Barys – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 4:2 (kon.)
Omsk – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Čerepovec – Nižněkamsk 7:2 (kon.) | N.Novgorod – Riga 3:2 (kon.)
Jokerit – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Soči – Petrohrad 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:6 (kon.)
Severstal Čerepovec
7:2 (3:2, 1:0, 3:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pondělí 28.12.2020, 17:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:14:57)

Československá stopa v utkání:
    Adam Liška (CER) 0+2, 2 střely, čas na ledě 17:10
    Libor Hudáček (NIZ) 0+0, 5 střel, čas na ledě 14:45

Je konec. Severstal Čerepovec zvítězil nad Neftěchimikem Nižněkamskem vysoce 7:2 a hosté tak pokračují v katastrofální formě. Domácí mužstvo šlo už po 17 vteřinách do vedení po brance Berglunda. Ve 3. minutě ale srovnal Vorobjov. Odpověď Severstalu ale přišla o dvě minuty později z hokejky Morozova. V 16. minutě nejprve srovnal McMillan, ale okamžitě nato poslal Čerepovec zpět do vedení Kodola. Ve druhé periodě se trefil pouze Vovčenko. V poslední třetině přidali branky Alexejev, Morozov a Provolněv.

58:15
    Opět už je domácí válec v útočné třetině, kde se snaží vstřelit další potupnou branku.
    57:05 Vladislav PROVOLNĚV - 7:2

57:05
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Ještě jeden gól dávají domácí a zvyšují už na 7:2! VLADISLAV PROVOLNĚV si z pravé strany udělal z obránců soupeře kužele a následně zkušeně zakončil k tyči. Asistence: Igor Geraskin.

55:38
    Další nepřesná přihrávka Nižněkamsku a Severstal tak jde do protiútoku.

54:25
    Nepřesná střela z hole hostujícího hráče skončila jen vedle levé tyče a Podjapolskij tak nemusel zasahovat.
    52:51 Jegor MOROZOV - 6:2

52:51
    Domácí celek pokračuje v exhibici a vede 6:2! Tvrdá rána zpoza modré čáry byla zblokována, ale na dorážku JEGORA MOROZOVA už gólman nedosáhl. Asistence: Adam Liška a Shawn Lalonde.

50:42
    Znovu se hostům nepodařilo něco vymyslet ve třetině soupeře a dopředu jde Severstal.

50:00
    Máme před sebou pravděpodobně posledních deset minut tohoto utkání, jelikož to na nějaké srovnání ze strany Neftěchimiku nevypadá.

48:43
    Neftěchimik Nižněkamsk sice bojuje o puk, ale kvalita týmů je odlišná a není divu, že se hosté nachází na posledním místě s naprosto příšernou formou.

47:35
    Další střela z hole domácího hráče, tentokrát ale minula hostující svatyni.
    46:08 Andrej ALEXEJEV - 5:2

46:08
    Rozhodčí po zhlédnutí videa uznávají gól a domácí mužstvo vede už 5:2! ANDREJ ALEXEJEV se z voleje opřel do odraženého kotouče a překonal gólmana soupeře. Asistence: David Dumbadze a Maxim Kazakov.

44:52
    Momentálně nám toho utkání ovšem opět moc nepřináší, ale Čerepovec je častěji u kotouče.

43:31
    Tentokrát to hosté dobře sehráli a Alexej Volgin se dostal ke střele z levé strany, která ale skončila v moci gólmana Podjapolského.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 1. Berglund (J. Morozov), 6. J. Morozov (Liška, Berglund), 16. Kodola (Petunin, Vovčenko), 35. Vovčenko (Geraskin, Kodola), 47. A. Alexejev (Dumbadze, Kazakov), 53. J. Morozov (Liška, Lalonde), 58. Provolněv (Geraskin) – 3. K. Vorobjov (Šiksatdarov, Čiviljov), 16. McMillan (Porjadin)

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, Lalonde (A), M. Tichonov, M. Chabarov, Makejev, Kudako – J. Morozov, Berglund, Liška – Geraskin (A), Vicharev (C), Kapustin – Petunin, Kodola, Vovčenko – Kazakov, Dumbadze, Guslistov – A. Alexejev.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (35. Ivannikov) – Bryncev, Rantakari, Volgin (A), Semjonov, Abrosimov, A. Osipov (C), K. Vorobjov – Chajrullin, L. Hudáček, Enlund (A) – McMillan, Linus Johansson, Porjadin – Bjakin, Šarifjanov, Šafigullin – Šutov, Popugajev, Čiviljov – Šiksatdarov.

Rozhodčí: Vasiljev, Judakov – Zacharenkov, Sadovnikov