Jekatěrinburg – Barys 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Nižněkamsk 6:1 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 3:2 (3:1 po s.n.)
Viťaz – Soči 4:2 (kon.) | Jokerit – Spartak Moskva 1:4 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
HK Soči
Pátek 08.01.2021, 15:00 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

Československá stopa v utkání
    Jakub Jeřábek (JAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:45 (17:23:58)

V poslední třetině jsme gól neviděli. I když Soši předvedlo zlepšený výkon, na branku nedostáhlo a Viťaz si své vedení uhájil. Právěm vyhrál, jelikož dvě třetiny byl jednoznačně lepším týmem. O skóre se z jeho strany starala hlavně první formace. Daugavinš si připsal 1+2, Tedenby dokonce 2+1 a i ostatní, tedy až na Jeřábka, si taky připsali alespoň bod. Soči tak opět nezlomí velmi špatnou formu a vzdálí se postupovám příčkám.

59:46
    Domácí kontrolují kotouč a je jasné, že dnes je již rozhodnuto.

59:11
    Ofsajd zhatil přechod v dobré šanci do útočné třetiny. Buly před modrou čarou a hosté to zkusí bez brankáře.

58:26
    Domácí vyhazují jen přes všechyn čáry, a tak nemohou vystřídat. Soči na led posílá čerstvé hráče a bude opět vyvíjet obrovský tlak.

58:00
    Poslední dvě minuty druhé třetiny právě začaly.

57:56
    Domácí přestáli přesilovku, ale Soči v závěru hodně tlačí a Viťaz na kombinace nestíhá reagovat.

57:50

55:50
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jurij Pautov – 2 min., vysoká hůl).

55:49
    Po zákroku Ježova se u modré čáry strhla potyčka mezi dvěma hráči, kterou ale okamžitě uklidňuje rozhodčí.

52:50
    Oba týmy si několikrát vyměnily kotouč. Hodně se bojuje o puk ve středním pásmu.

51:46
    Viťazu se nepodařilo vyhodit kotouč z útočného pásma a Schi tak dál kombinovalo. Točitskij se dostal ke střele, ovšem opět nedokázal proti domácímu gólmanu uspět.

51:33
    Kvartalnov ujel do samostatného úniku a vypálil z levého kruhu. Jeho pozice nebyla ideální, a tak ho Ježov vychytal vcelku bez potíží.

50:43

50:33
    Šmeljov tečoval Rundbladovu další ránu. Tentokrát už musel Ježov zasahovat a taky i podržet puk.

50:23
    Rundblad vypálil od modré čáry, ale puk se k brance vůbec nedostal.

50:05
    Viťaz vyhazuje kotouč a mezitím střídá.

49:21
    Sochi kombinuje při přesilové hře v útočném pásmu, ovšem přihrávky jsou pomalé a takhle hosté gól určitě nevstřelí.

48:43
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Danila Moisejev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:43
    Jeden z domácích tečoval kotouč mimo hřiště. Ten přiletěl na stůl do boxu časoměřičů, kde málem rozbil notebook.

48:35
    Probíhá první reklamní přestávka v této třetině.

47:52
    Nyní byl opět v mezikruží připraven kanadský centr Danforth, ovšem přihrávka na něj byla zablokována.

47:28
    Danforth si sjel do mezikruží a po přihrávce okamžitě pálil, ale střela mu nesedla a puk letěl mimo.

46:28
    Domácí vyhazují na další icing. Dneska už jich měli opravdu hodně a měli by si to hlídat.

46:17
    Ve velmi dobré šanci se octl Karjalainen, který dostal křižný pas přímo před branku, ovšem puk neuklidil do branky, jen ho napálil do brankářských betonů.

45:33
    Na ledě se toho nyní moc neděje. Oba týmy si vyměňují kotouč a rychle nabruslují do útočného pásma, kde ale nevidíme ani žádné zakončení.

44:37
    Ježov a Děrgačjov se k sobě na chvíli sjeli a diskutovali, kde je vlastně kotouč. Ten se ukryl někde v Ježovově výstroji zýhadným způsobem.

44:15
    Domácí vyhoidli dlouhým obločkem puk ze třetiny, ovšem ten přejel všechny čáry a píská se icing.

43:26
    Tvrdou ránu od modré čáry brankář Ježov v poklidu kryje. Puk raději drží.

42:55
    Oba týmy djely střídat všech pět hráčů ve stejný čas a na ledě v jednu chvíli kromě brankářů nebyl vůbec nikdo.

42:43
    hra se nyní přelívá ze strany na stranu a hraje se v hodně vysokém tempu.

41:40
    Zajímavou střelu po přihrávce zpoza branky vyslal Šmeljov, ovšem neuspěl.

