Třinec – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Olomouc – Motor ČB 3:2 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 4:3 (kon.)
Litvínov – Sparta 3:5 (kon.) | K. Vary – Zlín 5:1 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.)
Liberec – Kometa Brno 2:3 (0:2 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 15.01.2021, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 35. kolo

Ode mne je to v tuto chvíli vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:32:55)

Dynamo téměř po třech letech poráží Mladou Boleslav, o vítězi dnešního vyrovnaného duelu rozhodlo divoké prodloužení, které nakonec rozhodl 14 vteřin před koncem Juraj Mikuš brankou do odkryté klece.

64:46 Juraj MIKUŠ - 2:1

64:46
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Do prázdné branky se štěstím doskákala dorážka JURAJE MIKUŠE po krásné individuální akci Mateje Pauloviče. Asistence: Matej Paulovič.

64:31
    Poulíček obkroužil útočnou třetinu, pak mu ale puk odebral Cienciala, který jel sám na Kloučka. Svojí kličku ale pod tlakem dobruslujícího Poulíčka nezvládl zakončit.

63:10
    Kusý s Romanem jeli jen na jednoho obránce, Roman zakončoval zblízka, Mikuš pak z vrcholu kruhu minul příklepem.

62:05
    Alderson málem dorazil Šťastného přihrávku do prázdné brány.

61:00
    Kousal vybojoval ze souboje puk a předložil ho Camarovi, který opět trefil lapačku boleslavského gólmana.

60:01

Nerozhodný stav nezměnila ani napínává pasáž v závěru třetí dvacetiminutovky. Několik nebezpečných střel na obou stranách nevyvedlo z klidu ani jednoho brankáře, Klouček i Krošlelj často odolávali protiútokům a střelcům se dnes nedaří. Následovat tak bude pětiminutové prodloužení tři na tři.

60:00

59:23
    Lunter pálil z levého kruhu, Klouček lapačkou vyrazil puk do strany.

58:01
    Ďalogův průnik gólem, neskončil. Ani Paulovič následně po buly nedostal puk za záda maskovaného Slovince.

57:12
    Souhru na jeden dotek po buly zakončoval útočník Bruslařů Oscar Flynn. Soustředěný Klouček zasáhl, stejně jako o chvíli později proti střele Najmana.

57:00
    Cienciala teď napodobil spoluhráče, protáhl se podél mantinelu a vystřelil Kloučkovi na pravé rameno.

56:21
    Alderson se Strnadem dostali uprostřed hřiště puk na Bicevskise, jehož střela následně skončila v Kloučkově výstroji.

55:00
    Po nebezpečné situaci před Kloučkem, kdy museli domácí zabarikádovat brankoviště, se pokoušel objet branku Camara.

54:21
    Nezvykle ofenzivně se projevil obránce Hrádek, s pukem kroužil až za brankou Krošelje.

53:38
    Rohlík se snažil udržet puk u modré čáry, v obklíčení protihráčů se mu to ale nepodařilo. Několik sekund poté se s pukem až za branku doslova protloukl vysoký útočník Paulovič.

51:00
    Camara ve středním pásmu zmátl boleslavskou obranu, když přenbechal puk Ondřeji Romanovi. Rodák z Poruby ale nabídnutý prostor nedokázal zužitkovat.

50:38
    Hrádek obětavě skočil do střely a připisuje si další body do Radegast indexu.

49:45
    Najman dokonce mohl ujet do brejku, jenže kýženou přihrávku od svého spoluhráče nedostal. Následoval tak ofsajd.

49:30
    Domácím se teď nedaří rozestavit přesilovkovou formaci v útočném pásmu.

48:12
    Rána Pauloviče skončila na lapačce Krošelje.

48:00
    Jan Kolář má na svědomí zatím jedinou střelu z probíhající přesilové hry domácích.

47:26
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Mário Lunter – 2 min., vysoká hůl).

47:00
    Předvedl se také Milan Klouček, když levým betonem vytěsnil rychlou střelu Davida ŠĚťastného.

