Třinec – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Olomouc – Motor ČB 3:2 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 4:3 (kon.)
Litvínov – Sparta 3:5 (kon.) | K. Vary – Zlín 5:1 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.)
Liberec – Kometa Brno 2:3 (0:2 po s.n.)
HC VERVA Litvínov
3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
HC Sparta Praha
Pátek 15.01.2021, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 35. kolo

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (19:50:59)

Na straně hostů byl vyhlášen nejlepším hráčem Michal Řepík, na domácí straně pak Jan Ščotka.

Střely na branku: 33 – 28

Je dobojováno. Ve třetí třetině už Verva nedokázala dostat se na vyrovnání a hosté pečetili výhru střelou do prázdné branky a z ledu Litvínova tak odvezou všechny tři body. Naopak Verva nezískala ani jeden, na lídra soutěže dnes nestačila.

59:38
    Dvaadvacet vteřin před vypršením třetí třetiny se ještě bude vhazovat před brankou Pražanů.

59:15
    Sparťané drží kotouč co nejdále od své branky a jen hru kontrolují. Domácí už naopak sami vědí, že dvoubrankový náskok jen těžko doženou.
    58:22 Andrej KUDRNA - 3:5

58:22
    Sparta právě vstřelila branku!
    Zřejmě je hotovo. Domácí úplně zapomněli na ANDREJE KUDRNU, kterého nepohlídali a ten pak bez větších problémů dovezl puk do zcela prázdné litvínovské branky – 3:5. Asistence: David Vitouch.

58:15
    Godla je venku z branky a domácí to zkusí se šesti bruslaři v poli.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Sparťané dostali puk před branku Litvínova a nechtěli ho dostat ven, nepouštějí tak domácí k powerplay.

57:49
    Litvínovská lavička si bere oddechový čas.

57:25
    Lukáš Žejdl chtěl dát kotouč Látalovi, nepovedlo se, místo toho zamířili Pražané zase až před Denise Godlu.

56:36
    Buchtele vypíchl puk domácímu hráči a mířil směrem před Godlu, tam se o něj postarala obrana Vervy a ta otáčí hru zase před branku Sparty.

55:29
    Irving posunul kotouč na Helta, ten byl obsazen, ale Jícha byl už před brankou připraven, ale Machovského nakonec neprostřelil.

55:10
    Do ofsajdové pasti se dostali domácí hráči a hra se stěhuje do středního pásma, kde se bude za chvíli vhazovat.

54:48
    Machovský nyní čelil jedovce Pawla Zygmunta a ukázal mu efektní semafor. Hra je přerušena, vhazuje se po pravé ruce hostujícího brankáře.

54:12
    Hosté už začínají své vedení bránit, domácím ubíhá čas. Aby s utkáním něco udělali, mají necelých šest minut.

52:58
    Z levé strany střílel Matúš Sukel', ale puk jen prosvištěl vedle levé tyče domácí branky. Litvínovští se pak po zisku puku dostali do akce, ale ta byla neúspěšná.

52:28
    Jurčina se srazil s Lukášem Žejdlem. Ale vše bylo v pořádku, akce Litvínova pokračovala a další pokus Jana Ščotky skončila jen na zadním mantinelu.

52:10
    Další komerční přestávka.

51:06
    Ke vzdálenější tyči nyní z pravé strany střílel Jan Buchtele, kotouč ale skončil jen vedle ní. Na druhé straně Hübla obral o puk Jeřábek a Sparta jde zase dopředu.

50:34
    Hosté stále drží necelých deset minut před koncem řádné hrací doby své těsné vedení, domácí se marně snaží o vyrovnání.

50:15
    Další zakázané uvolnění Pražanů.

49:18
    Sukel' vytěsnil puk z obranného pásma a Sparta mohla jít dopředu, ale následný útok skončil neúspěchem a domácí rychle vrátili hru před branku Matěje Machovského.

49:05
    Zakázané uvolnění Pražanů a hra se stěhuje před jejich branku. Litvínov tak zadarmo získal útočnou třetinu. Vhazovat se bude po pravé ruce Machovského.

48:04
    Adam Polášek poslal puk na Lukáše Rouska, který si prohodil puk, ale jeho střela v blízkosti Denise Godly se neujala.

47:38
    Následuje další komerční pauza.