40:47
    Ježov zakročil proti jedné ze střel a vhazovalo se před ním. Buly vyhráli domácí a okamžitě zamířili do útočné třetiny.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrálo hostující Sochi

40:01

Dráhý třetina byla gólově o dost bohatější.Viděli jsme totiž hned čtyři branky. Ani ne minutu po startu Sochi snížilo na 1:2, ovšem pár sekund po tomto gólu se opět prosadil Viťaz, který navíc skóroval ještě jednou, pět minut po gólu na 3:1. V závěru ale hosté ještě snížili parádní střelou zpoza modré v podání Sedova a třetinu tak uzavřeli remízovým stavem 2:2. Viťaz ale do třetí třetiny jde za pohodlného vedení 4:2.

40:00

39:39
    Ale ani Sochi v útočném pásmu s dobrou nepochodila, což znamená, že na poslední sekundy se do útoku ještě vydají domácí.

39:15
    Domácí vyhráli buly před Kulbakovem, ovšem po střele mimo se kotouč odráží pryč z útočné třetiny.

39:00
    Probíhá poslední minutka druhé třetiny.

38:30
    Sochi se ale stále pokouší dobývat branku soupeře. Snížením na 2:4 je tým očividně nakopnut.

38:17
    Velmi zajímavá akce hostů byla zastavena. Hráči si vůbec nepohlídali ofsajd.

37:42
    Hezkou kombinaci sehráli domácí před Kulbakovem, ovšem nedokázali ji zakončit.
    35:39 Nikita SEDOV - 4:2

35:39
    Soči právě vstřelilo branku!
    Sochi rychle po vyhraném buly snižuje. Kotouč se dostal k modré čáře, odkud pálil NIKITA SEDOV, který puk dostal až za záda brankáře Ježova. Asistence: Dmitry Kolgotin a Vasily Glotov.

35:35
    Po delší době si opět připsal nějaký ten zákrok i gólman Ježov. Ten zastavuje hru a bude se před ním vhazovat.

34:54
    Za Kulbakovou brankou došlo k několika soubojům. Vítězně z nich vzešel hostující tým, který ale jen nahodil kotouč na druhou stranu kluziště.

34:24
    Sjomin dorážel z brankoviště, ovšem Kulbakov se proti němu vytáhl a ukázal hezký a pohotový zákrok.

33:49
    Dlouhé vyhození hráčů v červených dresech znamená zakázané uvolnění a buly před Ježovovou brankou.

33:24
    Probíhá druhá komerční pauza v této třetině.

32:17
    Další pokus domácích. Arťuchin se dostal před brankáře a chtěl zakončit na vzdálenější tyčku, ovšem jeho puk šel vedle branky.

31:52
    Popov dostal tvrdý hit od dvou hráčů najednou za brankou Soči.

31:34
    Pautov se proháčkoval až před brankáře Kulbakova, jenže kotouč mu sjel z hokejy.

31:08

30:36
    A další dlouhé a pomalé vyhození. Soči se v této přesilovce zatím brání velice dobře.

30:07
    Hosté opět odpálili kotouč až za branku Ježova, který nyní kotouč rozehrává.

29:44
    Kulbakov si připisuje první těžší zákrok proti střele jednoho z domácích od modré čáry, kdy měl zakrytý výhled hned několika hráči.

29:11
    Soši při oslabení vyhrálo buly a okamžitě odpálilo kotouč na druhou stranu hřiště.

29:08
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ansel Galimov – 2 min., vysoká hůl).

28:52
    Viťaz je nakopnutý brankou a stále víc se pouští do rychlých útoků.

26:11
    Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Maxim Treťjak, přichází Ivan Kulbakov.
    26:11 Mattias TEDENBY - 4:1

26:11
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Další gól domácího týmu. Tentokrát opět po chybě obrany. Kaspars Daugavinš jel sám za dlouhým kotoučem. Už byl mimo pozici, ale nahrál před branku MATTIASI TEDENBYMU, který dojížděl z druhé vlny, a ten už kotouč do branky bez problémů uklidil.. Asistence: Kaspars Daugavinš a Daniil Pylenkov.

25:44
    Nyní se hosté dostali do pásma, ale ke střele ne. Jen kombinovali a kombinovali, až kotouč ztratili.

25:24
    Probíhá první komerční pauza této třetiny.

25:24
    Soči vyvíjí obrovský tlak na sv=ho soupeře. Ježov si připisuje zákrok za zákrokem.

24:56
    Následně Viťaz vyhazuje až k brankáři Treťjakovi, který ale ktoouč tečoval, takže se nepíská icing.

