Spartak Moskva – Riga 2:5 (kon.) | Omsk – Kunlun 3:4 (1:2 po s.n.) | Barys – Magnitogorsk 3:2 (po pr.)
N.Novgorod – Jaroslavl 6:5 (kon.) | Minsk – Nižněkamsk 4:5 (kon.) | Jokerit – Petrohrad 2:1 (kon.)
Soči – Čerepovec 6:2 (kon.) | Viťaz – Dynamo Moskva 1:5 (kon.)
Spartak Moskva
2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Dinamo Riga
Středa 30.12.2020, 12:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Spartak Moskva a Dinamo Riga.

Dinamo Riga odehrálo 38 zápasů s bilancí 2-3-7-26 a získalo 17 bodů. V tabulce Západní konference je tým na posledním jedenáctém místě. Z posledních pěti zápasů všechny prohrál. Nestačil na Petrohrad 1:4, Novgorod 4:6, v prodloužení na Soči 5:6, v prodloužení na Minsk 2:3 a Novgorod 2:3.

Spartak Moskva odehrál 40 zápasů s bilancí 13-6-6-15 a získal 44 bodů. V tabulce Západní konference je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři. Poradil si se Soči 4:3,Viťazem 5:3 a Omskem 3:2 v prodloužení. Tým nestačil na Kazaň 0:3 a na Dynamo Moskvu 0:6.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 14. listopadu 2019 a domácí Riga tehdy vyhrála 3:1.

Československá stopa v zápase
    Julius Hudáček (SPM)
    Martin Bakoš (SPM)
    Robin Hanzl (SPM)
    Lukáš Radil (SPM)

Spartak Moskva: Bespalov (J. Hudáček) – Djuse, D. Musin, Serikov, Rylov, Sokolov, Zubarev, Pivcakin – R. Hanzl, Širokov, Radil – Fjodorov, Bakoš, P. Černov – Juňkov, M. Cyplakov, Talalujev – P. Medveděv, Arkalov, Kotljarevskij.

Dinamo Riga: Nalimov (Bruveris) – Scarlett, Zile, Mamčics, Maione, Ošenieks, Jaks – Paršin, Darzinš, Indrašis – Švanenbergs, Dzierkals, Rihards Bukarts – Roberts Bukarts, Gračov, Skvorcovs – Zyrjanov, Berzinš, Levin – Gegeris, Larionovs.

Rozhodčí: Belov, Ovčininko – Zacharenkov, Sadovnikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:30
    Jako první si velkou šanci vypracoval hostující celek, ale z bezprostřední blízkosti končí střela mimo branku.

01:05
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Serikov – 2+2 min, vysoká hůl).

01:05
    Přesilovka pro hostující celek, který vyhrál buly a usadil se v útočném pásmu.

01:24
    Roberts Bukarts (Riga) pálil od modré čáry, ale jeho rána končí vedle branky. Následně Riga rozehrává od své branky.

02:00
    Momentálně se domácí celek nemůže dostat do útočného pásma, domácí rychle vyhodili přes všechny čáry.

02:20
    Gunars Skvorcovs (Riga) to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale nedokázal se prosadit.

02:48
    Spartak hraje dobře, rychle vyhazuje ze svého pásma, Sergej Širokov (Spartak Moskva) poslal kotouč přes všechny čáry.

03:02
    Domácí brankář nyní přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Moskva zatím zodpovědně brání v početní nevýhodě.

03:53
    Přesilovka hostujícího celku pokračuje dál, Spartak se zatím v pohodě brání.

04:14
    Riga právě vstřelila branku!
    Přesilovku hostující celek využívá, a tak se dostává v zápase do vedení. Před brankou se k puku dostal LAURIS DARZINŠ. První jeho střelu brankář Spartaku zastvil, na dorážku byl už krátký. Asistence: Miks Indrašis a Janis Jaks.
    04:14 Lauris DARZINŠ - 0:1

05:10
    Arťom Fjodorov (Spartak Moskva) vedl útočnou akci svého celku, propracoval se do střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit.

05:46
    Mathew Maione (Riga) se z ničeho nic dostal před brankou k puku, jeho rychlá střela ale končí mimo branku, gólman Nikita Bespalov zasahovat nemusel.

06:44
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Aktivněji hraje hostující celek, který se díky přesilovce dostal do vedení.

07:22
    Spartak právě vstřelil branku!
    Česká dvojice ve službách Spartaku dává gól a je vyrovnáno. Robin Hanzl se dostal po rychlém přechodu středního pásma do útoku, přihrál výborně do míst, kde byl LUKÁŠ RADIL. Jeho rána propadla mezi betony brankáři až za brankovou čáru. Asistence: Robin Hanzl.
    07:22 Lukáš RADIL - 1:1

07:39
    Komerční přestávka.