47:12
    Patrik Zdráhal nabral ve středním pásmu rychlost, poté prověřil Matěje Machovského, jenž jeho pokus kryje a přerušuje hru

46:16
    Na levém křídle byl volný Jan Buchtele, protáhl se kolem levého mantinelu okolo Davida Šticha, ten ho ale nepustil do žádného zakončení před Denisem Godlou.

45:06
    Před Lukášem Pechem nyní zívala odkrytá branka Litvínova, kterou ale netrefil! Domácí si tedy mohli pořádně oddechnout.

44:17
    Oba celky jsou v plném počtu.

43:46
    Ščotkovo nahození před Machovského si pohlídali hostující obránci, nicméně se jim nepovedlo dostat puk do bezpečí. Následně pak střílel znovu Ščotka, ale i tato akce byla nepřesná.

42:36
    Jan Ščotka střílel od modré čáry a jeho pokus šel jen přímo na branku Machovského. Hosté se pak dokázali osvobodit a posílají puk až před Godlu.

42:17
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (David Štich – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Pech – 2 min., hrubost).

41:34
    Domácí se usadili v pásmu soupeře a po Jarůškově přihrávce zakončil zblízka Patrik Zdráhal a moc nechybělo, aby bylo vyrovnáno!

40:57
    Litvínov je v plném počtu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:13.

Střely na branku: 18 – 23

Také druhá třetina je minulostí a padly v ní čtyři branky. Sparťané dvakrát odskočili na dvoubrankový náskok, ale Verva se pokaždé vrátila na kontaktní branku. Ve třetí třetině tak bude usilovat o vyrovnání, hosté naopak o navýšení svého těsného náskoku. Máme se ještě na co těšit.

40:00

39:50
    Litvínovští se ubránili další akci a to bude z této části hry už vše.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:57
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Tomáš Pospíšil – 2 min., vysoká hůl).

38:16
    Od vlastní branky zakládali Sparťané další svůj útok, hned na to se uhnízdili před Godlou, ale ten nemusel zakročit, protože na něho nešel žádný střelecký pokus.

37:44
    Teď ale museli být hráči Litvínova hodně pozorní před Godlou, před kterým opět operovali nebezpečně hráči pražské Sparty.

37:02
    Litvínovští se opět natlačili před branku Sparty, ale před Matějem Machovským nezakončili přesně. Následně pak jdou do další akce zase Pražané.
    35:51 Jan ŠČOTKA - 3:4

35:51
    Litvínov právě vstřelil branku!
    O chvilku později si to už JAN ŠČOTKA vynahradil a tentokráte už snižuje na rozdíl jediné branky, když zužitkoval přihrávku od Lukeše od zadního mantinelu a poté svižnou ranou uklidil kotouč do sítě – 3:4. Asistence: František Lukeš a Uvis Janis Balinskis.

35:39

35:38
    Pospíšil poslal puk na Jana Ščotku a ten pak střílel, ale jeho pokus skončil jen vedle Machovského branky.

35:14
    Další osvobození hostů a ti tak šetří další cenné vteřiny ze své početní nevýhody.

34:56
    Buchtele poslal puk na Lukáše Pecha, jenž v oslabení poslal puk na Godlu, který ho vytěsnil do rohu obranného pásma.

34:12
    Hosté zkomplikovali domácím průchod do útočného pásma. Nakonec se to Vervě povedlo a Machovský musel do zákroku po střele od modré čáry. Poté se hosté osvobozují.

33:39
    Následuje komerční přestávka a po ní si zahrají domácí hráči přesilovou hru.

33:39
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Šmerha – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká David Vitouch.

32:20
    Lukáš Žejdl dostal od Jakuba Petružálka přihrávku na osu hřiště, ale jeho táhlá střela se mezi tři tyče nevešla.

31:36
    Tomáš Pospíšil se zjevil mezi kruhy, ale puk mu utekl a nestačil ho zkrotit, akce Vervy tak skončila velmi brzy a domácí se vrací zpět do obranné práce.

30:35
    Richard Jarůšek se ocitl tváří v tvář Matěji Machovskému, ale nadvakrát brankáře soupeře nepřekonal. Hned na to pak rychle přenesli hru na opačnou stranu Pražané.

30:00
    Jsme v polovině základní hrací doby a Litvínov má na to, aby se zápasem něco udělal, ještě hodně času.

