Slavia – Šumperk 9:5 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Sokolov 4:5 (po pr.)
Litoměřice – Vrchlabí 3:4 (0:2 po s.n.) | Havířov – Kladno 1:0 (kon.) | Prostějov – Kolín 11:3 (kon.)
Frýdek-M. – Benátky n/J 5:0 (kon.) | Vsetín – Přerov 2:3 (kon.) | Jihlava – Kadaň 6:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:5 (2:0, 2:1, 0:3 - 0:1)
HC Baník Sokolov
Sobota 16.01.2021, 16:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 21. kolo

Z dnešního dne je to ode mne vše, děkuji za pozornost a schovívavost při nesrovnalostech na konci utkání. technika mě trošičku převezla, ale snad jsme vše opravila jak to má být.

Přeji všem krásný zbytek dne a pohodovou neděli.

U příštího utkání z RT TORAX ARENY se budu těšit. (18:50:18)

Třetina byla velmi bojovná. Oba týmy hrály na doraz, ale více mentální odolnosti předvedli hosté. Nejenže se nevzdali naděje na zvrat utkání, oni jej i dokonali. Sokolov byl více na trestné lavici ne by si přál, ale zase na druhou stranu byl v oslabení velkým soupeřem. Baníkovci nedovolili Porubanům přejít útočnou modrou a dovolit jim navýšit vedení v další početní výhodě.
    Třetí třetinu prostě ovládali hosté a třemi góly zdramatizovali zápas. V sedmé minutě třetího dějství se prosadil Tomáš Vracovský a pak až v samém závěru utkání zvedali hosté ruce. V 59. minutě snižoval na rozdíl gólu Jan Pohl z přesilovky a šest sekund před sirénou prostřelil Muštukovsovy betony Martin Osmík.

Prodloužení netrvalo dlouho!
    Devět vteřin stačilo Tomáši Vracovskému k tomu, aby si Sokolov z Poruby odvezl druhý bod.

RT TORAX bodoval, ale výhra to nebyla. navíc, když vezmeme v potaz, že první dvě třetiny byl zápas v režii Poruby, tak to pak i taková prohra zřejmě mrzí. Kdoví, zda hráči podcenili soupeře nebo se dostavila zápasová únava. Přeci jen čtyři utkání během osmi dnů a cestování přes celou republiku, to asi nepřidá na pohodě.

Nicméně jedeme dál.

60:09 Tomáš VRACOVSKÝ - 4:5

60:09
    Baník právě vstřelil branku!
    Tak to byla kosmická rychlost! TOMÁŠ VRACOVSKÝ ukončuje po devíti vteřinách utkání střelou po ledě a zřejmě mezi betony. Asistence: Jaromír Kverka a Jan Pohl.

Začátek prodloužení

Konec třetí třetiny.
    59:54 Martin OSMÍK - 4:4

59:54
    Střela po ledě na ose hřiště MARTINA OSMÍKA posílá zápas do prodloužení. Asistence: Marek Švec a Jan Pohl.

59:10
    Icing Poruby.
    58:49 Jan POHL - 4:3

58:49
    JAN POHL nejenže využívá přesilovku, ale také dostává zápas do dramatického konce. Rozdíl jediného gólu je dostatečným nábojem na závěrečnou minutu hry. Asistence: Jaromír Kverka a Marek Švec.

58:09
    Po střele Vracovského je puk vytěsněn Korkiakoskim do ochranné sítě.

58:00
    Hosté jsou v útočné třetině kompaktní a kolotočem nahrávek hledají úspěšnou cestu k dosažení gólu.

57:15
    Oddechový čas pro hosty.

57:15
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., držení).

56:42
    Raška zablokoval Osmíka za brankou. Hosté jsou pořád na kotouči a od mantinelu se snaží vymanit a posunout hru do prostoru.

56:16

55:14
    Usazení se v útočné třetině není na programu dne. Sokolov velmi celistvě brání střední pásmo a soupeř tak nemá nárok na prosazení se do útoku.

