Nové Zámky – Trenčín 0:3 (kon.) | Košice – Michalovce 1:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 5:3 (kon.)
HC Slovan – Nitra 1:2 (kon.) | Zvolen – Detva 2:4 (kon.) | Miskolc – Poprad 1:4 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
HK DUKLA Trenčín
sk Středa 30.12.2020, 16:00 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Vážení diváci, vitajte pri sledovaní priameho textového prenosu zo zápasu 26. kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy. V nami sledovanom dueli si zmerajú sily HC Mikron Nové Zámky a Dukla Trenčín.

Stretnutie sa začne o 16:00.

Dnes to bude súboj dvoch tabuľkových susedov, ktorí bojujú o ôsme miesto. Nové Zámky majú 32 bodov z 24 zápasov, Trenčín má bodov 31 a rovnako o odohraný duel menej.

Strata na šieste Košice činí z pohľadu HC päť bodov a ak teda chcú tieto dva tímy zostať v úzkom kontakte s možnosťou, ktorá zaručuje priamy postup do play-off, tak v 26. kole potrebujú zvíťaziť.

Oba celky v povianočnom kole prehrali – Nové Zámky v Nitre 4:6, Trenčín na Slovane 3:4. Jasný favorit tu nie je, hoci stávkové kancelárie mierne favorizujú domácich.

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Holenda, B. A. Clarke, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Mikuš – Okoličány, Seppanen, Majdan – G. C. Clarke, Bajtek, Števuliak – Zahradník, Embrich, Rogoň – Ondrušek

Dukla Trenčín: Valent (Lacouvee) – Ackered, Lemcke, E. Švec, Bokroš, Rajnoha, Rehuš, Miklovič – Berisha, Kettunen, Okuliar – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kukuča, J. Švec, Sádecký – Krajč, J. Haščák

Rozhodca: Fridrich, Tvrdoň – Frimmel, Gegáň – Konc st.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:13
    Prvé prerušenie hry je za nami, dôvodom bol ofsajd Nových Zámkov.

00:55
    Kiviaho s prvým zákrokom po propagačnej strele z veľkej diaľky.

01:18
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Enrik Švec – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

02:08
    Michal Valent pozorný pri pokuse Zahradníka. Ešte niečo vyše minútu a desať sekúnd do konca oslabenia.

02:35
    Skvelá práca Krajča, ktorý držal asi 15 sekúnd Nové Zámky v ich vlastnej tretine.

02:53
    Až teraz domáci v útoku.

03:09
    Holendova strela od modrej tečovaná pred bránou, Holenda aj s druhým pokusom a Valent predvádza dôležité zákroky aj pri dorážkach!

03:18
    Hostia v plnom počte.

03:22
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Graeme Christopher Clarke.

03:33
    Trenčín dal gól!
    Priveľa miesta pred bránou Kiviaha dostal LUKÁŠ PAUKOVČEK. Paukovček sa po prihrávke Bezúcha otočil smerom k bráne a na dvakrát pretlačil puk cez osamoteného gólmana Nových Zámkov.

Asistencie Juraj Bezúch, Tomáš Bokroš.
    03:33 Lukáš PAUKOVČEK - 0:1

Zdroj: tipsport.sk/live

04:50
    Okoličány bojoval v útoku pri mantineli, avšak napokon puk stratil.

05:14
    Jozef Švec bol ďalším hráčom, ktorého si pred bránkoviskom nik nevšímal! Celé to ale zlyhalo na nepresnom zakončení.

06:20
    Västilä s Bajtekom znegovaní pri obliehaní brány Valenta. Domáci by radi čo najskôr vyrovnali.

07:04
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Oliver Okuliar – 2 min., držanie hokejky).

07:17
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Juraj Majdan – 2 min., podrazenie).

07:25
    HC si presilovku dlho nezahralo. Ak sa nebude v najbližších 107 sekúnd vylučovať, tak je pred nami hra 4 proti 4.