29:05
    Domácí tak budou mít znovu spousty práce, aby se vrátili zpět do zápasu. Hosté jsou v útocích hodně nebezpeční a neustále Denisi Godlovi zatápějí u jeho brankoviště, kde jsou mnohdy hodně důrazní.
    27:24 Michal ŘEPÍK - 2:4

27:24
    Soupeř Vervy znovu bere náskok o dva góly. Po pěkně sehrané kombinaci poslal Rousek puk před odkrytou Godlovu klec a ten se odrazil od brusle MICHALA ŘEPÍKA a skončil za brankovou čárou – 2:4. Asistence: Lukáš Rousek a David Němeček.

Oskars Cibulskis nahrál svému krajanovi Balinskisovi, jenž okamžitě vystřelil, ale Matěch Machovský včas zakročil.

26:35
    Matěj Machovský si povyjel za svou branku, kde zpracoval puk a poslal ho na hokejky svých spoluhráčům. Zapojil se tak do začátku hostující akce. Nakonec ale byla neúspěšná.

26:20
    Na řadě je další komerční přestávka.

26:03
    Adam Polášek dostal přihrávku od Jana Buchteleho a vystřelil zpoza levého kruhu a jeho pokus má ve své moci Denis Godla.

25:08
    Nyní si museli dávat domácí hokejisté pozor, hosté před Godlou byli hodně aktivní a Godla měl co dělat, aby dvakrát dostal puk pod kontrolu.

24:17
    A další pokus domácích, před Machovským to zkusil tečovanou střelou František Lukeš, ale brankář Sparty byl proti jeho úmyslu srovnat stav.
    23:25 Richard JARŮŠEK - 2:3

23:25
    Litvínov se brzy dostává na rozdíl jediné branky. Zaváhání hostů potrestal únikem před Machovského branku RICHARD JARŮŠEK, jenž z levé strany brankáře Pražanů prostřelil a vrací Vervu zpět do hry. Asistence: Denis Godla.
    21:33 Matúš SUKEĽ - 1:3

21:33
    Sparťané jdou do dvoubrankového náskoku. Z levé strany dostal puk před branku soupeře David Tomášek a tam poté z těžké pozice zakončil z bekhendu MATÚŠ SUKEĽ, jenž našel odkryté místo Godlovy branky – 1:3. Asistence: David Tomášek a Andrej Kudrna.

20:56
    Až nyní končí útok Litvínova, Martin Hanzl nezachytil kotouč a ten mu utekl do středního pásma. Na druhou stranu tak pomalu jdou hosté.

20:15
    Litvínovští se hned dostali do útočné akce, po níž střílel Aaron Irving. Ten rozvlnil hostující síť, ale pouze tu boční. Nicméně stále pokračuje akce Vervy.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:24.

Střely na branku: 6 – 13

První třetina duelu mezi Litvínovem a Spartou je minulostí. V ní se do vedení dostali domácí hráči, když se po teči trefil Viktor Hübl. Jenže hosté se dokázali vrátit do zápasu střelou Roberta Říčky a záhy pak ještě využili přesilovou hru Davidem Tomáškem a obrat v první části hry tak byl na světě. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, ve které tentokráte budou o vyrovnání usilovat litvínovští hokejisté.

20:00

19:50
    I domácí hráči se ještě pokoušeli ohrozit branku soupeře, ale už to nestihli. Puk mají hosté a už jen čekají na konec úvodního dějství.

19:23
    Hosté to zkusili z pravé strany, Godla ale zasáhl a raději uklidnil hru, kterou na chvíli zastavil.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.
    17:56 David TOMÁŠEK - 1:2

17:56
    Pražané využívají přesilovou hru a během chvilky strhávají poprvé vedení na svou stranu. Michal Řepík přihrával na volného DAVIDA TOMÁŠKA v blízkosti litvínovské klece, ten si puk přikopl a poté ho nechytatelnou střelou pověsil pod víko Godlovy klece – 1:2. Asistence: Michal Řepík a Jan Košťálek.

17:17
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., podrážení).
    16:49 Robert ŘÍČKA - 1:1

16:49
    Hosté v závěru první třetiny srovnávají stav a začíná se znovu od začátku. Jan Buchtele dostal puk na ROBERTA ŘÍČKU, který si nabruslil k pravému mantinelu, odkud pak vystřelil a doslova překvapil překvapeného Denise Godlu – 1:1. Asistence: David Vitouch.

15:27
    Série nepřesností na obou stranách, teď už mají kotouč znovu hostující hráči a od vlastního brankáře se dostávají až před litvínovskou branku.