07:39
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (David Levin – 2 min., držení).

08:43
    Nyní hraje přesilovku domácí celek, který se usadil v útočném pásmu. Rána od modré čáry postrádala přesnost.

09:05
    Arťom Fjodorov (Spartak Moskva) hlídkoval před brankou, spoluhráči se na něj pokoušeli dostat přihrávku, ale finální pas postrádal přesnost.

09:40
    Vyloučený hráč se vrací do hry.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

10:17
    Riga rozehrává od své branky, ale domácí napadají hodně důrazně a nedávají soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru.

10:38
    Lauris Darzinš (Riga) zůstal volný mezi kruhy v prakticky ideální střelecké pozici, jeho pokus ale končí vedle branky.

11:27
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje, hostující celek pokračoval v aktivní hře. Jevgenij Gračov (Riga) to zkoušel individuálně, ale nezakončil přesně.

11:58
    Nikita Bespalov (Spartak Moskva) vyjel za svou branku, odkud rozehrává. Následně se rychle jeho spoluhráči dostali do útočného pásma, ale vypálit nedokázali.

12:28
    Nikita Bespalov (Spartak Moskva) raději přerušuje hru, po nahození Martinše Dzierkalse se bude vhazovat před jeho brankou. Komerční přestávka.

12:42
    Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek se nemůže prosadit.

13:02
    Dinamo rozehrává od své branky, na led poslalo odpočinuté hráče. Ti se rychle dostali do útočného pásma, ale Andrej Zubarev (Spartak Moskva) bleskově otočil směr hry.

13:28
    Ivan Nalimov (Riga) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

13:40
    Spartak rozehrává od své branky, nutno poznamenat, že se nikam s rozehrávkou nežene. Následně se píská postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Poslední minuty na nějakou výraznější střeleckou příležitost čekáme.

15:45
    Nikita Sokolov (Spartak Moskva) bojoval v souboji o kotouč za svou brankou, dostal se do problémů. Těžkou situaci zvládl, a tak rychle otáčí směr hry.

16:15
    Domácí nyní měli zajímavou příležitost, ale Damir Musin ze střední vzdálenosti minul branku soupeře.

17:00
    Moskva měla nyní příležitost otočit zápas, situaci dva na jednoho vyřešili domácí hráči špatně. Gólman Ivan Nalimov (Riga) si v pohodě poradil. Na druhé straně pak musel zasahovat Nikita Bespalov.

17:55
    Ivan Nalimov (Riga) měl nyní hodně práce, z dobré pozice pálil Nikita Pivcakin (Spartak Moskva). Jeho pokus ale brankář s vypětím všech sil dokázal na brankové čáře zastavit.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:46
    Spartak se usadil v útočném pásmu. Nikita Pivcakin (Spartak Moskva) mohl pálit od modré čáry, ale místo střely pokračoval v kombinaci. Nakonec pálil Michail Juňkov, jehož pokus zastavil obránce.

19:24
    Ivan Nalimov (Riga) kryje kotouč po střele Emila Djuse, a tak se bude vhazovat před brankou Rigy. Domácím hokejistům patří závěr třetiny, jsou aktivnější, mají převahu, ale na vedoucí branku zatím čekají.

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane, třetina se v poklidném tempu dohrává.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Lauris Darzinš (Riga) poslal hostující celek v přesilovce do vedení, za domácí pak po přihrávce Robina Hanzla vyrovnal Lukáš Radil. Po první třetině platí nerozhodný stav 1:1.

20:01

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, oba kluby do ní vstupují za nerozhodného stavu.

20:40
    Riga rozehrává od své branky, hosté ale přišli o kotouč, a tak se směr hry rychle otáčí. Obrana si nakonec dokázala poradit.

21:55
    Damir Musin (Spartak Moskva) se dostal do střelecké pozice, ale jeho projektil končí vedle branky.

21:58
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí celek vyhrál souboj o kotouč, a tak může kombinovat.

23:27
    Sledujeme rychlý hokej, ale na nějakou výraznější příležitost v této fázi zápasu zatím čekáme.

23:35
    Janis Švanenbergs (Riga) to vzal na sebe. Jeho rána byla schovaná za obránci. Domácí brankář kotouč viděl na poslední chvíli, a tak dokázal zasáhnout.

24:24
    Domácí celek se nyní dostal do zajímavé střelecké pozice. Andrej Zubarev (Spartak Moskva) pálil z dobré pozice, ale jeho ostrá rána z mezikruží končí nad.

25:17
    Martin Bakoš (Spartak Moskva) vedl útočnou akci svého celku, rychle se dostal do útočného pásma. Pavel Černov (Spartak Moskva) pálil po jeho přihrávce, ale minul branku.

25:39
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek se nemůže propracovat do střeleckých pozic.

