Litvínov – Pardubice 5:0 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 1:4 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Olomouc 4:2 (kon.) | Motor ČB – Zlín 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 2:3 (po pr.)
Třinec – Liberec 0:2 (kon.)
HC Sparta Praha
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Mountfield HK
Neděle 10.01.2021, 16:00 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 34. kolo

Všem extraligovým fanouškům přeji příjemné nedělní odpoledne! Tipsport extraliga pokračuje 34. kolem, v němž se od 16 hodin představí Sparta proti Mountfieldu HK.

V lepším rozpoložení půjde do utkání Sparta, která si v posledních dvou zápasech proti Hradci Králové a Olomouci připsala vítězství 3:0. Za ty vděčí zejména jistému Matěji Machovskému, jenž vychytal dvě čistá konta za sebou a neinkasoval gól už 172 minut! Sparta se i díky němu vyšvihla na první místo tabulky.

Na čtyřku útočí pro změnu Mountfield HK, jenž si po špatném výkonu v úterním duelu v Praze připsal domácí triumf 3:1 nad Litvínovem. Východočeši tak ztrácí čtyři body na nejlepší čtyřku.

Vzájemné zápasy obou mužstev však hovoří pro sparťany. Ti dokázali vyhrát oba vzájemné duely této sezony, když nejprve po boji zvítězili na východě Čech 2:1 a v posledním zmíněném úterním duelu zvítězili 3:0.

Vyhrát tři vzájemné duely v řadě se však sparťanům podařilo před více než pěti lety, když v sezoně 2015/2016 vyhráli první tři utkání.
    Budou se Hradečtí dnes na Spartě radovat?

HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – Košťálek, Piskáček (A), Němeček, Poizl, Kalina, Jurčina, Kulhánek – Řepík (C), Horák, Sobotka – Tomášek, Sukeľ, Rousek – Říčka, Pech (A), Buchtele – Šmerha, Vitouch, Zikmund.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Blain, Nedomlel (A), R. Pilař, F. Pavlík (A), Šalda, Jank, Váchal – Orsava, Koukal, Kevin Klíma – Kelly Klíma, V. Růžička, J. Sklenář – Smoleňák (C), Cingel, Perret – Lev, Morong, M. Zachar.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Sobotka, Zíka.

Brankář Matěj Machovský už přivedl svůj tým na ledovou plochu O2 areny, kde ho doplňují také Východočeši s Markem Mazancem v čele.

00:01

00:31
    Sparta se po vhazování vydala do útočného pásma, ale kolem branky Marka Mazance se prozatím neusadila.

00:51
    Východočeši se dokázali vymanit z tlaku a útočí po pravé straně. Sparta se úspěšně brání.

01:14
    Lukáš Rousek se dostal až před Marka Mazance, jenže s obráncem na zádech neměl na zakončení dostatek klidu.

01:40
    Mountfield HK dostal puk do rohu útočného pásma, načež se domácí osvobodili. Vzápětí se však soupeř vrátil, jelikož Perret pálil mimo.

01:59
    Rychlý brejk Sparty přerušuje hvizd sudího – ofsajd.

02:30
    Hradci Králové se nepodařilo přejít útočnou polovinu, proto zkouší nahodit kotouč do pásma.

02:50
    Východočechům se to podařilo, jenže Kevin Klíma i Jakub Lev mířili jen do obránce před sebou. Sparta fauluje.

02:56
    Na trestnou lavici míří jako první domácí obránce Jan Piskáček (SPA), jenž si přidržel soupeře.

03:25
    Čtvrtinu defenzivní práce mají sparťané za sebou a nedovolují soupeři zakončit.

03:49
    Sparta se osvobodila, ba co víc, do samostatné akce se dostal David Tomášek, jenž se pokusil nachytat Marka Mazance, ale klička do bekhendu mu nevyšla.

04:38
    Dobrá práce domácích, kteří jsou ve vlastním oslabení kuriózně nebezpečnější. Lehký zákrok Marka Mazance znamená vhazování v obranném pásmu Východočechů.