45:40
    Dynamo má větší tlak do brankoviště a Boleslav je posledních pár minut spíše v defenzivě. Čtrnáct minut před koncem zápasu je tak zatím klíčovým mužem zápasu Gašper Krošelj. Boleslavští obránci mu ale práci dost usnadňují, protože domácím nenechávají moc času na zakončení.

44:50
    Koffer se s pukem protáhl podél mantinelu a vybídl Hrádka na modré čáře. Střelu pardubického obránce pak ještě dorážel Lukáš Anděl.

44:10
    Série nepřesných přihrávek na obou stranách zpomalila rychlé tempo hry.

43:48
    Golfový úder Šťastného nepřinesl velký úspěch, zblokovaný pokus skončil ztečovaný v ochranné síti.

42:56
    Jednoduché založení v obraně a pohledná souhra v útoku, kde si Kusý obhodil soupeřova obránce a vyzval k zakončení Kousala. Celá akce znovu ztroskotala na brankáři hostí.

42:21
    Další z mnoha dnešních ofsajdů Pardubic.

41:12
    Poulíček si stáhnul puk pod sebe a z blízka chtěl procpat puk za brankaře Bruslařů.

40:37
    Ďaloga zkoušel přejít přes Aldersona, Kanaďan puk Slovákovi odebral po tvrdém bodyčeku.

40:01

Pardubice mají po 40 minutách hry střeleckou převahu 26:15.

Ani v prostřední části dnešního utkání nebyla nouze o zajímavé momenty, většina z nich však byla bojovného a defenzivního rázu. Žádné z mužstev nechce udělat chybu, hráči Pardubic i Boleslavi se poctivě vrací do obrany a vzájemně se zajišťují. Moc vyložených šancí tedy k vidění nebylo, s výjimkou samostatného úniku Aldersona, při kterém Klouček včas uzavřel prostor mezi svými betony. Činili se ale oba brankáři, Krošelj musel být v pozoru při několika zajímavých akcích domácích. Největší z nich – přečíslení Camary a Romana – nicméně v brance neskončilo a tak o osudu utkání rozhodne třetí třetina.

40:00

39:29
    Hrbas vyslal dělovku do klubka hráčů, kde se posléze v nepřehledné situaci rychle zorientoval Cienciala. Klouček byl ale na svém místě a kotouč po dorážce ukryl ve své výstroji.

37:40
    Anděl, Roman a Camara si dobrým pohybem vytvořili prostor v útočném pásmu. Na tlak druhé domácí formace teď navazuje třetí – Kousal, Koffer a Kusý, kterým za brankou pomáhá také ofenzivní démon Marek Ďaloga.

36:45
    Nahození Jana Koláře od modré čáry Krošelj viděl a chytil do lapačky.

36:10
    Mário Lunter střílel z mezikruží, Klouček chtěl pohotově zasáhnout ramenem, puk ale letěl nad branku.

35:00
    Paulovičův obranný zákrok způsobil ofsajd Boleslavi.

34:08
    Hosté jsou v plném počtu.

32:58
    Paulovič třikrát střílel z první, větší šanci na úspěch ale měla pouze jedna rána do betonu brankáře Krošelja.

32:21
    Kusý upadl u modré čáry a Bicevskis vyrazil do protiútoku. Kusý ale dokázal protihráče dobruslit a s pomocí Pauloviče jej odzbrojil.

32:05
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (David Šťastný – 2 min., vysoká hůl).

31:10
    Naznačení a pak klička do forhendu, to byl Blümelův recept v souboji jeden na jednoho. Lídr pardubického bodování pak ale nedokázal zkrotit kotouč a Krošelje ohrozil pouze střelou z úhlu.

30:15
    Ondřej Roman teď přebruslil celé hřiště a na modré čáře si prohodil jednoho obránce Boleslavi, jenže Roman ztratil stabilitu a druhý bek už mu puk dokázal odebrat.

