Spartak Moskva – Riga 2:5 (kon.) | Omsk – Kunlun 3:4 (1:2 po s.n.) | Barys – Magnitogorsk 3:2 (po pr.)
N.Novgorod – Jaroslavl 6:5 (kon.) | Minsk – Nižněkamsk 4:5 (kon.) | Jokerit – Petrohrad 2:1 (kon.)
Soči – Čerepovec 6:2 (kon.) | Viťaz – Dynamo Moskva 1:5 (kon.)
HK Soči
6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
Severstal Čerepovec
Středa 30.12.2020, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji příjemný zbytek večera. (19:55:46)

Československá stopa v utkání:
    Adam Liška (CER) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:04

Zápas je u konce, domácí Soči se raduje z vítězství 6:2 nad Severstalem Čerepovec. Začátek utkání byl vyrovnaný a šance měly oba týmy. Vše se ve prospěch Soči zlomilo až v jedenácté minutě, kdy se prosadil Ansel Galimov. Krátce na to šli hosté do tří a už v klasické přesilovce vystřelil domácím dvoubrankové vedení Nikita Feoktistov. Krátce na to pak zvýšil na 3:0 Igor Ruděnkov, což z branky Čerepovce vyhnalo Podjapolského, kterého nahradil Dmitrij Šugajev. Druhou třetinu nezačalo Soči vůbec dobře. Hrálo nedisciplinovaně a Severstalu se povedlo celkem rychle snížit na 2:3, když se při přesilovce pět na tři prosadil Jegor Morozov a ve 29. minutě snížil na rozdíl jediné branky Jacob Berglund. S domácími to v tu chvíli nevypadalo dobře, ale z bryndy je vytáhl Sergej Šmeljov, který dvakrát překonal Šugajeva po krásných zakončeních k tyči a vrátil Soči původní náskok. Ve třetí části zápasu už padla jen jedna branka, na konečných 6:2 upravil svým druhým gólem v utkání z přečíslení dvou na jednoho Ansel Galimov.

59:47

59:36
    Domácí se brání dobře, ve svém oslabení nejsou pod velkým tlakem.

58:30
    Shawn Lalonde dostal nabitu na modrou čáru a tvrdě vypálil, ale Treťjaka nepřekonal. Tomu pomohlo i štěstí, puk se odrazil od tyče.

57:47
    Vyloučení v týmu HK Soči (Daniil Miromanov – 2 min., krosček).

56:21
    Hosté si vytvořili tlak v útočném pásmu a kdyby se k dorážce dostal Vovčenko, mohlo to být hodně nebezpečné. Obrana Soči si ale poradila.

55:22
    Ansel Galimov dostal zajímavou přihrávku do jízdy, ale před branku a tudíž ani ke střele se neprotlačil.

54:20
    Ke střele z pravého kruhu se dostal Amir Garajev, ale branku Čerepovce netrefil.

53:52
    Zajímavých momentů opravdu v posledních minutách hodně ubylo, před oběma brankami se toho až tolik neděje. Snad se to brzy změní.

53:00
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune před branku Severstalu.

52:12
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, střední pásmo jako by v těchto momentech ani neexistovalo.

50:41
    Sergej Šmeljov převzal puk v útočném pásmu a hned vystřelil, Dmitrij Šugajev předvedl zákrok lapačkou a podržel si puk.

49:35
    Je sympatické, že hosté se snaží stále hrát aktivně a znovu se usadili v útočné třetině hřiště.
    47:50 Ansel GALIMOV - 6:2

47:50
    Soči právě vstřelilo branku!
    Soči jde poprvé v utkání do čtyřbrankového náskoku a zdá se, že dnešní zápas už v poklidu dovede do vítězného konce. Tentokrát domácí ukázkově sehráli situaci dva na jednoho, ANSEL GALIMOV přihrál na Kurbatova, který mu puk vrátil a Galimov vstřelil svůj druhý gól v utkání. Asistence: Vladislav Kurbatov.

46:18
    Nikita Točickij se dostal za obránce Čerepovce, ale nepovedlo se mu dokončit blafák a zasunout puk mezi Šugajevovy betony.

46:12

45:45
    I ve čtyřech se hosté chvíli udrželi v útočném pásmu a natáhli tak trochu čas.

45:01

44:12
    Přesilovka Severstalu skončila, poté co Daniil Vovčenko zbytečně v útočném pásmu podrazil Kurbatova.

44:12
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., podrážení).

43:30
    Jegor Morozov se dostal k nebezpečné dorážce z bezprostřední blízkosti, ale Treťjaka nepřekonal a svůj druhý gól v utkání nedal.

43:01
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jere Karjalainen – 2 min., držení).

