Chabarovsk – Kunlun 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Ufa 1:3 (kon.) | Barys – Kazaň 2:4 (kon.)
Dynamo Moskva – Viťaz 2:1 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:1 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 1:7 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Red Star Kunlun
Úterý 12.01.2021, 10:00 • Platinum Arena, Chabarovsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Příjemné úterý u sledování Kontinentální hokejové ligy! Prvním kouskem z dnešní šestizápasové nabídky soutěže bude souboj dvou celků z dolních pater Východní konference, na led Chabarovsku zamíří Kunlun.

AMUR CHABAROVSK
    10. místo ve Východní konferenci
    44 Z, 12-4-4-24, 107:134 (-27), 36 bodů

Chabarovsk teoreticky ještě může pomýšlet na účast v bojích o Gagarinův pohár, bude však muset v nejbližších dnech zabrat. Pomalu ale jistě mu totiž začíná ujíždět vlak, který ještě k tomu nabral na rychlosti poté, co Amur mezi začátkem prosince a novým rokem prohrál hned devět z jedenácti odehraných utkáních. Nyní má však z zádech dvě výhry, podaří se mu na ně navázat?

42 Z, 9-1-7-25, 99:150 (-51), 27 bodů

Zatímco loni se Kunlun (bezúspěšně) pral o postup do play-off až do samotného závěru základní části, letos bude o jeho osudu zřejmě rozhodnuto mnohem rychleji. Čínský tým, který se kvůli komplikacím způsobenými koronavirovou pandemií pro letošní ročník uchýlil do exilu na moskevské předměstí Mytišči, se trápí a z předposlední pozice v tabulce na osmé místo ztrácí astronomických dvaadvacet bodů. Ani jeho aktuální forma není bůhvíjak dobrá, jelikož padl v posledních třech utkáních v řadě. Uspěje dnes v Chabarovsku?

Hunter SHINKARUK – 33 Z, 24 bodů (10+14)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Poslední vzájemný souboj mají hráči obou celků v čerstvé paměti, Chabarovsk totiž naposledy poměřil síly s Kunlunem v neděli. Tři body z víkendového klání bral domácí Amur, který svého soupeře sice výrazně přestřílel, ale zvítězil jen o jedinou branku. Úspěchem navázal na první sezónní bitvu s Rudou hvězdou z listopadu, kdy čínský celek porazil výsledkem 4:2.

10. ledna 2021 | Platinum Arena, Chabarovsk
    Amur Chabarovsk – Red Star Kunlun 5:4
    Třetiny: 1:1, 2:0, 2:3.

Branky a nahrávky: 10. Zaseda (Šarov, Archipov), 27. Butuzov (Lugin), 29. Archipov (Zaseda, Šarov), 45. Zaseda (Sergijenko), 59. Pjanov (Golubev) – 19. Werek (Shinkaruk), 49. Foo S. (Baldajev), 57. Kane (Šustr, Bakanov), 60. Lockhart (Mozík, Pedan).
    Střely na branku: 40 – 27.
    Zblokované střely: 14 – 13.
    Vhazování: 30 – 45.
    Trestné minuty: 6 – 6.
    Využití přesilovek: 0/3 – 0/3 (v oslabení: 1 – 0).

Chabarovsk: Langhamer – Turbin (A), Kamalov, Sergijenko, Těreščenko, Vasiljev, Jordán (C), Zimin – Golubev, Gorškov, Polunin – Butuzov, Lugin, Pjanov – Rasskazov, Zohorna H., Zohorna T. (A) – Zaseda, Šarov, Archipov.

Kunlun: Smith – Chelios (A), Mozík, Sproul (A), Baldajev, Šustr, Pedan, Starikov – Foo S., Lockhart (C), Wong – Nikolišin, Toropčenko, Monachov – Šaškov, Kane, Lazarev – Werek, Collins, Bakanov – Šinkaruk.

