Čerepovec – Riga 3:2 (kon.) | Kazaň – Omsk 3:1 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 1:2 (kon.)
Dynamo Moskva – N.Novgorod 5:3 (kon.) | Spartak Moskva – Jokerit 1:3 (kon.)
Spartak Moskva
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Jokerit Helsinky
Pátek 15.01.2021, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 26:14 (4:8, 10:5, 12:1), vhazování 24:32, hity 4:3, čas v útoku 9:49 – 7:34, vyloučení 3:5, využití 0:1, oslabení 0:1.

Československá stopa:

Julius Hudáček (Spartak) 11 zákroků, 3 obržené branky, úspěšnost 78,6%, čas na ledě 58:19
    Robin Hanzl (Spartak) 1+0, 1 střela, čas na ledě 19:32
    Lukáš Radil (Spartak) 0+1, 6 střel, čas na ledě 19:59
    Martin Bakoš (Spartak) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:36
    David Sklenička (Jokerit) 0+0, čas na ledě 20:09 (19:59:11)

Jedna jediná střela za celou třetinu stačila hokejistům z finského hlavního města k potvrzení vítězství. Na to založil ve 13. minutě tečí Joensuu, ze spolupráce české dvojice však za 14 vteřin srovnal Hanzl. Na začátku prostředního dějství hosté udeřili v oslabení Junttilou a pak už jim stačilo jen pozorně bránit střední pásmo a čelit spartakovským útokům. Z brejku v 58. minutě pak zpečetil vítězství Regin, domácí nevyužili ani závěrečnou více než minutu v šesti proti čtyřem.

59:36
    Hanzlova zpětná přihrávka klouže do středního pásma, tím zřejmě zhasla poslední naděje Moskvanů.

58:58
    Djuse i z druhé strany Radil jen vyprášili Kalninšovy betony.

58:44
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., sevření puku rukou).

58:19
    Oleg Znarok odvolává Hudáčka z brány, Spartak hraje v šesti proti pěti.

58:19
    Oddechový čas pro domácí.
    57:56 Peter REGIN - 1:3

57:56
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Zní to neuvěřitelně, ale teprve na konci 18. minuty vyslali hosté první přímou střelu. A je to lekce z efektivity z hodně drahé školy. Po předchozí šanci domácích ujeli do brejku tři na jednoho a Grantovu přihrávku zprava doleva využil z prvního doteku PETER REGIN.
    Asistence: Alex Grant, Veli-Matti Savinainen.

57:46
    Musin dlouhou přihrávkou vysunul ze střídačky naskakujícího Torčeňuka. Přes Širokova se dostal puk k Bakošovi, ale ani tentokrát to nevyšlo.

56:33
    Sami Lepistö na hranici pravidel zastavil Radilovu kličku a Jokerit znovu odpaluje kotouč přes všechny čáry.

55:34
    Spartak tlačí, poměr sil na ledě připomíná přesilovku. Torčeňuk ani Musin ale síť nenapnuli a domácí musejí pro kotouč za vlastní bránu.

54:48
    Brankář Moskvanů ještě po druhé přestávce nemusel zasahovat! Finům stačí z tlaku vyhodit na další zakázané uvolnění.

54:22
    Další pořádný závar před bránou Jokeritu. Jinak než pohybem a častým měněním míst to dnes Spartaku nepůjde. Djuse rozvířil obranu a nastřeloval od mantinelu, na zádech ležící Kalninš nakonec paží přikryl odražený kotouč před Černovem.

52:33
    Kalninš se málem nestačil po pokažené rozehrávce vrátit do klece, spartakovci však pozvánku do otevřené brány nepřijali. Černov ji v pádu bekhendem po ledě minul.

52:09
    Poslední komerční přestávka. Spartak má ještě na vyrovnání necelých osm minut.

51:31
    Tři na dva ve prospěch Jokeritu. Rychlou výměnu puku zakončil tvrdě, ale těsně vedle centr Anttila.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 14. R. Hanzl (Radil) – 13. Joensuu (A. Grant, O'Neill), 23. Junttila (Norman), 58. Regin (A. Grant, Savinainen)

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Djuse, Kulik, Serikov, Rylov, Sokolov, Zubarev, D. Musin – Širokov, R. Hanzl, Radil – Nikoncev, P. Černov, Fjodorov – Torčeňuk, Bakoš, Talalujev – Kotljarevskij, Juňkov, Kara – Averšin.
    Jokerit Helsinky: Kalninš (Jukuri) – Lepistö, Lööv, D. Sklenička, Pudas, A. Grant, Friman – Joensuu, Regin, O'Neill – Schroeder, Hännikäinen, Nicklas Jensen – Savinainen, Haapala, Norman – Junttila, Anttila, H. Ikonen.

Rozhodčí: Judakov, Fatějev – Zacharenkov, Šišlo