07:35
    Ofsajd Nových Zámkov.

07:45
    Rovnaký priestupok sa píska aj na opačnej modrej čiare.

08:20
    Nepresnosti na oboch stranách, pri puku hokejisti v zelených dresoch Nových Zámkov.

08:43
    Puk končí na striedačke Trenčína, v permanencii tak bol aj druhý gólman – Connor James Lacouvee.

09:04

09:17
    Domáci v plnom počte.

09:30
    Pokračujeme už v tradičnej hre piatich proti piatim.

09:44
    Majdan sa prebíjal k strele, ale vo finále nevystrelil. Zdalo sa, že bol podrazený, ale ruky rozhodcov zostali pri tele.

10:05
    Aj teraz končí gumený projektil na lavičke trenčianskej Dukly. Hra je prerušená, organizátori ju využili na reklamnú prestávku.

11:01
    Častejšie v ohrození hráči na striedačkách ako samotní brankári. Tentokrát sa na pozore museli mať domáci. Mnoho prerušení nesvedčí tempu duelu.

11:28
    Rogoň sa v strednom pásme nedostal cez Enrika Šveca, dopredu tak Dukla.

11:44
    Sádecký to urobil s Kukučom na jednotku! Jozef Švec už-už strieľal, ale v poslednej chvíli prišiel výborný defenzívny zákrok hokejkou pred Kiviahom.

12:40
    Trenčín celú minútu obliehal pásmo Nových Zámkov. Tie po obrovskej šanci súpera zostali mierne zaskočené.

12:57
    Až v tejto chvíli nebezpečenstvo pominulo. Rehuš aj za cenu bolesti zblokoval koncovku z ľavého kruhu.

13:44
    Hostia aktívnejší v posledných minútach. Bude to znamenať navýšenie skóre?

14:06
    Približne pätnásť sekúnd zostal na ľade ležať Filip Bajtek. Rozhodcovia prerušili hru až po zákroku Kiviaha.

14:06
    Bajtek riadne otrasený, no čo je pozitívne, tak odchádza po svojich na hráčsku lavicu.

14:28
    Zahradník sa dostal do samostatného úniku a Dukla môže byť len rada, že v ňom nebol úspešnejší. Hostia sa ubránili len za cenu zakázaného uvoľnenia.

15:00
    Seppanen to mieril do rohu brány, strela švihom ale skončila len na zadnom mantineli.

15:54
    Valent ukrýva puk v lapačke po nastrelení od modrej. Prvá tretina sa chýli ku koncu, Nové Zámky bez väčšej šance.

16:36
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Janne Kettunen – 2 min., podrazenie).

17:50
    Zatiaľ len trápenie pri presilovke, ako to vo väčšine presilových hier Nových Zámkov býva.

18:10
    Mladší z bratov Clarkeovcov vytiahol puk od Kiviaha až pred Valenta. Chaos pred trenčianskou svätyňou, ale vyrovnanie z toho nie je.

18:36

18:39
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Patrik Števuliak – 2 min., nedovolené bránenie).

18:51
    Berisha nastrelil iba hráča pred sebou, neuspel ani na druhýkrát.

19:11
    Nasledovalo vyhodenie puku, hostia sú už ale späť rozostavení v útoku.

19:31
    Berisha po dvadsiatich sekundách v pokľaku, avšak krídelník prvej formácie zase bez lepšej mušky.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Využitá presilovka po 11 sekundách, jediným strelcom duelu je zatiaľ iba Lukáš Paukovček. Inak sme v Nových Zámkoch mnoho šancí neregistrovali, viac tlaku si ale vypracoval Trenčín.

Druhá tretina sa začne približne o 16:54.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:18
    Zahradník sa v oslabení už rútil na bránu, ale Achered sa svoju chybu rozhodol napraviť faulom! Je z toho vylúčenie a nie trestný nájazd.

20:18
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Carl Ackered – 2 min., podrazenie).