26:34
    Domácí celek se nyní prosazuje a otáčí vývoj zápasu, poprvé vede. Situaci dva na jednoho vyřešil MICHAIL JUŇKOV střelou a kotouč propadl brankáři mezi betony až za brankovou čáru. Naznačil přihrávku, což oklamalo obránce i brankáře. Asistence: Damir Musin a Ilja Talalujev.
    26:34 Michail JUŇKOV - 2:1

28:27
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Daniels Berzinš – 2 min., podrážení).

28:27
    Přesilovku si zahraje domácí celek, nejprve ale komerční přestávka.

28:49
    Domácí celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Sergej Širokov (Spartak Moskva) pálil od modré čáry, ale minul branku.

29:12
    Aktivně hraje Spartak v početní výhodě. Další tvrdá rána končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel, následně Riga dokázala vyhodit.

30:01
    Emil Djuse (Spartak Moskva) pálil od modré čáry, jeho tvrdou ránu kryje hostující brankář. Ivan Nalimov (Riga) měl dobrý výhled, a tak si s pokusem soupeře poradil.

30:27

30:33
    Přišel z trestné lavice a hned se dostal do šance, kterou proměnil. DANIELS BERZINŠ si na jel do předbrankového prostoru, počkal si na první pohyb brankáře, a pak do volného prostoru zakončoval. Asistence: Miks Indrašis.
    30:33 Daniels BERZINŠ - 2:2

31:33
    Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu. Nyní měli velkou šanci domácí, ale jeden z hráčů v červeném nedokázal dotáhnout blafák až k zakončení.

33:11
    Hraje se spíše ve středním pásmu, kde probíhají souboje o kotouč. Mnoho šancí k vidění momentálně není.

33:33
    Lukáš Radil (Spartak Moskva) se pohyboval před brankou, jeho ránu tak tak betonem vyrazil hostující brankář.

33:48

34:06
    Roberts Bukarts (Riga) se pokoušel dostat do střelecké pozice v útočném pásmu, ale pak přenechal kotouč spoluhráči. Miks Indrašis (Riga) však nevypálil.

34:45
    Nyní se do útočného pásma dostal domácí celek, který se pokouší něco vymyslet a znovu se dostat do vedení.

35:00
    Ilja Talalujev (Spartak Moskva) pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje gólman Ivan Nalimov (Riga), buly před jeho brankou.

35:26
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Lauris Darzinš (Riga) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se dostat nedokázal.

35:53
    Znovu se po chybě Rigy dostali k puku domácí hokejisté, kteří se pokouší něco vymyslet. Jevgenij Gračov (Riga) následně rychle poslal puk do útočného pásma, ale jeho pas postrádal přesnost.

36:27
    Nikita Bespalov (Spartak Moskva) rozehrává od své branky, bleskově poslal do šance soupeře. Rána od modré čáry byla hodně nepovedená.

36:51

37:12
    Moskva rozehrávala od své branky, dlouhou přihrávkou se rychle dostala do útočného pásma, ale zakončit domácí nedokázali.

37:40
    Riga se probojovala do útočného pásma, následná rána od modré čáry končí vedle branky.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Hraje se o nadvládu ve středním pásmu.

39:00
    Sledujeme poklidný závěr prostřední dvacetiminutovky.

39:22
    Moskevská obrana si s šancí soupeře poradila, a tak rychle otočili domácí směr hry.

39:41
    Hostující celek se prosazuje v samotném závěru. Nejprve domácí velkou šanci neproměnili, a pak v situaci dva na jednoho na druhé straně Martinš Dzierkals našel volného RIHARDSE BUKARTSE, který pálil do volné části branky. Asistence: Martinš Dzierkals.
    39:41 Rihards BUKARTS - 2:3

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Rihards Bukarts (Riga) se trefil v poslední minutě a díky jeho brance momentálně vede Riga na půdě soupeře těsně 3:2.

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou, do ní jdou hosté s těsným vedením.

40:15
    Domácí hokejisté vstoupili aktivněji do této třetiny. Usadili se v útočném pásmu, ale vypálit na branku nedokázal.

40:49
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Martin Bakoš – 2 min., krosček).

42:14
    Přesilovku dokázal hostující celek využít a dostává se do dvoubrankového vedení. Po rychlí akci se prosazuje střelou do odkryté části branky MARTINŠ DZIERKALS. Asistence: Roberts Bukarts, Rihards Bukarts.
    42:14 Martinš DZIERKALS - 2:4

44:08
    Další velkou šanci měli nyní hostující hokejisté. Domácí brankář Nikita Bespalov (Spartak Moskva) výborně zasáhl proti zakončení Janise Švanenbergse.

44:19
    Úvod třetí třetiny patří hostujícímu celku, který se dokázal prosadit a vede už o dvě branky.

