Kanada – Švýcarsko 10:0 (kon.) | Rakousko – Rusko 1:7 (kon.) | Finsko – Slovensko 6:0 (kon.)
Rakousko
1:7 (0:4, 1:0, 0:3)
Rusko
Středa 30.12.2020, 03:30Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Rusko se díky této výhře dostalo v tabulce na třetí místo. Naopak Rakousko zůstává páté se skóre 1:22. Mnoho velkých šancí si hokejisté Rakouska v tomto zápase nevypracovali. (05:50:46)

Rusko vyhrává tento zápas celkem jednoznačně 7:1. Bylo v celém zápase výrazně aktivnější, svého soupeře přestřílelo 50:18 a dokázalo dát sedm branek. V první třetině dalo Rusko čtyři branky, ve druhé se prosadilo Rakousko. Ve třetí třetině přidalo Rusko další tři góly.

Nejlepší hráči
    Marco Rossi (Rakousko)
    Vasilij Podkolzin (Rusko)

59:34
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.
    58:29 Arsenij GRICJUK - 1:7

58:29
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Bleskově po vyhraném vhazování v útočném pásmu dává Rusko další branku. Tvrdou ránou z první poslal kotouč pod horní tyč ARSENIJ GRICJUK. Asistence: Jegor Afanasjev a Roman Byčkov.
    57:44 Jegor AFANASJEV - 1:6

57:44
    Ruský tlak pokračoval dál. Po první střele pomohla brankáři branková konstrukce, a pak se puk odrazil do míst, kde hlídkoval JEGOR AFANASJEV. Na jeho zakončení už byl brankář krátký. Asistence: Michail Abramov a Arsenij Gricjuk.

57:26
    Mathias Böhm (Rakousko) pálil nadvakrát z dobré pozice, ale neuspěl.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v tomto zápase.

56:13
    Rusko hraje aktivně, dostalo se znovu rychle do útočného pásma, ale střelecký pokus nebyl povedený.

55:10
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Rusko hraje takticky velmi dobře a míří za výhrou v tomto zápase.

54:24
    Mathias Böhm (Rakousko) vedl rakouskou protiakci, dostal se do útočného pásma, ale vypálit nedokázal podle představ. Rychle k němu přistoupili obránci.

54:00
    Roman Byčkov (Rusko) rozehrává ze svého obranného pásma, následně v akci pokračoval Michail Abramov. Jeho zakončení míří mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

53:22
    Obrázek hry je poslední minuty stejný. Rakousko se musí bránit tlaku soupeře a samo se jen obtížně dostává do střeleckých pozic.

52:48
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál. Rusko vede o čtyři branky a míří za výhrou v tomto utkání.

52:48
    Rakouský brankář znovu přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

52:21
    Jakob Brandner (Rakousko) musel být pozorný, do šance se totiž dostával s devítkou hrající Michail Abramov. Střela mu nesedla podle představ.

51:35
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Hokejisté Ruska míří za výhrou v tomto zápase.

50:46
    15:40, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Nyní se bude vhazovat ve středním pásmu.

50:46
    Rusko pokračuje v aktivní hře, tlačí se do střeleckých pozic. Rakousko na nějakou výraznější šanci čeká.

50:01
    Jakob Brandner (Rakousko) vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele soupeře. Rodion Amirov (Rusko) dostal dobrou přihrávku, pálil do odkryté branky, ale gólman zasáhl lapačkou.

49:47
    Na nějakou výraznější šanci tým vedený jako hostující aktuálně čeká.

49:25
    Blíží se polovina třetí třetiny a Rusko si nyní zahraje další početní výhodu. Tu poslední dokázalo velmi rychle proměnit.

49:25
    Vyloučení v týmu Rakousko (Finn van Ee – 2 min., hrubost).

49:16
    Danil Baškirov (Rusko) z dobré pozice před brankou neuspěl.

48:44
    Bude se vylučovat, Rusko má ponechanou výhodu, hraje v šesti.

47:00
    Fabian Hochegger (Rakousko) bojoval v útočném pásmu o kotouč, ale ruský hráč byl úspěšnější, a tak se Rakousko k ohrožení branky nedostalo.

46:30
    Rusko pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení, má převahu, ale Rakousko nyní hraje hodně obětavě.

