Bělorusko – Rusko 32:32 (kon.) | Alžírsko – Maroko 24:23 (kon.) | Rakousko – USA 0:0 (zruš.)
Slovinsko – J. Korea 51:29 (kon.) | Rakousko – Švýcarsko 25:28 (kon.) | Švédsko – Česko 0:0 (zruš.)
Portugalsko – Island 25:23 (kon.) | Norsko – Francie 24:28 (kon.) | Švédsko – Severní Makedonie 32:20 (kon.)
Portugalsko
25:23 (11:10)
Island
Čtvrtek 14.01.2021, 20:30 • New Capital Sports Hall, Káhira • Mistrovství světa • Skupina F

Portugalsko – Island 25:23 (11:10)
    Nejvíce branek: Martins 6, Portela 5, Gomes 4 – Elísson 6/4, Gudjónsson 4, Jónsson 3. Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 1/0 – 6/5. Vyloučení: 3:3. (22:37:19)

Máme tady konec zápasu! Portugalsko si připíše dva body a posune se tak do čela skupiny F, a to díky lepšímu skóre (+2), jelikož Alžířsko vyhrálo nad Marokem 24:23 (+1). Do prvního poločasu vstoupili lépe seveřaně, kteří si asi polovinu tohoto časového úseku drželi mírný náskok. Jenže Portugalsko srovnávalo krok a nakonec dokázalo skóre ještě před poločasem překlopit, byť pouze o jednu branku. Druhý poločas už ale byl v režii pyrenejců, kteří si tvořili místy i pětigólový náskok. Island měl ke konci několik šancí snížit, ovšem neproměnil samostatný únik nebo třeba nastřelil tyčku. díky několika hrubkám v obraně taky dovolil soupeři nekolik úniků jeden na nikoho a to pyrenejcům pomohlo k vitězství.

Konec zápasu. (25:23)
    60
    Ólafur Andrés Gudmundsson se prezentovaál krásnou ránou z druhé vlny, ovšem to je poslední branka, kterou dneska uvidíme. (25:23)

60
    Island si ještě bere jeden oddechový čas. (25:22)

59
    Kristjanssonova rána byla zablokována Iturrizou. Velká komplikace pro Island. (25:22)

58
    Máme tady další oddechový čas, chvíli před koncem se ještě týmy radí ohledně rozhodujících závěrečných minut. (25:22)

57
    Gudjónsson se nyní dostal do samostatného úniku, ovšem svoji šanci neproměnil! Mmíč poslal do brankáře! (25:22)
    56
    Sigvaldi Bjorn Gudjónsson si krásně proskočil obranou a vapálil skze gólmana do branky. (25:22)
    56
    Gól vstřelil tým Island (Ómar Ingi Magnússon). (25:21)
    55
    Fábio Magalhaes se prezentoval krásnou střelou na vzdálenější tyčku. Brankář míči zastavit nedokázal. (25:20)

53
    Portugalsko si chce něco ujasnit v taktice, nebo minimálně vydechnout, a tak si trenér vyžádal timeout. (24:20)
    53
    Gól vstřelil tým Island (Elvar Örn Jónsson). (24:20)
    52
    Pedro Portela se dostal do dalšího brejku. Island v zadu vyrábí obrovské chyby. I tento samostatný únik byl potrestán brankou do dolní části svatyně seveřanů. (24:19)
    52
    Miguel Martins nevyslal nejlepší ránu, i tak ji ale nikdo nedokázal zastavit v cestě do levého dolního růžku. (23:19)
    51
    Bjarki Már Elísson si tentokrát vyzkoušel jinou techniku při sedmičce. Střela o zem mu vyšla a snížil tak na tři branky. (22:19)
    50
    Obrovská chyba Islandu. Leonel Fernandes získal míč, který spadl na zem a okamžitě zamířil do samostatného úniku. oklamal gólmana a vypálil na bližší tyčku. (22:18)
    50
    Gól vstřelil tým Portugalsko (Pedro Portela). (21:18)
    49
    Gísli Torgeir Kristjánsson si proskočil za obranu a ještě ve výskoku oklamal brankáře. (20:18)