Zlín – Liberec 4:3 (2:1 po s.n.) | Plzeň – Mountfield HK 1:4 (kon.) | Madeta Motor ČB – Litvínov 4:3 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 3:2 (kon.) | K. Vary – Pardubice 4:5 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 4:3 (po pr.)
konec
Madeta Motor České Budějovice
4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Úterý 12.01.2021, 17:20 • Budvar aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 12. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Bylo to velmi těsné, nakonec se ale ze tří bodů mohou radovat českobudějovičtí hráči! Mají tedy druhou tříbodovou výhru v řadě. (19:40:04)
   
  Konec zápasu.
  59:54 František LUKEŠ - 4:3
   
  59:54
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Tak ještě budeme svědky napínavých šesti sekund, posledních v základní hrací době. Po kombinaci se rychle trefil FRANTIŠEK LUKEŠ. Asistence: Patrik Demel.
  59:24 René VYDARENÝ - 4:2
   
  59:24
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Zřejmě bude rozhodnuto! RENÉ VYDARENÝ poslal kotouč od odkryté branky už ze středního pásma, trefil se naprosto přesně. Bez asistence.
   
  59:17
  Zdeněk Doležal to zkusil do odkryté branky, nicméně z bekhendu jen těsně minul. Kotouč se pak dostává na hole hostujících hráčů.
   
  58:15
  Velký problém pro Litvínov! Žejdl se provinil nedovoleným podrážením, které ho posílá na dvouminutový trest za katr.
   
  58:00
  V Budvar aréně budeme sledovat poslední dvě minuty základní hrací doby. Litvínov to přitom zkouší s odkrytými zády, Denis Godla zůstává na střídačce svého týmu.
   
  57:43
  Hostující celek si bere oddychový čas. Trenéři budou vymýšlet strategii, jak proniknout domácí obranou.
   
  57:43
  Českobudějovičtí hráči nyní trochu propadli v obranném pásmu. Jarůška pustili do poměrně zajímavé situace. Hostující hráč pálil zblízka, mířil do horního bližšího růžku. Zde však Čiliak předvádí další dobrý zákrok. Českobudějovický brankář navázal na dobrý výkon z předchozího nedělního utkání. I tentokrát je oporou svého týmu.
   
  57:20
  Litvínov už sebral kotouč za svou brankou a bude to zkoušet na opačné straně kluziště. Denis Godla zatím zůstává v brance.
   
  56:20
  Českobudějovičtí hráči dostali kotouč do útočného pásma, kde se budou snažit o navýšení náskoku, velmi potřebné navýšení! Miroslav Forman nyní opět ukazuje naprosto unikátní držení kotouče, jen tak k němu protihráče nepustí.
   
  55:15
  Patrik Zdráhal se cpal do útočného pásma, přičemž jeden ze zákroků domácí obrany zaváněl nedovoleným zákrokem. Sudí však tento zákrok nechává bez povšimnutí.
   
  54:20
  Českobudějovičtí hráči zřejmě nyní budou prožívat horké chvilky. Zklidnit je nyní budou moci trenéři, kteří k tomu využijí komerční přestávku.
  53:26 Jiří FRONK - 3:2
   
  53:26
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Litvínov se prosazuje po další českobudějovické chybě v obraně. Hübl dostal kotouč na svou hůl, načež jej poslal směrem k JIŘÍMU FRONKOVI. Ten pak zblízka trefil puk až tam, kam potřeboval. Asistence: Viktor Hübl.
   
  52:20
  Vít Christov si jel do středního pásma pro oblouček, který k němu směřoval. Nakonec byl u puku včas, pak ale kotouč stejně získávají Litvínovští.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 5. R. Přikryl (Pýcha), 24. Prokeš (Jonák), 32. Allen (Karabáček), 60. Vydarený – 28. P. Zdráhal (Irving), 54. Fronk (V. Hübl), 60. F. Lukeš (Demel)


  Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Strmeň) – Vydarený, Plášil, Pýcha, Allen, Suchánek, Slováček – Christov, Prokeš, Jonák – Forman, D. Voženílek, Z. Doležal – Holec, Toman, Karabáček – Beránek, R. Přikryl, P. Novák – Ville.
  HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Demel, Štich – Jarůšek, Žejdl, P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil – Látal, M. Hanzl, Petružálek – Zygmunt, Helt, Fronk.

  Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Kis, Axman