42:48
    Po rychlém přechodu do pásma vystřelil Vladislav Kodola, jeho pokus byl ovšem přizvednut do ochranné sítě.

42:24
    Nějaké zranění si přivodil domácí útočník Ansel Galimov a okamžitě odjel na střídačku, kde se mu věnuje lékař.

41:33
    Domácí začali třetí třetinu velmi aktivně, jako by se snažili dalším gólem zápas definitivně rozhodnout.

40:01

Druhá třetina začne přibližně v 19:21.

Střely na branku ve druhé třetině: 9:15

Druhá třetina je za námi, domácí stále vedou o tři branky – 5:2. Druhou třetinu přitom nezačalo Soči vůbec dobře. Hrálo nedisciplinovaně a Severstalu se povedlo celkem rychle snížit na 2:3, když se při přesilovce pět na tři prosadil Jegor Morozov a ve 29. minutě snížil na rozdíl jediné branky Jacob Berglund. S domácími to v tu chvíli nevypadalo dobře, ale z bryndy je vytáhl Sergej Šmeljov, který dvakrát překonal Šugajeva po krásných zakončeních k tyči a vrátil Soči původní náskok.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:48 Sergej ŠMELJOV - 5:2

39:48
    Už to vypadalo, že domácí budou chtít hlavně v klidu dohrát druhou třetinu, ale nakonec se před nimi otevřela šance na přečíslení dva na jednoho, které skvěle sehráli. Točickij našel na pravé straně SERGEJE ŠMELJOVA, který svým druhým gólem v zápase vrátil Soči tříbrankový náskok. Asistence: Nikita Točickij, Kirill Petkov.

39:25
    Hra se odehrává ve středním pásmu, domácí se teď dobře brání.

39:02
    Domácím se povedlo vyhodit puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a už se těší na konec druhé třetiny.

38:34
    Dmitrij Šugajev drží puk v lapačce, poté co předvedl jistý zákrok proti střele Ivana Miščenka od modré čáry.
    36:08 Sergej ŠMELJOV - 4:2

36:08
    Domácí opět utíkají na rozdíl dvou branek! SERGEJ ŠMELJOV dostal kotouč na pravý kruh a rozhodl se už nepřihrávat a vzít zodpovědnost na sebe. Udělal dobře, trefil se krásně nad rameno Šugajeva přesně do horního růžku. Asistence: Maxim Minějev.

34:39

34:19
    Soči se stále pokouší o ideální kombinaci, ale to zatím nevychází. A hosté znovu vyhazují.

33:48
    Nyní se dokonce Severstalu podařilo vyhodit puk.

33:29
    Domácí zatím tráví skoro celou přesilovku v útočném pásmu, chybí jim ale zakončení.

32:39
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Makar Chabarov – 2 min., podrážení).

32:02
    Z pravé strany nahazoval puk na teč před branku Vladislav Valencov, jeho pokus se ale neujal, Dmitrij Šugajev puk bez problému vyrazil.

31:44

30:51
    Střelu Provolněva od modré vyrazil Treťjak betonem a poté se dokázali domácí konečně osvobodit.

30:25
    Z hranice levého kruhu vystřelil prudce z první Daniil Vovčenko, branku ale netrefil.

29:59
    Igor Geraskin nebezpečně pálil po vyhranném vhazování z mezikruží, Maxim Treťjak však dokázal dobře zasáhnout a puk mu ani nevypadl.

29:44
    Vyloučení v týmu HK Soči (Daniil Miromanov – 2 min., sekání).
    28:25 Jacob BERGLUND - 3:2

28:25
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Máme tu drama! Severstal předvádá parádní výkon ve druhé třetině a už snižuje na rozdíl jediné branky na 2:3. K puku se na pravém kruhu dostal JACOB BERGLUND a skvělou střelou pod břevno nedal Treťjakovi šanci. Asistence: Shawn Lalonde, Denis Vicharev.

27:48
    Vladislav Provolněv vypálil tvrdě od modré čáry a následně ještě dorážel Daniil Vovčenko, který trefil tyčku! Teď měli domácí štěstí.

26:45
    Píská se ofsajd, hostům se nepovedl přechod do útočného pásma.

26:25
    Přesilovka je pro Čerepovec skvělá šance na to snížit a ještě více zdramatizovat dnešní utkání. Soči ale hned vyhodilo puk.

26:18
    Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Kolgotin – 2 min., podrážení).

25:22
    Další šanci měl Vasilij Glotov, ale i jeho střelu z mezikruží Šugajev vyrazil.

24:52
    Z levého kruhu vypálil zápěstím Ansel Galimov, ale na jeho střelu Šugajev dobře viděl a puk vyrazil.