Rozhodčí: Kuljov, Lavrentěv – Maximovskij, Osipov.

Předchozí střetnutí v aktuální sezóně
    24. 11. 2020: Kunlun – Chabarovsk 2:4

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Sergijenko, S. Těreščenko, V. Vasiljev, Jordán (C), Turbin (A), Kamalov, Zimin – V. Butuzov, Lugin, Pjanov – Rasskazov, H. Zohorna, T. Zohorna (A) – Golubev, Gorškov, Polunin – Šarov, Archipov, Michasjonok.

Red Star Kunlun: Šikin (J. Smith) – Chelios (A), Mozík, Fram, Sproul (A), Šustr, Pedan, Starikov – Toropčenko, Kane, Werek – S. Foo, Šaškov, Lockhart (C) – Nikolišin, Monachov, Leščenko – P. Foo, A. Lazarev, Collins – Bakanov.

Příjemné úterní ráno, duel mezi Chabarovskem a Kunlunem začíná zhruba za čtyřicet minut. Níže si můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy obou výběrů, které po nedělním utkání doznaly řadu změn.

Z tradičně početné české chabarovské enklávy do souboje s Kunlunem zasáhnou obránce Michal Jordán a útočníci Hynek a Tomáš Zohornovi, zatímco na druhé straně barikády nastoupí Andrej Šustr s Vojtěchem Mozíkem. Gólman Marek Langhamer bude duel sledovat ze střídačky, zatímco zadák Dominik Mašín ze sestavy domácího Amuru už druhé utkání za sebou absentuje.

Poněkud zajímavé je, že se domácí rozhodli vyřadit ze sestavy jednadvacetiletého forvarda Matveje Zasedu. Ten si ve svém druhém startu v KHL v letošním ročníku v neděli proti Kunlunu připsal dvě branky a jednu asistenci jako člen čtvrté formace, ani tento skvělý výkon mu ale nezajistil místo v kádru pro dnešní bitvu.

Místo Langhamera a Smitha tedy dnes budou klece svých celků hájit Jevgenij Alikin a Dmitrij Šikin. Oba gólmani letos dosud odchytali velmi podobné množství minut, přičemž statisticky úspěšnější z nich je domácí brankář. Uvidíme, kdo z nich dovede svůj tým k výhře.

Inu, dost bylo předzápasového představení, od úvodního buly nás dělí už jen pár minut. Hráči obou výběrů jsou ještě v kabinách, před startem duelu si pak poslechneme ruské a čínské státní hymny.

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!

00:01

00:18
    Jako první se do útočného pásma podívali hokejisté Chabarovsku, které ale soupeř rychle vytlačil ven.

00:51
    V úvodu hrají prim obrany obou celků, ani jednomu týmu se nedaří proniknout před branku soupeře.

00:58
    Nyní se to povedlo Hynku Zohornovi, který se pokusil puk za Šikina doslova procpat. Gólman byl připraven.

01:25
    A první zákrok si na své konto nyní připsal také Alikin, po krátkém přerušení uvidíme buly po jeho levici.

01:51
    Nikolišin se chtěl po křídle protáhnout před brankoviště, na poslední chvíli jej ale odzbrojil protihráč.

02:43
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, sledujeme relativně vyrovnané měření sil.

03:20
    Podobně jako Nikolišin si nyní počínal Butuzov, také on přišel o kotouč po zásahu soupeře na kruhu.

03:48
    Ve výborné šanci se nyní ocitl Rasskazov! Domácí útočník zachytil Zohornou přihrávku a pokusil se usměrnit pryž mezi Šikinovy betony, ten ale z rukávu vytáhl další kvalitní zákrok!

04:34
    Leščenko trpělivě drží kotouč u svého brankoviště, Kunlun se snaží uklidnit hru a prostřídat.

04:58
    Výpad Amuru do útočného pásma předčasně ukončil čárový sudí, který domácí nachytal v ofsajdu.