54:30
    Přenesení hry na druhou stranu po mantinelu, vyhnalo Porubu až k vlastní bráně, protože se puk svezl nekontrolovaně a Teper jej už nestačil na modré zachytit.

54:16
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Vracovský – 2 min., hákování).

53:44
    Tentokrát dlouhé nahození prošlo a hra jede dál. Boje za porubskou brankou jsou tvrdé.

53:33
    Zakázané uvolnění a hra se přesouvá zpět před Cichoně.

53:00
    Boj o střední pásmo vyhrává RT TORAX. Hotěk sice přichází o hůl po souboji s Jiskrou, ale domácí se dostávají před Cichoně.

52:36
    Žolobov blokoval bruslemi střelu Rulíka.

51:50
    Muštukovs kryje puk před dotírajícím Kropáčkem.

51:10
    Raška s Klímou před brankou neuspěli. Klejna s Kadeřávkem pomohli s vyvezením puku od Cichoňovy brány.

50:41
    Na druhé straně zasahuje Cichoň při pokusu Sikory.

50:23
    Muštukovs má puk pod lapačkou a Prymulovi brání v dorážce Žovinec.

49:50
    Nějak se nám přitvrzuje!
    Mantinely burácí a emoce planou. Ale více na straně Poruby, protože jim hra nejde dle představ a snů.

49:21
    Tomáš Vildumetz donutil Muštukovse přerušit hru. Sám se staví na vhazování v pravém kruhu.

48:46
    Domácí vyhazují přes všechny čáry. Zatím se slova trenéra při oddechovém čase nesetkala s odezvou.

48:20
    Muštukovs si připsal už snad deset zákroků. Sokolovští drtí porubskou rozehrávku už v zárodku.

47:15
    Oddechový čas pro domácí.
    46:46 Tomáš VRACOVSKÝ - 4:2

46:46
    Autorem branky je TOMÁŠ VRACOVSKÝ. Asistence: Patrik Kadeřávek a Martin Osmík.

46:10
    Hosté cítí možnost snížení, protože se domácí střídačka poněkud hádá. A tak zkouší střílet z každé příležitosti.

45:35
    Pohl pálí, Muštukovs vyráží před sebe, kde stál Šik. Puk má domácí gólman v lapačce a při výkrutu ruky mu vypadává. naštěstí za brankovou tyč, kde jej drží na holi Szathmáry.

44:35
    Icing Sokolova.

44:02
    Icing Poruby. hráčům se nedaří a dávají to hlasitě najevo.

43:38

43:20
    Přesilovka je pomalu u konce a Cichoň nemusel nijak zásadně zasahovat.

42:40
    Pořád se nedaří domácím uzmout prostor v útočné třetině. Sokolov odehrává oslabení velmi ale velmi aktivně a s útočnými výpady.

42:00
    Rohan zůstal za porubskou obranou a rázem jede sám s odraženým pukem na branku. Muštukovs mu vykryl úhel a druhou tyč tak sokolovský štírek jen lehce minul.

41:50
    Baník se zdárně brání, aby se RT TORAX vůbec usadil před jeho brankou.

41:01
    Druhá formace hledá prostor k založení útoku a to i přesto, že Sokolov hraje s jedním hráčem méně.

40:12
    Endál je v úvodní formaci se Sikorou a Hudečkem.

40:01

Velmi zajímavých dvacet minut!
    Nejdříve se jubilejně trefil Lukáš Endál. Desátá branka do statistik v porubském týmu se dává jen jednou a navíc ukončil předčasně vyloučení Kadeřávka. To se hrála 22. minuta.
    Sokolov ale neházel flintu do žita a svou houževnatostí a drivem do brány překonal Muštukovse Jan Pohl.
    Už to vypadalo, že se po této třetině týmy rozejdou po brance, když hru na honěnou, nahoru a dolů, zakončil Petr Kanko.

Třetí třetinu budou domácí dohrávat víc jak tři a půl minuty v početní převaze a to od cca 17:35.

40:00

39:38
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Hašek – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

38:55
    Muštukovs čelí tlaku formace Vildumetze. Několikrát ani nevěděl, jak se puk ocitl v jeho blízkosti.

