Nové Zámky – Trenčín 0:3 (kon.) | Košice – Michalovce 1:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 5:3 (kon.)
HC Slovan – Nitra 1:2 (kon.) | Zvolen – Detva 2:4 (kon.) | Miskolc – Poprad 1:4 (kon.)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
HK Poprad
sk Středa 30.12.2020, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Poprad defenzívne veľmi dobre zvládol tretiu tretinu a nepustil domácich do výrazných gólových šancí. Trojbodové víťazstvo potvrdil gólom do prázdnej brány Svitana a kamzíci teda zvíťazili v Miškovci 1:4. (20:21:34)

59:37
    Zápas sa už len prakticky dohráva, ďalšie zakázané uvoľnenie v podaní DVTK.

59:19
    Poprad dal gól!
    Kamzíci definitívne pečatia víťazstvo v tomto zápase. Domáci síce založili útok a Adorján vykorčuľoval na striedačku. PATRIK SVITANA si však prebral puk v strednom pásme, korčuľoval sám na bránu a zblízka už bezpečne zakončil.

59:03
    Powerplay sa zatiaľ domácim nedarí. Teraz sa previnili zakázaným uvoľnením a gólman Adorján sa znovu musí vrátiť medzi tri žrde.

58:35
    Csányi zachytával prihrávku medzi kruhmi, rýchlo však prišiel o puk. Domáci už opäť v šestici.

58:17
    Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Osterberg – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

58:17
    Založenie útoku v podaní domácich ľadových medveďov nebolo úspešné. Končí sa to ofsajdom a Adorján sa vracia do brány.

57:49
    Blíži sa koniec presilovky domácich, teraz kamzíci úspešne vyhodili puk cez všetky čiary.

57:37
    Adorján mieri na hráčsku lavicu, domáci začínajú powerplay.

57:14
    Wehrs zakončoval od modrej čiary, jeho strelecký pokus však bol nepresný.

56:55
    Oddychový čas si vypýtal tréner Miškovca Dave Allison.

56:02
    Bol to možno trochu sporný okamih, no napriek tomu je zákrok Marcela Haščáka posúdený ako nedovolený. Dostáva dve minúty za držanie hokejky.

55:45
    Domáci po vyhratom buly v obrannom pásme presunuli hru do útočnej tretiny. Dalhuisen zakončoval od modrej, jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť.

55:22
    DVTK opäť získal pásmo a od modrej pálil Balázs Láda. Jeho delovku Vošvrda vyrazil na ochrannú sieť a hra je prerušená.

54:26
    Svitana získal puk v strednom pásme v posledných presilovkových sekúnd ľadových medveďov. Nikam sa však neponáhľal, vrátil to pekne dozadu na obrancov.

53:28
    Domáci sa po neúspešnom úvode usadili v pásme, teraz im však znovu nevyšla prihrávka a pripravili sa o ďalšie presilovkové sekundy.

52:27
    Po predchádzajúcej šanci Popradu sa ešte zrodila pred Adorjánovou bránou menšia strkanica, ktorej jadro tvorili Handlovský s Flickom. Handlovský dostáva za hrubosť 2+2 a Flick 2. Presilovka pre DVTK.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 23. Osterberg (Egle, Vas) – 19. Skokan (Svitana, Drgoň), 39. Livingston (Drgoň, Brejčák), 40. Svitana (Skokan), 60. Svitana

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (B. Kiss) – Wehrs, Szirányi, Láda, D. Kiss, Rauhauser, Vojtkó, Révész – Flick, Vas, Egle – Csányi, Osterberg, Anderson – Rokaly, Galanisz, Magosi – Ritó, Lövei, Miskolczi
    HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec – Haščák, Skokan, Svitana – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Bjalončík, Livingston – Matúš Paločko, Jevoš, Matej Paločko – Hajnik

Rozhodčí: Korba, Adamec – Valo, Bogdaň