05:28
    Werekovo zakončení Alikin zneškodnil rychlým pohybem rukavicí, hra je opět na malou chvíli pozastavena.

05:49
    Šarov připravil extřineckého útočníka o kotouč, následný pokus o rozehrávku ale končí na holi soupeře.

06:27
    Michal Jordán předal kotouč Turbinovi, který jej následně vyhodil do soupeřova pásma. Amur střídá.

06:56
    Kunlun se svým soupeřem srovnává krok, posledních pár desítek sekund se hraje hlavně před Alikinem.

07:25
    Amuru se stále nedaří se na delší dobu vysvobodit, zároveň ale domácí Kunlun nepouští do zakončení.

07:58
    Chabarovsk si do týmových statistik připisuje první icing dnešního střetnutí, buly tak proběhne před Alikinem.

08:15
    Cheliosova střela z vysokého úhlu nebyla vůbec příjemná, domácí brankář si s ní ale hravě poradil.

08:24
    Domácí se obratem dostali do přečíslení dva na jednoho, které vyvrcholilo skvělým zákrokem hbitého Šikina! Gólman Kunlunu je ve formě.

09:07
    Kane posunul kotouč na Toropčenka, který si popojel na kruh a bekhendem zakončil do Alikinova hrudníku.

09:43
    Dopředu nyní pronikl Zohorna, který se místo přihrávky volnému Turbinovi rozhodl Šikinovy reflexy proklepnout sám. Brankář Kunlunu na ránu odpověděl vyrážečkou.

10:36
    Nyní pálil Polunin, zakončení z prostoru mezi modrou čarou a kruhem ale chyběla notná dávka přesnosti.

10:57
    Amur má teď jednoznačně více ze hry, Šikin má v posledních minutách čím dál tím více práce.

11:17
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    A nápor domácích nakonec končí první brankou, byť poněkud šťastnou! Střeleckou listinu utkání ve dvanácté minutě otevírá ALEXANDER ŠAROV, který využil chyby hostujícího obránce, zachytil kotouč u pravé tyče a pohotově jej uklidil za bezmocného Šikina, jenž vůbec nestačil zareagovat – 1:0! Bez asistence.
    11:17 Alexandr ŠAROV - 1:0

12:15
    Snahy hostů odpovědět na inkasovanou branku vedou akorát k ofsajdu, následuje komerční pauza.

12:53
    Amur kontroluje hru a nepouští svého soupeře před Alikina, Kunlun momentálně působí opařeně.

13:28
    Z velké vzdálenosti zkusil štěstí Spencer Foo, který nepříliš povedenou střelou akorát Alikinovi připravil
    další úspěšný zákrok do statistik.

14:12
    Chabarovsk rozebral další útočnou akci Kunlunu a míří dopředu, navíc má ponechanou výhodu.

14:26
    Uvidíme první přesilovku, na dvě minuty se na trestnou lavici za držení hole odebírá Parker Foo (KUN).

14:57
    Hostující obrana se úplně rozpadla a před klecí Kunlunu vznikl naprostý chaos, který se sudí rozhodl přerušit až po pár sekundách! Puk uvízl u Šikinova stehna, následně jej zalehl Chelios.

15:23
    Domácí se vlastní chybou připravili o útočné pásmo, po nepřesném pasu na modrou se pro puk vrací Jordán.

16:10
    Šikin znovu čelil dorážce z hranice brankoviště, tentokrát se mu povedlo situaci vyřešit mnohem rychleji.

16:43
    Parker Foo opustil trestnou lavici, Kunlun je v plném počtu a přesouvá se před Alikinovu klec.

17:06
    Jasona Frama odzbrojili dva protihráči na kruhu, hosté se ale i nadále drží před chabarovskou svatyní.

17:52
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu celku se nyní nedaří se usadit před brankou soupeře.

