do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:22
    Běží nám poslední minuta třetí třetiny, dost možná to vypadá, že půjdeme do prodloužení. Ještě nepředbíhejme, vhazovat se totiž bude znovu před Truškovem.

58:12
    Omsk to znovu v krátkém časovém sledu zkoušel střelou od modré čáry, která se ovšem odrazila pouze do ochranné sítě. Následovat bude další vhazování.

57:15
    U levého kruhu měl hodně místa domácí Tolčinskij, který vsadil na razanci. Truškov ovšem prokázal připravenost a dělovou ránu v poklidu chytil do své výstroje.

56:37
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

56:11
    Další snadná práce pro brankáře Bobkova, který si volný kotouč přikryl pod lapačku. To znamená, že se bude vhazovat, a sice v pásmu Avangardu Omsk.

55:30
    A mohlo se klidně znovu vylučovat. Domácí Knight byl hákován protihráčem, jenomže sudí celkem nepochopitelně nechali pokračovat ve hře.

55:05
    Omsku se v tomto duelu přesilové hry vůbec nedaří. Domácí se sice dokáží usadit v útočném pásmu, jenomže dlouhé kombinace většinou nepřinesou ani střelu.

54:22
    V oslabení se pokoušel zaútočit český forvard Radil, který se nakonec dostal k opačné modré čáře. Tam ho odzbrojil Kaski, jenž založil protiakci domácích.

David Suchý

Branky a nahrávky: 7. Jakupov (Zernov), 18. Chochlačov (Solovjov, K. Semjonov) – 33. Serikov, 40. R. Hanzl (Radil, Fjodorov), 61. Radil (R. Hanzl)

Avangard Omsk: Bobkov (Dubrovsky) – Kaski, Jemelin (C), Čudinov, Běreglazov, Gončarov, Solovjov, Gotovec – Tolčinskij, Knight (A), Sekáč (A) – Boucher, Zernov, Jakupov – Dědunov, K. Semjonov, Chochlačov – Jaremčuk, Kablukov, N. Komarov.
    Spartak Moskva: Truškov (J. Hudáček) – Djuse, Kulik, Serikov, Rylov (A), Sokolov, Zubarev, Jegorov, Pivcakin – Širokov (A), Radil, R. Hanzl – Nikoncev (C), P. Černov, Fjodorov – M. Cyplakov, Zubov, Kotljarevskij – P. Medveděv, Juňkov, Kruženkov.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Šalagin, Černyšjov