30:00
    Po zásahu Kloučka betonem jsou domácí znovu v pěti mužích na ledě

29:15
    Podobný scénář pardubického oslabení: střelu blokoval Hrádek, Poulíček posléze vyhodil puk pryč.

28:14
    Kousal zblokoval střelu, Mikuš přihrávku a Filip Koffer následně dokázal vyhodit puk z pásma.

27:50
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matej Paulovič – 2 min., vysoká hůl).

27:18
    Na druhé straně měl zajímavou příležitost Paulovič, který střílel na vyrážečku.

27:12
    Hostující útočník Alderson se zjevil za obranou Dynama a po přihrávce od mantinelu jel osamocený na Kloučka. Zakončení mezi nohy si pardubický odchovanec pohlídal hokejkou.

26:31
    Pochobradského průnik zastavil Moravec u mantinelu před pardubickopu střídačkou.

25:46
    Obětavý zákrok Michala Hrádka, který se položil do soupěřovy střely příklepem a vleže ji zblokoval.

24:15
    Paulovič ve středním pásmu poslal puk po hrazení na Poulíčka, ten v rychlosti zkusil střelu z levého kruhu.

23:00
    Také čtvrtý útok domácích se činí, Rohlík s Pochobradským chtěli zopakovat pohlednou akci z první třetiny, Bruslaři jim tentokrát neposkytli tolik prostoru a do brankoviště je nepustili.

21:50
    Ondřej Roman přihrával skrz obranu hostů na Athonyho Camaru, jehož střela ze strany skončila těsně vedle brankové konstrukce.

21:08
    Slovinský brankář ale zasahovat nemusel, tým z města automobilů už je zpět před Kacetlem.

20:40
    První formace domácích ustála nápor Boleslavi a získala kotouč, se kterým vyrazila před Krošejla.

20:01

Po opatrnějším úvodu jsme v pardubické enteria areně viděli mírnou převahu domácích, kteří měli častěji puk na holi. Ačkoli Dynamo poměrně často střílelo, nedostávalo se do slibnějších pozic. Povedlo se to až po necelých šesti minutách hry Rohlíkovi a Pochobradskému. Druhý jmenovaný dokonce dostal puk za brankovou čáru, ovšem neregulérně, a to bruslí. Verdikt videorozhodčího hru poměrně zrychlil, oba celky se více tlačily před branku. Po faulu Bicevskise dokonce padla první uznaná branka zápasu. Jakub Nakládal střílel z první a odražený puk poté Anthony Camara pověsil do sítě. Boleslav odpověděla velmi rychle, Adam Zbořil po necelé minutě vyrovnal střelou, která zapadla za Kloučkovo rameno. Stav je tak nerozhodný, nic na tom nezměnily ani střelecké pokusy hostů ze závěru první dvacetiminutovky.

20:00

19:45
    Z tlaku Boleslavi je nakonec jen jedna střela, domácí se stáhli před branku a puk ze své třetiny nakonec dokázali vyhodit do pásma hostů.

19:05
    Hra se teď přesunula před Kloučka, hráči domácích, unavení po dlouhém střídání, mají co dělat, aby zabránili střelám na svého brankáře.

18:48
    Blümel se uvolnil protizvratnou kličkou a z rohu do mezikruží poslal přihrávku Paulovičovi, který byl v obklíčení protihráčů a vystřelit nedokázal.

18:16
    Pardubičtí rozjížděli další akci, na jejím konci byl ale ofsajd.

16:59
    Hrbas se předvedl tvrdým hitem na Michala Pochobradského. Téměř dvoumetrového útočníka shodil na led.

15:56
    Camara bojoval v rohu o puk a Anděl si následně vytvořil slibnou střeleckou příležitost, při které mu kotouč sjel z hokejky.

14:00
    Blümel založil útok za vlastní brankou, Mikuš pak dlouhou přihrávkou za obranu hledal Poulíčka. Martin Ševc ale puk v pravou chvíli zachytil a možnost nájezdu Poulíčkovi zmařil.

13:33
    Tvrdou střelu pardubického Jana Koláře si slovinský brankář pohlídal lapačkou.

