Zlín – Liberec 4:3 (2:1 po s.n.) | Plzeň – Mountfield HK 1:4 (kon.) | Motor ČB – Litvínov 4:3 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 3:2 (kon.) | K. Vary – Pardubice 4:5 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 4:3 (po pr.)
BK Mladá Boleslav
3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
HC Oceláři Třinec
Úterý 12.01.2021, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 12. kolo

Napínavé klání je u konce, jeho aktéři již odjeli do útrob ŠKOENERGO arény. Od nás je to pro tentokrát vše, z Mladé Boleslavi přeji všem dobrý večer. (19:47:53)

Souboj o druhou příčku tabulky zvládli lépe hokejisté Mladé Boleslavi, kteří zdolali Třinec 3:2, ve třetí třetině už žádná branka nepadla. Třinec, který byl ještě nedávno lídrem extraligové tabulky, tak prohrál počtvrté v řadě. Bruslaři se naopak díky této důležité výhře posouvají na druhou příčku, na vedoucí Spartu navíc ztrácejí pouhý jeden bod.

59:58
    Na brankáře mířila střela z pravého kruhu, jenže puk nakonec skončil v ochranné síti. Je tu poslední buly tohoto utkání a poslední šance na bodový zisk pro Třinec.

59:41
    Oceláři mají tlak a jsou zpět v pásmu.

59:19
    Martin Gernát na modré čáře trestuhodně neudržel puk, hosté se pro něj museli znovu vracet.

59:04
    Oceláři se musejí vracet za vlastní branku pro puk.

58:52
    Kacetl znovu na střídačce, šestý hráč ve hře.

58:50
    Gólman Třince je na chvíli znovu zpět v bráně.

58:50
    A Bruslaři faulovali. Za hákování dostal menší trest kapitán Martin Ševc (MBL). Oceláři budou tedy hrát dvojnásobnou přesilovku šest na čtyři.

58:47
    Hosté hrají šest na pět, gólman je na střídačce.

58:30
    Kotouč je opět v obranném pásmu Třineckých.

58:10
    Domácí na chvíli nahodili puk do útočné třetiny, moc daleko se s ním ale nedostali. Poté byl odpískán ofsajd ve středním pásmu. Kacetl nadále zůstává mezi třemi tyčemi.

57:52
    Zakázané uvolnění ze strany boleslavského celku.

57:30
    Středočeši zavezli kotouč do útočné třetiny, čímž získali čas a zamezili Kacetlovi odjet na power-play.

57:11
    Puk byl na chvíli zalehnut, ale nyní už hosté znovu útočí.

57:05
    Třinec měl poměrně velký tlak před brankářem, následně z toho vznikla menší skrumáž a lehká potyčka mezi hráči. Nebylo ale nutno vylučovat a rozhodčí vše vyřešili. Za moment se pokračuje v útočném pásmu Ocelářů, brankář Ondřej Kacetl ještě na střídačku neodjel.

56:50
    Jaroměřského střelu od modré čáry srazil do rohu brankář Mladé Boleslavi za pomoci vyrážečky.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 11. Flynn (Najman, Hrbas), 20. Pláněk (Šťastný), 35. Najman (Claireaux, Cienciala) – 11. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Dravecký), 13. Martin Růžička (P. Vrána, Hrňa)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Hrbas, Ševc (C), Moravec, Pláněk (A), Klikorka, Šidlík – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, Alderson – Kotala.
    HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Leier, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Rodewald – Dravecký (A), Peterek, Hrňa – Kurovský.

Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Pešek, Malý

Diváci: hráno bez diváků