Buffalo – Washington 4:6 (kon.) | New Jersey – Boston 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – NY Islanders 0:4 (kon.)
Detroit – Carolina 0:3 (kon.) | Nashville – Columbus 3:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 4:3 (po pr.)
Arizona – San Jose 3:4 (1:2 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.) | Vegas – Anaheim 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 3:4 (po pr.)
Nashville Predators
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 15.01.2021, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

V úvodním vzájemném zápase Nashvillu a Columbusu berou dva body domácí. Predátoři vyhráli 3:1 a nutno říct, že zaslouženě. Přestože v první a druhé třetině se jednalo o vyrovnaný hokej, tak třetí třetina patřila herně i výsledkově Nashvillu. Krásná akce Filipa Forsberga navíc rozhodla utkání, takže švédský útočník je po zásluze zvolen nejlepším hráčem střetnutí. Blue Jackets ve třetí periodě neměli odpověď a hlavně díky Joonasi Korpisalovi se tak dlouho drželi ve hře.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemné brzké páteční ráno. Na počtenou! (05:00:12)

Česká a slovenská stopa

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Filip Forsberg (NSH) 1+0
    2. Luke Kunin (NSH) 1+0
    3. Juuse Saros (NSH) 29 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,7%

59:42
    Juuse Saros si však připsal úspěšný zákrok a tímto zřejmě naděje Columbusu na bodový zisk hasnou.

59:16
    Hosté to zkouší ještě jednou v šesti. Nyní získávají převahu v útočném pásmu.
    58:27 Calle JÄRNKROK - 3:1

58:27
    Nashville právě vstřelil branku!
    K puku se však hosté ani pořádně nedostali a už jej musí lovit znovu ze své sítě. Rocco Grimaldi přihrál přes šíři středního pásma na CALLEHO JÄRNKROKA, který se od modré čáry střelou do prázdné klece nemýlil. 3:1. Asistence: Rocco Grimaldi a Roman Josi.

58:08
    Korpisalo je na střídačce! Powerplay Columbusu právě začíná.

57:34
    Columbus je opět v plném počtu a teď přichází pro hosty ta pravá chvíle k tomu, aby i v útočné třetině něco vymysleli.

57:25
    Erik Haula nabízel puk před bránu na teč, ale žádný z hráčů ve žlutých dresech jej za Korpisala nedoklepl.

56:52
    Jenner odvádí velmi dobrou práci na kotouči v rohu útočného pásma, když jej drží na hokejce.

56:18
    Nyní se hosté chtěli vydat vpřed, jenže zastavil je ofsajd. Vhazovat se tak bude v neutrální zóně.

55:52
    Ze třetí třetiny uběhlo už téměř 16 minut a statistiky ukazují, že Columbus vypálil ve třetím dějství jen jednou mezi tři tyče.

55:34
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Alexandre Texier – 2 min., sekání).

55:00
    Nashville je stále aktivnější směrem dopředu, i když drží jednogólový náskok. Někdy se až zdá, že Columbus už dnes nemá z čeho brát.

54:22
    Grimaldi nabil Ekholmovi, jehož rána mířila k přední tyči. Korpisalo ale na poslední chvíli dokázal vykopnout pravou nohu k zásahu.

54:03

53:56
    Filip Forsberg si počkal na levém kruhu a z ideální pozice na něm pálil bez přípravy. Jeho pokus ale o pár centimetrů minul svatyni hostů.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 34. Kunin (Haula), 46. F. Forsberg (Richardson), 59. Järnkrok (Grimaldi, Josi) – 10. Jenner

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Duchene, Haula – Grimaldi, Sissons, Cousins – Järnkrok, Richardson, Smith.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, Del Zotto – Bjorkstrand, Dubois, Grigorenko – Atkinson, Domi, N. Foligno (C) – Bemström, Texier, Jenner (A) – Robinson, Riley Nash, Foudy.

Rozhodčí: St. Laurent, Lambert – Murray, Tobias