18:20
    Míříme do finiše, do přestávky zbývá odehrát jen něco málo přes minutu a půl. Na puku jsou hosté.

18:47
    Nikolišin přišel o puk u mantinelu, obrana Amuru šlape na jedničku a nedovoluje soupeři ohrozit Alikina.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

19:22
    Sledujeme tahanici o kotouč v rohu za Alikinem, do které je zapojeno hned několik borců z obou týmů.

19:43
    Sproula za brankou otravoval protihráč, obránci Kunlunu se ale včas povedlo předat puk spoluhráči.

Využití přesilovek: 0/1 – 0/0.

Při pohledu na statistický přehled by se mohlo zdát, že úvodní třetina střetnutí mezi Amurem a Kunlunem byla vyrovnaná. Opak je však pravdou – poměrně výraznou optickou převahu měli v prvních dvaceti minutách duelu domácí hráči, kteří si vypracovali několik nebezpečných šancí a svého soupeře drželi na uzdě. Skórovat se jim ale podařilo jen jednou, a stav je tak před druhou částí "jen" 1:0. Uvidíme, jak se bitva bude vyvíjet dál.

20:01

20:09
    Druhá třetina byla zahájena, hostující Vojtěch Mozík bojuje o kotouč za brankou Kunlunu.

20:43
    Čínský celek je v úvodu prostřední části aktivnějším celkem na ledě, Sproul drží kotouč za svou klecí.

21:05
    Alikin zachytil další pokus o vyrovnání a následně se rozhodl puk přikrýt svou rukavicí, poprvé se přerušuje.

21:32
    Kunlun hraje jako vyměněný, gólman Chabarovsku musel čelit dalšímu nepříjemnému zakončení.

21:57
    Zvýšená aktivita hostů ale k brance nevede, ba naopak – domácí přetavují rychlou akci v další zásah a odskakují do dvoubrankového vedení! Michasjonok se obtočil kolem soupeřovy klece a pokusil se zakončit ke vzdálenější tyči. Kotouč však ještě zachytil volný ALEXANDER ŠAROV a ten už puk poslal usměrnil za Šikina – 2:0! Asistence: Vladimir Michasjonok.
    21:57 Alexandr ŠAROV - 2:0

22:03
    Tak tohle je pro Kunlun hodně studená sprcha, Šikin musí ze své klece lovit další kotouč! Tentokrát jej prostřelil DMITRIJ LUGIN, který zachytil Butuzovovu přihrávku a obratem vypálil z prostoru pro vhazování – 3:0! Asistence: Vladimir Butuzov, Valerij Vasiljev.
    22:03 Dmitrij LUGIN - 3:0

22:30
    Hosté se snaží odpovědět. Alikin to teď neměl vůbec jednoduché, s nepříjemnou situací před brankovištěm si ale poradil a připsal si na konto hned dva zákroky.

23:37
    Rychlá akce Chabarovsku ke střele na branku nevedla, projektil z kruhu proletěl nad horní tyčí.

24:10
    Pedan rychle odzbrojil rozjetého Jordána, ani tento výpad Amuru tak větší šancí nakonec nekončí.

24:59
    Rasskazov se dostal do krátkého úniku, v pozici před brankovištěm ale zakončil mimo klec! Puk jen projel kolem vzdálenější tyče.

25:48
    Na druhém konci ledové plochy zkusil z pravého kruhu štěstí Parker Foo, Alikin rychle zareagoval rukavicí.

26:07
    Recept na domácího gólmana nenašel ani Sproul, jehož rána od modré čáry uvízla na Alikinově betonu.

26:52
    Chabarovský tygr znovu vystrčil své drápky, nebezpečnou akci zakončil střelou z kruhu Těreščenko! Šikin byl ale tentokrát připraven.

27:40
    Dobývání klece je pro zatím u konce, Kunlun se dostal ke kotouči a vyváží jej ven ze svého pásma.

