Michalovce – Poprad 3:4 (po pr.) | Nitra – HC Slovan 3:4 (2:4 po s.n.) | Miskolc – Zvolen 2:3 (kon.)

Oslabenia: 0-0 (20:24:07)

V poslednej tretine sme síce gól nevideli, ale o body sa bojovalo až do samého záveru. Tri body nakoniec ubránili Rytieri a keďže Poprad dnes získal iba dva body, tak HKM Zvolen sa stáva novým lídrom extraligy.

59:59
    Kotvan puk vyviezol a spoza červenej čiary to skúsil na prázdnu bránu, ale minul. Zakázané uvoľnenie a uvidíme predsa ešte jedno buly.

59:41
    Na vhadzovaní Vas verzus Zuzin, Vas vyhral ale puk sa dostal do stredného pásma.

59:41
    Oddychový čas.

59:41
    Domáci v tlaku, sledujeme veľa súbojov o puk, Zuzin vybojoval puk a pod tlakom ho vyhodil cez všetky čiary. Zakázané uvoľnenie.

59:04
    Domáci už v šestici.

59:00
    Posledná minúta...

58:09
    Nuutinen s McPhersonom v prečíslení 2:1, ale Fín neprihral presne.

57:29
    Obrovská šanca hostí, Chlepčok pálil z prvej medzi kruhmi, Adorján absolútne ani netušil pred má puk, pritom ho mal vedľa betónu. DVTK so šťastím nakoniec akciu ustál.

56:50
    Domáci sa síce snažia, ale hostia dnes veľmi pozorne bránia a hlavne nerobia chyby, bude to ťažké.

56:17
    Turbucz nemal prihrať komu, tak iba ľahko nahodil puk na Rahma a získal tým vhadzovanie v útočnej tretine.

55:40
    Domáci síce tlačili, ale z tlaku nezískali nič. Naopak udreli hostia, po krídle unikol McPherson a zakončil sám zoči voči Adorjánovi a ten teraz DVTK podržal.

54:26
    Ládova strela spoza červenej čiary veľmi nepresná a po ňom rovnaká strela Wehrsa.

53:27
    Rýchla kontra domácich ale Turbucz neprihral presne a akcia domácich skončila.

52:26
    Domáci v plnom počte.

51:48
    Domáci puk vo vlastnej tretine získali a poslali ho na zvolenskú striedačku.

51:16
    Úplne na chlp rovnaká akcia, rovnaká strela Melancona a opäť iba do stredu brány z prvej.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 19. Flick (Turbucz, Anderson), 31. Vas (Láda) – 8. Kolenič (M. Halama), 32. Stupka (Kelemen, M. Halama), 37. Zuzin (McPherson)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján – Wehr, Bukor, Láda, Kiss, Vojtkó, Szirányi, Hadobás – Rokaly, Vas, Osterberg – Csányi, Galanisz, Magosi – Flick, Páterka, Anderson – Révesz, Miskolczi, Turbucz
    HKM Zvolen: Rahm – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško – R. Bondra, Zuzin, Kelemen – McPherson, J. Mikúš, Nuutinen – Stupka, M. Halama, Kolenič – Marcinek, Tibenský, Chlepčok – Gubančok

Rozhodčí: Snášel, T. Orolin – Šoltés, Janiga (video – Kontšek)