24:16
    Denis Vicharev nahodil kotouč do útočného pásma, tam ho ale získali domácí. Následně kotouč vypadl ze hry, vhazovat se bude ve středním pásmu

23:35
    Po nepřesné rozehrávce Soči se píská zakázané uvolnění a hra se přesune před Treťjakovu branku.

23:17
    22:04 Jegor MOROZOV - 3:1

22:04
    Druhá třetina začíná pro Severstal skvěle, podařilo se mu využít dvojnásobnou přesilovku a snížit na 1:3. Domácí už byli pod velkým tlakem, JEGOR MOROZOV dostal přihrávku na osu kluziště a překonal Treťjaka. Asistence: Adam Liška.

21:17
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jere Karjalainen – 2 min., podrážení).

20:52

20:28
    Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:27.

Střely na branku po první třetině: 8:10

První třetina je u konce a domácí HK Soči vede nad Severstalem Čerepovec už 3:0. Začátek utkání byl vyrovnaný a šance měly oba týmy. Vše se ve prospěch Soči zlomilo až v jedenácté minutě, kdy se prosadil Ansel Galimov. Krátce na to šli hosté do tří a už v klasické přesilovce vystřelil domácím dvoubrankové vedení Nikita Feoktistov. Krátce na to pak zvýšil na 3:0 Igor Ruděnkov, což z branky Čerepovce vyhnalo Podjapolského, kterého nahradil Dmitrij Šugajev. Ve zbytku první třetiny si hosté dokázali vypracovat šance, ale snížit se jim nepovedlo.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

18:40
    Hosté se málem dostali ke snížení! Střela od modré Treťjakovi vypadla a před brankou byl Jacob Berglund. Nepovedlo se mu ale kotouč uklidit do branky.

17:18
    Další tečovaná střela prošla až na Treťjaka, ten puk raději přikryl pod lapačku.

17:13
    Po dlouhé době musel zasahovat také Maxim Treťjak a zvládl to, střelu od pravého mantinelu pokryl.

16:40
    Hosté jsou nyní pod viditelnou psychickou dekou, dělá jim problém i obyčejné založení útoku a přechod středního pásma.

15:30
    Domácí pokračují ve své aktivitě a brzy budou chtít překonat také Dmitrije Šugajeva, který v brance Severstalu nahradil Vladislava Podjapolského.

14:22
    Střídání v týmu Severstal Čerepovec: ze hřiště odchází Vladislav Podjapolskij, přichází Dmitrij Šugajev.
    14:22 Igor RUDĚNKOV - 3:0

14:22
    Domácí tým od začátku dnešnímu zápasu dominuje a teď přidává už svou třetí branku. Byla to podobná akce jako při druhém gólu, znovu dlouhá přihrávka dopředu na pravé křídlo na Rubcova, který našel před brankou volného IGORA RUDĚNKOVA, jenž překonal Podjapolského. Asistence: German Rubcov, Jurij Alexandrov.
    12:59 Nikita FEOKTISTOV - 2:0

12:59
    Domácí využívají alespoň klasickou přesilovku pět na čtyři a utíkají do dvoubrankového náskoku. Šmeljov našel výbornou přihrávkou z pravé strany před brankou NIKITU FEOKTISTOVA, který střelou z první překonal Podjapolského. Asistence: Sergej Šmeljov, Kirill Petkov.

12:30
    Hosté se zatím brání dobře, Soči se ve dvojnásobné přesilovce ani nedokáže usadit v útočném pásmu.

11:55
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Andrej Alexejev – 2 min., podrážení).

10:53
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Daniil Vovčenko.

10:53
    To je ale překvapení! Rozhodčí postavení mimo hru neviděli a uznávají gól. Inu, v Rusku je možné všechno. Soči tedy vede 1:0 a navíc si zahraje přesilovku po neúspěšné trenérské výzvě Severstalu.

10:53
    Podle dostupných záběrů to vypadá, že tato branka nakonec platit nebude, protože Galimov byl v útočném pásmu dříve než puk.

10:53
    Rozhodčí však ještě celou akci prohlédnou na videu a budou řešit, zda se nejednalo o ofsajd.
    10:53 Ansel GALIMOV - 1:0

10:53
    Domácí se z poměrně nenápadné šance dostávají do vedení! ANSEL GALIMOV svou první střelou netrefil branku, ale na druhý pokus už puk po odrazu od zadního mantinelu uklidil do brány. Bez asistence.

10:40
    Střelu Kapustina z dálky Treťjak bez problému chytil, ale neměl prostor rozehrát, takže hosté získali alespoň vhazování v útočném pásmu.

09:22
    Jere Karjalainen se dostal k dobré střele z mezikruží, avšak branku minul a také jeho dorážka byla nepřesná.