27:53
    Po střele z pravé strany následovalo přerušení, přičemž za brankou Amuru pak byla k vidění menší strkanice. Dva hlavní aktéři se přesouvají na trestnou lavici, shodné menší tresty za hrubost dostávají Hynek Zohorna (CHA) a Vjačeslav Leščenko (KUN).

28:34
    Toropčenko projel střední pásmo, hned po vjezdu do domácí části kluziště se na něj pověsil protihráč.

29:07
    Šarov si bude muset na zkompletování hattricku ještě počkat, Šikin jeho střelu z kruhu vyrazil před sebe.

29:56
    Amur rozjel kombinaci v soupeřově pásmu a málem z toho byl další gól! Šarov nabídl pryž Zohornovi, po jehož střele ještě puk nebezpečně poskakoval na brankovišti! Šikin jej ale nakonec zvládl dostat pod kontrolu, přerušuje se.

30:17
    Kunlun vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, buly před jeho klecí se tak bude po pár sekundách opakovat.

30:43
    Bratři Zohornovi jsou dnes hodně vidět, Tomášova střela z prostoru pro buly jen těsně minula soupeřovu klec.

31:31
    A Tomáš Zohorna to nyní zkusil znovu, tentokrát z modré čáry. Do dráhy střely se postavil protihráč.

31:57
    Zákrok nyní z rukávu musel vytáhnout zase Alikin, rychlý výpad Kunlunu vedl k zakončení zleva.

32:27
    Hru nyní kouskuje jedno přerušení za druhým, po krátké pauze uvidíme buly po levici domácího brankáře.

32:42
    Polunin chtěl zakončit z pravého kruhu, jeden z hostů ho ale na poslední chvíli připravil o kotouč.

33:11
    Jasonu Framovi vůbec nevyšla rozehrávka, bek Kunlunu kotouč omylem poslal až za Alikina – icing.

33:38
    Hostující tým si do statistik zapisuje další zakázané uvolnění, tempo hry se v posledních minutách zklidnilo.

34:06
    Poněkud ospalejší pasáž utkání prořízla bitka, rukavice u modré čáry shodili Tomáš Zohorna a Spencer Foo! Český forvard měl v průběhu celé potyčky navrh a ač většina jeho úderů zasáhla jen helmu soupeře, nakonec se mu podařilo útočníka Kunlunu skolit k zemi!

34:06
    Tomáš Zohorna (CHA) míří do konce třetiny do kabiny, za bitku a hrubost dostal menší trest, pět minut a osobní desetiminutový trest. Na lavici jej nahradí Nikita Zimin. Spencer Foo (KUN) vyvázl jen s pěti minutami za bitku.

35:42
    Kunlun má tedy přesilovku, ve které se mu ale dosud nepodařilo Alikinovu klec nějak vážněji ohrozit.

36:07
    Amur je v plném počtu, oslabení zvládl bez větších komplikací. Domácí už míří před Šikina.

36:40
    Atmosféra v hale by se dala krájet, po přerušení se zase do jednoho z protihráčů málem pustil hostující Vojtěch Mozík. Rozhodčí tentokrát situaci rychle uklidnil.

37:03
    Toropčenko chtěl vyzkoušet Alikinovy reflexy z pravého kruhu, jeden z protihráčů mu ale vypíchl kotouč z hole.

37:32
    Kunlun operuje s kotoučem v útočném pásmu, domácí hráči ale soupeře drží u mantinelu.

38:12
    Paže jednoho z rozhodčích znovu vyletěla vzhůru, hosté mají ponechanou výhodu a kombinují v útoku.

38:34
    Valentin Pjanov (CHA) bude Ziminovi dělat společnost na trestné lavici, kam míří za sekání.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

39:29
    Ani tato početní výhoda Kunlunu zatím moc nevychází, Alikin v oslabení dosud nemusel ani jednou zasahovat.