13:27
    Pláněk omylem vyhodil puk ze hřiště na svoji střídačku. Hra se tak znovu přerušuje.

13:07
    Díky brzkému vyrovnání Mladá Boleslav ožila, po reklamní přestávce se teď vhazuje před Kloučkem. Jak zareagují Pardubice?
    11:18 Adam ZBOŘIL - 1:1

11:18
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ADAM ZBOŘIL. Z vrcholu kruhu tvrdě zamířil na Kloučkovo rameno, od kterého puk doskočil až do branky. Bez asistence.
    10:34 Anthony CAMARA - 1:0

10:34
    Autorem branky je ANTHONY CAMARA, který z mezikruží dorazil odraženou střelu Nakládala. Asistence: Jakub Nakládal a Jan Kolář.

10:04
    Krošelj zatím nemusel zasahovat, všechny tři střely zatím Bruslaři zblokovali.

08:25
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Maris Bičevskis – 2 min., podrážení).

08:01
    Ševc cíleně nahodil puk na Kloučkův pravý beton, odraženou střelu ale nikdo ze Ševcových spoluhráčů nedorazil.

07:30
    Mikuš i Hrádek zkouší ohrozit brankáře hostů střelou od modré.

06:50
    Bučko se obtočil kolem branky hostů a po zásahu Krošejla následuje první reklamní přestávka.

06:41
    Po dlouhé pauze, kdy rozhodčí sledoval videozáznam, jsou aktivnější Pardubice. Jako kdyby je neuzání branky motivovalo vstřelit jinou, regulérní.

05:51
    Na základě přezkoumání videozáznamu hlavní rozhodčí rozpažil! Branka není uznána kvůli zásahu bruslí.

05:50
    Situaci, po které domácí vstřelili úvodní gól zápasu, nyní zkoumá videorozhodčí. Machala s Rohlíkem se zbavili protihráče a Rohlík dostal puk před branku, není však jisté, zda Michal Pochobradský neposlal puk za čáru bruslí.

05:20
    Najman si vzal puk ve vlastní třetině a dlouho vymýšlel, komu přihrát. Dostal se skoro až před Kloučka, ale pak puk ztratil.

04:39
    Po přihrávce Anděla střílel téměř z mezikruží Camara, kanadský útočník ale trefil pouze hůl jednoho z bránících soupeřů.

04:11
    Poprvé v zápase je vidět i David Šťastný, nejproduktivnější hráč hostů. Jeho formace teď díky svému pohybu získala několik vteřin v útočném pásmu.

03:14
    Ondřej Machala nabral rychlost, vyměnil si puk se spoluhráčem a z úhlu pak zkoušel dostat puk do sítě, branku ale netrefil.

02:15
    Kolář s Hrádkem založili akci, po které z úniku nebezpečně střílel Camara.

00:49
    Matěj Blümel má na svědomí první střelu zápasu, nahození od modré Krošejl odrazil do rohu.

00:32
    Boleslav nahodila puk do svého útočného pásma, kde o něj teď hjráči bojují v rohu.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kantor) – Ďaloga, Nakládal, Mikuš, J. Kolář, Hrádek, Bučko, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Anděl, O. Roman, Camara – Koffer, R. Kousal, Kusý – Machala, Rohlík, Pochobradský.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Hrbas, Ševc, Moravec, Pláněk, Klikorka, Šidlík – J. Strnad, Bičevskis, Alderson – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil, Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal – Kotala.

Pro Pardubice není Mladá Boleslav oblíbeným soupeřem. Dynamo ji zvládlo porazit naposledy před třemi lety, v posledním vzájemném utkání (5. ledna) přitom od výhry nebylo daleko. Na 4:4 tehdy v enteria areně srovnával Oscar Flynn jen 96 vteřin před koncem. Boleslav poté ovládla nájezdy a Pardubice tak získaly pouze bod. Jakého výsledku se dočkáme dnes? A prosadí se některý z produktivních reprezentantů, ať už David Šťastný na straně hostů, nebo Matěj Blümel na straně domácích?

