Chabarovsk – Kunlun 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Ufa 1:3 (kon.) | Barys – Kazaň 2:4 (kon.)
Dynamo Moskva – Viťaz 2:1 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:1 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 1:7 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Úterý 12.01.2021, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

57:33
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Harri Pesonen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:50
    Domácí kouč riskuje a nechává brankáře na střídačce!

54:34
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Timur Biljalov – 2 min., sekání).

48:48
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Linus Videll.

46:00
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., nedovolené bránění).

44:37
    Pavel Akolzin se z velmi nenápadné akce dostal do útočného pásma, kde si puk ještě přehodil na forhend, ale zápěstím těsně minul horní tyč!

43:13
    Další parádní zákrok Karlssona! Patrice Cormier se také dostal do úniku, mířil mezi betony domácího brankáře, ale Karlsson mezírku zaklapl!

42:36
    Danis Zaripov se hnal do samostatného úniku, jenže si netroufl na kličku a raději zakončil zápěstím. Brankář Barysu jeho pokus vyrazil!
    40:34 Patrice CORMIER - 2:4

40:34
    Kazaň vstřelila branku!
    Kazaň hned v úvodu třetí části odskakuje Barysu na rozdíl dvou branek! Harri Pesonen se při úniku neunáhlil, přihrál pod sebe na PATRICE CORMIERA, který parádně vykoupal brankáře! Asistence: Harri Pesonen, Kirill Petrov.

39:33
    Další obrovská šance Kazaně! Stéphane Da Costa v útočném pásmu napřáhl k ráně příklepem, ale jeho dělovka jen orazítkovala tyčku!

37:05
    Phil Varone si sjel na přihrávku na levou stranu, dostal se na levý kruh, ale jeho pokus zápěstím hostující brankář vynikajícím zákrokem zneškodnil!

36:03
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stéphane Da Costa – 2 min., podrážení).

33:02
    Kazaň si zahraje přesilovku. Jesse Blacker dostává dvě minuty za sekání.

24:30
    Barys si zahraje další přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Galijev.
    23:50 Stanislav GALIJEV - 2:3

23:50
    Hostující Kazaň bleskově otáčí vývoj dnešního souboje a znovu se ujímá vedení! Do úniku se ve středním pásmu dostal STANISLAV GALIJEV, který si blafákem položil brankáře a zakončil do odkryté klece! Asistence: Daniil Žuravljov.
    22:42 Nigel DAWES - 2:2

22:42
    Je vyrovnáno! Hostující celek dokázal najít bleskovou odpověď. Kazaň navíc využívá už druhou přesilovku. Prostor na pravém kruhu si našel NIGEL DAWES a střelou o horní tyč překonal brankáře! Asistence: Mikael Wikstrand.

22:03
    Přesilovku si zahraje i Kazaň. Dvě minuty za krosček dostává Alexej Makljukov.
    21:28 Kirill PANJUKOV - 2:1

21:28
    Barys právě vstřelil branku!
    Barys nakonec přesilovou hru využívá a otáčí vývoj dnešního souboje! Na přihrávku z levé strany si sjel KIRILL PANJUKOV a pohotovou tečí přidal svou druhou branku v utkání! Asistence: Linus Videll, Darren Dietz.

20:17
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., podrážení).

18:33
    Domácí si zahrají přesilovku. Kristian Chenkel dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
    15:00 Kirill PANJUKOV - 1:1

15:00
    Je vyrovnáno! Kazaň se ve vedení dlouho neohřála! Barys se totiž dostal do přečíslení tři na jednoho, které domácí sehráli skvěle. Zakončujícím hráčem byl nakonec KIRILL PANJUKOV! Asistence: Matt Frattin.
    12:58 Kirill PETROV - 0:1

12:58
    Tentokrát už se Kazaň dostává do vedení! Hostující celek využívá přesilovou hru. Na krásnou přihrávku z pravé strany si v mezikruží počkal KIRILL PETROV a pohotovou střelou otevřel skóre! Asistence: Denis Zaripov, Trevor Murphy.

12:12
    Už to vypadalo, že se hosté dostanou do vedení! Cormier zůstal sám na brankovišti, ale ani na druhý pokus netrefil puk do mezírky mezi betony domácího brankáře!

11:56
    Kazaň si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Videll.

06:00
    Kazaň si zahraje první přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Alexej Makljukov.

02:26
    Danis Zaripov si řekl o přihrávku na pravý kruh, kam kotouč také přiletěl, ale hostující hráč v obrovské šanci promáchl a kotouč vůbec netrefil!

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 15. Panjukov (Frattin), 22. Panjukov (Videll, Dietz) – 13. K. Petrov (Zaripov, T. Murphy), 23. Dawes (Wikstrand), 24. Galijev (Žuravljov), 41. Cormier (Pesonen, K. Petrov)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Ortio) – Dietz, Lintuniemi, Blacker, Heatherington, Makljukov, Orechov, Gajtamirov, Musorov – Frattin, Varone, Panjukov – Lilja, Valk, Videll – Michajlis, Šestakov, R. Starčenko – Asetov, Sagadějev, Akolzin.
    Ak Bars Kazaň: Biljalov (Achťamov) – T. Murphy, Wikstrand, Judin, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov, Žuravljov – Voronkov, S. Da Costa, Dawes – Zaripov, Cormier, Galijev – K. Petrov, Fisenko, Pesonen – Dyňak, M. Gluchov, Lukojanov.