43:53
    Rusko je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 34:15 a míří za výhrou v tomto zápase. Důležitá byla hned úvodní třetina.
    41:46 Artěmij KŇAZEV - 1:5

41:46
    Bleskově Rusko využilo přesilovku. Střelou od modré čáry se prosazuje ARTĚMIJ KŇAZEV. Dobrou práci odvedli jeho spoluhráči, kteří stínili brankáři. Ten nemohl nic vidět. Asistence: Jegor Afanasjev a Marat Chusnutdinov.

41:33
    Přesilovku si v úvodu třetí třetiny zahraje Rusko.

41:24
    Vyloučení v týmu Rakousko (Tim Harnisch – 2 min., podrážení).

41:03
    Michail Abramov (Rusko) hledal zadovkou spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala snadno poradit.

40:30
    Rusko si do této fáze zápasu přineslo tříbrankový náskok.

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku. Rakousko dokázalo snížit, rychlou akci zakončoval přesnou střelou Senna Peeterse. Rusko je v tomto zápase střelecky aktivnější a vede díky brankám z první třetině aktuálně 4:1.

40:00

39:57
    Vasilij Podkolzin (Rusko) je autorem pravděpodobně poslední střely v této třetině. Brankář Rakouska přerušil hru, bude se vhazovat.

39:12
    Rakousko se nyní dvakrát dostalo do střelecké pozice, ale oba pokusy dokázal ruský brankář vyrazit.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:12
    Ruský hráč byl u kotouče první, píská se zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před brankou Rakouska.

37:00
    Rusko rozehrává od své branky, Kirill Kirsanov (Rusko) rychle dostal hru do útočného pásma, jeho spoluhráči ovšem o puk přišli.

36:18
    Po delší době se do střelecké pozice dostal tým vedený jako domácí. Artur Achťamov si snadno dokázal poradit se střelou soupeře.

35:43
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Rusko se usadilo v útočném pásmu. Arsenij Gricjuk (Rusko) však spoluhráčovu střelu ztečovat nedokázal.

34:34
    Rusko rozehrává od své branky, oba týmy momentálně střídají a do hry pouští odpočinuté hráče.

33:35
    Tým vedený jako hostující hraje aktivněji, snadněji se dostává do útočného pásma i do střeleckých pozic.

32:44
    Hraje se plynulý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

32:14
    Zachar Bardakov (Rusko) měl další střeleckou příležitost, ale jeho zakončení byla snadnou prací pro brankáře.

32:00
    10:24, tak vypadá statistika střel v toto zápase. Výrazně aktivnější je tým Ruska.

31:31
    Rána od modré čáry byla zblokovaná obranou Ruska.

31:10
    Rakousko se nyní usadilo v útočném pásmu, kde kombinovalo. Na nějakou výraznější šanci ale momentálně čeká.

30:30
    Rusko hraje v plném počtu, Jacob Pfeffer (Rakousko) rozehrává za svou brankou. Rakousko si v přesilovce výraznější šanci nevypracovalo.

30:07
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině i zápase, Rakousko před malou chvílí dokázalo snížit.

29:37
    Luis Lindner (Rakousko) rozehrává od své branky, ve čtyřech hrající Rusko nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru.

29:11
    Rakousko má k dispozici přesilovou hru, ale nemůže se dostat do útočného pásma.

28:30
    Vyloučení v týmu Rusko (Ilja Safonov – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost). Trest odpyká Jegor Afanasjev.
    27:38 Senna PEETERS - 1:4

27:38
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Rakousko se v tomto zápase také prosazuje. Po rychlé akci našel Kasper najetého spoluhráče, tím byl SENNA PEETERS. Jeho rychlé zakončení propadlo ruskému brankáři až za brankovou čáru. Rána na lapačku se ujala. Asistence: Marco Kasper.

27:06
    Rodion Amirov (Rusko) to zkoušel individuálně, dostal se až k brance, ale jeho bekhendové zakončené nebylo přesné.

26:46
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do nějakých výraznějších šancí.

26:31
    Jakob Brandner (Rakousko) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Nejprve ale komerční přestávka.

26:02
    Rusko hraje takticky velmi dobře, další jeho akci vedl Maxim Grošev. Jeho rána na vzdálenější tyč postrádala přesnost.

25:44
    Další přerušení hry, znovu zakázané uvolnění, tentokrát se proti pravidlům provinilo Rakousko.

