Barys – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 4:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jaroslavl 4:0 (kon.)
Čerepovec – Minsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Nižněkamsk – Riga 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Novosibirsk 3:4 (2:3 po s.n.)
Kazaň – N.Novgorod 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 3:1 (kon.)
po s.n. (2:3)
Dynamo Moskva
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 17.01.2021, 15:30 • VTB Arena, Moskva • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 33:19 (4:5, 13:4, 14:4 – 2:6), vhazování 32:24, hity 10:6, čas v útoku 15:37 – 11:27, vyloučení 3:4, využití 1:1, oslabení 1:0.

Československá stopa:

Michal Čajkovský (Dynamo) 0+0, 4 střely, čas na ledě 20:28
    Dmitrij Jaškin (Dynamo) 1+0, 4 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 20:24 (18:11:14)

V napínavém zápase přichází Dynamo o třízápasovou domácí stoprocentní úspěšnost a připisuje si pouze bod. Všechny třetiny skončily 1:1. Skóre otevřel v přesilovce hostující Milovzorov, ale při další početní výhodě vzápětí naopak Sibir z brejku inkasovala z hole Muranova.
    V prostřední části hry se dostal na čelo kanadského bodování ligy přesnou střelou Šipačov, 21 vteřin před sirénou však z dorážky vyrovnal Šarov.
    Po 31. letošním gólu českého reprezentanta Jaškina bylo Dynamo blízko vítězství, jenže při hře bez brankáře se Novosibirsku podařilo znovu vyrovnat, když Milovzorovův švih tečoval Česalin.
    V prodloužení zachránila Moskvany dvakrát tyčka, v nájezdech si však houževnatí Sibiřané přece jen zajistili druhý bod, když až v osmé sérii rozhodl Ruohomaa.

Mikael RUOHOMAA

V samostatných nájezdech zvítězil tým Sibir Novosibirsk.

Autorem vítězné branky je MIKAEL RUOHOMAA.

8. série
    2:3
    Daniil TARASOV po dvou trefách podruhé nájezd zahazuje střelou vedle brány.

8. série
    2:3
    Mikael RUOHOMAA oklamal Garipova a zvedl puk nad jeho beton. Sibir má další mečbol.

7. série
    2:2
    Ani Daniil TARASOV na druhé straně do třetice neuspěl.

7. série
    2:2
    Alexandr ŠAROV neproměňuje.

6. série
    2:2
    Daniil TARASOV udržel nervy a odvrací mečbol.

6. série
    1:2
    Alexandr ŠAROV prostřeluje brankáře pod lapačku.

5. série
    1:1
    Viktor KOMAROV odmítl rozhodnutí a po pěti sériích nájezdů je stav nerozhodný, nyní se pokračuje po jedné sérii a otáčí se pořadí.

5. série
    1:1
    Dmitrij JAŠKIN přestřelil.

4. série
    1:1
    Jegor MILOVZOROV trefil jen Garipovův beton.

4. série
    1:1
    Daniil TARASOV konečně předvedl blafák se vším všudy do horního růžku.

3. série
    0:1
    Mikael RUOHOMAA neproměňuje. Kličku po ledě Garipov vystihl.

3. série
    0:1
    Ivan IGUMNOV neproměňuje. Puk mu při kličce utíká od hole.

2. série
    0:1
    Alexandr ŠAROV proměňuje krásnou fintou. Naznačil blafák a jakmile gólman pohnul betonem, poslal mu puk po ledě mezi nohy.

2. série
    0:0
    Magnus PÄÄJÄRVI neproměňuje. Střela zápěstím letí vedle.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 11. Muranov (Tarasov, Mironov), 33. Šipačov, 48. Jaškin (Kagarlickij, An. Sergejev) – 9. Milovzorov (O. Li, Gurkin), 40. Šarov (Jokipakka), 59. Česalin (Milovzorov), rozh. náj. Ruohomaa