Spartak Moskva – Riga 2:5 (kon.) | Omsk – Kunlun 3:4 (1:2 po s.n.) | Barys – Magnitogorsk 3:2 (po pr.)
N.Novgorod – Jaroslavl 6:5 (kon.) | Minsk – Nižněkamsk 4:5 (kon.) | Jokerit – Petrohrad 2:1 (kon.)
Soči – Čerepovec 6:2 (kon.) | Viťaz – Dynamo Moskva 1:5 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
SKA Petrohrad
Středa 30.12.2020, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (19:45:48)

Československá stopa v utkání

David Sklenička (JOK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:49
    Jakub Krejčík (JOK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:50

Střely na branku: 27 – 27

Je dobojováno. Domácí celek nakonec ve třetí třetině inkasoval a Petrohrad se dostal na kontaktní branku zásluhou Jevgenije Timkina. Následně pak měli hráči Petrohradu šanci vyrovnat v nabídnuté přesilové hře, kterou ale nevyužili. Nepomohla jim ani závěrečná powerplay, takže z ledu Jokeritu odjedou s prázdnou. Naopak domácí celek připíše dva body do tabulky.

59:58
    Znovu Jokerit vyhodil puk z pásma a je z toho ještě jedno zakázané uvolnění. Dvě vteřiny před vypršením třetí třetiny se tak ještě bude vhazovat po levé ruce Anderse Lindbäcka.

59:46
    Petrohrad si vybírá oddechový čas.

59:38
    Domácí jsou ale pozorní a sbírají poctivě puky, nyní jeden z nich vyhodili směr opuštěná hostující klec i za cenu zakázaného uvolnění.

59:00
    Nyní už jsou hráči Petrohradu v šesti a zkoušejí hru bez brankáře.

58:31
    Puk je v pásmu Petrohradu a ten se tak zatím nemůže dostat k odvolání brankáře.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:05
    Domácí na nic nečekali a po zisku puku ho poslali do neutrální zóny šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

56:32
    Jokerit je v plném počtu.

56:06
    Nyní si ale musela obrana Jokeritu dávat pozor, když před ní zakončil jeden z hostů. Lindbäck pak pokryl dorážku Antona Burdasova.

55:42
    Domácí se dostali na puk a hned ho poslali až před branku Samonova. Zatím tak své oslabení zvládají velmi dobře.

55:00
    Hosté se usadili v pásmu Jokeritu a vymýšlejí akci, která by mohla vést k vyrovnání.

54:32
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., sekání).

54:32
    Na řadě je další komerční přestávka. Po ní si přesilovku zahrají hosté a mají šanci srovnat.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 10. Savinainen (Norman, Haapala), 37. Schroeder (A. Grant, O'Neill) – 54. Timkin (Ivan Morozov, A. Bělov)

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Lepistö, Lööv, A. Grant, D. Sklenička, Kivistö, J. Krejčík – O'Neill (A), Regin, Joensuu (A) – Nicklas Jensen, Schroeder, Savinainen – Haapala, Norman, Junttila – Anttila (C), Pihlström, H. Ikonen.
    SKA Petrohrad: Samonov (Nikolajev) – Bengtsson, Fantenberg, Antipin, Tokranov, Ožiganov, Chafizullin, A. Bělov (A) – Ketov (C), Kemppainen, Tkačjov – Burdasov (A), Ivan Morozov, Kuzmenko – E. Galimov, Cicjura, Čibrikov – Starkov, Vey, Strömwall – Timkin.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Ivanov, Lazarev