24:57
    Píská se zakázané uvolnění, Rakousko vybojovalo další buly před brankou soupeře.

24:33
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Rakousko se sice usadilo před brankou soupeře, ale vypálit nedokázalo.

23:52
    Střelecky je aktivnější Rusko, v tomto ohledu vede 21:9.

23:52
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Ruska. Rakousko vybojovalo buly v útočném pásmu.

22:17
    Před jedním z ruských hráčů byla prázdná branka, ale volný kotouč nedokázal poslat mezi tři tyče. Velkou šanci tým vedený jako hostující neproměnil.

21:35
    Danil Baškirov (Rusko) to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se dostat nedokázal. Obrana mu nedala příliš prostoru.

21:18
    Jakob Brandner (Rakousko) musel zasahovat proti střele, kterou vyslal Michail Abramov (Rusko). Dobře si vybruslil před branku, ale jeho zakončení nebylo nejpřesnější.

20:41
    Tim Harnisch (Rakousko) se pokoušel dostat do zakončení, ale jeho rána končí vedle.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou. Rusko se znovu rychle dostalo do útočného pásma.

20:01

Po první třetině naprosto zaslouženě vede tým Ruska. Ten se v úvodní třetině dokázal prosadit hned čtyřikrát. Rakousko si výraznější šanci vypracovalo až v samotném závěru třetiny.

20:00

19:58
    Lucas Thaler (Rakousko) se dostal do nejvýraznější šance Rakouska. Jeho rychlý pokus ze strany zastavila branková konstrukce.

19:23
    Ilja Safonov (Rusko) rozehrává od své branky a nutno poznamenat, že se nikam nežene.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:34
    V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina, následně musel zasahovat rakouský brankář, který přerušil hru. Rakousko získalo buly v útočném pásmu.

17:54
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Rakouska.

17:20
    Ruský tým hraje velmi dobře, snadno se dostává do zakončení, naopak Rakousko na nějakou výraznější příležitost stále čeká.
    16:19 Marat CHUSNUTDINOV - 0:4

16:19
    Tvrdá střela ruského hráče propadla rakouskému brankáři, puk se zastavil u brankové čáry, kde ho našel a před hokejku obránce dokázal poměrně snadno dorazit MARAT CHUSNUTDINOV. Asistence: Vasilij Podkolzin a Roman Byčkov.

16:01
    Fabian Hochegger (Rakousko) to vzal na sebe. Dostal se k zakončení, se kterým si dokázal brankář poradit.

15:40
    Bernhard Posch rozehrával od své branky, postupně se propracoval do útočného pásma, ale jeho rána byla zblokovaná.

15:08
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, aktuálně vede Rusko o tři branky a je výrazně střelecky aktivnější, 12:5.
    13:44 Vasilij PODKOLZIN - 0:3

13:44
    V pohodě hrající Rusko přidává další branku. Artěmij Kňazev pálil od modré čáry, jeho střelu před brankou zblokoval VASILIJ PODKOLZIN, zpracoval si kotouč, a pak zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Artěmij Kňazev.

13:17
    Jakob Brandner (Rakousko) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

13:06
    Ruský celek je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 10:5 a navíc dokázal vstřelit dvě branky.

Ruský brankář ukryl kotouč pod rukavici, a tak je hra přerušena.

12:32
    Rusko hraje v plném počtu.

12:06
    Rakousko se nemůže v přesilovce stabilněji propracovat do nějaké výraznější střelecké pozice. Obrana Ruska hraje zodpovědně.

11:38
    Jeden z hráčů Ruska vypálil velmi dobře a jeho střela se odrazila od brankové konstrukce, gólman zasahovat nemusel.

10:43
    Do útočného pásma se ale dostal tým, který hraje v oslabení. Ke střele na branku se už nepropracoval.

10:32
    Přesilovku si nyní zahraje také Rakousko, které zatím třikrát vypálilo na branku.

10:32
    Vyloučení v týmu Rusko (Jegor Spiridonov – 2 min., nedovolené bránění).

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, aktuálně vede Rusko o dvě branky a dál pokračuje v takticky dobře vedené hře.

08:00
    Rusko si vypracovalo další střeleckou pozici, Vasilij Ponomarjov se propracoval do zakončení. Jeho rána končí nad brankou, kam ji vyrazil gólman.