08:42

08:01
    Hokejisté Čerepovce sice dokázali dostat puk před branku, ale ze slotu se nikdo nedokázal dostat ke střele.

07:18
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště.

07:10
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, jejich první zakončení však dokázal Maxim Treťjak vyrazit do ochranné sítě.

06:42
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

06:28
    Kirill Kapustin vypálil z dobré pozice z vrcholku levého kruhu, jeho pokus byl však nepřesný.

05:33
    Vladislav Provolněv z levé strany do mantinelu nahodil puk před branku, ale tam neměl žádného ze svých spoluhráčů.

05:02
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Soči.

03:40
    Od modré střílel obránce Soči David Rundblad, ale jeho pokus na branku Podjapolského neprošel.

02:22
    Vladislav Kurbatov se dostal za obranu Severstalo a vypadalo to, že ho Guslistov fauloval. Rozhodčí však nevylučuje.

01:32
    Vhazovalo se před Treťjakem a hosté sice vyhráli vhazování, k první střele na branku se ale znovu nedostali.

00:40
    Jako první se do útočné třetiny dostali hosté, ale žádnou střelu na branku z toho nevytěžili.

00:01

Ještě předtím ale v Soči zazní hymna Ruské federace.

Hráči obou mužstev už naskakují na ledovou plochu, což znamená, že utkání bude moci brzy začít.

HK Soči: Treťjak (Krasikov) – Rundblad, Miščenko, J. Alexandrov (C), Miromanov, Minějev, Valencov, Sedov – Šmeljov, Točickij (A), Petkov – Ruděnkov (A), Rubcov, J. Karjalainen – Garajev, Kolgotin, Glotov – Kurbatov, A. Galimov, Feoktistov – Šen.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, M. Chabarov, Makejev, M. Tichonov, Lalonde (A), Kudako – J. Morozov, Berglund, Liška – Petunin, Kodola, Vovčenko – Geraskin (A), Vicharev (C), Kapustin – Guslistov, A. Alexejev, Kazakov – Dumbadze.

Rozhodčí: Morozov, Oskirko – Kučava, Novikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání

Adam Liška (CER) – 10 bodů (3+7)

Na opačné straně stojí Severstal Čerepovec, který bude favoritem tohoto zápasu. Severstalu momentálně patří průběžná pátá pozice západní konference, což není vůbec špatný počin. Čerepovec má na svém kontě pětačtyřicet bodů, nicméně náskok před devátým Viťazem je pouze čtyřbodový. Hostující tým tohoto zápasu v minulém kole ukončil třizápasovou sérii porážek, na domácím ledě se mu totiž povedlo porazit trápící se Nižněkamsk vysoko 7:2. Severstal ovšem nemá na ledě soupeřů zrovna dobrou formu, z posledních pěti zápasů vyhrál jedinkrát, nicméně v posledním vystoupení dokázal na ledě Jokeritu vykřesat cenný bod.

HK Soči

Hokejisté Soči se po devětatřiceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné desáté pozici západní konference, což znamená předposlední příčku. Soči doposud získalo osmadvacet bodů, což je celkově čtvrté nejhorší bodové počínání v celé KHL. Bodově je na tom hůř už jen trojice Riga, Kunlun a Nižněkamsk. Soči z posledních šesti ligových duelů dokázalo vyhrát dvakrát, nicméně na svém kontě má tři porážky v řadě. Ta první přišla na ledě Novgorodu, kde tamní celek zápas ovládl pohodlně 4:1. V předposledním kole přišla letošní osmadvacátá porážka, tentokráte proti Lokomotivu, který pro změnu dokázal zvítězit výsledkem 6:3. Třetí porážka se poté uskutečnila proti Petrohradu (1:4.)

Hezký den všem fanynkám a fanouškům hokeje! KHL má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi HK Soči a Severstal Čerepovec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 11. A. Galimov, 13. Feoktistov (Šmeljov, Petkov), 15. Ruděnkov (Rubcov, J. Alexandrov), 37. Šmeljov (Minějev), 40. Šmeljov (Točickij, Petkov), 48. A. Galimov (Kurbatov) – 23. J. Morozov (Liška), 29. Berglund (Lalonde, Vicharev)

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (15. Šugajev) – Provolněv, Vittasmäki, M. Chabarov, Makejev, M. Tichonov, Lalonde (A), Kudako – J. Morozov, Berglund, Liška – Petunin, Kodola, Vovčenko – Geraskin (A), Vicharev (C), Kapustin – Guslistov, A. Alexejev, Kazakov – Dumbadze.

Rozhodčí: Morozov, Oskirko – Kučava, Novikov