20:39

21:01
    Presilovka Nových Zámkov v plnom prúde, domácim sa však nedarí usadiť v útoku.

21:35
    Deje sa tak až teraz. Rozostavenie pripravené, chýbajú tomu iba strely.

21:56
    Zahradník hľadal Ordzovenského, všetko to ale prečítal Švec. Puk smeruje ku Kiviahovi.

22:18

22:27
    Icing domáceho HC.

22:39
    Bokroš to chcel skúsiť a urobil lepšie, ako keby nevystrelil. Kiviaho zakročil a ukryl puk v lapačke.

22:51
    Ďalšia koncovka, ktorú fínsky gólman spacifikoval.

23:37
    Trenčania pokračujú v streleckej aktivite. Kiviaho musel znovu zasahovať. Na rozdiel od neho je tu Valent, ktorý si príliš nezachytal ani počas oslabenia.

24:02
    Berisha tiesnený Holendom, veľa miesta na zakončenie nemal! Krídelník prvej formácie minul bránu.

24:20
    Ak sa aj Novozámčania dostanú do ofenzívy, tak ich zastaví ofsajd. Škoda, črtal sa zaujímavý brejk.

25:46
    Posledná minúta už bola lepšia od domácich lepšia. Menší tlak Mikronu sa skončil v momente, keď Valent schytal pukom do brankárskej masky.

26:20
    Aktuálne Trenčania za bránou Kiviaha, domáci ich nechcú pustiť na os klziska.

26:48
    Henri Kiviaho nedovolil Paukovčekovi pridať druhý gól. Skvelý rozštep, ktorý smolne posunul aj bránku Nových Zámkov.

27:47
    Brent Clarke sa vynašiel a v spolupráci so svojím bratom drží pásmo pre Mikron.

28:11
    Pochváliť musíme aj obranu Trenčína, ktorá zblokovala zakončenia nielen bratskej dvojice.

28:25
    Puk skončil mimo ľadu, konkrétne na ochrannej sieti. Vhadzovať sa bude po ľavici Valenta.

29:20
    Viacero súbojov ako v tretine domácich, tak aj v strednom pásme.

29:43
    Brent Alexander Clarke zostrelil v strednom pásme pri mantineli Haščáka a toto vyzerá na vylúčenie do konca zápasu!

29:43
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Brent Alexander Clarke – 5 min., napadnutie + osobný trest do konca zápasu, napadnutie). Trest odpyká Richard Ondrušek.

30:00
    Obrovská šanca v polovici zápasu navýšiť vedenie z pohľadu Dukly.

30:28
    Prvých 45 sekúnd bez väčšieho tlaku. Trenčania navyše prichytení v ofsajde.

31:40
    Nové Zámky pokračujú v dobrej robote, hostia v početnej výhode skoro neškodní.

31:54
    A ďalší ofsajd, spokojný so svojím pohybom nebude Berisha.

32:07
    Zakázané uvoľnenie Dukly, polovica z 5-minútovej presilovky je fuč.

32:33
    Hostia s problémami prejsť vôbec cez stredné pásmo.

33:12
    Zahradník zbiera cenné sekundy v útočnom pásme.

33:30
    Juraj Bezúch najprv prihrával pred bránu, potom aj sám zakončoval. Prvá väčšia šanca v tejto presilovke.

34:15
    Prihrávka rukou, Nové Zámky sú blízko k prečkaniu oslabenia bez ujmy.

34:43

35:17
    Natlačenie sa pred Kiviaha z pravej strany, Berisha to do úspešného konca nedotiahol.

35:22
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Aaron Berisha – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

35:55
    Fereta odzbrojený tesne pred bránou. Nové Zámky chcú vyrovnať pred druhou prestávkou.

36:26
    Zahradníkova rana od modrej, Valent ale všetko podstatné videl.

36:40
    Kiviaho vysoko z brány, gólman pomáha pri rozohrávke.

