Třinec – Pardubice 1:4 (kon.) | Olomouc – Sparta 0:3 (kon.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (kon.)
Vítkovice – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 3:1 (kon.) | Liberec – Motor ČB 7:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 08.01.2021, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 33. kolo

My se s textovým online přenosem přihlásíme opět v neděli 10. ledna 2021, kdy domácí Oceláři od 18:30 hostí na svém ledě tým Bílí Tygři Liberec. Do té doby mějte pěkné dny! (19:07:15)

Zápas končí! Pardubické Dynamo exportuje všechny tři body na východ Čech. Hosté položili základ tříbodové výhře třígólovou první třetinou. Oceláři v následujících čtyřiceti minutách vložili velké úsilí do brankové korekce zápasu, což se jim podařilo pouze částečně. Hosté z Pardubic hned na začátku třetí části hry navýšili své vedení zpět na tříbrankové a ve zbytku zápasu si již výhru ujít nenechali.

59:51
    Rodewald zpoza branky poslal puk u pravé tyči operujícímu Michalu Kovařčíkovi, jeho přímou střelu na branku Klouček zlikvidoval.

59:19
    Pardubický útočník Anthony Camara (PCE) podrazil v útočném pásmu Douderu a Oceláři si zahrají ještě jednu přesilovku.

59:12
    Válova bomba od modré prolétla nad Kacetlovou brankou, aniž by ji ohrozila. Výhra Pardubic je ale velice blízko.

58:56
    Další aktivitu domácích končí střela Kundrátka od modré, který se snažil poslat puk do míst, kde se tečovat snažil Michal Kovařčík. Obrana Dynama akci odrazila a hru vyvezla do bezpečných míst.

58:05
    Leier se Stránským se teď snažili o gólové ohrožení po individuálních akcích, kolem Kloučkovy branky to ale bylo velice těsné.

57:31
    Musilova rozehrávka na rozjetého Vránu nebyla přesná, a tak se vhazování před Kacetlem v krátkém rozmezí zopakuje.

57:19
    Po Mandátově střele z pravého kruhu přikryl puk Kacetl a vhazovat se po čase bude před jeho brankou.

56:45
    Třinečtí jsou nadále aktivní, byť se čas velmi rychle krátí. Teď se Dynamu podařilo šikovně bez icingu vyhodit až za Kacetla, odkud rozehrává Jaroměřský.

56:09
    Hosté jsou kompletní. Stránský se pokusil skórovat po individuální akci a obkroužení Kloučkovy branky. Následně nahazoval od modré Musil, ale doprava před Kloučkem se v dobrý okamžik pro něj uklidnila a pardubický brankář mohl puk sebrat do lapačky.

55:11
    Nahození Leiera od modré čáry bylo tečováno. Marcinko se snažil dorážet, od skórování jej dělil už pouze beton Kloučka. Třinecký se nepodařilo skórovat ani z následně dorážky Rodewalda.

54:30
    Třinečtí byli v pásmu, ale nepřesná přihrávka Rodewalda na Douderu je vyhnala do střední zóny.

54:16
    Gernátovo nahození od modré bylo tečováno do vzduchu, odkud si puk sebral do lapačky Klouček.

53:52
    Příležitost pro Třinec ještě se zápasem něco udělat! Anthony Camara (PCE) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

53:52
    Ofsajd domácích a následně poslední komerční přestávka zápasu. Je nutné říct, že Třinečtí se prezentují enormní snahou, která ale trochu přechází v křeč. Domácí ani z dobrých pozic nejsou schopni najít recept na brankáře Kloučka a pardubickou obranu.

53:26
    Třinečtí se snaží o útočnou aktivitu, ale bez gólového efektu. Hosté umí následně ušetřit čas v útočném pásmu, teď to předvedl Kousal.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 36. M. Kovařčík – 12. Camara (R. Kousal, J. Kolář), 18. Rohlík, 20. Anděl (Kusý, Ďaloga), 41. Blümel

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (21. Kacetl) – M. Doudera, Gernát, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Zahradníček – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Leier – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Hrňa, Dravecký (A), Martynek.
    HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kantor) – Nakládal (C), J. Kolář (A), Hrádek, Mikuš, Vála, Ďaloga, Holland – Blümel, Poulíček, Paulovič – Camara, R. Kousal, Mandát (A) – Kusý, O. Roman, Anděl – Machala, Rohlík, Pochobradský.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Axman