07:40
    Po komerční přestávce pokračuje utkání dál.
    06:11 Vasilij PODKOLZIN - 0:2

06:11
    Aktivněji hrající Rusko navyšuje své vedení. Ránou z horní hranice kruhu se prosazuje obranou Rakouska neobsazený VASILIJ PODKOLZIN. Asistence: Roman Byčkov a Semjon Čisťakov.

05:11
    Další zajímavá ruská příležitost, ale přihrávka nejprve nebyla přesná. Pak pálil Maxim Grošev (Rusko). Jako pokus Jakob Brandner (Rakousko) tak tak udržel před brankovou čárou. Zakončující hráč dostal hodně prostoru.

04:36
    Rakousko inkasovalo jako první, navíc se musí bránit dalším akcím soupeře.
    04:04 Rodion AMIROV - 0:1

04:04
    Rusko se dostává díky samostatnému nájezdu do vedení. RODION AMIROV jel rychle, dostal se před branku, a pak prudkou střelou na lapačku brankáře otevírá skóre tohoto zápasu.

04:04
    Nájezd pojede Rodion Amirov (Rusko).

04:04
    Vyloučení v týmu Rakousko (Jacob Pfeffer – trestné střílení, hákování).

03:35
    Rakousku je střelecky v úvodu zápasu aktivnější, v tomto ohledu vede 3:1. To platí i nyní, kdy se do brejku dostal jeden z hráčů Ruska. Jeho rána končí nad.

03:21
    Marco Rossi (Rakousko) zakončoval další rychlou akci svého celku, brankář Ruska byl připravený a dokázal si poradit s bekhendovou střelou.

02:21
    Hra je nyní přerušena, Jakob Brandner v brance Rakouska měl plné ruce práce, střela soupeře na poslední chvíli změnila směr, ale i tak si dokázal poradit. Buly před jeho brankou.

02:04
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

01:30
    Michail Abramov (Rusko) rozehrával od své branky, přišel o kotouč, a tak mohl hrát Jonas Kutzer (Rakousko). Do zakončení se nedostal.

00:47
    Fabian Hochegger (Rakousko) se dostal do střelecké pozice, mezi kruhy vypálil, a pak kotouč ukryl do výstroje ruský brankář. Buly před jeho brankou.

00:01
    Utkání začalo a jako první se do útočného pásma dostalo Rusko, které ovšem na branku vypálit nedokázalo.

00:01

Za malý moment zápas začne.

Rakousko: Brandner (Sommer) – Lindner, Necesany, Pallierer, Pfeffer, Kutzer, Posch – Unterweger, Theirich, Peeters – Rossi, Kasper, Hochegger – Harnisch, Thaler, Böhm – Wallner, Pauschenwein, Krainz – Tschofen, van Ee.

Rusko: Achťamov (Askarov) – Čisťakov, Muchamadullin, Kuzněcov, Byčkov, Kirsanov, Kňazev, Šechovcov – Afanasjev, Amirov, Chusnutdinov – Podkolzin, Gricjuk, Abramov – Činachov, Grošev, Safonov – Baškirov, Spiridonov, Ponomarjov – Bardakov..

Hokejisté Ruska jsou v tomto zápase jasným favoritem.

Utkání se bude hrát v Edmontonu v Rogers Place.

V historii na sebe tyto týmy narazily jen jednou. V rámci MS do dvaceti let v roce 2009 vyhrálo Rusko 6:2.

Rakousko své dva zápasy prohrálo.Nejprve podlehlo USA 0:11, a pak Švédsku 0:4. V tabulce je momentálně tým na posledním pátém místě a čeká na první vstřelený gól.

Rusko odehrálo zatím dva zápasy. Nejprve porazilo USA 5:3, a pak nestačilo na český tým 0:2. Aktuálně je v tabulce na třetím místě se třemi body a skóre 5:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje. V tomto utkání skupiny B proti sobě nastoupí Rakousko a Rusko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 28. Peeters (Kasper) – 5. Amirov (TS), 7. Podkolzin (Byčkov, Čisťakov), 14. Podkolzin (Kňazev), 17. Chusnutdinov (Podkolzin, Byčkov), 42. Kňazev (Afanasjev, Chusnutdinov), 58. Afanasjev (Abramov, Gricjuk), 59. Gricjuk (Afanasjev, Byčkov)

Rozhodčí: Bloski, Pearce – Deschamps, Foster