37:06
    Holenda tvrdo pálil, Valentovi vyskočil puk z náruče!

37:22

37:44
    Strelecké konto v zápase si neotvorí ani Ackered. Kiviaho skvelo zmenšil strelecký uhol pri zakončení z ľavého krídla.

38:09
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Branislav Rehuš – 2 min., podrazenie).

38:43
    Clarke s nahodením na bránu, ale Valent s tým nemá problémy. Počas prerušenia došlo k menším šarvátkam, arbitri ale majú situáciu pod kontrolou.

39:04
    Seppanen triafa puk do siete, ale iba do tej bočnej! Tlak Nových Zámkov sa stupňuje.

39:25
    Majdanova zlá prihrávka cez šírku pásma znamená vyhodenie puku až ku Kiviahovi.

39:46
    Znovu strata pásma, Mikron sa už usadiť pred Valentom nestihne.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá dvadsaťminútovka gól nepriniesla. Niekoľko šancí sa vyskytlo, ale obaja gólmani boli stopercentní. Prekvapiť nás musí nevyužívanie presiloviek. Trenčania mali k dispozícii 5-minútovú presilovku po vylúčení Brenta Clarka, gól v nej nepadol. Z desiatich trestov počas 40 minút bol využitý iba jeden jediný.

Tretia tretina sa začne približne o 17:49.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:40
    Zahradník v ďalšej príležitosti. Švec ho dobre tiesnil, aj vďaka tomu domáci útočník namieril puk iba do výstroja Valenta.

41:58
    Nové Zámky na nič nečakajú a od úvodu tretiny sa pustili do svojho súpera. Ich druhá formácia pracuje naplno.

42:35
    Valent zase iba ukrýva puk pod lapačkou. Domáci naznačili, čo od nich možno očakávať vo zvyšných minútach.

43:10
    Seppanen ani na dva razy neprekonal Valenta.

43:25
    Na druhej strane si Kettunen musel prikopávať puk, ktorý mu mieril na päty, čo mu sťažilo zakončenie. Byť lepšej prihrávky, tak je to čistá tutovka.
    43:25 Janne Kettunen (TRE)

44:02
    Icing Trenčína.

44:59
    Enrik Švec napriahol z ľavej strany... Delovka skončila až na ochrannej sieti.

46:13
    Útoky sa menia, každých desať sekúnd pri puku iný tím.

46:52
    Zmena smeru korčuľovania pred modrou čiarou nie je nikdy dobrým znamením. Ofsajd Trenčína, po ktorom je tu reklamná prestávka.

47:28
    Puk opäť v kontakte s ochrannou sieťou. Vhadzovať sa bude po pravici Henriho Kiviaha.

47:39
    Berisha sa otočil okolo svojej osi, keď sa puk ocitol na čepeli jeho hokejky po zlom rozohraní Nových Zámkov! Strela z kruhu len tesne minula bránu.

48:16
    Hra sa presunula na druhú stranu, kde sa v rohu klziska zhruba desať sekúnd bojovalo o puk. Výsledkom toho bola hokejka v tvári Bajteka, arbitri ale nevylučovali.

48:49
    Hainova rana od modrej, Valent bol pozorný a navyše mal čistý výhľad.

49:11
    Z pozície obrancu Lemcke zakončuje v protiútoku len pomimo svätyne Kiviaha!

49:46
    Nové Zámky sa oslobodili. Dukla nevyužila dve dobré šance a Vojakov toto môže ešte mrzieť.

50:10
    Graeme Clarke zatiaľ posledným hráčom, ktorý vyskúšal pozornosť Valenta. Skóre zostáva nezmenené, pred nami posledný reklamný brejk.

50:33
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Graeme Christopher Clarke – 2 min., hákovanie).

51:05
    Trenčania začínajú presilovku poriadne až teraz, keď sa dostali k puku za vlastnou bránou.

51:40
    Ale znovu sa Novozámčania oslobodili a Kiviaho si nachvíľu môže vydýchnuť.