37:45
    Poruba právě vstřelila branku!
    Jízdy tam a zpět se nakonec vyplatily domácímu týmu, který navyšuje vedení o tři góly. Úspěšným střelcem se stává PETR KANKO. Asistence: Šimon Szathmáry a Filip Dundáček.
    37:45 Petr KANKO - 4:1

36:55
    Hašek s Jiskrou vyzkoušeli Muštukovsovu pozornost. na druhé straně neuspěl Hotěk.

35:53
    Jan Pohl střílí od modré a puk namířil hodně vysoko. Jeho spoluhráč se kryje, aby nedostal do hlavy. naštěstí pro Porubu trajektorie letu jde až za bránu.

35:35
    Na druhé straně Cichoň má puk v lapačce po střele Tepera a bloku Hudečka.

35:03
    Muštukovs vykryl střelu Tomáše Vracovského.

34:50
    Žolobov nedokázal od pravého mantinelu Cichoně přelstít. navíc se nepřerušuje a hosté jdou do útoku.

33:36
    Rozehrávka přes celé kluziště se Sokolovu nevyplatila. Domácí mají černý touš pod kontrolou a jedou na Cichoně. Pořád jsme svědky hry nahoru dolů, napadání rozehrávky, blokování nahrávek a hokejek.

32:56
    Hosté nemohou dál hrát, čárový píská ofsajd.

31:53
    Sikora se dostal po nahrávce Rašky do střely. Cichoň puk vyrazil a před ním se odvíjel hokejkový čardáš. Z něj vyšli vítězně Baníkovci a založili proti útok.

31:20
    Cichoň pokryl pokus Sikory a okamžitě rozehrál.

30:52
    Kverka a jeho formace přinutili Muštukovse přerušit hru. Vhazuje se po levé ruce porubského gólmana.
    29:11 Jan POHL - 3:1

29:11
    JAN POHL vystřelil tak razantně, že puk vyletěl nad hlavy a při snaze domácích obránců stejně zapadl za Muštukovsova záda. Asistence: Jaromír Kverka a František Klejna.

28:44

28:34
    Krásnou kombinaci předvedli Sokolovští, ale betony porubského gólmana byly proti inkasování.

28:29
    Vracovskému při střele z první podjely brusle a musel se tak rychle vracet do obrany. Přitom nemusel, kdyby věděl, že má kotouč pod bruslemi a za sebou víc jak metr prostoru k modré čáře.

28:15
    Od modré střílí Kadeřávek, ale ani jemu se nepodařilo procpat kotouč za brankáře.

27:34
    Tomáš Vildumetz nevyzrál na gólmana střelou zpoza hráče. nakonec přerušuje hru Muštukovs po pokusu Jiskry.

26:44
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Adam Raška I – 2 min., sekání).

26:42
    Bleskový přesun před Muštukovse, který jen tak tak vytěsnil střelu Osmíka. Dorážku pak blokovali obránci.

26:25
    Endál se přiřítil po pravém křídle. Vzdálenější tyč minul.

25:55
    Baník se na dlouho neudržel v pásmu. Donutil ale domácí vyhodit puk přes všechny čáry, takže se bude vhazovat v útočné třetině hostů.

25:39
    Ofsajd Poruby.

24:56
    Rohan střílí z pravého kruhu z pozice brankáře. Muštukovs se natáhl a puk vytěsnil tak, aby nezpadal u druhé – levé – tyče za čáru.

24:42
    Bruslí se nahoru dolů a je to spíš naháněná než pěkný hokej.

24:16
    Cichoň vyrazil puk před dorážkou Jáchyma.

23:25
    Tureček zabránil střelecky vyniknout Stloukalovi. Chvíli před tím ale měl na holi snížení Kverka, jenže Muštukovs zřejmě touží po třetí nule.
    21:54 Lukáš ENDÁL - 3:0

21:54
    Druhá proměněná přesilovka utkání a vedení 3:0zajistil svým desátým gólem v dresu Poruby LUKÁŠ ENDÁL. Asistence: Marek Sikora a Jan Hudeček.