24:35
    Galimov po urbatovově přihrávce tvrdě zakončoval, ale kotouč Ježov vyrazil na opačnou stranu.

23:44
    Hosté kombinují v útočném pásmu, které už drží přes minutu. Moc střel jsme ale neviděli.

22:41
    Přd Ježovem byl asi třikrát úplně volný a nehlídaný kotouč. Ani jednou se k němu ale hráči Soši nedokázali dostat.

22:34
    Rundblad byl tvrdě atakován u zadního mantinelu za svou brankou. Pořádně se o něj natloukl.
    21:09 Svjatoslav GREBENŠČIKOV - 3:1

21:09
    tak toto byla bleskurychlá odpověď! SVJATOSLAV GREBENŠČIKOV dostal zpětný pas od Moisejeva a poslal kootuč okamžitě do prostoru mezi levou tyčkou a gólmanem. Asistence: Danila Moisejev.
    20:51 Igor RUDĚNKOV - 2:1

20:51
    Ani ne minutku po startu druhé třetiny se dokáali hosté prosadit a snížit stav na rozdíl jedné branky zásluhou IGORA RUDĚNKOVA. Asistence: Sergej Šmeljov a Nikita Točickij.

20:06
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrává hostující celek.

20:01

První třetina je za námi. Jasnou herní převahu v ní měl Viťaz, který to potvrdil také dvěma brankami. Jedna padla už ve čtvrté minutě, kdy bo chybě obrany unikl Tedenby a prosadil se hezkou ránou. Druhá branka padla v přesilovce po krásné kombinaci, kterou zakončil Daugavinš. Uvidíme, zda nám další třetiny přinesou nějaké překvapení, nebo hra bude pokračovat v nastaveném tempu.

20:00

19:52
    Domácí jen vyhazují do středního pásma a už pomalu míří do kabin.

19:28
    Kurbatov se snažil v útočném pásmu dostat k odraženému kotouči a zamést ho do branky.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:26
    Soči se dostalo do útočnho pásma, ale tam nevymyslelo nic kloudného a o kotouč přišlo.
    16:06 Kaspars DAUGAVINŠ - 2:0

16:06
    Krásná kombinace a využitá přesilovka. Domácí jdou do vedení 2:0. Tedenby zleva nahrál doprostřed na Danfortha, který ale nemeška, okamžitě posunul do pravého kruhu na KASPARSE DAUGAVINŠE a ten už se prosadil velmi hezkou střelou do pravého horního růžku. Treťjak trochu zaspal. Asistence: Justin Danforth a Mattias Tedenby.

15:40
    Domácí byli kvůli ofsajdového postavení vyhnáni z útočné třetiny. Už jsou tam ale zpět a přihrávají si.

15:09
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ansel Galimov – 2 min., sevření puku rukou).

15:09
    Kombinace domácího týmu je zastavena ofsajdem a bude se navíc i vylučovat. Za katr ale usedne jeden z hostů.

14:38
    Dvě tvrdé rány za sebou šly na Ježova, který měl navíc zakrytý výhled. I tak ale obě dvě zlikvidoval.

13:34

13:26
    Hosté se snaží útočit, ale teď už jim moc nejde ani kombinovaní a vylepšování pozice. Tuto přesilovku pravděpodobně nevyužijí.

12:36
    Viťaz vyvezl kotouč a po následném vniku Soči do útočné třetiny ho opět odpálil pryč.

11:52
    Soči v útočné třetině hýří střeleckou aktivitou, ovšem zatím páli pouze mimo branku.

11:34
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., podrážení).

10:58

10:48
    Hostům se podařilo vyvézt kotouč až do útočného pásma a dokonce zaútočit, ovšem zkazili finální přihrávku a tak střela nepřišla.

10:28
    Ani tato rána Kasparse Daugavinše nemohla skončit za zády pozorného gólmana Treťjaka.

10:12
    Viťaz v přesilovce udržuje útočné pásmo, ovšem do zakončení se moc nedostává.

08:58
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Feoktistov – 2 min., sekání).

07:58
    Ježov musel zakročit proti střele jednoho z hostů. Soči pak vyhrálo buly a Misčenko okamžitě vypálil. Domácí brankář tak v rychlém sledu dvakrát zastavil hru po dobrém zákroku.

07:28
    Tedenby objel bránu a vyslál v pádu ránu na Treťjaka. Ten kotouč nejdříve přikryl, ale následně ho ryche rozehrál.

06:44
    Dlouho se hraje bez přerušení. Oba týmy si spíš "přehazují kotouč" ze strany na stranu.

05:55
    Probíhá nám první komerční pauza tohoto zápasu.