52:02
    Bezúch iba zostrelil jedného z obrancov, puk zostáva v pásme HC.

52:26
    JURAJOVI BEZÚCHOVI to vyšlo na druhý pokus! Pri tom prvom nastrelil Feretu, ten pri tom stratil hokejku a to sa ukázalo ako osudné. Bezúch doráža puk po strele Hecla do poloprázdnej brány, keďže Fereta nemal ako poskakujúci puk vyhodiť von z pásma.

Asistencie: Marek Hecl, Tomáš Bokroš.
    52:26 Juraj BEZÚCH - 0:2

52:53
    Zdá sa, že Fereta navyše dnes nedohrá. Domáci obranca bol po nastrelení pukom odvedený do šatne.

53:50
    Hrá sa ďaleko od Valenta, ktorý je blízko čistého konta. Navyše sa vhadzuje na útočnej modrej Trenčína.

54:08
    Puk zase raz zmizol z dohľadu rozhodcov, skončil na ochrannej sieti.

55:00
    Posunutá brána Valenta, ktorý nemusel siahať na puk po Seppanenovej strele.

55:32
    Vysoké napádanie Nových Zámkov, tie nechávajú vpredu už troch útočníkov.

55:57
    Aj preto má Dukla problémy s rozohrávkou a pomáha si len zakázaným uvoľnením.

56:22
    Strhla sa šarvátka pred trenčianskou striedačkou po zrazení Filipa Bajteka k ľade! Rozhodcovia už predtým avizovali vylúčenie.

56:22
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Tomáš Bokroš – 2 min., krosček).
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Filip Bajtek – 2 min., krosček).

Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Aaron Berisha – 2 min., napadnutie).

56:32
    Je to jedno vzájomné vylúčenie, sledujeme hru piatich proti štyrom.

57:34
    Jeden z domácich borcov padá cez hokejku súpera v strednom pásme, rozhodcovia to na faul neposúdili.

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

58:13
    Kiviaho zasiahnutý Sádeckým, ktorý prechádzal cez bránkovisko a vyzerá to tak, že to bude krátka početná výhoda o dvoch hráčoch!

58:21
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Boris Sádecký – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).

58:21
    Oddychový čas domácich.

58:22
    Nové Zámky bez brankára, jeden z Trenčanov je už späť na ľade.

58:40
    Pokračuje tak presilovka piatich na štyroch.

58:49
    BRANISLAV REHUŠ potvrdil triumf Trenčína gólom do prázdnej brány z vlastnej modrej!

Asistencia: Jozef Švec.
    58:49 Branislav REHUŠ - 0:3

58:50
    Kiviaho smutne vrátil späť do vlastnej svätyne.

59:57
    Presilovka Nových Zámkov samozrejme pokračovala, Valent si pripísal ešte jeden zákrok po zakončení Bajteka.

Trenčín víťazí na nulu a rozdielom triedy nad Novými Zámkami. Dukla postupuje na siedmu priečku práve cez domáce HC. Posledný duel pred koncom roka, šťastnejší tak sú hostia z Trenčína.

Ďakujeme Vám za pozornosť a prajeme ešte pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia! (18:30:25)

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 4. Paukovček (Bezúch, Bokroš), 53. Bezúch (Hecl, Bokroš), 59. Rehuš (Švec)

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Holenda, B. A. Clarke, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Mikuš – Okoličány, Seppanen, Majdan – G. C. Clarke, Bajtek, Števuliak – Zahradník, Embrich, Rogoň – Ondrušek
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Lacouvee) – Ackered, Lemcke, E. Švec, Bokroš, Rajnoha, Rehuš, Miklovič – Berisha, Kettunen, Okuliar – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kukuča, J. Švec, Sádecký – Krajč, J. Haščák

Rozhodčí: Fridrich, Tvrdoň – Frimmel, Gegáň – Konc st.

Diváci: Bez divákov