04:57
    Potrestaný obránce je zpět na hrací ploše, ale hned se musí zapojit do defenzivy, protože Mountfield HK obléhá domácí branku.

05:24
    Východočeši pálili jen mimo branku, zatímco sparťané na druhé straně nedokázali využít závaru před brankou.

06:03
    Tomáš Šmerha využil menšího vzrůstu, když se v útočném pásmu protlačil před obránce a vybojoval si faul. Komerční přestávka.

06:03
    První přesilovku zahraje také Sparta. Na trestné lavici už sedí obránce Jeremie Blain (HKM).

06:14
    Sparta nevkročila do přesilové hry ideálně, protože se okamžitě vyhnala do středního pásma a její další útok skončil ofsajdem.

06:42
    Elitní sparťanská formace rozhodila defenzivu, načež David Tomášek hledal před brankou Michala Řepíka, kterému kotouč skouzl z hole. Marek Mazanec si vzápětí poradil i s lehkou dorážkou Romana Horáka.

07:18
    Petr Kalina znovu neudržel útočné pásmo, čehož využil Kevin Klíma a svůj únik po pravé straně zakončil střelou do Matěje Machovského.

07:49
    Pražané v závěru přesilovky přece jen vlétli do třetiny a před brankou mohl dorážet Robert Říčka, leč přihrávku z levé strany netrefil.

08:28
    Na levé straně se přes obránce prodral Jakub Lev, jehož bekhend z úhlu míří mimo sparťanskou branku.

08:52
    Matěj Machovský ukryl lehký padáček do své lapačky a raději přerušuje hru. Vhazuje se po pravici sparťanského brankáře.

09:28
    Sparta se po vhazování vydala do útoku, při kterém dostal na levém kruhu nabito Michal Řepík, jehož ránu Marek Mazanec vyrazil pravým betonem.

09:44
    Na druhé straně se ukázal také Matěj Machovský! Vyraženou střelu z levé strany totiž nadvakrát dorážel Radek Smoleňák, ale domácí brankář dokázal svým levým betonem zakročit.

09:47
    Východočeši okamžitě po vhazování střílí, ale tečovaný puk míří do ochranné sítě. Vhazování se bude opakovat.

10:14
    Lehký střelecký pokus z levého kruhu nemohl nadělat Matěji Machovskému problémy, Sparta na druhé straně neuspěla.

10:28
    Mountfield HK kombinoval v útočném pásmu, jenže se mu nepodařilo usadit a Sparta se osvobozuje.

10:57
    Kevin Klíma se šikovně prosmýkl po pravé straně, jenže najíždějící Petr Koukal jeho pas neusměrnil. První jmenovaný míří vzápětí nad branku.

11:31
    Sparta se vydala do brejku po pravé straně, ale krátce po přechodu modré čáry kotouč ztratila.

11:58
    Pražané se dokázali do pásma přece jen vrátit, jenže David Němeček neudržel kotouč na modré čáře – ofsajd.

12:13
    V souboji zkušených borců vyšel lépe Milan Jurčina, který nedovolil Radku Smoleňákovi zakončit.

12:34
    Přetahovanou ve středním pásmu se zkouší utnout Sparta, jenž operuje kolem branky Východočechů.

12:55
    Marek Mazanec se musí ohánět, ale puky létají jen mimo jeho brankovou konstrukci, tudíž zasahovat nemusí.

13:30
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané pokračovali v tlaku, jenže nehlídaný DAVID TOMÁŠEK u zadní tyčky přestřelil. Puk se však odrazil na modrou, odkud pálil Jan Piskáček a pohotový sparťanský útočník doklepl puk za Marka Mazance. Asistence: Jan Piskáček.
    13:30 David TOMÁŠEK - 1:0

13:37
    Východočeši okamžitě po vhazování útočí. Vybojovali si vhazování v útočném pásmu, po němž puk ztrácí.

13:46
    Hlavní dění na ledě se přestěhuje opět před Matěje Machovského, protože sparťané se uvolnili zakázaným způsobem.