Pardubice v minulém kole porazily karlovarskou Energii 5:4. Dramatický vývoj utkání rozhodl necelé tři minuty před koncem Ondřej Roman brankou z přesilové hry. Robert Kousal a Matěj Blümel k výhře pomohli dvěma asistencemi, Anthony Camara přidal již svůj devátý gól.

Hlavním mužem zápasu byl ale dvougólový obránce Marek Ďaloga, který nejprve srovnal na 1:1, a poté poslal Dynamo do vedení. „Body musíme sbírat v každém zápase. Oproti duelu s Litvínovem jsme změnili přístup a pohyb. V Litvínově jsme byli na výletě a podle toho to tak i vypadalo. Impulsem byla i změna formací, myslím, že nám to sedlo," zhodnotil zápas slovenský obránce a připomněl předchozí nepovedený duel s Vervou Litvínov (porážka 0:5).

Pardubické Dynamo se po třízápasové sérii venkovních utkání vrací do domácí enteria areny, kde vyzve Mladou Boleslav. „Mají skvělý pohyb a dobře zvládnutou obrannou činnost. Rychlým přenášením hry dostávají týmy pod tlak a hodně zápasů právě díky tomu zvládli,“ popsal hru Bruslařů Poulíček, který ví, že Dynamo nečeká snadný soupeř. „Nesmíme nezapomenout, jak chceme hrát my. Nejlepší obrana je útok a my chceme vnutit Mladé Boleslavi naši hru,“ doplnil centr první pardubické formace.

Mladá Boleslav si druhou příčku v tabulce vysloužila právě v minulém utkání proti Třinci, které získala v poměru 3:2 ve svůj prospěch. Úvodní gól se povedlo vstřelit domácím Středočechům, Oceláři však rychle odpověděli dvěma brankami. Do konce úvodní třetiny se ještě Bruslařům podařilo srovnat na 2:2. Prostřední část poté poznamenala častá vyloučení, rozdílovou branku Mladé Boleslavi vstřelil ve 35. minutě Ondřej Najman. Závěr zápasu přinesl vyrovnané drama, ale branka už nepadla.

Pro Boleslav šlo o druhou výhru v řadě. „Do utkání jsme nevstoupili dobře, Třinec byl v první třetině byl aktivnější, pomohl nám gól na 2:2. Myslím si, že od druhé třetiny jsme se Třinci vyrovnali a občas ho i předčili. Byl to souboj vyrovnaných mužstev. My jsme rádi, že se nám povedlo dát třetí gól, který rozhodl," uvedl trenér Bruslařů Pavel Patera, který předevčírem spolu se svým kolegou Radimem Rulíkem podepsal v Boleslavi novou, dvouletou smlouvu.

Dva zkušení trenéři se kromě Davida Šťastného mohou spolehnout také na velezkušeného obránce Martina Ševce, který zaznamenal již 18 bodů. Kvalitní výkony předvádí i trojice mladých útočníků Oscar Flynn – Ondřej Najman – Pavel Kousal nebo třiadvacetiletý brankář Jan Růžička, jenž má velmi nízký průměr obdržených branek na zápas (2,15) a řadí se tak mezi nejlepší brankáře v lize.

Hezký den z pardubické enteria areny!

U on-line přenosu utkání 35. kola Tipsport extraligy Vás vítá Dominik Dubovči, který Vás bude provázet hokejovým večerem. Od 18:00 hodin se na východočeském ledě utká pardubické Dynamo s mužstvem BK Mladá Boleslav. Bruslaři jsou v extraligové tabulce na druhém místě, jen o dva body za Spartou Praha. Oproti tomu Dynamo je osmé a v boji o postup do playoff se mu hodí každý bod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dominik Dubovči

Branky a nahrávky: 11. Camara (Nakládal, J. Kolář), 65. Mikuš (Paulovič) – 12. A. Zbořil

Rozhodčí: Jeřábek, Lhotský – Obadal, Šimánek