14:40
    Němeček vystihl přihrávku na Patrika Zdráhala a litvínovskou souhru tak překazil. Hned na to pak před Godlou hosté zahrozili, ale proti Pechovi, jenž střílel z otočky, zakročil domácí brankář.

14:12
    Nyní už musel zasáhnout Denis Godla, jenž pokryl nebezpečnou teč z hole Davida Němečka a akce pražské Sparty pokračuje i nadále.

13:52
    Okamžitě se pak hosté velmi rychle dostali do domácího teritoria, ale před Godlou nevyslali žádný nebezpečný pokus.

13:46
    Zakázané uvolnění Sparty stěhuje hru před Matěje Machovského, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

13:01
    Pawel Zygmunt zblízka poslal přízemní pokus na Matěje Machovského, ale tomu pomohla obrana Sparty. V následném rychlém protiútoku pak musel zasáhnout Godla a hra je přerušena.

12:15
    Domácí byli v další šanci, Lukáš Žejdl se pokusil o další ohrožení Machovského, ale to se nekonalo. Na druhé straně si nepřesně počínali také Pražané.
    11:09 Viktor HÜBL - 1:0

11:09
    Ve dvanácté minutě se mění poprvé skóre na ukazateli. Domácí jdou do vedení. Od modré čáry střílel Janis Uvis Balinskis a na jeho projektil nastavil hůl kapitán Vervy VIKTOR HÜBL, touš změnil směr a zapadl do šibenice Machovského branky – 1:0. Asistence: Uvis Janis Balinskis a Tomáš Pospíšil.

10:34

10:06
    Po chybě sparťanské obrany střílel ve vlastním oslabení z mezikruží Lukáš Žejdl, ale skrze beka Sparty se mu nepovedlo příliš ohrozit Matěje Machovského.

09:42
    Další osvobození domácích a ti šetří další cenné vteřiny.

09:04
    Hosté už si taky zkouší první přesilovku, na chvíli se uhnízdili před brankou Godly, ale beci Vervy mu pomohli a po převzetí kotouče ho odpálili až před Matěje Machovského.

08:34

08:34
    Hosté jsou čím dál tím více nebezpečnější před Godlou, před ním vznikla skrumáž a gólman Litvínova se musel pořádně v brankovišti roztáhnout, aby kotouč ukryl a zastavil hru.

07:52
    Obrovská šance Sparty. Ladislav Zikmund se řítil úplně sám na svého bývalého spoluhráče z Kladna, ale brankář Vervy proti němu uspěl a znovu semaforem zavírá šanci Sparty na vedoucí gól!

07:15
    Martin Látal na levé straně švihl do puku a Matěj Machovský okamžitě zakročil. Poté nechal hru raději přerušit a po chvilce se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

06:35
    Pražané se uhnízdili v pásmu litvínovské Vervy a snažili se o kombinaci, která by mohla vést k otevření skóre. Ale znovu byla obrana domácích pozorná a vytáhla puk do středního pásma.

06:21
    Nyní následuje první komerční přestávka.

06:19
    Vladimír Sobotka nyní notně prověřil Denise Godlu, na kterého z pravé strany vyslal štiplavou střelu, která končí na pohotové lapačce domácího brankáře!

05:26
    Ladislav Zikmund táhl akci Sparty po pravé straně, poté předložil přihrávku do mezikruží, ale tam byla připravena obrana Litvínova, která zakročila a nepustila soupeře do zakončení.

04:48
    Uvis Janis Balinskis dostal nabito na modrou čáru a vyzkoušel prudkou ránou pozornost Machovského, ten uspěl a zapisuje další zákrok.

04:16
    Machovský se zapojil do rozehrávky puku v obranném pásmu pražské Sparty, ale hosté se stále nemohou dostat do blízkosti litvínovského brankáře Denise Godly.

03:30
    Po levém křídle unikal Lukáš Žejdl, který poté zblízka zakončil, ale Matěj Machovský neměl problém dostat kotouč pod kontrolu.

02:46
    Hosté se ubránili a nyní jsou už v plném počtu.

02:30
    Nyní už to před Machovským bylo o dost nebezpečnější. Na levý kruh dostal přihrávku od Hanzla Aaron Irving a jeho dělovka z první nadělala brankáři Sparty vrásky na čele. Hra je přerušena a vhazuje se po jeho pravé ruce.