14:11
    Sparta drží kotouč ve svém pásmu, odkud se snaží rozjet další útočnou akci směrem k brance Východočechů.

14:30
    Tomáš Šmerha se hnal za nahozeným kotoučem, čímž vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu. Komerční přestávka.

14:33
    Sparta sice dokázala vyhrát vhazování ve středním pásmu, po němž se dostala do útoku, ale střelecké zakončení nepřišlo.

14:57
    Na druhé straně skončil sražený kotouč v horní síti, což znamená vhazování po pravici Matěje Machovského.

15:03
    Krátce po vhazování se před sparťanským brankářem ocitl osamocený Radek Smoleňák, ale jeho bekhendové zakončení Matěj Machovský pokryl.

15:54
    Východočeši pokračují v aktivitě, kterou aktuálně tlumí ofsajdové postavení.

16:36
    Fyzická bitva v obranném pásmu Sparty žádný střelecký pokus nepřinesla, naopak jsou na puku sparťané a čekají na prostřídání.

17:05
    Z levé strany se tlačil do zakončení David Vitouch, ale obránce mu nedovolil ideálně zakončit.

17:22
    Sparta marně nahazuje kotouč do pásma, kde dobře operují zadáci Hradce Králové. Východočechům se nedaří přejít střední část kluziště.

18:03
    Roman Horák vyslal vysokou střelu od modré čáry, kterou Marek Mazanec úspěšně vyráží a jeho parťáci z obrany puk odvrací.

18:56
    V závěru prvního dějství mají hosté slibnou příležitost zahrozit, protože na trestnou lavici míří Matúš Sukeľ (SPA). Dvě minuty za hákování.

19:09
    Mountfield HK drží útočné pásmo, ale hraje převážně v rozích a zády k brance. Matěj Machovský zatím zasahovat nemusel.

19:38
    Sparta vyhazuje kotouč až za královehradeckou branku. Zdá se, že druhý trest zvládne, ale hosté ještě útočí.

19:57
    Radek Smoleňák znovu prodal svůj důraz před brankou, ale k odraženému kotouči už se nedostal.

20:00

Úvodních dvacet minut nabídlo jediný gól, o který se z dorážky postaral sparťanský útočník David Tomášek. Obě mužstva však měla i další šance, jenže oba brankáři dnes předvádí jistý výkon. Uvidíme, zda bude hra na obě strany pokračovat i v dalším průběhu utkání.

20:01

20:20
    Východočeši dohrávají v úvodu prostředního dějství zbytek přesilovky, ve které pálí Kelly Klíma nad hlavu domácího brankáře.

20:38
    Matěj Machovský vzápětí likviduje také střelu od modré čáry, po které se bude vhazovat před jeho brankou.

21:03
    Sparta zbytek Sukeľova trestu ustála, přesto se musí nadále bránit tlaku hostujícího celku.

21:24
    Brankář Sparty je znovu pozorný, když tentokrát pokryl pokus z pravého kruhu. Východočeši už v závaru před brankou neudeřili.

21:48
    Početní výhoda hostům prospěla, protože do druhé třetiny vlétli jako uragán. Sparta se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

21:54
    Druhý sparťanský icing v krátkém sledu. Hra se znovu stěhuje před Matěje Machovského.

22:17
    Velmi slibnou příležitost měl Marek Zachar, který ujel po levé straně a jeho utaženou střelu nad vyrážečku Matěj Machovský pokryl.

22:45
    V úvodních třech minutách Východočeši dominují, zatímco sparťané se těžko dostávají do tempa.

23:07
    Tentokrát už se domácí uklidnili a střelou od modré čáry prověřili Marka Mazance. Vzápětí ujeli Lukáš Rousek s Matúšem Sukeľem, ale druhý jmenovaný na zadní tyčce neuspěl.

23:45
    Sparta se na několik desítek vteřin usadila kolem Marka Mazance, jenže ho výrazně neohrozila a na tahu jsou Východočeši.

24:17
    Oba týmy se o kotouč přetahovaly převážně ve středním pásmu, odkud se Jan Buchtele vydává na neúspěšný ofenzivní výlet.