05:48
    Hosté sehráli povedenou kombinaci v útočném pásmu. Vypálil nakonec Točinskij, ovšem jeho rána šla mimo a následně ji ukořistil domácí gólman.

04:37
    Hosté se chtěli osvobodit a tak kotouč vyhodili přes všechny čáry až k brankáři Ježovovi. Zakázané uvolnění.
    03:21 Mattias TEDENBY - 1:0

03:21
    Domácí se rychlou brankou dostávají do vedení! Daugavinš z otočky ve vlastním pásmu poslal kotouč do úniku MATTIASI TEDENBYMU. Ten na útočné modré ještě trochu zazmatkoval před bránícím hráčem, ale kotouč se mu od jeho brusle odrazil příhodně zpět a Tedenby skvělou střelou zakončil. Asistence: Kaspars Daugavinš a Daniil Pylenkov.

02:47
    Alexandrov tvdou střelou ze středního pásma dostal kotouč do třetiny, ale domácí ho okamžitě vyhodili zpět.

02:11
    Hráči moskevské oblasti drží kotouč v útočném pásmu a kombinují. SOupeři se nedaři puk vybojovat a tak jen pasivně brání.

01:36
    Domácí tým vyhrál buly a okamžitě pálil. Treťjak zastavuje hru a bude se opět vhazovat na stejném místě.

01:31
    Střela od modré byla jedním z hostů tečována do ochranné sítě za brankou Treťjaka.

00:39
    Hokejisté Soči se dostali do útočného pásma a okamžitě zakončovali. Ježov kotouč chytá a zastavuje hru.

00:08
    Hosté ale rychle vyhazují na zakázané uvolnění a buly se přesouvá k jejich brankáři.

00:01
    Úvodní buly tohoto zápasu vyhráli hokejisté HC Soči.

00:01

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Pylenkov, Jeřábek, Voronkov, Hultström, Borodkin, Golovkov (A), Pautov – Tedenby, Danforth, Daugavinš (A) – Moisejev, Grebenščikov, A. Sjomin (C) – Laričev, Markovin, Děrgačov – Arťuchin, Smolin, V. Popov – Bardakov.

HK Soči: Treťjak (Kulbakov) – Miščenko, Rundblad, Miromanov, J. Alexandrov (C), Batyršin, Valencov, Sedov – Šmeljov, Petkov, Točickij (A) – Ruděnkov (A), Glotov, J. Karjalainen – N. Kvartalnov, Volodin, Kolgotin – Kurbatov, Garajev, A. Galimov – Feoktistov..

Jakub Jeřábek (VIT)

HK SOČI

Soči je na tom ještě o mnoho hůře. Nachází se jednu pozici za Viťazem, tedy na předposledním místě konference, ovšem na viťaz ztrácí už propastných jedenáct bodů. Forma v posledních zápasech nebyla vůbec dobrá, z pěti zápasů přišly čtyři pořážky v základním čase a jen jedna výhra. navíc Soči střílí málo branek. Je jedním ze dvou týmů, které se ještě nedostaly přes stovku v západní konferenci. Soči jich má na kontě jen 92, hůř už je na tom jen beznadějně poslední Dinamo Riga (86).

HC VIŤAZ MOSKEVSKÁ OBLAST

Viťaz na tom není moc dobře.Aktuálně se nachází až na deváté pozici západní konference KHL. Z posledních pěti zápasů si odnesl jenom čtyři body. Na osmý Spartak Moskva ztrácí pět bodů a má dva zápasy k dobru, takže play-off je ještě dost reálné, ovšem výsledky z posledních kol jsou tragické. Nvzdory tomu, že tři kola zpět dokázal Viťaz porazit lídra CSKA 2:1, následně schytal dva debakly po sobě. Nejprve prohrál s moskevským Dynamem 1:5 a v posledním zápase dokonce 7:1 venku proti Jaroslavli.

Mattias Tedenby – 24 bodů (10+14)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 4. Tedenby (Daugavinš, Pylenkov), 17. Daugavinš (Danforth, Tedenby), 22. Grebenščikov (Moisejev), 27. Tedenby (Daugavinš, Pylenkov) – 21. Ruděnkov (Šmeljov, Točickij), 36. Sedov (Kolgotin)

HK Soči: Treťjak (27. Kulbakov) – Miščenko, Rundblad, Miromanov, J. Alexandrov (C), Batyršin, Valencov, Sedov – Šmeljov, Petkov, Točickij (A) – Ruděnkov (A), Glotov, J. Karjalainen – N. Kvartalnov, Volodin, Kolgotin – Kurbatov, Garajev, A. Galimov – Feoktistov.

Rozhodčí: Gašilov, Lavrencev – Zacharov, Střelcov