Barys – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 4:2 (kon.)
Omsk – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Čerepovec – Nižněkamsk 7:2 (kon.) | N.Novgorod – Riga 3:2 (kon.)
Jokerit – Jaroslavl 4:3 (po pr.) | Soči – Petrohrad 1:4 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 0:6 (kon.)

David Sklenička (JOK)
    → 0+0, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 17:32 (19:55:50)

Dnešní klání se odehrálo bez diváků vzhledem k nařízením finské vlády.

Statistické okénko

Střely na bránu: 32 – 26; Trestné minuty: 20 – 16; Úspěšná vhazování: 20 – 27; Útočné pásmo: 14:28 – 11:57

Dnešní utkání Jokerit Helsinky vs. Lokomotiv Jaroslavl právě skončilo. Finské mužstvo nakonec zvítězilo v prodloužení a uspělo ve druhém duelu po sobě. Rozhodující branku v čase 61:31 obstaral útočník Henrik Haapala.

Jokerit nastoupí k dalšímu utkání ve středu na domácím ledě proti mužstvu SKA Petrohrad. Lokomotiv odcestuje do Nižného Novgorodu, aby vyzval (také) ve středu tamní Torpedo.

61:31
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hotovo! Hrdinou dnešního utkání se stává HENRIK HAAPALA, jenž podruhé v krátkém sledu vyzrál na brankáře Lokomotivu bekhendovou střelou z těsné blízkosti. Asistence: Viktor Lööv, John Norman.

60:32
    Hokejisté Lokomotivu se ujali kotouče a Pavel Kraskovskij hned střílel na Anderse Lindbäcka.

60:01

Střely na bránu: JOK: 31 vs. JAR: 25

Po šedesáti minutách vítěze dnešního utkání neznáme. Rozhodne tak pětiminutové prodloužení 3 na 3 či samostatné nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Jokerit strávil poslední minutu v útočném pásmu, ovšem rozhodující branku nevsítil.

59:01
    Probíhá poslední minuta závěrečné části!

58:30
    Finské mužstvo už hrálo bez brankáře. HENRIK HAAPALA navázal na své vynikající představení v minulém utkání a srovnal 90 vteřin před koncem závěrečné části skóre na 3:3. Jeho pátá branka v letošní sezoně! Asistence: Jesse Joensuu.

57:16
    Sami Lepistö vyzkoušel pozornost Edwarda Pasqualea střelou od modré čáry.

56:49
    Máme za sebou poslední reklamní přestávku. Vhazování ve středním pásmu před střídačkou Lokomotivu.

55:43
    André Petersson se tlačil do střelecké pozice. Velmi dobrou defenzivní práci ale odvedl Sami Lepistö.

54:03
    Veli-Matti Savinainen ani Viktor Lööv nenašel cestu do útočného pásma. Do konce závěrečné části zbývá necelých šest minut.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 17. Schroeder (O'Neill, A. Grant), 39. Savinainen (Schroeder, Nicklas Jensen), 59. Haapala (Joensuu), 62. Haapala (Lööv, Norman) – 18. Lander (Barancev, A. Petersson), 24. Kajumov (Lander, Barancev), 42. Pulkkinen (Kudrjavcev, Pasquale)

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Lööv, A. Grant, D. Sklenička, Pudas, J. Krejčík, Lepistö – Joensuu (A), Regin, O'Neill (A) – Savinainen, Schroeder, Nicklas Jensen – Junttila, Norman, Haapala – H. Ikonen, Pihlström, Anttila (C).
    Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Ohtamaa, Rafikov, A. Marčenko, Čerepanov, Barancev, M. Osipov, Misjul – Pulkkinen, Tkačjov (C), Kraskovskij – A. Petersson, Lander (A), Korškov – Kajumov, J. Averin (A), Alexejev – Ivanov, Iljenko, Berjozkin – Kudrjavcev.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Ivanov, Lazarev