24:47
    Jakub Sklenář si najížděl před branku, kam dostal zajímavou žabičku, tu však nedokázal ideálně usměrnit.

25:15
    Na pozoru se musí mít pro změnu Marek Mazanec, ale sparťané hrají převážně v rozích jeho obranného pásma.

25:52
    Čtvrtá formace Sparty dokázala soupeři zavařit a donutila ho vyhodit na zakázané uvolnění.

26:36
    Hraje se na obě strany, ale obě mužstva se aktuálně marně snaží usadit v útočném pásmu a zahrozit.

27:04
    Sparta bude mít situaci ulehčenou, protože rozhodčí vykazují na trestnou lavici Jeremieho Blaina (HKM), jenž bude pykat za podrážení.

27:12
    Hradec Králové okamžitě vyhazuje přes všechny čáry. Sparta musí začít od své branky.

27:35
    Sparta už operuje v útočné třetině, ale tečovaný pokus Jana Košťálka od modré čáry míří vedle soupeřovy branky.

28:07
    Hradec Králové se na malou chvíli osvobodil, ale znovu se musí bránit tlaku sparťanských hokejistů.

28:19
    Hradec právě vstřelil branku!
    Sparta však zachybovala, čehož hosté využili k vyrovnání. Ve vlastním oslabení ujel po levé straně Kevin Klíma, jenž předložil puk MARKU ZACHAROVI, jehož tvrdá rána z pravého kruhu ukončuje 200 minut neprůstřelnosti Matěje Machovského. Asistence: Kevin Klíma.
    28:19 Marek ZACHAR - 1:1

28:55
    Sparta pochopitelně okamžitě útočí, protože stále pokračuje ve své přesilovce, ale míří jen nad branku.

29:57
    Východočeši už jsou v plném počtu, navíc se jim podařilo nasbírat cenné vteřiny v útočném pásmu a uklidnit hru.

30:18
    Kotouč se nachází převážně ve středu hřiště, kam ho střídavě zaváží obě mužstva, leč bez úspěchu.

30:42
    Nahození Davida Němečka šťastně propadlo mezi kruhy, kde z otočky pálil Ladislav Zikmund, a přestože v pádu vystřelil slabě, kotouč zamířil jen těsně vedle Mazancovy branky.

31:16
    Hradec Králové zavřel Spartu v její třetině, načež pálil od modré čáry jeden z hostujících hráčů. Matěj Machovský úspěšně zasahuje.

31:16
    Mountfield HK je po vyrovnání při chuti, navíc ho čeká další přesilovka. Menší trest za podrážení dostává Daniel Poizl (SPA).

31:46
    Východočeši okamžitě zavírají Spartu kolem její branky, a přestože Vladimír Růžička domácí defenzivě pořádně zavařil u pravé tyčky, puk do branky nedotlačil.

32:30
    Spartě se daří napadat kombinující Východočechy a vyhazuje kotouč do středního pásma.

32:47
    Mountfield HK se znovu usadil v útočném pásmu. Filip Pavlík pálí od modré čáry jen vedle branky, načež Lukáš Cingeľ trefil jen hráče před sebou.

33:19
    Sparta vyhazuje kotouč přes všechny čáry a mladý obránce Pražanů opouští trestnou lavici.

33:36
    Sparta nemůže chytit tempo a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v jejím obranném pásmu. Mountfield HK hraje velmi aktivně.

33:44
    Hra je znovu přerušena, protože kotouč opustil hrací plochu. Komerční přestávka.

33:52
    Lukáš Rousek vyvezl kotouč do útočného pásma, kde hledal Matúše Sukeľa, jenže přihrávka do středu hřiště byla nepřesná.

34:07
    Následný útok sparťanů přerušuje ofsajdové postavení. Vhazuje se ve středním pásmu.

34:32
    Hradec Králové rychle zaútočil a dokázal dvakrát zahrozit. Kevin Klíma nejprve ukryl zajímavou střelu z kruhu, vzápětí Matěj Machovský našel jedovatou střelu z levé strany.