39:56
    Jason Fram byl protihráčem zatlačen za domácí branku, moc zajímavého toho do přestávky už neuvidíme.

Využití přesilovek: 0/1 – 0/1*.

(* – Přesilovka Kunlunu bude po pauze pokračovat.)

Druhá třetina už nám nabídla o něco vyrovnanější podívanou, branky však padaly stále jen do sítě hostujícího Kunlunu. Chabarovsk po dvojici rychlých zásahů ze startu prostřední části vede nad svým soupeřem po čtyřiceti minutách hry 3:0, čínský tým tak má před sebou pořádný kus práce. Dění na ledě též okořenilo pár menších potyček a dokonce i jedna bitka.

40:01

40:11
    Třetí třetina je tu. Kunlun, který bude mít ještě zhruba půl minuty přesilovku, okamžitě míří do útoku.

40:44
    Kirill Rasskazov se pokusil provézt kotouč dopředu, už ve středním pásmu byl ale odzbrojen protihráčem.

41:17
    Dmitrij Šikin si na své konto připsal první zákrok nové třetiny, Pjanovovu střelu z kruhu hravě zneškodnil.

41:44
    Anton Lazarev pálil bekhendem z levého kruhu, Alikin odpověděl rutinním zákrokem pravým betonem.

41:50
    Bývalý forvard Třince Ethan Werek (KUN) míří na trestnou za podrážení, Amur čeká přesilovka.

42:23
    Kunlun vyhazuje kotouč ven z obranného pásma, až za Alikinovu klec se pro něj musí vrátit Jordán.

42:52
    Red Star se znovu vysvobodil, ani Amur zatím v přesilovce nepředvádí bůhvíjak oslnivý výkon.

43:24
    Z početní výhody zbývá posledních pár desítek sekund, domácí se stále snaží proniknout před Šikina.

43:50
    Pavel Turbin na samotném konci přesilovky vypálil z modré čáry, puk jen orazítkoval plexisklo za Šikinem.

44:27
    Sean Collins se protáhl až před soupeřovo brankoviště, do pořádného zakončení se ale nakonec nedostal.

45:18
    Amur se snaží prorazit ven z vlastního obranného pásma, Kunlun ale výborně forčekuje.

45:42
    Máme tu první komerční přestávku třetí třetiny, po jejímž konci se bude vhazovat před domácí klecí.

45:48
    Do dráhy Sproulovy střely vložil hůl jeden z protihráčů, Alikin tak tentokrát nemusel zasahovat.

46:11
    Na druhém konci ledové plochy byla k vidění střela od modré, která Šikina ale neohrozila.

46:59
    Valerij Vasiljev (CHA) je trestán za podrážení, Kunlun si tak znovu vyzkouší hru v početní výhodě.

47:42
    Šikin zastavil vyhozený kotouč za svou klecí a přenechal jej Toropčenkovovi, hosté míří dopředu.

48:04
    Werek operuje s kotoučem na pravém kruhu, Kunlun se usadil před Alikinem a rozjel dlouhou kombinaci.

48:34
    Puk za vlastní brankou tentokrát sbírá Mozík, ani Alikin v oslabení nemá příliš mnoho práce.

49:24
    Sledujeme relativně vyrovnanou podívanou bez větších střeleckých šancí, kotouč často mění majitele.

50:03
    Golubevovo nahození ze středního pásma zaletělo do Šikinovy nastražené rukavice, puk pak vrátil do hry.

50:58
    Třetí třetina zatím patří spíše Kunlunu, kterému se nicméně v posledních minutách nedaří Alikina ohrozit.

51:39
    Hodně ostrý zákrok Vasiljeva na Šaškova má dohru, u mantinelu jsme chvíli sledovali další kočkovanou! Domácí obránce už zamířil do kabiny, Kunlun nejspíš čeká dlouhá přesilovka.

51:39
    Je to tak, Valerij Vasiljev (CHA) dostává za vražení na hrazení trest pěti minut a do konce utkání! Na lavici jej zastoupí Gorškov, Kunlun má početní výhodu.