21:35
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Patrik Kadeřávek – 2 min., sekání).

21:10
    Sokolov zahrozil, ale střela šla mimo bránu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:45.

Vstup do souboje dvou letos neporažených a vítězů nad Slavii, jak jsem psala v pozvánce na toto utkání, je prozatím lepší na porubské straně. Lídr tabulky dobýval Baníkovskou bránu dvaceti střelami, z toho polovina zamířila mezi tři tyče. Dvakrát byl před juniorským gólmanem Cichoněm pořádný závar, ale souboj ze zkušenými forvardy Poruby vyhrál. Góly padly z klasických střel. Mezi betony prošel puk po střele Markuse Korkiakoskiho v sedmé minutě a druhou přesilovku pak využil Jan Hudeček.

Sokolov si také vypracoval několik výborných šancí a ani na konci při nepříznivém stavu ve snažení rozhodně nepolevil. Muštukovs si připsal pět zásahů a dalších dvanáct šlo mimo bránu nebo bylo blokováno. Takže střelecky se dá říci, že jsou týmy na vyrovnané plošině.
    Uvidíme, jak se bude utkání dál vyvíjet.

20:00

18:50
    Houževnatost se Sokolovu nedá upřít. Bojuje ze všech sil i za nepříznivého stavu.
    17:34 Jan HUDEČEK - 2:0

17:34
    Sikora vyhrál buly na Tepera, s kterým si ještě vyměnili puk jednou a kapitán výhodně nahrál na osu JANUHUDEČOKVI, který švihem vystřelil. A je z toho využitá přesilovky, kterou domácí zkrátili o 43 vteřin. Asistence: Marek Sikora a Jakub Teper.

17:29
    Podařilo se to až formaci Sikory. Vhazuje se po pravici Cichoně po opuštění puku ledovou plochu.

16:37
    Buly vyhrává Baník a hraje se nyní v pravém rohu obranné třetiny Poruby. Puk vydoloval Šimon Szathmáry, ale Sokolov má hodně vysunutý forčeking a není kudy rozjet útočnou akci.

16:17
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Adam Rulík – 2 min., nedovolené bránění).

15:45
    Poruba vyhazuje puk přes všechny čáry. Buly se chystá po levé ruce Ervinse Muštukovse.

15:12
    Jurij Žolobov střílí od mantinelu. Oldřich Cichoň hokejkou posílá kotouč na druhou stranu. Rozhodně nechce vhazování u své svatyně.

14:57
    Sokolov zlepšil bruslení a je z toho rázem vyrovnaná partie.

13:46
    Jáchyma Cichoň vykryl, přestože měl porubský centr prázdnou bránu. Cichoň byl vyjetý a stačilo jej jen šikovně objet.

12:40
    Domácím nevyšla dlouhá nahrávka na červenou. Kropáčka pak v cestě do útočné třetiny zastavuje Šimon Szathmáry.

12:16
    Po střele Rulíka je kotouč v ochranné síti. Vhazuje se po pravici Muštukovse.

11:22
    Kadeřávek vypálil k druhé tyči. Prymula jen tak tak odskočil bokem, ale i tak šel kotouč nad horní tyč. Sokolov je ale nadále v držení puku a zkouší najít cestu k vyrovnání.

10:56
    Vracovský s Osmíkem pořádně zatopili pod kotlem a díky nim si porubské jednička připsala další zákroky.

10:11
    První gól v dresu Poruby měl na holi Raška. Cichoň si jeho pohyb kolem branky zkušeně pohlídal a má puk ve výstroji.

09:01
    Sokolov měl mnoho možností vyrovnat. Muštukovs je ale proti a vychytal i teď Turečka.
    06:53 Markus KORKIAKOSKI - 1:0

06:53
    Po vystřídání se domácí opět dostali lehce do pásma a osy hřiště to zkusil MARKUS KORKIAKOSKI. Zdálo se, že puk má Cichoň mezi betony, ale vynořil se za nimi a dokoulel za brankovou čáru. Obránce se snažil jej vyhrábnout, ale bylo už pozdě. Asistence: Tomáš Jáchym a Šimon Szathmáry.