34:45
    Kotouč vyletěl ze středního pásma až na sparťanskou střídačku. Bude se vhazovat na modré čáře Mountfieldu HK.

34:51
    Útočnou akci Sparty přerušuje další ofsajd. Oba týmy si vhazování zopakují u protějšího mantinelu.

35:22
    Roman Horák si dobře vybojoval nahozený kotouč, po čemž zatáhl hru do pravého kruhu, ale Marka Mazance nenachytal.

35:48
    Sparta kombinovala v útočném pásmu, ale střelu na branku nevyslala. Na tahu je Hradec Králové, který už je ve sparťanské třetině.

36:18
    Východočeši se dokázali usadit, jenže střela Jakuba Váchala míří jen nad branku. Tlak hostů však pokračuje.

36:48
    Končí nevalně. Východočeši nezahrozili, navíc Jakub Lev (HKM) zasáhl vysokou holí Davida Němečka, za což dostává dvě minuty.

37:00
    Sparta okamžitě ztratila pásmo, čehož mohl využít Marek Zachar, jenž ujel sám na sparťanského brankáře! Královehradecký útočník se snažil kličkami zmást Matěje Machovského, ale nakonec nedokázal kotouč usměrnit za jeho natažený beton.

37:31
    Sparta rozehrála opět nepřesně a sudí píská zakázané uvolnění. Cenné vteřiny pro hostující celek.

37:56
    Pražané se usadili v útočné třetině, kde před brankou dorážel Roman Horák, ale kotouč za Marka Mazance neprotlačil.

38:14
    Bída s nouzí v podání sparťanů. Mountfield HK dokázal vyvézt kotouč do útočné třetiny, navíc je signalizované vyloučení na domácí straně.

38:20
    Rozložení sil se tak vyrovnají. Dvě minuty za hákování dostává David Tomášek (SPA).

38:46
    Útočná akce sparťanského tria skončila neúspěchem. Hradec Králové už se může chystat na přesilovku.

39:05
    V ní mohl zahrozit pro změnu Lukáš Pech, jenž obkroužil branku, ale vytěžil jen střelu z úhlu. Marek Mazanec si přední tyčku pohlídal.

39:35
    Do úniku se prohnal Lukáš Rousek, kterému nedovolil tváří v tvář brankáři zakončit skvělou prací holí Jeremie Blain. Puk míří nad branku!

39:35
    Sparta se však dočkala trestu Východočechů, protože Lukáše Rouska podrazil Petr Koukal (HKM) už na začátku jeho úniku.

39:51
    Hradec Králové se ještě hnal do útoku, ale Filip Pavlík míří jen nad sparťanskou branku.

40:00

Oba týmy jdou do šaten za vyrovnaného stavu, protože Mountfield HK ve vlastním oslabení vyrovnal zásluhou Marka Zachara. Nutno říci, že zaslouženě, protože Východočeši využili pokračující přesilovky v úvodu třetiny, která je dostala do tempa.

Spartu však podržel Matěj Machovský, který sice přišel o 200 minut neprůstřelnosti, ale spravil si chuť několika důležitými zákroky. Velmi jistý výkon však předvádí také jeho protějšek Marek Mazanec.

40:01

40:21
    Domácí hrají v plném počtu a začínají svou zkrácenou přesilovku.

41:40
    Sparta se usadila v útočném pásmu, kde se po skončení přesilovky prosazuje. Vladimír Sobotka zamíchal s pukem za brankou, odkud nabil MICHALU ŘEPÍKOVI, který dokázal protlačit puk mezi rukou a tělem Marka Mazance. Asistence: Vladimír Sobotka, Roman Horák.
    41:40 Michal ŘEPÍK - 2:1

42:09
    Východočeši zahrozili po levé straně, ale Matěj Machovský střelu od mantinelu dobře viděl a ukryl ji.

42:42
    Zakázané uvolnění hostů, vhazuje se po Mazancově levici.

42:58
    Mountfiled se drží v útočném pásmu. Radek Smoleňák však zakončit nedokázal.