52:28
    Hosté se usadili před brakou a kombinují, ke střeleckému pokusu se ale ještě zatím neodhodlali.

52:57
    Kunlun rozjíždí další útočnou akci z vlastního pásma, přesilovky dnes opravdu nejsou jeho silnou stránkou.

53:24
    Sproulovu střelu se ještě za Alikina pokusil doklepnout Lockhart, což se mu ale nepodařilo. Po přerušení byla k vidění další menší strkanice před brankiu.

53:44
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku!
    Hosté sice dosud v přesilovce podávali poněkud vlažný výkon, nakonec se jim ale daří ji přetavit v branku! Amur vede šest minut před koncem už jen o dva zásahy, z pravého prostoru pro vhazování odražený kotouč do obrovské díry v kleci uklidil VJAČESLAV LEŠČENKO – 3:1! Asistence: Lucas Lockhart, Ivan Nikolišin.
    53:44 Vjačeslav LEŠČENKO - 3:1

54:52
    Kunlun znovu operuje před Alikinem a snaží se zatlačit na jeho klec, domácí ale nápor zatím zvládají.

55:22
    Krátká kombinace vedla ke střele Frama z levé strany, Alikin si kotouč pohlídal a bez obtíží jej lapil.

55:42
    Lockhart se zničehonic zjevil před brankou, z hranice brankoviště ale pryž za Alikina nepropasoval.

56:12
    Z ochozů se ozvaly ovace, Amur vyhodil kotouč na druhý konec ledové plochy a může si oddechnout.

56:45
    Amur je v plném počtu, Gorškov opouští trestnou lavici. Chabarovsk naposledy vyhazuje.

57:12
    Butuzov udělal kolečko kolem hostující klece a zakončil, projektil z kruhu mezi tři tyče nezamířil.

57:54
    Z hostujícího konce kluziště se ozval zvuk kotouče narážejícího na vyrážečku, Šikin byl znovu ve střehu.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:28
    Z ochozů se ozývá hlasitý pískot, Pavel Turbin (CHA) míří na trestnou za nedovolené bránění.

58:28
    Oddechový čas pro hosty.

58:28
    Dmitrij Šikin opouští brankoviště, Kunlun už nemá co ztratit a zkusí štěstí v šesti!

58:42
    Red Star kombinuje, místo ostřelování soupeřovy klece zatím rozjel jen dlouhou sérii přihrávek.

59:25
    Vojtěch Mozík sbírá vyhozený kotouč u opuštěné svatyně Kunlunu, tohle už Amur nejspíš zvládne.

59:54
    Sproul ještě vystřelil z pravého kruhu, Alikin byl ale znovu na svém místě a i nyní zakročil včas.

60:00
    V Chabarovsku už zazněla závěrečná siréna, Amur vítězí 3:1! Po konci střetnutí se ale do sebe ještě za domácí klecí pustili Ethan Werek a Nikita Kamalov. Dodatečné tresty se však zřejmě udělovat nebudou.

Dnešní utkání sledovalo 2 150 diváků.

V Chabarovsku je dobojováno, dva body si z nakonec relativně vyrovnaného a poměrně atraktivního střetnutí připisují na konto hokejisté Amuru! Domácí byli po většinu utkání lepším celkem a ač s nimi Kunlun po bídné první třetině postupně srovnal krok, celé utkání nezvládl pořádně ohrozit Alikinovu svatyni.

To je ode mne z tohoto utkání vše, budu se na vás těšit u večerního duelu Dynama a Viťazu, který startuje v 17:30. Do té doby napočtenou! (12:36:03)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 12. Šarov, 22. Šarov (Michasjonok), 23. Lugin (V. Butuzov, V. Vasiljev) – 54. Leščenko (Lockhart, Nikolišin)

Diváci: 2 150