06:31
    Tyč Cichoně zastavila puk po střele Sikory, dorážkou mohl otevřít skóre Hudeček, ale hostující gólman zasáhl koncem hole a ani letící kotouč ze vzduchu netrefil Pořízek.

06:01
    Vhazování po pravé ruce porubského gólmana se opakuje.

05:53
    Prymulovi hezky nahodil do jízdy do pásma Hašek. Muštukovs zasahuje u pravé tyče vyrážečkou.

04:57
    Ke střele se následně sokolovský snajpr nedostal. Puk je odražen do středního pásma, takže Baník musí pásmo opětovně dobývat.

04:28
    Domácí jsou ale nadále v tlaku. Střelu Urbance vyblokoval Kverka.

04:07

03:44
    Kotouč se u Muštukovse, takže Baník v pohodlí střídá.

02:49
    Podruhé pálí Teper ne z osy hřiště, ale z levé strany. Cichoň puk vyráží před sebe a Švec okamžitě do rohu.

02:39
    Teperova dělovka byla sražena do ochranné sítě.

02:07
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Rohan – 2 min., hákování).

02:07
    Baník vyvezl kotouč z pásma, ale Muštukovse neohrozil. Zásahy si připsal ale Cichoň, Pu kdrží po střele Sikory.

01:12
    Po druhé pokusu domácích o tlak do brány zahrál Sokolov zakázané uvolnění. Vhazování se připravuje po levici Cichoně. Což znamená, že trenéři hostů změnili nástup brankářů.

00:20
    Puk získala Poruba a z malými obtížemi se propracovala do útočné třetiny. Teper po zavezení kotouče se vrátil na svou pozici obránce, ale spoluhráči následně pásmo neudrželi. Resp. Sokolov puk získal a vyvezl.

00:01

Krásné zimní odpoledne z Poruby přeji!

Týmy ukončují rozbruslení a novinářská tribuna přípravu na zahájení zápasu. Věříme, že se budeme všichni bavit u 21. kola Chance ligy a vyhraje hlavně hokej.

Dnešní Úvodní sestavy jak je trenéři nahlásili:

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (A), Szathmáry, Urbanec, Slavík, Dundáček – Pořízek, Hudeček, Sikora (C) – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Klíma, Raška I, Endál (A) – Kanko, Žolobov, Hotěk.

HC Baník Sokolov: Neužil (Cichoň) – J. Pohl (A), Poizl, Klejna, Kadeřávek, Kulhánek, A. Rulík, Tureček – Vracovský, Kverka (A), Osmík – Křemen, Vildumetz, Kropáček – Švec, T. Rohan (C), Šik – Prymula, Hašek, Jiskra.

Rozhodčí: Fiala, Cabák – Hanzlík, Dohnal.

Nastínila jsem, že v sobotu v 16 hodin se v RT TORAX ARENĚ proti sobě postaví mužstva, která zažila v posledních dvou zápasech výhry se stejnými soupeři.
    Tudíž se nabízí polemika, otázka, kdože bude po společných šedesáti minutách základní hrací doby veselejší a radostnější z výhry?

Motivace samozřejmě budou. Poruba chce upevnit své postavení, prodloužit vítěznou sérii!
    Sokolov chce opět překvapit stejně jako se Slavií, koneckonců nemá co ztratit, jen získat!
    Vždyť ve vzájemných zápasech loňské a letošní sezóny je stav příznivější pro Porubu – 3:0.

Sezóna 19/20:
    14. září 2019 Sokolov – Poruba 3:5
    23. října 2019 Poruba – Sokolov 7:0

Sezóna 20/21:
    23. září Sokolov – Poruba 2:3

Budu ráda, když budete spolu se mnou, textově komentující, sledovat průběh zápasu, popřípadě i na serveru hokejkatv.cz živý přenos.