02:03
    Další nepřesnosti v domácí rozehrávce končí ziskem puku pro Pražany a ti znovu odpalují puk daleko od branky Matěje Machovského.

01:20
    Sparťané se hned po vhazování před vlastní brankou dostali na kotouč a ten rychle odpálili až před Godlovu branku. Šetří tak cenné vteřiny z početní nevýhody.

00:46
    Hostující Kalina podrazil Balinskise a sudí zdvihl pravici. Litvínov si jako první zahraje přesilovou hru a už se dostává do útočného pásma.

00:46
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Kalina – 2 min., podrážení).

00:25
    Hosté se už hned po vhazování nastěhovali do domácího teritoria, kde chvíli kombinovali a na Godlu pak šla střela z hole Vladimíra Sobotky. Někdejší útočník NHL se ale neprosadil.

00:01

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Štich (A), Demel, D. Kolář – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Petružálek, Žejdl, Látal – Helt, Jícha, Zygmunt.

HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – Polášek, Košťálek, Jeřábek, Němeček, Jurčina (A), Kalina – Rousek, Sobotka, Řepík (C) – Kudrna, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Říčka – Zikmund, Vitouch, Dvořáček – Šmerha.

Rozhodčí: Pešina, Veselý – Svoboda, Zíka.
    Nastoupí Saša Salák dnes opět od začátku?

Vzhledem k opatřením kvůli šíření nemoci Covid-19 se utkání odehraje bez přítomnosti diváků v hledišti.

Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly dvakrát. Nejprve Sparta vyhrála na ledě Litvínova 3:1. Verva pak oplácela v Praze, kde brala dva body po výhře 3:2 po samostatných nájezdech.

Pražané se totiž vyhřívají na nejvyšším místě extraligové tabulky. Jsou tedy první a dosud si připsali třiašedesát bodů za dvacet výher a dvanáctkrát pak odešli z ledu jako poražený tým. Patří tedy mezi celky, které by mohly promluvit v bojích o titul či vítěze základní části. Sparťané po domácí prohře 1:3 s Libercem zabrali a třikrát po sobě zvítězili, přičemž neztratili ani bod. Nejprve si po výhře 3:0 poradili s hradeckým Mountfieldem, stejným výsledkem pak srazili i Olomouc. Poté následoval další duel s Hradcem Králové, tentokrát skončil 4:1 ve prospěch Sparty. Naposledy pražský celek vybojoval bod na ledě brněnské Komety, když vyrovnal až v závěru třetí třetiny. Nakonec pak Brno vyhrálo 4:3 v prodloužení, které v jeho první minutě rozhodl Peter Mueller. Toto zaváhání chtějí hosté dnes odčinit na ledě Litvínova, kde budou plnit roli favorita.

Nejproduktivnější hráči

Michal Řepík 17+16
    Roman Horák 13+18
    David Tomášek 10+17

Hokejisté litvínovské Vervy se v současné době nacházejí na desátém místě extraligové tabulky, když nasbírali pětatřicet bodů. Litvínovští táhli sérii tří výher za sebou, kdy postupně porazili Karlovy Vary po prodloužení 3:2, poté následovala výhra 2:1 také v nastavené hrací době, tentokráte nad Olomoucí. Hned na to si litvínovská Verva zopakovala souboj s karlovarskou Energií a zvítězila 6:4. Poté nestačila na hradecký Mountfield, který ve svém teritoriu zvítězil 3:1. Poté následovala výhra 5:0 doma nad Pardubicemi, ale tu Litvínovští nepotvrdili na ledě posledních Českých Budějovic, kde padli 3:4. Dnes budou chtít ve svém teritoriu uspět, ovšem proti pražské Spartě to nebudou mít jednoduché.

Patrik Zdráhal 8+10
    Viktor Hübl 5+13
    František Lukeš 7+9

Hezký páteční podvečer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Hokejová Tipsport extraliga má dnes na programu další zápasy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Sparta Praha v rámci pětatřicátého kola.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 12. V. Hübl (Balinskis, Pospíšil), 24. Jarůšek (Godla), 36. Ščotka (F. Lukeš, Balinskis) – 17. Říčka (Vitouch), 18. Tomášek (Řepík, Košťálek), 22. Sukeľ (Tomášek, Kudrna), 28. Řepík (Rousek, Němeček), 59. Kudrna (Vitouch)

Rozhodčí: Pešina, Veselý – Svoboda, Zíka