Kanada – Švýcarsko 10:0 (kon.) | Rakousko – Rusko 1:7 (kon.) | Finsko – Slovensko 6:0 (kon.)
Rakousko
1:7 (0:4, 1:0, 0:3)
Rusko
Středa 30.12.2020, 03:30Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Rusko se díky této výhře dostalo v tabulce na třetí místo. Naopak Rakousko zůstává páté se skóre 1:22. Mnoho velkých šancí si hokejisté Rakouska v tomto zápase nevypracovali. (05:50:46)

Rusko vyhrává tento zápas celkem jednoznačně 7:1. Bylo v celém zápase výrazně aktivnější, svého soupeře přestřílelo 50:18 a dokázalo dát sedm branek. V první třetině dalo Rusko čtyři branky, ve druhé se prosadilo Rakousko. Ve třetí třetině přidalo Rusko další tři góly.

Nejlepší hráči
    Marco Rossi (Rakousko)
    Vasilij Podkolzin (Rusko)

59:34
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.
    58:29 Arsenij GRICJUK - 1:7

58:29
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Bleskově po vyhraném vhazování v útočném pásmu dává Rusko další branku. Tvrdou ránou z první poslal kotouč pod horní tyč ARSENIJ GRICJUK. Asistence: Jegor Afanasjev a Roman Byčkov.
    57:44 Jegor AFANASJEV - 1:6

57:44
    Ruský tlak pokračoval dál. Po první střele pomohla brankáři branková konstrukce, a pak se puk odrazil do míst, kde hlídkoval JEGOR AFANASJEV. Na jeho zakončení už byl brankář krátký. Asistence: Michail Abramov a Arsenij Gricjuk.

57:26
    Mathias Böhm (Rakousko) pálil nadvakrát z dobré pozice, ale neuspěl.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v tomto zápase.

56:13
    Rusko hraje aktivně, dostalo se znovu rychle do útočného pásma, ale střelecký pokus nebyl povedený.

55:10
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Rusko hraje takticky velmi dobře a míří za výhrou v tomto zápase.

54:24
    Mathias Böhm (Rakousko) vedl rakouskou protiakci, dostal se do útočného pásma, ale vypálit nedokázal podle představ. Rychle k němu přistoupili obránci.

54:00
    Roman Byčkov (Rusko) rozehrává ze svého obranného pásma, následně v akci pokračoval Michail Abramov. Jeho zakončení míří mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

53:22
    Obrázek hry je poslední minuty stejný. Rakousko se musí bránit tlaku soupeře a samo se jen obtížně dostává do střeleckých pozic.

52:48
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál. Rusko vede o čtyři branky a míří za výhrou v tomto utkání.

52:48
    Rakouský brankář znovu přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

52:21
    Jakob Brandner (Rakousko) musel být pozorný, do šance se totiž dostával s devítkou hrající Michail Abramov. Střela mu nesedla podle představ.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 28. Peeters (Kasper) – 5. Amirov (TS), 7. Podkolzin (Byčkov, Čisťakov), 14. Podkolzin (Kňazev), 17. Chusnutdinov (Podkolzin, Byčkov), 42. Kňazev (Afanasjev, Chusnutdinov), 58. Afanasjev (Abramov, Gricjuk), 59. Gricjuk (Afanasjev, Byčkov)

Rakousko: Brandner (Sommer) – Lindner, Necesany, Pallierer, Pfeffer, Kutzer, Posch – Unterweger, Theirich, Peeters – Rossi, Kasper, Hochegger – Harnisch, Thaler, Böhm – Wallner, Pauschenwein, Krainz – Tschofen, van Ee.
    Rusko: Achťamov (Askarov) – Čisťakov, Muchamadullin, Kuzněcov, Byčkov, Kirsanov, Kňazev, Šechovcov – Afanasjev, Amirov, Chusnutdinov – Podkolzin, Gricjuk, Abramov – Činachov, Grošev, Safonov – Baškirov, Spiridonov, Ponomarjov – Bardakov.

Rozhodčí: Bloski, Pearce – Deschamps, Foster