Jeden z pěti týmů, který má již správný počet odehraných zápasů po šesti výhrách v řadě vyskočil na první místo tabulky. Druhá Jihlava s 39 body ztrácí na Porubu pouhé dva a to má zápas k dobru.
    V těch šesti utkáních hned dvakrát Muštukovs vychytal nulu a scházelo málo, aby i v posledním zápase ve středu v Kadani slavil čisté konto. Jenže se tak nestalo, takže poslední třetinu odpočíval a do brankoviště šel Foltán. RT TORAX slavil výhru 7:1.
    V úterý v dohrávce 12. kola v Edenu to byla výhra 4:0, kterou TORAX navázal na domácí těsné vítězství s Ústím 4:3. A aby byla rekapitulace úplná, v Benátkách se slavilo po stavu 4:1 a první zápas roku 2021 doma s Frýdkem-Místkem to byla první nula s pěti zářezy do Rysí klece.

A statistiky hráčů?
    Je fajn, že se o sledované kategorie hráči dělí....
    Kanadské bodování vede Markus Korkiakoski s 24 body (8+16). Tímto číslem se usadil na 4. místo ligové tabulky. Zároveň obývá spolu s Tomášem Jáchymem, jenž také 16krát nahrál, 2. místo mezi všemi hráči Chance ligy.
    Králem střelců v porubském týmu je Lukáš Endál, který kromě jedné asistence má na kontě devět gólů.
    Obranné řady diriguje co do statistik Jakub Teper. Odehrál všech dvacet zápasů a vytěžil z nich pět gólů a osm asistencí. Celkem 13 bodů jej v týmu řadí na třetí příčku.

Po sedmnácti odehraných zápasech je na 7. místě se ziskem 33 bodů. Úctyhodných dvanáct jich nasbíral Baník v posledních čtyřech kolech, která vyhrál. Jak už bylo níže zmíněno, porazil Slavii na svém ledě 7:0, v Kadani bral body za výhru 6:4 a v prvním letošním utkání, kdy Sokolov hostil Havířov, bral body po těsné výhře 4:3.
    12. prosince se odehrálo poslední kolo roku 2020 odjel ze Sokolova Vsetín jen z jedním bodem, když v prodloužení vyhráli domácí.

A jak to vypadá s hráčskými statistikami?
    Střelecky nejúspěšnější je Jaromír Kverka s dvanácti góly, které ho řadí na třetí pozici celé Chance ligy. Na kontě má i sedm nahrávek a je po právu v čele kanadského bodování týmu.
    Elitním nahrávačem je Martin Kadlec, který nahrál na čtrnáct gólů a sám čtyři dal.
    A protože budu u Poruby zmiňovat i obránce, je fér jej uvést i u soupeře lídra tabulky.
    Takže obranu statisticky řídí Denis Zeman, jenž dva góly vsítil a na devět přihrál.

21. kolo Chance ligy odehrají týmy, které v posledních dvou kolech měly stejné soupeře – Kadaň a Slavii. Z obou zápasů si jak HC Baník Sokolov tak HC RT TORAX Poruba 2011 připsali tři body.
    Oba týmy Slavii vynulovali a po utkání se Sokolovem byli trenéři sešívaných odvoláni.
    Kadaň dohromady inkasovala 13 gólů, ale oproti pražského celku dnešním vzájemným soupeřům pět gólů vstřelila.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 7. Korkiakoski (T. Jáchym, Szathmáry), 18. Hudeček (Sikora, Teper), 22. Endál (Sikora, Hudeček), 38. Kanko (Szathmáry, Dundáček) – 30. J. Pohl (Kverka, Klejna), 47. Vracovský (Kadeřávek, Osmík), 59. J. Pohl (Kverka, Švec), 60. Osmík (Švec, J. Pohl), 61. Vracovský (Kverka, J. Pohl)

HC Baník Sokolov: Neužil (Cichoň) – J. Pohl (A), Poizl, Klejna, Kadeřávek, Kulhánek, A. Rulík, Tureček – Vracovský (A), Kverka, Osmík – Křemen, Vildumetz, Kropáček – Švec (C), T. Rohan, Šik – Prymula, Hašek, Jiskra.

Rozhodčí: Fiala, Cabák – Hanzlík, Dohnal