45:13
    Spartak se dostává jen obtížně do střeleckých pozic, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

45:54
    Ernests Ošenieks (Riga) se dostal do střelecké pozice, jeho pokus ale končí těsně vedle branky. Nikita Bespalov (Spartak Moskva) by se za touto střelou podle všeho marně natahoval.

46:21
    Spartak se nyní po delší době usadil v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná.

47:26
    Moskva rozehrává od své branky, rychle se pokouší přejít útočné pásmo a něco vymyslet.

47:42
    Riga hraje v tomto zápase takticky velmi dobře. Arťom Serikov (Spartak Moskva) čeká na dostřídání spoluhráčů, a pak se na střídačku vydal i on.

48:15
    Dlouhou dobu se už nepřerušovalo, hraje se přes čtyři minuty v kuse. Spartak se sice usadil v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal.

48:43
    Arťom Serikov (Spartak Moskva) si vybruslil do volného prostoru, dostal se do střelecké pozice, ale jeho akci zastavila obrana.

49:01

49:01
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Emils Gegeris – 2 min., držení).

49:50
    Přesilovku hraje domácí celek, který se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale obrana si dokázala poradit.

50:32
    Moskva se usadila v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet a překvapit obranu soupeře. Riga se zatím brání.

51:08
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme nyní hru už pět na pět. Přesilovku nedokázal domácí celek proměnit.

51:46
    V pohodě hrající hostující celek navyšuje své vedení, tentokrát prostřelil domácího brankáře DENIS PARŠIN. To už je na Bespalova moc, a tak do branky půjde Hudáček. Asistence: Miks Indrašis.
    51:46 Denis PARŠIN - 2:5

51:46
    Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Nikita Bespalov, přichází Július Hudáček.

52:30
    Hostující celek vede o tři branky a má podstatně blíže k výhře v tomto zápase. Moskva si delší dobu žádnou příležitost nevypracovala.

52:56
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Arkalov – 2 min., hákování).

53:30
    Riga hraje přesilovku, usadila se v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

54:11
    Dobrá rána hostujících hráčů od modré čáry končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

54:29
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Cyplakov – 2 min., hákování).

54:29
    Riga si vyžádala oddechový čas.

54:38
    Riga hraje momentálně krátkou přesilovku pět na tři. Daniels Berzinš (Riga) se dostal ke střele, ale minul branku. Následně byla i další rána nepřesná.

55:04
    Nyní už hraje Spartak ve čtyřech, pokračuje klasická přesilovka Dinama.

55:40
    Miks Indrašis (Riga) pálil od modré čáry, jeho důraznou střelu dobře viděl brankář Moskvy, který tak dokázal ránu vyrazit.

56:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, hostující celek kontroluje hru.

56:30
    Vyloučený hráč se vrací do hry, domácí už hrají v plném počtu.

57:10
    Július Hudáček (Spartak Moskva) kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Zakončoval Danila Larionovs.

57:23
    Riga dohrává zápas velmi dobře takticky, drží se v útočném pásmu a nikam se nežene. Moskva se nemůže probojovat do výraznější šance.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty ve třetí třetině.

58:24
    Nikita Sokolov (Spartak Moskva) byl velkou příležitost, jeho rána se odrazila od brankové konstrukce nad branku. Gólman zasahovat nemusel.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, následně po střele Sergeje Širokova přerušuje hru hostující brankář.

59:10
    Rána od modré čáry byla zblokovaná jedním z hostujících obránců.

59:33
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Sergej Širokov – 5 min., bitka + 2 min., nebezpečná výstroj).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Martinš Dzierkals – 5 min., bitka).

Díky povedené druhé a třetí třetině vyhrává hostující celek na půdě Spartaku Moskva 5:2. Za domácí se prosadil Lukáš Radil po přihrávce Robina Hanzla, ale na body do Moskvě nestačilo.

Zblokované střely 11:12

Utkání sledovalo v CSKA Areně 2 306 diváků. (14:48:37)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. Radil (R. Hanzl), 27. Juňkov (D. Musin, Talalujev) – 5. Darzinš (Indrašis, Jaks), 31. Berzinš (Indrašis), 40. Rihards Bukarts (Dzierkals), 43. Dzierkals (Roberts Bukarts, Rihards Bukarts), 52. Paršin (Indrašis)

Spartak Moskva: Bespalov (52. J. Hudáček) – Djuse, D. Musin, Serikov, Rylov, Sokolov, Zubarev, Pivcakin – R. Hanzl, Širokov, Radil – Fjodorov, Bakoš, P. Černov – Juňkov, M. Cyplakov, Talalujev – P. Medveděv, Arkalov, Kotljarevskij.

Rozhodčí: Belov, Ovčininko – Zacharenkov, Sadovnikov

Diváci: 2 306