Nové Zámky – Trenčín 0:3 (kon.) | Košice – Michalovce 1:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 5:3 (kon.)
HC Slovan – Nitra 1:2 (kon.) | Zvolen – Detva 2:4 (kon.) | Miskolc – Poprad 1:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
HK Nitra
sk Středa 30.12.2020, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Šesť zápasov 26. kola je dnes na programe v rámci Tipos Extraligy. O 18:00 hostí Slovan Bratislava hokejistov HK Nitra.

V lige ťahá Slovan sedemzápasovú víťaznú šnúru. Nachádza sa na druhom mieste tabuľky so 48 bodmi, na vedúci Poprad stráca jeden bod, no odohral o dva zápasy menej. Belasí v minulom kole zdolali Duklu Trenčín 4:3.

Nitra figuruje na 4. priečke so 44 bodmi. Po dvoch prehrách sa jej v uplynulom zápase podarilo zvíťaziť nad Novými Zámkami 6:4.

Tímy proti sebe v lige hrali aj pred ôsmimi dňami, belasí v Nitre vyhrali 4:1.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Parks – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Ališauskas, Valach, Uram, Beňo – Šišovský, Bortňák, Rapáč – Gašpar, Urbánek, O´Donnell – Ondriš, Kytnár, Studenič – Kundrík, Petráš, Lačný

HK Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Pupák, Socha – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Žitný – Pätoprstý, Holešinský, Molnár – Minárik, Šiška, Múčka

Rozhodca: Žák, T. Orolín – Junek, Durmis.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

02:23
    Najprv strieľal Múčka, po ňom aj Cardwell, Nitra je aktívna.

03:20
    Hrnka zakončil z medzikružia, Slovan sa ubránil.

04:04
    Slovan odpovedal podobnou aktivitou, strelecky sa prezentovali O´Donell a po ňom aj Urbánek.

06:33
    Sledujeme aktívny útočný hokej z oboch strán, na strane Nitry strieľali Minárik so Slovákom, na opačnej Šišovský a Meszároš.

06:57
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Minárik – 2 min., podrazenie).

07:47
    Sersen vypálil z vrcholu kruhu, Cowleyho neprekonal.

08:52
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (O´Donnell – 2 min., podrazenie).

09:56
    Belasí sa zatiaľ úspešne bránia, nepúšťajú hráčov Nitry do šancí.

10:48
    Bodákova strela z ľavého kruhu gólom neskončila.

11:54
    Hra je momentálne dosť kúskovaná, čakáme na úvodný gól stretnutia.

13:00
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tvrdoň – 2 min., sekanie).

14:00
    Spomedzi kruhov zakončil Bortňák, skóre sa nemení.

14:47
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Sersen – 2 min., držanie).

16:57
    Domáci sa ubránili presilovej hre súpera, neskórovali Kollár ani Šťastný, ktorí strieľali z ľavej strany.

17:01
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kytnár – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Žitný – 2 min., sekanie).

18:24
    Slovan Bratislava dal gól!
    Domáci hokejisti idú do vedenia! Po prihrávke od Gašpara strieľal BRENDAN O´DONNELL a puk sa zastavil až v sieti.
    Asistencia: Rastislav Gašpar

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli jeden gól. V 19. minúte ho strelil Brendan O´Donnell. Slovan tak vyhráva nad Nitrou tesne 1:0.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:59
    Na strely bodáka a Vitaloša odpovedal na druhej strane Valach. Ani jeden zo strelcov úspešný nebol.

22:23
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kytnár – 2 min., sekanie).

24:38
    šiška síce vyhral buly v strednom pásme, no Nitra o puk prišla a Slovanisti sa nasťahovali pred Cowleyho. Jeho pozornosť vyskúšal z ľavého kruhu Urbánek.

26:42
    Posledné minúty patria hosťom, ktorí sú strelecky aktívni, no vyrovnať sa im nepodarilo.

27:13
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kytnár – 2 min., držanie).

28:03
    Domáci sa dobre bránia, dokonca sa im podarilo aj zaútočiť, strelu Valacha Ccowley kryl.

30:18
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Studenič – 2 min., držanie).

31:12
    Nitra dala gól!
    Nitra v polovici stretnutia vyrovnáva! Úspešným strelcom je ADRIÁN HOLEŠINSKÝ, ktorý Parksa prekonal tvrdou strelou príklepom z pravého kruhu.
    Asistencie si pripisujú: Cooper Zech, Marek Slovák

33:18
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Štajnoch – 2 min., pästný súboj, hrubosť).

33:18
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Žitný – 5 min. + DKZ, napadnutie hlavy a krku).

36:00
    Slovan po inkasovanom góle zvýšil aktivitu a chce si vziať späť vedenie. Zblízka strieľali Urbánek a Ališauskas.

38:20
    O´Donnell strieľal zápästím z pravej strany, puk bol zrazený na ochrannú sieť.

38:39
    Hostia otáčajú skóre a v závere druhej tretiny vyhrávajú 2:1! COOPER ZECH strelou z bezprostrednej blízkosti prekonal Parksa!
    Asistencie: Miroslav Pupák, Jakub Minárik

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina vyšla oveľa lepšie hosťom, ktorí zásluhou gólov Holešinského a Zecha otočili skóre zápasu a momentálne vedú nad Slovanom 2:1.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:01
    V úvode tretej tretiny sú aktívne oba tímy. Od modrej čiary strieľal Sersen, na druhej strane sa z vrcholu kruhu prezentoval zakončením obranca Bodák.

42:28
    Kapitán Slovana Sersen sa často dostáva k streľbe, tentokrát strieľal spomedzi kruhov.

44:56
    Bodák zakončil a získal vhadzovanie pred Parksom.

47:09
    Slovan sa usadil v útočnom pásme, Šišovský zakončoval hneď dvakrát a po Bortňákovom vyhranom buly aj Meszároš z osi klziska.

51:57
    Strela Minárika z ľavého kruhu gólom nekončí. Slovan stále prehráva o jeden gól.

53:59
    Kytnár vyhral buly a Slovan sa nasťahoval do útočnej tretiny. Strely Meszároša a Šišovského mu však želaný úspech nepriniesli.

54:49
    Ani Gašpar nevyzrel na Cowleyho strelou z medzikružia. Domácim sa čas na vyrovnanie kráti.

56:13
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Šiška – 2 min., hákovanie).

58:12
    Hostia sa ubránili presilovke domácich a sami si teraz jednu zahrajú.

58:12
    Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Studenič – 2 min., faul kolenom).

59:20
    Tvrdoň to skúsil strelou švihom, Parks zasahuje.

Slovan na otočenie skóre v podaní hostí už nedokázal zareagovať, v tretej tretine gól nestrelil a na domácom ľade tak podľahol Nitre tesne 1:2. (20:22:05)

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 19. O´Donnell (Gašpar) – 32. Holešinský (Zech, Slovák), 39. Zech (Pupák, Minárik)

Rozhodčí: Žák, T. Orolín – Junek, Durmis