43:41
    Do úniku se dostal DAVID NĚMEČEK, který nabil Michalu Řepíkovi, jenž mu puk vrátil a obránce Sparty prostřelil brankáře Mountfieldu. Asistence: Michal Řepík.
    43:41 David NĚMEČEK - 3:1

44:40
    Domácí se znovu dostávají do útočného pásma. Z mezikruží střílel Košťálek. Mazanec ale jeho střelu kryje mezi své betony.

45:10
    Po vhazování získali kotouč hradečtí hokejisté. Jejich neshoda v rozehrávce končí zakázaným uvolněním, znovu se tak bude vhazovat před Mazancem.

45:21
    Po vhazování od modré střílel Jurčina. Jeho střelu ale hostující obránce stihl vyrazit, a tak Mazanec nemusel zasahovat.

46:50
    Sparťané úspěšně napadají rozehrávku hostů. Mountfield má problém dostat se duo útočného pásma.

47:20
    Dlouhé nahození z hostující obrany vytřepal Machovský ze své lapačky a na puku jsou znovu domácí.

47:52
    Sparta byla blízko čtvrté trefě! Rousek u tyčky překonal Mazance, jenže padající puk zastavil na brankové čáře Richard Nedomlel.

50:01
    Hosté se stále nemohou dostat do útočného pásma. Sparťané úspěšně brání.

51:18
    Do zakončení se snažil dostat hostující Marek Zachar. Jeho pokus byl ale zastaven domácí obranou a Machovský tak nemusel zasahovat.

51:50
    Rousek vybojoval kotouč v pravém rohu útočného pásma a domácí se opět dostávají do tlaku.

52:18
    Do šance se dostával Řepík. Jeho pokus byl ale těsně před zakončením zastaven hostující obranou.

52:56
    Po Horákově nahození skončil kotouč na hostující střídačce. Následovat bude vhazování ve středním pásmu.

53:01
    Vhazování vyhráli domácím a znovu se snaží probojovat se do útočného pásma. Jejich pokus ale končí ofsajdem.

53:50
    Mountfield byl blízko snížení! Pokus Jakuba Lva však zastavila branková konstrukce za Matějem Machovským.

55:18
    Na puku jsou znovu domácí. Od modré čáry střílel Němeček. Jeho pokus ale Mazanec vyráží

56:22
    Pech se dostal do zakončení. Prostřelit Mazance ale nedokázal.

56:38
    Hradec Králové dostává možnost další přesilové hry. Za vysokou hůl je vyloučen David Němeček (SPA).

56:53
    Hradečtí zkouší hru bez brankáře, ale zatím pálí jen mimo sparťanskou branku.

57:18
    Hostujícím se nedaří přechod do útočného pásma.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:15
    Hradeckým se nepodařil přechod do útočného pásma. Roman Horák zachytil kotouč a posunul ho na MICHALA ŘEPÍKA, který trefuje odkrytou branku hostujících. Asistence: Roman Horák.
    58:15 Michal ŘEPÍK - 4:1

58:39
    U Machovského branky se ještě strhla šarvátka. Bude se vylučovat na obou stranách.

58:39
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Pech – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Buchtele – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kevin Klíma – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kelly Klíma – 2 min., hrubost). Po šarvátce rozhodčí vylučuje na obou stranách. Na trestnou lavici odchází dva hráči z každého týmu za hrubost.

59:53
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

Domácí po vyrovnaných dvou třetinách výrazně zabojovali a po třígólové třetině si odnášejí zaslouženě vítězství. Třemi body zazářil kapitán domácích Michal Řepík a také jistý brankář Matěj Machovský, který inkasoval po více než dvou stech minutách, přesto svůj tým několikrát podržel. (18:21:26)

Daniel Ryl

Václav Černý

Branky a nahrávky: 14. Tomášek (Piskáček), 42. Řepík (Sobotka, Horák), 44. Němeček (Řepík), 59. Řepík (Horák) – 29. M. Zachar (Kevin Klíma)

Rozhodčí: Horák, Pražák – Sobotka, Zíka

Diváci: bez diváků