Dynamo Moskva – Minsk 2:0 (kon.) | Riga – Jaroslavl 1:4 (kon.) | Omsk – Magnitogorsk 4:2 (kon.)
konec
Avangard Omsk
4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 09.01.2021, 16:00 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL
Předzápasové kurzy
Partner:
  59:17 Corban KNIGHT - 4:2
   
  59:17
  Avangard právě vstřelil branku!
  Teď už je o vítězi jasno. CORBAN KNIGHT chtěl puk spíš jen vyhodit do bezpečí, ale udělal to tak šikovně, že se kotouč odrazil od mantinelu a stočil se rovnou do opuštěné hostující svatyně. Sám hráč byl překvapen z gólu.
  Asistence: Alexej Běreglazov.
  49:32 Jegor MARTYNOV - 3:2
   
  49:32
  Metallurg právě vstřelil branku!
  Drama je na světě. JEGOR MARTYNOV si dojel pro odražený puk, nic nevymýšlel, tvrdě vypálil do vzdálenějšího horního rohu branky a trefil se naprosto parádně. Domácí gólman neměl šanci zasáhnout.
  Asistence: Andrej Čibisov.
  33:01 Andrej ČIBISOV - 3:1
   
  33:01
  Metallurg právě vstřelil branku!
  Hosté snižují. Plotnikov načasoval přesnou přihrávku z dálky pro ANDREJE ČIBISOVA, který blafákem do bekhendu zamířil přesně pod břevno domácí svatyně. Hrubec moc šancí neměl.
  Asistence: Sergej Plotnikov a Arťom Zemčonok.
  19:43 Ilja KOVALČUK - 3:0
   
  19:43
  Avangard právě vstřelil branku!
  Těsně před odchodem do kabin se Omsk prosazuje potřetí a podruhé v početní výhodě. ILJA KOVALČUK dostal nabito do levého kruhu a prudkou ranou po ledě na vzdálenější tyč našel skulinu pod brankářovým betonem.
  Asistence: Alexej Běreglazov a Reid Boucher.
  16:57 Reid BOUCHER - 2:0
   
  16:57
  Avangard právě vstřelil branku!
  Branka platí, což bylo po shlédnutí videa více než jasné. REID BOUCHER udělal gólmanovi kličku do forhendu a zamířil pod jeho vzdálenější beton, který však měl Košečkin už za lajnou.
  Asistence: Ilja Kovalčuk a Kirill Semjonov.
  14:33 Denis ZERNOV - 1:0
   
  14:33
  Avangard právě vstřelil branku!
  Domácí přeci jen přesilovku využívají. Po krásné kombinaci se do zakončení dostal DENIS ZERNOV a zamířil do odkryté brány.
  Asistence: Alexej Běreglazov a Reid Boucher.

  Petr Frömel

  Branky a nahrávky: 15. Zernov (Běreglazov, Boucher), 17. Boucher (Kovalčuk, K. Semjonov), 20. Kovalčuk (Běreglazov, Boucher), 60. Knight (Běreglazov) – 34. Čibisov (S. Plotnikov, Zemčonok), 50. Martynov (Čibisov)


  Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Kaski, Jemelin (C), Čudinov, Běreglazov, Gončarov, Solovjov, Gotovec – K. Kostin, Knight, Sekáč (A) – Boucher, Zernov, Kovalčuk (A) – Tolčinskij, K. Semjonov, Dědunov – Chochlačov, Kablukov, A. Potapov – N. Komarov.
  Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Olkinuora) – Zemčonok, J. Jakovlev (A), Minulin, Pašnin, Martynov, Holm, Nikolajev – S. Plotnikov (A), Rasmussen, Čibisov – Karpov, Prochorkin, Goldobin – N. Kuljomin, Švyrjov, Mozjakin (C) – Beck, Několenko, Košelev – Jurov.

  Rozhodčí: Odinsh, Sergejev – Kučava, Šalagin